Přejít na obsah


Fotka

Spoilery jako POI


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
496 odpovědí na toto téma

#81 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 8:12

Snažím se trochu pochopit způsob nalezení obrázků v listingu, ale mám tam ještě nějaké nejasnosti. Stahuju si všechny obrázky, ne jen hinty, protože občas se to hodí třeba u letterboxů a podobně... Nejasnosti: -pokud jednou stáhnu HTML listing a obrázky se najdou, umí export tyto obrázky znovu najít, i když přepíšu listing pomocí PQ a dokonce vymažu adresář Spoiler/Offline, odkud se to vezme? Bude to fungovat i když stáhnu HTML listing, neudělám export fotohintů a stáhnu PQ? -odkud bere GeoGet obrázky například pro offline listingy, tam se HTML stahovat nemusí, stačí PQ. Nešlo by to u fotohintů také takto použít? Jdem mi o to, že bych si chtěl generovat obrázky do spoilerů i bez toho, abych musel pomcí GeoJarry znovu stahovat listingy, když je mám z PQ. Díky za objasnění. Zatím to používám tak, že si zavolám ručně GeoJarry jen na to, co chci mít ve spoilerech, ale moje představa je, že si vyberu třeba 1000 keší a postahuju si k tomu všechny obrázky, jenže bych nerad, abych kvůli častému použití GeoJarry byl na GC zablokovaný...
  • 0

#82 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 8:33

Je treba rozlisovat dve veci:

1) obrazek vlozeny v listingu, ten je udelany tak, ze v textu listingu se objevi HTML tag, kterym se z nejake internetove adresy vlozi obrazek.

2) obrazek prilozeny k listingu, ktery se ti na webu ukazuje jako seznam pod listingem.

Vlozeny obrazek se muze odkazovat i na prilozeny obrazek, ale take kamkoliv jinam. Ale naopak, prilozeny obrazek nemusi byt nikde v listingu vlozeny!

Takze zatimco vlozene obrazky neni problem identifikovat analyzou textu listingu a na zaklade toho stahnout. Zatimco prilozene obrazky, ktere nejsou v textu listingu nikde zminene, takto identifikovat nemohu. Jsou prilozene obrazky, ktere jsou zminene jen a jen v tom seznamu pod listingem, ale tuto informaci PQ postrada!

Takze proto lze prilozene obrazky identifikovat jen pri importu z HTML, kdy se nastavi i prislusny tag, se kterym pak toto makro pracuje. Nicmene import z PQ tento tag nesmaze, takze aktualizaci z PQ o toto neprijdes.
  • 0

#83 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 8:54

Lepe bych to nenapsal :). Jen doplnim, ze makro pracuje pouze s tim, co je uvedeno v TAGu gcimage, listing neprochazi a neparsuje.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#84 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 8:57

Chápu to teda správně, že ten tag nastavuje samotný import z HTML a nikoli až tvorba spoilerů, stačí tedy jen jednou importovat HTML a za předpokladu, že fotohint autor nezmění, bude fotohint vždy k dispozici? EDIT: už vidím odpověď...
  • 0

#85 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 8:59

Mam oregona. Kdyz si zobrazim mapu, tuknu spendlikem na ikonu fotohintu, zobrazi se mi jmeno na horni hrane disleje. Kliknu na to jmeno a dostanu listing s obrazkem. Mam posledni beta verzi firmwaru. Nevim, od ktere je tato funkce podporovana.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#86 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 9:01

HaLuMa napsal/a:
Takze proto lze prilozene obrazky identifikovat jen pri importu z HTML, kdy se nastavi i prislusny tag, se kterym pak toto makro pracuje. Nicmene import z PQ tento tag nesmaze, takze aktualizaci z PQ o toto neprijdes.

Malý dotaz na HaLuMu. Jak se to chová, pokud si importuji znova HTML a v listingu od posledního importu nastaly v obrázcích změny?
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#87 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 9:02

miroslav.turek napsal/a:
Chápu to teda správně, že ten tag nastavuje samotný import z HTML a nikoli až tvorba spoilerů
EDIT: už vidím odpověď...


Presne! Proto je nutny ten import, protoze prave import nastavuje tag. Makro se o parsovani listingu resp. cele stranky vubec nestara (proc delat 2x stejnou praci?)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#88 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 10:01

Není v parametru LISTING_IMPORT=NoTag chyba? V kódu se testuje s na prázdnost, ale v s je název souboru, odkud se importovalo, nikoli obrázky...
  • 0

#89 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 19:25

zlicinaci napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Takze proto lze prilozene obrazky identifikovat jen pri importu z HTML, kdy se nastavi i prislusny tag, se kterym pak toto makro pracuje. Nicmene import z PQ tento tag nesmaze, takze aktualizaci z PQ o toto neprijdes.

Malý dotaz na HaLuMu. Jak se to chová, pokud si importuji znova HTML a v listingu od posledního importu nastaly v obrázcích změny?


Pokud je importovany soubor HTML listing, geoget nejprve odmaze vsechny gcimage tagy a pote je z listingu naimportuje znova. Tim padem tam zustanou pouze tagy s temi obrazky, ktere jsou zrovna v aktualni verzi listingu.
Stejne se GG chova pri importu atributu.
  • 0

#90 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2010 - 8:33

Tak me napada, slo by udelat ze budou vsechny obrazky od jedne kese v jednom POI? Nebo idealne primo v POI s listingem na konci?
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#91 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2010 - 8:38

Kdyby to slo, jiste to tak Gord udelal. Garmin ale neni k tomuto zrovna urcen, takze muzeme byt radi za to, co mame. Jeden waypoint muze mit nejvyse jeden obrazek. Makra na generovani POI a SpoilerPOI jsou zamerne oddelena - takze ne, primo v listingu to byt nemuze.
  • 0

#92 Pozdni sber

Pozdni sber

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2010 - 13:54

Díky za toto makro. Teď se chystám do Rakouska a zkoušel jsem jak získat foto spoilery. Nemám Oregona, ale Vistu a spoilery si ukládám v telefonu. A díky tomuto makru jsem si je tam nahrál z Offline adresáře během chvilky. Paráda.
  • 0

#93 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2010 - 14:50

2gord: uprav si, prosim te, u sebe link na spoiler link na http://geoget.ararat...ler_1.1.1.2.zip. Diky. ;)
  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#94 mbenik

mbenik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2010 - 18:34

zkusil jsem tyto spoilery a je to opravdu super. Parádní a velmi užitečná věcička. Chvilku jsem zápasil se spuštěním, ale nakonec se vše podařilo. Mám jenom jeden dotaz dá se někde nastavit aby šlo vygenerovat poi i spoiler najednou, nebo se musí nejprve vygenerovat spoiler ten přejmenovat a pak poi. Protože mi to vždycky přepsalo jedno generování to následné, a to mám nastaveno ve volbě EMPTY FOLDER 0 Díky za radu.
  • 0

#95 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2010 - 19:57

Najednou? Myslis spustit ta 2 makra za sebou? Neni problem. Pouzij Combine - viz muj podpis. A nemusis se zdaleka omezovat jen na spousteni 2 maker po sobe.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#96 mbenik

mbenik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2010 - 22:58

Tak díky už jsem si to stáhnul a zítra se tomu podívám na zoubek. :)
  • 0

#97 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 7:42

mbenik: ja se k tomu Combine taky porad jenom odhodlavam a jeste jsem nevyzkousel. Ale asi taky do toho skocim rovnyma nohama.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#98 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 7:54

zrovna v tomhle případě je combine jen malá pomoc, protože pak stejně musíš ručně pouštět poiloader nebo mi něco uniklo a jde s ním nějak _rozumně_ pracovat z příkazové řádky?
  • 0

#99 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 8:21

Combine pochopitelne umi spustit i POILoader. Pak ale stejne musis klikat v nem. POIL ma i silent mod (parametr /silent, tusim), ale ten pracuje tak, ze vezme posledni pouzite nastaveni a bez jakychkoli kecu pracuje s nim. Ovsem jen pokud toto nastaveni pracovalo s GPS! Takze dle meho je silent mod skoro k nicemu. Ovsem pokud budes generovat vse do nejake struktury, kterou dokazes zpracovat POILem najednou, problem by se tim mohl resit. Ja tak cpu do GPS najednou kese i waymarky a dat k tomu paralelne jeste spoilery, tak to jede na jedno spusteni POILu. Ja to Combine spis navrhoval pro automatizaci generovani tech GPX pro spoiler. Ja na jedno kliknuti generuju ze GPX ze dvou databazi (waymarky mam v jine nez kese) a pak spustim POIL, tomu naklikam adresar a je hotovo.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#100 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 8:25

na nejake automatizovane pousteni poiloaderu jsem napsal takove jedno udelatko, jen jsem ho jeste sam nemel cas poradne vyzkouset. ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama