Přejít na obsah


Fotka

Poradíte jakou značku bot na turistiku?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
95 odpovědí na toto téma

#61 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 29 listopad 2014 - 22:26

A já nedám dopustit na tyhle Prabosky. Mám je už třetím rokem a nepromoknou, v potoce taky OK a i po 12 hodinovém treku jsou nožky suché a jako v bavlnce.


  • 2

#62 Master19

Master19

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2014 - 23:24

A já nedám dopustit na tyhle Prabosky. Mám je už třetím rokem a nepromoknou, v potoce taky OK a i po 12 hodinovém treku jsou nožky suché a jako v bavlnce.

Jo Slavičín, tam je svět ještě v pořádku.  :D 


  • 1

#63 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2014 - 23:27

U mně záleží do jakého terénu jdu. Meindly (vysoké) mají tvrdou podrážku, takže na kamenitý terén jsou výborné, ale na normálních lesních cestách (a asfaltu) po 15 km už není chůze příjemná a odspodu mě tlačí. Pro tyto účely mám nejradši nízké trekové Salewy. V těch je zas utrpení chodit delší trasu po kamenech. Úplně nejlepší do lehkého terénu by pro mne byly Botasky (Prestige). Ale nesmí být kluzko, vlhká tráva do kopce apod., protože mají hladkou podrážku a strašně kloužou. Na kolo mám tretry Northwave a výborně se v nich leze do kluzkého svahu a hlavně na stromy. Kdyby byly botasky/prestige s hrubším vzorkem, tak by na Krušné hory byly ideální -  na pochody do 30 km - do sucha i na kluzkém terénu. Kvůli příčně plochým nohám vlepuji dovnitř srdíčka. Ještě mám doma staré pohorky, ale ty jsou těžké. Krkonoše, Roháče a Nízké Tatry jsem v nich ovšem odchodil k plné spokojenosti.


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#64 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2014 - 1:03

Mně se po prvním dešti a lehkém sušení tak zkroutila useň na opěvovaných nízkých trekovkách od HANWAG, že mi vrátili peníze v plné výši a tak zkouším LOWA. Míval jsem GARAMONT, ale připadlo mi, že mají tvar burského ořechu a brzy se v nich objevila díra. Prima byly botky ECCO z jačí kůže, ta sice vydržela, ale podešev a švy šly do kopru ještě před koncem záruky a bitva o její uznání nebyla úspěšná. 


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#65 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2015 - 11:27

Já Kanady ;)
  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#66 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2015 - 22:40

V poslednich sesti letech jsem roztrhal Merrely, Asolo Flame a noname pracovni obuv. Uz me to omrzelo a pred tremi lety jsem se rozhodl z prvni vyplaty v nove zemi koupit Meindly.

Jako obvykle jsem pohorel na velikosti, ale byly mi nabidnuty ze pry podobne Scarpy (Made in Romania), a drzi dodnes, jen jsem loni vymenil proslapane vlozky. Tak nevim, jestli jsou tak skvele, nebo jestli je irske podnebi k botam priznivejsi, je fakt ze nikdy nezmrzly a mozna jim obcasny pruchod horskym raselinistem prospiva.

S nizkymi trekovymi botami to bylo podobne - o moje obnosene Lowy me poprosil prodavac v Hanibalu, ze je bude interne ukazovat, jak se da znicit bota. Pri te prilezitosti jsem si koupil Meindly a jako mestska obuv po roce a pul zatim dobre.

Dojizdeni do prace a cachovani na kolobezce je jeste jina story, momentalne testuju Saucony Ride.


  • 0

#67 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2015 - 1:10

Míval jsem GARAMONT, ale připadlo mi, že mají tvar burského ořechu a brzy se v nich objevila díra. 

Čoveče, já ti mám kotníkové Garmont již deset let; považuji je za nejlepší boty, jaké jsem kdy vlastnil. Přešly se mnou Alpy, Tatry, Králický Sněžník, celou Šumavu + další česká pohoří... Splnil jsem v nich tisícovkovou výzvu... A používal jsem je i normálně, na běžné nošení v zimě.
Vydržely toho neuvěřitelně moc. Stály onehdá přes pět tisíc korun, ale ta investice se mi mnohonásobně vrátila.
Škoda, že letošní jedenáctá sezóna již skutečně bude jejich poslední; po deseti letech se začala drolit podrážka. Bohužel jsem zjistil , že obdobný, nástupnický model již Garmont nenabízí, tak se budu muset poohlédnout jinde. 
Mám tedy i "lehké," nízké trekovky North Face, na takové to lehké běhání jinde, než po horách, ale ty stojí za houby. Po dvou letech používání (a to je moc nenosím) vypadají hůře, než ty Garmonty výše po letech deseti. Trhají se jim švy a leze z nich podšívka. Už bych si je nekoupil. A přitom také stály přes tři tisíce korun.

Kamarád nekačer, ale dosti aktivní turista, nedá dopustit na českou firmu Garmish. Ti zřejmě vynikají v poměru kvalita/cena. Možná je vyzkouším.

http://www.garmischcz.cz/

 


  • 0

#68 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2015 - 10:25

No ja posledni dvoje boty mel AKU. Ty minuly vydrzely neuveritelne dlouho, byly pohodlny jak backory, ale nakonec se udelala obrovska dira z boku a jsou v haji. Predloni jsem tedy koupil novy AKU, ale ty uz byly min pohodlny a po dvou sezonach zacinaji odchazet. Pomalu povolujou svy, trha ze material, proste do roka se rozpadnou. Tak nevim, bud vydrzej min, nebo jim davam moc velkej zahul.

 

Kolik vam tak vydrzej km? Rekneme ze v prumeru dostanou 20km za tejden, t.j. 1000 km za rok. Za dva roky teoreticky 2000km. Je to hodne, nebo malo?


  • 0

#69 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2015 - 10:35

Mnoooooooo... :D

Já tak asi od února do listopadu absolvuju skoro všecko v sandálech Teval, které jsem před třemi lety šťastně zakoupila ve výprodeji za 400 Kč... (původní cena byla ale dost nad 1000,-)

Když říkám všecko, tak myslím slavnostní bohoslužby v katedrále, lítání po nákupech po městě, několik tisíc km na kole, brodění různejch řek a kanálů, lezení po laně na stromy i šplhání po stráníchv lese. Je fakt, že v terénu toho pěšky moc nenachodím, vždycky jen těch pár set metrů od kola ke keši a zpátky. Po třech letech se jim začíná rozpadat podrážka - místy se vrstvy oddělujou od sebe, řemínky ale furt drží jak helvítská víra :D . Víckrát jsem je už vyprala na 40°v pračce a dobrý. Budu se muset poohlídnout zas po ňákejch takovejch.


  • 5

#70 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2015 - 12:01

Hodně se mi líbí boty s BOA systémem zavazování, je to pohodlné a rychlé, navíc jdou "zavázat" jednou rukou. Jenže je jich jako šafránu (turistických). V podstatě jen myslivecké boty , nízké trekové boty jsem nenašel žádné. Má s nimi někdo zkušenosti? Obecně mně zajímá nějaký pohodlný způsob zavazování....


  • 0

#71 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2015 - 12:07

No to je vyborny. Jenze tak tvrdej abych to vsechno dal v sandalech ja teda nejsem. Taky je mozna chyba ze  nechodim na ty bohosluzby :P


  • 1

#72 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2015 - 12:10

No to je vyborny. Jenze tak tvrdej abych to vsechno dal v sandalech ja teda nejsem. Taky je mozna chyba ze  nechodim na ty bohosluzby :P

To nepochybně.... :D


  • 0

#73 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2015 - 12:19

 

Hodně se mi líbí boty s BOA systémem zavazování, je to pohodlné a rychlé, navíc jdou "zavázat" jednou rukou. Jenže je jich jako šafránu (turistických). V podstatě jen myslivecké boty , nízké trekové boty jsem nenašel žádné. Má s nimi někdo zkušenosti? Obecně mně zajímá nějaký pohodlný způsob zavazování....

Salomon má podobný systém rychlozavazování, říkají tomu Quicklace. Mám to na jedněch trekovkách a dcera taky, funguje to výborně. K utažení sice potřebuješ dvě ruce, ale je to rychlé, během chůze se to nepovoluje a hlavně se tím bota dá krásně rovnoměrně utáhnout - na rozdíl od normálních tkaniček, kde obvykle máš utažený jen vršek a spodní část je volná. Právě jsem si objednal jedny na letní chození, mají je na mall.cz v akci - tady.


  • 0

#74 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2015 - 12:33

 

 
 

Salomon má podobný systém rychlozavazování, říkají tomu Quicklace.

 

 

To vypadá zajímavě. Není to doufám elastická tkanička? Kouknu jestli to nedělá ještě někdo, Salomony mám zrovna problém s mojí plochou ploutví obout, mají hrozně úzké boty do stran.


  • 0

#75 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2015 - 12:38

Tkanička je pevná. Šířka boty mi přijde v normě, ale je pravda, že jsem s šířkou neměl problém u žádné značky.
  • 0

#76 va3

va3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2015 - 12:55

Tak zrovna na tyhle Salomony a jejich "Quicklace" VELKÝ POZOR!

Tkanička je tenká, nejprve mi prořízla textilní povrch boty (na několika místech), hned v zápětí prořízla i spodní poutko - rovněž textilní. Dle mého názoru zásadní konstrukční vada. S reklamací jsem neuspěl ... a ještě mě nařkli z pokusu vyměnit ochozené boty za nové a hledání zástupných důvodů reklamace ...

Najdu fotku.


  • 0

#77 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2015 - 13:05

Zajímavé. U nás dva páry bot, obojí nošené jeden rok, zatím bez známek poškození.
  • 0

#78 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2015 - 13:49

Jestli mi někdo doporučí boty, které mi vydrží déle než 6 měsíců, koupím mu klidně ty samé na oplátku  :)

 

mám vyzkoušené Merelly, Lafumy, Salomony, Adidas, Nike, pracovní No name, boty na míru.. s vibramem, bez vibramu.. a stejně je maximální užitná doba pro mne cca 3 měsíce

 

i "můj pan botař" už je ze mne smutný, ale zase si aspoň vydělá  :)


Tento příspěvek byl upraven od jakouback: 30 červen 2015 - 13:55

  • 2

logo_spojenci.png

Počet keší, kvalitu vašeho života nezlepší....


#79 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2015 - 14:50

Jestli mi někdo doporučí boty, které mi vydrží déle než 6 měsíců, koupím mu klidně ty samé na oplátku  :)

 

mám vyzkoušené Merelly, Lafumy, Salomony, Adidas, Nike, pracovní No name, boty na míru.. s vibramem, bez vibramu.. a stejně je maximální užitná doba pro mne cca 3 měsíce

 

i "můj pan botař" už je ze mne smutný, ale zase si aspoň vydělá  :)

 

Vidim - ze mame stejny problem... Taky jsem znamy nicitel bot, nicim vse, outdoor boty, lodicky, kozacky, ...

 

Nikomu, ani nejvetsimu nepriteli bych nedoporucila Timberlandy - sranda za 3200 na 3 mesice,..


  • 1

#80 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2015 - 15:01

Když sandály, tak TRIOP Terra. Mám je v celoletním provozu od roku 2006 a stále fungují. Za tu dobu jsem v nízkých trekovkách zničil GARAMONT, HANWAG a ECCO. Mám třetí počítač a druhé morče - a ty sandály furt držej.


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama