Přejít na obsah


Fotka

Garmin a zahraniční mapy zdarma (návod)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
226 odpovědí na toto téma

#101 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2014 - 20:17

Mapa ti mejlem prijde tezko. Ja pred chvili dala vyrobit jednu mapu a prvni mejl dorazil. Druhej se uvidi, precijenom je prede mnou skoro 1700 pozadavku :)

 

Takze co prasne ti nechodi? Ve spamu to neni?


  • 0

#102 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2014 - 20:20

První email přišel, ten druhý nedorazil (tam je odkaz na mapu). Vždycky dorazil do max 18 hod., teď už cca 30 hod. nic. Tak jen sbírám zkušenosti, jestli je někdo v podobný situaci, není třeba mě chytat za slovo ;)


  • 0

#103 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2014 - 20:27

Tak s epodivej, kolik pozadavku je pred tebou a uvidis, jestli uz ti mejl mel prijit, nebo ne. ;)


  • 0

#104 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2014 - 20:29

Loni v létě to bylo to samý, ale tak dlouho to netrvalo. Přede mnou stále ještě 443 požadavků  :(


  • 0

#105 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2014 - 21:08

Njn, holt nezbejva, nez pockat :)


  • 0

#106 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2014 - 21:43

Proč si nestáhneš mapu hotovou ?


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#107 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2014 - 21:59

Chtěl bych upřesnit, že Dakota, asi i Oregon a možná i jiné umožňují ten soubor přejmenovat a provozovat v GPS více map v různých souborech najednou. Není tedy nutné bez SD karty nic nahrazovat.

... pokud se do navigace vejde. Ona třeba Dakota10 moc paměti nemá a mapy jsou velké stovky megabyte. Openstreet jsem taky nějaké zkoušel, ale takové wanderundreitkarte pro celou Evropu mají cca 1,2 giga a to se dovnitř určitě nevejde. Mimochodem, jsou to dobré mapy na turistiku a geocaching, ale neroutují, takže jako autonavigace se použít nedají. Openstreet pokud vím routovat umí.


  • 0

#108 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2014 - 7:12

Arne: Co kdyz chce jenom prihranici (jako ja)? Na to si prece nebudu stahovat dva okolni staty ;)

 

mpiku, proc sakra reagujes na ctyri roky starej pepuv prispevek? 


  • -1

#109 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2014 - 7:43

...

 

mpiku, proc sakra reagujes na ctyri roky starej pepuv prispevek? 

Co je v tom za problém?
Jeho reakce má svou informační hodnotu, která je časově neomezená.


  • 0

#110 gammamed

gammamed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2014 - 8:06

Možná už to tu někde je, ale jsem línej číst historii. Já osobně na nic nečekám a používám již hotové mapy ,které udělal někdo dříve. Jsou například umístěné zde http://garmin.openstreetmap.nl/ a jsou veřejně k použití. Jestli se opakuji, tak se všem omlouvám. Ovšem stáhl jsem si tu Řecko, Německo a na běžné keškování to bylo v pohodě.


  • 0

#111 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2014 - 10:56

Omlouvám se, ale nevšiml jsem si, že příspěvek je tak starý. Občas se podívám, co je v diskusi nového a předpokládám, že jde o nové věci. Jenomže když někdo oživil vlákno staré roky, stane se, že první nepřečtený je už letitý. Kdybych si toho všiml, nepsal bych to, ale zdá se mi, že se tak moc nestalo, toto jsou informace o stránkách, které dodnes fungují a každou chvíli to někdo shání.


  • 0

#112 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2014 - 14:36

Stahuju si jen ty kousky mapy, co potřebuju, kus Chorvatska, Slovinska, Rakouska atd., takže nechci 3 státy, je to zbytčně velký a seká to pak GPS.

Mapa konečně dorazila, trvalo to od středy 19 hod. ;)  Zřejmě je to stále oblíbenější server, používám jejich mapy už několik let a jsem spokojená


  • 0

#113 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2014 - 14:38

Možná už to tu někde je, ale jsem línej číst historii. Já osobně na nic nečekám a používám již hotové mapy ,které udělal někdo dříve. Jsou například umístěné zde http://garmin.openstreetmap.nl/ a jsou veřejně k použití. Jestli se opakuji, tak se všem omlouvám. Ovšem stáhl jsem si tu Řecko, Německo a na běžné keškování to bylo v pohodě.

 

A  čem myslíš, že je tu teď řeč?  :D


  • 0

#114 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2014 - 19:28

Na GeoWiki je těch odkazů trochu více


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#115 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2014 - 9:54

Hojte,

poradí mi někdo, jak zprovoznit mapu uloženou na paměťovce? Nahrál jsem staženou mapu přímo do paměťovky (vytvořil jsem si i složku Garmin), ale fakt netuším, jak jí zobrazit - v nabídce mám akorát TOPO CZ a basemap, která tam byla od samýho začátku.

Napadlo mě třeba, jestli tam není v nastavení výběr adresáře, nebo tak něco, ale bez valného výsledku :(


Tento příspěvek byl upraven od burg: 05 září 2014 - 9:54

  • 0
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.

#116 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2014 - 10:04

Neni. Jakou ma ten soubor s mapou priponu?

 

Jo a jeste - jakou mas navigaci?


  • 0

#117 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2014 - 10:51

Dakota 20.

Abych si ty soubory rozlišil, tak jsem pojmenoval ten na kartě Rakousko.img (přípona zůstala stejná).

Jinak to zatím řeším tak, že stahuju malý části map, který se mi vejdou do paměti GPS.

 

Edit: ta mapa je nahraná v i:\Garmin\Rakousko.img  - přičemž tu složku Garmin jsem si tam vytvářel já sám


Tento příspěvek byl upraven od burg: 05 září 2014 - 11:15

  • 0
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.

#118 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2014 - 11:06

V tom pripade by to melo fungovat. Mozny ovsem je, ze se ti ten soubor blbe stahnul do PC/nakopiroval do GPSky.


  • 0

#119 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2014 - 14:35

Stahuju si jen ty kousky mapy, co potřebuju, kus Chorvatska, Slovinska, Rakouska atd., takže nechci 3 státy, je to zbytčně velký a seká to pak GPS.
Mapa konečně dorazila, trvalo to od středy 19 hod. ;)  Zřejmě je to stále oblíbenější server, používám jejich mapy už několik let a jsem spokojená

Jestli by právě v takovém případě nebyly lepší "Reit- und Wanderkarte" http://www.wanderrei... Jistě je znáš.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#120 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2014 - 18:20

Dakota 20.

Abych si ty soubory rozlišil, tak jsem pojmenoval ten na kartě Rakousko.img (přípona zůstala stejná).

Jinak to zatím řeším tak, že stahuju malý části map, který se mi vejdou do paměti GPS.

 

Edit: ta mapa je nahraná v i:\Garmin\Rakousko.img  - přičemž tu složku Garmin jsem si tam vytvářel já sám

A kartu máš pořád stejnou? Já dnes kopírovala dvě různé mapy Německa, nemohla jsem se totiž rozhodnout kterou radši a přejmenování jedné z nich naprosto nevadilo, chodí obě. Složku Garmin jsem si také vytvářela sama + nejdřív kartu pro jistotu formátovala, i když vypadala, že je připravená. "JENOM" mi Mr3ska poradil pořídit kartu s nižší třídou a rychlostí + poslal odkaz na Garminí přehled, jakou kartu a jaké značky která jejich GPS skousne. Řídila jsem se tím a vše v pohodě.

 

PS: Tak kecám, já se sice řídila požadovanou třídou ( měli jen 4 a 10 ) a rozhodla se pro nižší, jenže jsem nepoužila okuláry a věřila prodavačce - teď jsem kontrolně mrkla na obal a je to samozřejmě 10 místo 4. Ale Oregon450 schroupal a jede.  :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama