Přejít na obsah


Fotka

Spoilery jako POI


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
496 odpovědí na toto téma

#21 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 8:16

Tommu napsal/a:
Přijde mi to přehlednější, než tyto nestandardní slova dávat do toho seznamu. To už pak nikdy nebudu vědět, ke které keši které slovo patřilo. A když se keš změní a název fotohintu také, tak nebudu vědět, které slovo ze seznamu vymazat. Kdežto u tagu to bude vždy přiřazené ke konkrétní keši a tak bude jednoduché jej změnit. Nehledě na to, že by to makro mohlo kontrolovat, který název hintu v tagu nesouhlasí s názvem hintu u keše a dát to vědět před tím, než začne obrázky stahovat. To by vyřešilo problém s tím na co ses ptal.


Udrzba tagu, o kterem ani nevim, ze ho mam upravit (podle ceho budu upozornen na to, ze se kes zmenila?) se mi tedy vubec nezda nicim prehlednym. Pokud budes vzor upravovat kvuli jedne kesi, je dost pravdepodobne, ze ji zahy odlovis a pak to muzes vrat. Kdyz to nevratis, nic se nedeje, pribylo jedine slovo. Nezaneradis databazi nepouzivanou hodnotou.

Tve predposledni vete nerozumim ani za mak. ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#22 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 8:21

Nicmene: pokud budu mit nastroj, jak do obrazku doplnit exif data (treba to jde uz ted, nezkoumal jsem, obrazky nejsou moje parketa - a co ano, ze ;) ), neni to problem doplnit a obrazek zkopirovat do gps. Obrazek je pripraven pro POILoader a kopirovani jde udelat pres combine aniz bych delal jakykoli zasah do makra :)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#23 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 8:25

gord napsal/a:
Udrzba tagu, o kterem ani nevim, ze ho mam upravit (podle ceho budu upozornen na to, ze se kes zmenila?) se mi tedy vubec nezda nicim prehlednym. Pokud budes vzor upravovat kvuli jedne kesi, je dost pravdepodobne, ze ji zahy odlovis a pak to muzes vrat. Kdyz to nevratis, nic se nedeje, pribylo jedine slovo. Nezaneradis databazi nepouzivanou hodnotou.

Tve predposledni vete nerozumim ani za mak. ;)

Že se keš (název fotohintu) změnila, by se dalo zjistit právě tak, že by se kontroloval obsah tagu a názvy obrázků v listingu keše stažených při aktualizaci dat v GeoGetu.
  • 0

#24 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 8:31

gord napsal/a:
Nicmene: pokud budu mit nastroj, jak do obrazku doplnit exif data (treba to jde uz ted, nezkoumal jsem, obrazky nejsou moje parketa - a co ano, ze ;) ), neni to problem doplnit a obrazek zkopirovat do gps. Obrazek je pripraven pro POILoader a kopirovani jde udelat pres combine aniz bych delal jakykoli zasah do makra :)


pokud bys to tam zabudoval, bylo by to super, s něčím takovým jsem ani nepočítal :)
měl jsem v plánu řešit to nějakým externím comandline nástrojem (exiftool, imagemagick nebo něco podobného), ale možná existuje i něco pascalského co by šlo použít přímo, ale v tom už asi neporadím, nevím jestli jdou v makrech používat nějaké externí knihovny
  • 0

#25 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 8:57

Tim nastrojem jsem nemyslel externi program. Ten, co jsi mi na nej poslal odkaz, je v perlu, takze jeho spusteni samo o sobe trva asi 5 sekund a musel by se spouste pro kazdy obrazek zvlast. To neni rozumne. Externi knihovny pouzivat jdou, ale rikam, ze na obrazky nejsem zadny odbornik, tak by to byly pokusy. Mozna v nejake dalsi verzi. Ja tedy nikde zadnou moznost razeni obrazku podle cehokoli nemam. A co se mapy tyka, pokud ma kes vice spoileru, budou vsechny na jedne souradnici. (Ale to jsou drobnosti.)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#26 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 9:38

Máš pravdu, pomalé to je dost (teď jsem zkoušel), ale kdo si počká... :) já si to tam v klidu dobastlím, to není problém.
  • 0

#27 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 9:57

S tim exifem pockej, s exifem manipulovat umim (kdysi jsem na to psal i jendu opensource knihovnu...), takz ese muzu podivat, jestli bych o to nedoplnil nejakou skriptfunkci v GG. ;)
  • 0

#28 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 10:05

Jo, tak to by pak opravdu byla celkem brnkacka a navic nejrychlesji na zpracovani. A pak jen staci pripravene obrazky z adresare prekopirovat do GPS - na to staci Combine a neni nic dalsiho potreba.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 10:06

Parkis napsal/a:
ale možná existuje i něco pascalského co by šlo použít přímo, ale v tom už asi neporadím, nevím jestli jdou v makrech používat nějaké externí knihovny


Jen pro info, ze skriptu lze volatfunkce v DLL, lze volat OLE objekt, lze volat externi program.
  • 0

#30 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 10:06

OT: a nemas se nahodou dovolenkovat? Aby nas pak tvoje rodina nepomlouvala ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#31 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 11:08

Nemohli by jste někdo zkusit si nahrát do Oregona spoilery z této keše GC21214. Ať už je otaguju nebo ne, tak při pokusu o prohlédnutí v Oregonu se prostě vypne. Zkoušel jsem zmenšit i jejich velikost nepomohlo:@
  • 0

#32 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 13:17

LudaL napsal/a:
Nemohli by jste někdo zkusit si nahrát do Oregona spoilery z této keše GC21214. Ať už je otaguju nebo ne, tak při pokusu o prohlédnutí v Oregonu se prostě vypne. Zkoušel jsem zmenšit i jejich velikost nepomohlo:@

tak makro žádný spoiler nenašlo...
  • 0

#33 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 15:20

Nenaslo pro, ze obrazky jsou "pojmenovany" jinak nez mas nastaveno v tom makru ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#34 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 15:29

o to jestli je najde to makro mě ani tak nejde, když je dám ručně do Oregana tan ten se při pokusu je prohlédnout vypne.
  • 0

#35 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 16:15

gord napsal/a:
Nenaslo pro, ze obrazky jsou "pojmenovany" jinak nez mas nastaveno v tom makru ;)

v makru mám nastavený keška i návod...

.... ale problém bude asi někde jinde. Makro spoiler nenašlo, ale po novém downloudu listingu přes GJ už ano.
  • 0

#36 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 21:15

Nebo ti ty spoilery nenaso proto, ze tam zadne nemas. Ty se totiz importuji jen z HTML a ne z PQ. Alespon do te doby, nez Groundspeak zacne premyslet a prida ty informace o spoilerech davat i do PQ.

Hlasovat muzes zde: http://feedback.geoc...s_in_the_pq_gpx
  • 0

#37 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 21:41

HaLuMa napsal/a:
Nebo ti ty spoilery nenaso proto, ze tam zadne nemas. Ty se totiz importuji jen z HTML a ne z PQ. Alespon do te doby, nez Groundspeak zacne premyslet a prida ty informace o spoilerech davat i do PQ.

Hlasovat muzes zde: http://feedback.geoc...s_in_the_pq_gpx

Už jsem hlasoval....
Mám je tam. Když si nechám zobrazit keš, tak tam samozřejmě ty obrázky jsou. Narazil jsem ale na jiný problém, který nevím čím je....
... stáhnul jsem si před nějaku dobou nějaký kraj. Dal jsem makro na hledání spoilerů a našlo jen 11 keší se spojlery. Pak jsem stáhnul znovu všechny listingy a ejhle, našlo jich 131 :o Před tím i teď jsem data kraje stahoval přes GJ, ne přes PQ.
  • 0

#38 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2010 - 7:11

A stahoval jsi to predtim i ted novou verzi GJ a novym GG? Starsi verze GG nez 2.4 totiz informaci o obrazkach neuchovavaly, takze je to jako by tam vubec zadne nebyly.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#39 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2010 - 9:27

gord napsal/a:
A stahoval jsi to predtim i ted novou verzi GJ a novym GG? Starsi verze GG nez 2.4 totiz informaci o obrazkach neuchovavaly, takze je to jako by tam vubec zadne nebyly.

Pravděpodobně to tak bude... tech pár co to našlo je možná z nových keší přidaných po releasu nového GG... Rozhodně ale bude potřeba na to upozornit při ostrém releasu makra...
  • 0

#40 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2010 - 9:34

Je to zmineno v dokumentaci, a zalezi na tvem nastaveni. Jeste jsem uvazoval o tom, ze bych umoznil nastavit automatickou aktualizaci, pokud je import starsi nez X dni. To by asi resilo tvuj problem, ale zbytecne zatezuje server. Neni problem si filtrem vybrat kese, ktere mas aktualizovane pred nejakym datem.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama