Přejít na obsah


Fotka

Veřejné osvětlení - Pouliční lampy


Nejlepší odpověď p.pirko , 22 září 2016 - 14:14

Tak jsem zjistil že existuje i mobilní aplikace, (zatím jsem ji vyzkoušel na pořítači) a tam se dá ID sloupů zjistit. 

Vyzkoušejte http://gis.izscr.cz/mmk/

Sloupy veřejného osvětlení jsou v POI

Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
71 odpovědí na toto téma

#1 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 0:45

...ačkoliv jsem zkoušel dlouho googlovat, tak asi špatně, protože jsem onehdá někde na fóru četl že někdo nalezl číslo lampy "od stolu" ale já přes veškeré úsilí bez úspěchu :( Zajímá mě tedy zda, a když, tak hlavně kde lze: 1) Podle čísla lampy zjistit její umístění 2) Podle umístění lampy zjistit její číslo Předem děkuji...
  • 0

#2 knoflikari

knoflikari

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 5:46

mnoo, mapy na to rozhodne budou, jde o pristup k nim, jako radioamater jsem mel v ulici lampu ktera blikala a pri prijmu to vytvarelo velmi silne ruseni, volal jsem na mistni technicke sluzby a aniz bych rekl nazev ulice, je zajimalo pouze cislo lampy, takze mapy budou, ale zrejme neverejne
  • 0

#3 Bombis-27831

Bombis-27831

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 6:01

Taky záleži na tom v jakym městě to je a kdo to veřejný osvětlení vlastní, evntuelně spravuje. Ty mají rozhodně databázi. Někde, třeba v Praze, by ji měla mít i záchraná služba. Jestli se k tomu dá nějak progooglit netušim.
  • 0

#4 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 7:30

Jsem tak zkusil googlit a našel jsem tak leda Kostelec nad Černými lesy, kde to mají v Excelu : http://www.kostelecn...tg=1134&p1=4673 - ale to ti asi nepomůže, co? :)

no chce to googlit googlit a googlit, ono něco asi vypadne. Našel jsem třeba toto:
http://www.eccs.cz/p.../modules.html#9 podívej na ECC Sloupy:

* Tento modul slouží ke snadnému zjištění polohy podle identifikačního čísla sloupu veřejného osvětlení v Praze.
* Při nastalé krizové situaci tak lze velmi rychle zjistit, kde problém nastal i v případě, že postižené osoby lokalitu neznají.
* Databáze sloupů veřejného osvětlení je spravována firmou ELTODO.


No a pak třeba kontaktovat ELTODO a vznést dotaz .......

no a zde http://mumost.cz/vis...d=2258&p1=10192 jsem našel větu: "Číslo je složeno z čísla ulice, jak je označena v geografickém informačním systému, a pořadového čísla sloupu."
  • 0

#5 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 7:35

Ano, je to tak. Pokud hlásíte dopravní nehodu, je to nejrychlejší údaj. Než popisovat ulici, směr, křížení tak je nejsnažší udat číslo nejbližší lampy. Zádrhel nastane když nejbližší lampa je ve středovém pásu mezi jízdními pruhy. :-)
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#6 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 8:30

Hojší: no treba to bylo ve meste, kde jsou Googlem/NORCem nafoceny ulice v 3D, to se to potom hleda jedna basen.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#7 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 14:37

Copak copak ? Snad nechceš v jisté hodně netradiční a vysoce hodnocené mysterce v Praze, kde se jde podle fotek, přeskočit celkem zákysový začátek ? ;o)
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#8 Zoffka

Zoffka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 14:48

javla napsal/a:
Copak copak ? Snad nechceš v jisté hodně netradiční a vysoce hodnocené mysterce v Praze, kde se jde podle fotek, přeskočit celkem zákysový začátek ? ;o)


Které? Které? Jsem děsně zvědavá.... :)
  • 0
Gde Proboha Sem ???
Jdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta...

#9 Stan_Da

Stan_Da

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 17:46

Databázi lampa-->souřadnice má určitě i policie v Praze. Onehdá můj známý hlásil vyloupení garáže a hlídku nezajímala adresa, ale číslo nejbližší lampy. Takže hurá na konkurs - Praha potřebuje rozšířit řady strážců zákona :D
  • 0

#10 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 17:49

http://www.metro.cz/...mpa-namisto-gps

jinak pokud zadáte do Google: pouliční osvětlení číslo poloha tak to vyhodí velmi ftipnou první položku :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#11 osvejda

osvejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2010 - 12:00

Stan_Da napsal/a:
Databázi lampa-->souřadnice má určitě i policie v Praze.

Mně tvrdili, že nemají a že se musejí dotazovat správce.

fremen.cz napsal/a:
jinak pokud zadáte do Google: pouliční osvětlení číslo poloha tak to vyhodí velmi ftipnou první položku :D

To jo. Mně to našlo ten tvůj příspěvek. :)
  • 0

#12 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2010 - 13:09

Zrovna nedávno jsem luštil jednu mysterku GC254F8 kde je potřeba znát číslo lampy - tak jsem projížděl internet a nic konrétního než je výše v příspěvcích jsem nenašel.
Ale naštěstí tato mysterka má jen několik variant řešení a ještě ty některé varianty jsou v kolizi s jinými kešemi, takže se mi povedlo spočítat i bez čísla lampy :-)
  • 0

#13 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2010 - 8:54

fremen.cz napsal/a:

jinak pokud zadáte do Google: pouliční osvětlení číslo poloha tak to vyhodí velmi ftipnou první položku :D


To je vidět, na co pořád myslíš. :D Strejda Google tě má prokouknutýho. Mně to našlo akorát tvůj příspěvěk. :(

Jinak, jedna moje známá, která dřív pracovala jako operátorka na 112, mi právě říkala, že v Praze se ptají lidí na číslo nejbližší lampy, když chtějí rychle zjistit polohu volajícího. V jiných městech to zatím moc nefunguje. Aspoň teda v době, kdy mi to říkala. Jsou to tak dva nebo tři roky nazpátek.
  • 0

#14 Pavel-IV

Pavel-IV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 20:49

Docela mě baví si zapisovat čísla na osvětlení a mapovat si to podle GPSky. Chtěl bych to postupem času víc a víc rozšířit po celém městě.
  • 0

#15 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2012 - 7:03

wabicek napsal/a:
cisla lamp jsou ve verejne dostupne mape izs


Mapu IZS http://gis.izscr.cz/map/ jsem nasel, ale nezjistil jsem jak zapnout vrstvu s cislama lamp. Jinak tam maji pekne udelane prejezdy a prekvapilo mne ze prejezd P1 je na Kladenske trati.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#16 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2012 - 7:14

jde tam hledat pozice lampy podle čísla, opačně asi ne
  • 0

#17 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2012 - 7:53

Ta mapa IZS je výborná, díky za ten odkaz. O čísla lamp mi ani tak nejde, ale jsou tam u všech budov čísla popisná a u mnoha měst i orientační. A po kliknutí na budovu člověk může kliknout na link a otevře to příslušnou stránku v katastru.
  • 0

#18 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2012 - 7:53

ahááá, tak ono to funguje jen někde, v Praze třeba jo, v Plzni ne
  • 0

#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2012 - 8:39

Norbert_G napsal/a:
Ta mapa IZS je výborná, díky za ten odkaz. O čísla lamp mi ani tak nejde, ale jsou tam u všech budov čísla popisná a u mnoha měst i orientační. A po kliknutí na budovu člověk může kliknout na link a otevře to příslušnou stránku v katastru.

Tak přesně tohle umí www.katastr2.cz a nově i http://kontaminace.cenia.cz. Je vidět, že ta webová služba od ČUZK se používá stále více v různých mashupech.
Až bude každý chodit s navigací, nebudou záchranáři tohle potřebovat. To jim bude stačit nahlásit polohu, jako třeba teď ten ztracený turista poslal SOS zprávu i se souřadnicemi ze smartfounu. Ale jinak číslo lampy, přejezdu, číslo popisné na baráku, to přečte každý. Jen si nesmí poplést číslo popisné a orientační, což u nás si plete každý (červeno bílá a bílo červená)
Ale tuto mapu IZS už jsem si dal do záložek, je vhodná třeba na železniční kilometráž, kterou jsem kdysi těžko zjišťoval z katastrální mapy.
  • 0

#20 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2012 - 8:51

mpik napsal/a:
Až bude každý chodit s navigací, nebudou záchranáři tohle potřebovat. To jim bude stačit nahlásit polohu, jako třeba teď ten ztracený turista poslal SOS zprávu i se souřadnicemi ze smartfounu. Ale jinak číslo lampy, přejezdu, číslo popisné na baráku, to přečte každý. Jen si nesmí poplést číslo popisné a orientační, což u nás si plete každý (červeno bílá a bílo červená)



Vylozene OT: Ti nevim,my volali zachranku v unoru v noci u nas na jeden kopec,nahlasili jsme presne souradnice,ale operatorce to nestacilo,chtela adresu... Domluva trvala vic jak ctvrt hodiny. Takze ani gps nemusi pomoci.
Ono je to asi taky jak kde. Na horach,kde jsou zachranari na gps a pomoc v terenu zvykly,tam je to asi Ok, ale kdyz se pomalu zrakvis kousek nad mestem,tak je to problem:oD
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama