Přejít na obsah


Fotka

Rumunsko - pas nebo občanku?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
8 odpovědí na toto téma

#1 parda

parda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2010 - 17:30

Samozřejmě vím, že Rumunsko je v EU a podle stránek mzv.cz stačí k vstupu pas nebo občanka. Chystám se tam zhruba za týden a mí spolucestovatelé berou zásadně pasy. Dokonce mi tvrdili, že mě tam pustí jen s pasem ;) Takže by mě zajímala jaká je realita. Má někdo nějaké čerstvé informace? btw: proč se ptám - pas mi před dvěma roky skončil a zatím mi všude v Evropě občanka stačila,takže nebyl důvod si zažádat o nový...
  • 0

#2 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2010 - 17:32

loni jsme jeli s občankou a kartičkou pojištění na cesty a pustili nás, celý autobus
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#3 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2010 - 18:07

To jsme na tom stejne, pas dva roky neplatný a za týden odjíždíme, takže doufám že to projde :) Pas je prý potřeba na výměnu peněz ve směnárně, takže je dobré aby ho aspoň někdo měl.
  • 0

#4 Rozsafin

Rozsafin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2010 - 18:59

V celé Evropské unii (bohužel včetně Rumunska :-P ) stačí český Občanský průkaz SE STROJOVĚ ČITELNOU ZÓNOU (kartička má zelenou barvu).
  • 0

#5 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 832 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2010 - 19:05

Ono doby, kdy rumunští celníci probírali auta a nechávali vyskládávat všechna zavazadla jsou už dávno pryč. Jel jsem tam před dvěma lety na pár dní na výlet - kontrola sice byla, ale to jen přes okno koukl že máme občanky a mávl rukou.
  • 0

#6 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2010 - 20:13

Ono spíš aby jejich pohraničníci věděli, že je ČR v EU a že tam můžeme na občanku. Když jsme byli asi 3 roky v EU, byli jsme v Soluni na letišti a tam to nevěděli, že jsme v EU....
  • 0

#7 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2010 - 20:14

nemá EU zona nějakou normu pro občanky? to že zaměstnávají na hranici nevzdělané osoby není tvůj problém, ne?
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 832 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2010 - 21:05

dygestor napsal/a:
Ono spíš aby jejich pohraničníci věděli, že je ČR v EU a že tam můžeme na občanku. Když jsme byli asi 3 roky v EU, byli jsme v Soluni na letišti a tam to nevěděli, že jsme v EU....


to je diametrálně odlišné. Řekové jsou v Evropě už moře let a my jsme byli vždycky kdesi na Východě za železnou oponou.
U Rumunů je to přesně naopak.
  • 0

#9 parda

parda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 20:04

Diky všem za reakce. Občanka mi platí ještě čtyři roky, takže su klidny... :) Lock.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama