Přejít na obsah


Fotka

Konec geocachingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#1 Gondo+Moni

Gondo+Moni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 10:11

Z článku na Technet.cz:
Slunce může kolem roku 2013 ochromit lidstvo na měsíce, tvrdí vědci
...Doslova vesmírnou bouři má zažít naše planeta v důsledku rekordní sluneční aktivity. Vědci předpokládají, že přijde zhruba za tři roky a má mít devastující účinky na pozemní infrastrukturu a elektronická zařízení...
..."Sluneční bouře mohou produkovat elektromagnetické pole, které do drátů přivede extrémní proud, vyřadí z provozu elektrické vedení, způsobí všeobecné výpadky proudu a zasáhne komunikační kabely podporující internet. Nepříznivé vesmírné počasí také produkuje sluneční energetické částice a způsobuje posuny v zemských radiačních pásech, což může poškodit družice používané pro komerční komunikaci, pro GPS a pro předpovídání počasí," varovali před rokem a půl vědci z americké Národní akademie věd ve zprávě o nebezpečí z vysoké sluneční aktivity...
"Poničí komunikační zařízení jako jsou satelity a navigační systémy, naruší leteckou dopravu, bankovní systém, počítače, prostě elektronická zařízení všeho druhu. Velká území budou bez elektrické energie a oprava bude trvat velice dlouho," vyjmenovává možné následky Fisher.

Chtělo by to vymyslet jinou zábavu na dobu, než se to opraví. :D

Odkaz: http://technet.idnes..._tec_vesmir_vse
  • 0

Gondo+Moni


#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 10:13

Nesmis verit bulvaru! Odkazy na odborne clanky, ktere tyhle blaboly uvadeji na pravou miru, tu nedavno probehly.
  • 0

#3 Gondo+Moni

Gondo+Moni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 10:18

HaLuMa napsal/a:
Nesmis verit bulvaru! Odkazy na odborne clanky, ktere tyhle blaboly uvadeji na pravou miru, tu nedavno probehly.

Zkazil jsi mi radost. :D Chtěl jsem se na to těšit, jako na apokalypsu spojenou s fenoménem Y2K. Tehdy jsem se taky nedočkal. :D
  • 0

Gondo+Moni


#4 SpeedyGT

SpeedyGT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 10:20

Takže ne 2012 ale 2013...fajn - o rok víc kešování :D
  • 0
zeland.hermansky.net - Web kačerů Speediholky & Simála o cestě po Novém Zélandu
geo.hermansky.net - Můj web pro kačery (gps kontrolor, převodník souřadnic)

Náš profil na geocaching.com

#5 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 10:20

Už tady existuje vlákno, kde se tohle probírá. Patrně nejrozumnější názor byl, že nás to neohrozí, neboť 21.12.2012 nastane konec světa. Pro nás, co pamatujeme, jak Svědkové Jehovovi vyváděli v říjnu 1975, již rutinní záležitost :D:D:D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#6 Gondo+Moni

Gondo+Moni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 10:22

Trhac napsal/a:
Už tady existuje vlákno, kde se tohle probírá. Patrně nejrozumnější názor byl, že nás to neohrozí, neboť 21.12.2012 nastane konec světa. Pro nás, co pamatujeme, jak Svědkové Jehovovi vyváděli v říjnu 1975, již rutinní záležitost :D:D:D

Tajně doufám, že ta předpověď jednou někomu vyjde. :) Někdy se to přece musí povést?
  • 0

Gondo+Moni


#7 Loschuanos

Loschuanos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 258 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 13:20

Nebojte, my tu sice třeba nebudem, ale bakterie a geocaching přežijí :D:D;)
  • 0

#8 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 13:45

Minimálně bakterie v keších ;):D:D Třeba začnou taky geokešit :D:D:D
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 14:20

Gondo.cz napsal/a:
Tajně doufám, že ta předpověď jednou někomu vyjde. :) Někdy se to přece musí povést?


Jen skoda, ze nebudou moci po tom vsem rict: "Vidite, my vam to rikali!" :D
  • 0

#10 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 14:36

No já si pamatuju, že konec světa měl být někdy 1990. Ještě teď mě bolí hlava, když si vzpomenu, jak jsme ho zapíjeli.
  • 0

#11 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 15:15

Hold bychom to dělali všichni, jako já zezačátku. Vyluštil jsem, souřadnice hodil do googlu, vyfotil obrazovku, pod kterým stromem nebo na jakým rohu je keš schovaná a šlo se hledat. ono s HTC+Basic GPS se 40 metrama odchylky to jinak ani nešlo... A bacha na to, dnes psali, že H1N1 dál mutuje a těší se, až farmaceutický firmy budu chtít nakrást další miliardy!
  • 0

#12 Gondo+Moni

Gondo+Moni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 15:23

dygestor napsal/a:
Hold bychom to dělali všichni, jako já zezačátku. Vyluštil jsem, souřadnice hodil do googlu, vyfotil obrazovku, pod kterým stromem nebo na jakým rohu je keš schovaná a šlo se hledat.

Takhle loví můj táta. Jeho oblíbený bonmot je: "Někteří jedinci se sníženou schopností orientace v terénu k tomu prý používají nějaké GPS?" :)
  • 0

Gondo+Moni


#13 Xsi the Wolf

Xsi the Wolf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 15:31

Gondo.cz napsal/a:

dygestor napsal/a:
Hold bychom to dělali všichni, jako já zezačátku. Vyluštil jsem, souřadnice hodil do googlu, vyfotil obrazovku, pod kterým stromem nebo na jakým rohu je keš schovaná a šlo se hledat.

Takhle loví můj táta. Jeho oblíbený bonmot je: "Někteří jedinci se sníženou schopností orientace v terénu k tomu prý používají nějaké GPS?" :)

Nojo, mých prvních třicet keší vypadalo zrovna tak :D
  • 0

#14 Guitarister

Guitarister

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 17:02

tak to abych ještě něco odlovil, abych měl aspoň těch 1000 keší :D :)
  • 0

#15 Beranci

Beranci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 20:53

Ja si jeste pamatuju na konec sveta 1997, kdy nam vedci z NASA zatajili, ze ulomek z komety leti na Zemi. :)
  • 0

#16 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 22:54

Jednou do mě v buse hučel vylízaný cikán, že jak sem křápne ta kometa ("psali to na tom internetě a dokonce to bylo v tv, tak to musí být pravda"). Napadla mě 1 věc. Když to už bude fakt na > 99 % jasný, že sem dopadne, lidi začnou rabovat, vraždit se a znásilňovat, aby si ještě všechno do konce života vyzkoušeli. Ale co když to > 0 % vyjde a my přežijem. Celkem by mě zajímalo, jak by vypadala obnova společnosti.
  • 0

#17 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 23:03

dygestor napsal/a:
...


blázni... já bych se pokusil dostat někam kde bych na ten dopad dobře viděl :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#18 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2010 - 7:42

to fremen: blahé paměti při školení a CO a výuce branné výchovy se učilo, co dělat při jaderném výbuchu? a někteří provokatéři říkali: "Pořádně se koukej, takovou šlupku už v životě neuvidíš." U školitelů se to nesetkalo s kladnou odezvou. :)
  • 0

#19 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2010 - 9:43

Kdysi bezel v televizi serial Sliders, cesky snad Klouzaci a jeden dil byl presne na toto tema. Konec sveta nevyhnutelny, nastalo vseobecne silenstvi. No a v nem nekteri koumaci za par centu koupili obrovske pozemky, cela mesta a kdyz pak katastrofu hlavni hrdinove odvratili ( jadernou bombou), tak pak teprve nastal ten spravny bordel :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#20 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2010 - 10:42

No to by me zajimalo, k cemu lidem ty prachy za pozemky byly :-)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama