Přejít na obsah


Fotka

Garmin a zahraniční mapy zdarma (návod)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
226 odpovědí na toto téma

#61 Pavel-IV

Pavel-IV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2011 - 21:14

A je možné použít do Garmin Visty HCx i vyšší kartu než je 2GB se kterou jsem to už zakoupil ..?
  • 0

#62 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 9:17

2GB je limit na velikost souboru, ne velikost karty. Muze existovat limit 4G pro velikost karty, ale nevim, jestli se tyka Visty Hx. Spise asi ne. Pokud tedy mas kartu do velikosti 4GB, tak by zadny problem byt nemel, pro vetsi se podivej do manualu nebo na internetu na zkusenosti uzivatelu (nekdy ve specifikaci pristroje je, ze umi maximalne 4GB, ale ve skutecnosti umi vice, ale treba ne vsechny karty).
  • 0

#63 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 9:44

HaLuMa napsal/a:
Vista HCx ma jako pamet pametovou kartu... a omezeni mela 2GB, s poslednimi firmwary 4GB na mapovou sadu. Stejne jako mnohem modernejsi kousky. :P

Ale jak uz tu bylo receno, neumi libovolne pojmenovane soubory s mapovymi sadami!

v tom pripade se omlouvam, zase sem to s necim spletla :D
  • 0

#64 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2011 - 11:51

Ahoj. Sháním slušné Polské mapy pro turistiku (turistické trasy, orientace ve městech) do Garmin Oregon. Vyzkoušel jsem již několik map, ale s kvalitou je to špatné. Nemáte nějaký tip? http://osmapa.tk/ - chybí turistické trasy, při oddálení nejsou vidět popisky měst (ani samotná města) http://garmin.openstreetmap.nl/ - mapy vhodné pro automobil nikoliv pro turistiku ... Díky
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#65 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2011 - 13:32

A co UMP-pcPL ? Stále se na ní pracuje, tak je dobré čas od času stáhnout nejnovější verzi... Samozřejmě je free.

Jak to ve skutečnosti vypadá se dá zjistit zde
  • 0

#66 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2011 - 13:43

Jarous1: právě na ni koukám :-) Škoda, že to není kompilace OSM s jejich daty, ale i tak vypadá dobře. Jen s edívám, že tam chybí turistické zajímavosti (cíle), které jsou v OSM. Zkusím to nějak zkombinovat nebo si nahraji nějaké POI.

Díky
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#67 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2011 - 16:28

K dispozici je pomerne dost free polskych topomap. Kdyz popatras, tak mozna bude nekde na internetu k nalezeni i nejaka souhrnna kompilace jednotlivych mapek.

http://mapcenter.cgp...m/catalogue.php
  • 0

#68 Draconium

Draconium

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2012 - 18:35

Tak po dlouhé době jdu do tohodle fora zase otravovat :D Nedaji se nekde sehnat free cyklomapy CZ a SK? Za mapy od Garmina se mi utracet nechce ;)
  • 0

#69 perlufanda

perlufanda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 23:22

Ahoj, je mi trapně, ale nedokážu pro moji počítačovou negramotnost si vytvořit opensstreet mapu pro garmin map source...jde mi o mapu Rakouska, případně Maďarska a Polska, mapy kolem ČR...Zkoušel jsem to několikrát asi před měsícem za pomocí různých návodů tady z fóra nebo google, i mapy přes mkmap, akorát jsem dosáhl nefunkčnosti svého internetbankingu.....Dneska mě napadlo, jestli by někdo nemohl dát hotovou free mapu pro map source na uloz to atd a dát tady odkaz......Jde mi hlavně o Rakousko a Maďarsko, SR mapu jsem free na googlu našel.....Pokud se někdo slitujete, děkuji mnohokrát, nevím, co dělám špatně....Díky
  • 0

#70 lejivile

lejivile

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2012 - 7:13

Tohle je v pohoda http://www.velomap.org/
  • 0

#71 blatta

blatta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2012 - 17:54

mapy ke stažení přímo ve formátu .img jsou zde:

http://www.wanderrei...e/garmin_de.php
  • 0

#72 perlufanda

perlufanda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 7:39

Jarous1 napsal/a:
A co UMP-pcPL ? Stále se na ní pracuje, tak je dobré čas od času stáhnout nejnovější verzi... Samozřejmě je free.

Jak to ve skutečnosti vypadá se dá zjistit zde



Tak tenhle příspěvek jsem přehlídl, díky moc moc moc, to přesně jsem hledal...I když těmVašim zkratkám pořád moc nerozumím, tak jsem to dostal do mapsource..A jsou zde i Dráždany, kam jedem v létě...Takže jsem do Dakoty 10 postupně narval celou střední evropu(Rakousko, Maďarsko, Československo, Polsko s přilehlým okolím), víc nepotřebuju...Tenhle odkaz budu sledovat a aktualizovat, přes gůgl jsem nic podobného nenašel, protože umím jen klíčová slova po Česky:D...
  • 0

#73 Tomjaks

Tomjaks

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2012 - 22:24

Stiahol som si mapu do mojej GPS E-trex30 a neviem ako si ju mam pozriet aby mi fungovala vie mi niekto poradit
  • 0

#74 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2012 - 22:50

Tomjaks napsal/a:
Stiahol som si mapu do mojej GPS E-trex30 a neviem ako si ju mam pozriet aby mi fungovala vie mi niekto poradit

Mapu musíš uložit do Garmin\ jinak ti ji GPS nenačte. Asi jsi to hodil přímo na kartu/paměť GPS.
  • 0

#75 trofej510

trofej510

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2012 - 7:24

díky za pomoc
  • 0

#76 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 28 duben 2012 - 19:04

ještě jedna rada: v garminu můžeš mít několik map naráz. 1. uděláš si v Mapsource soubor gmapsupp z více map naráz 2. uděláš bod 1 a těchto souborů (gmapbmap, gmapprom, gmapsupp, gmapsup2) můžeš mít víc. V každém z těchto *img souborů můžeš tím pádem mít i víc map. Třeba celkem 20.
  • 0

#77 hrebici

hrebici

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2012 - 16:47

Mně to na DAKOTU 20 vůbec nejde.:(:(:(:(:(:(:(:(
  • 0

#78 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2012 - 17:05

Co Ti nejde ? Co jsi dělal a kam co nahrával ?
  • 0

#79 spadi

spadi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2012 - 15:42

budu muset vyzkoušet vypadá to zajímavě
  • 0
Garmin Oregon 300
www.haspirja.webnode.cz

#80 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2012 - 11:42

Omlouvam se, pokud se ptam blbe, ale po precteni zde dostupnych a me pochopitelnych (ano, priznavam, ze prunik techto dvou mnozin neni velky) navodu jsem byl schopen nainstalovat a sprovoznit nekolik map Skandinavie z openstreet projektu. Mapy me neuspokojuji, rad bych nejake pouzitelne pro turistiku. Bydli prosim nekde na netu legalni free mapa stredniho Svedska v TOPO kvalite (dobre, vrstevnice bych ozelel)? Ptal jsem se Googlu, ale vicemene jsem se nedostal pres osekane openstreet mapy. Nebo je treba openstreet mapu nejak dale upravit, aby zobrazila polni cesty, lesy atd? Pripadne jak nejak sezvykat mapove podklady z Googe Earth apod, aby byly pro navigaci citelne? Diky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama