Přejít na obsah


Fotka

Koupím Garmin eTrex Legend do 1300,-


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#21 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 21:54

doporučit nic nemůžu každý má jiné nároky 500kč modul nevíhoda dve zařízení nutnost mobilu podporující Javu složité dobíjení při delší akci 2200kč H zapomeň na ukládání 1000keší přez kabel z PC všechno pěkně ručně a doporučuji papírovou mapu. 4200kč legend HXc kromě wheriga a nemožnosti ukládat listingi neb se kešky nahrávají s koncovkou*.loc se nedá nic vytknout.možná pomalá odezvapři dohledávání oproti H 7500 dakota 20 nemám zkušenosti více pak už je to jen na tobě.
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#22 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 22:03

mwh napsal/a:
2200kč H zapomeň na ukládání 1000keší přez kabel z PC všechno pěkně ručně a doporučuji papírovou mapu.
.

Háčko má sice paměť jenom na 500 waypointů, ale sériový port na propojení s počítačem normálně má, ne?
  • 0

#23 LamaZ team

LamaZ team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 22:07

Vojtha napsal/a:
čekal bych že modul od nokie nebude tak přesnej jako outdoorová gpska ... krom toho řešíš dvě baterie místo jedný a navíc mobil asi neni tak odolnej jako gpska .. přecijen, někde ti to upadne a rozsekáš si ho, gpska by na to měla bejt aspoň trochu stavěná ... nebo se pletu?:)

Já myslím, že zrovna ta N70 je odolnější než většina mobilů co jsem měl...:) a je přesný dost, nikdy jsem neměl problém, i v hustém lese, což s legendem na kole v lese mám...jen jsem nabídl alternativu...
  • 0
Lama, lama jede:)

#24 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 22:15

alkes napsal/a:

mwh napsal/a:
2200kč H zapomeň na ukládání 1000keší přez kabel z PC všechno pěkně ručně a doporučuji papírovou mapu.
.

Háčko má sice paměť jenom na 500 waypointů, ale sériový port na propojení s počítačem normálně má, ne?



to sice má ale na konci není usb konektor.
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#25 Vojtha

Vojtha

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 22:19

LamaZ team napsal/a:

Vojtha napsal/a:
čekal bych že modul od nokie nebude tak přesnej jako outdoorová gpska ... krom toho řešíš dvě baterie místo jedný a navíc mobil asi neni tak odolnej jako gpska .. přecijen, někde ti to upadne a rozsekáš si ho, gpska by na to měla bejt aspoň trochu stavěná ... nebo se pletu?:)

Já myslím, že zrovna ta N70 je odolnější než většina mobilů co jsem měl...:) a je přesný dost, nikdy jsem neměl problém, i v hustém lese, což s legendem na kole v lese mám...jen jsem nabídl alternativu...


no to bych skoro i zkusil ten modul ... teď sem zkoušel modul od Sony Ericsson a ten mě teda zklamal, ale to se dalo čekat i podle tý ceny ... naštěstí sem ho na aukru pak prodal za stejnou cenu jako sem ho koupil, takže sem z toho vyšel bez úhony :)
  • 0

#26 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 23:00

Jako co si budeme povídat, tak GPSka je GPSka, ale to už mluvím o strojích začínajících u Dakoty a konče u 60 nebo 62 CSx, hlavní výhodou je display s mapou, a to že to žere jen tužkovky i když to chce nabíjecí. V té levnější kategorii pokud máš nějaký trochu lepší mobil, tak modul od Nokie LD-3W je na tom s přesností a výdrží opravdu perfektně, výdrž je pak už jen otázkou telefonu kolik vydrží a pokud máš stejnou baterii tak stačí vyměnit a jede se dál nebo pokud máš jen jinou kapacitu(velikost), tak to zpraví kus izolepy stále připravený k použití na té větší baterce. :) Modul se neztrácí v lese ani ve skalách a signál taky chytá poměrně snadno. Když jdu s klukama co mají 60ky, tak mě šipka dovede skoro stejně přesně. ...ještě aby ne když mají stejný čip :D EDIT: i mapa se na telefonu dá rozjet pokud máš větší display a symbian. Třeba přes smartcom rastrové mapy nebo přes Garmin XT vektorové.
  • 0

LG G6 + c:geo + OSM


#27 LamaZ team

LamaZ team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 23:20

Werki- jsem rád, že má někdo stejný názor;)
  • 0
Lama, lama jede:)

#28 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2010 - 6:00

mwh napsal/a:
to sice má ale na konci není usb konektor.

To není až takový problém. Pokud už nemáš v počítači sériák, dá se koupit za pár stovek převodník na USB. Rozhodně lepší, než to tam všechno cpát přes těch pár tlačítek ručně.
  • 0

#29 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 232 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2010 - 6:54

Má zkušenost s legendem: začínal jsem s nokií a externím modulem. Fungovalo to, ale baterie v mobilu nevydržela celý den a třeba v dešti mobil trpěl. Koupil jsem si legenda "béďu trávníčka" a mám jej dodnes. Nevýhody pozoruji tři: 1) špatný signál v lese pod stromy, jinak v pohodě, 2) mapy na černobílém displeji jsou hůře přehledné, než v barvě, 3) paměť 8MB, která nejde rozšířit, takže tam nejde najednou mít mapy celé ČR apod., což ale vadí jen někdy, většinou se i přes víkend pohybuji v určitém omezeném prostoru, který se tam nahrát vejde. A výhody: 1) nízká cena, 2) menší rozměr oproti např. HCx. Až doslouží, budu uvažovat právě o HCx, jistě jsou i lepší, ale zase už za vyšší cenu.
  • 0

#30 Vojtha

Vojtha

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2010 - 10:00

marekd napsal/a:
Má zkušenost s legendem: začínal jsem s nokií a externím modulem. Fungovalo to, ale baterie v mobilu nevydržela celý den a třeba v dešti mobil trpěl. Koupil jsem si legenda "béďu trávníčka" a mám jej dodnes. Nevýhody pozoruji tři: 1) špatný signál v lese pod stromy, jinak v pohodě, 2) mapy na černobílém displeji jsou hůře přehledné, než v barvě, 3) paměť 8MB, která nejde rozšířit, takže tam nejde najednou mít mapy celé ČR apod., což ale vadí jen někdy, většinou se i přes víkend pohybuji v určitém omezeném prostoru, který se tam nahrát vejde. A výhody: 1) nízká cena, 2) menší rozměr oproti např. HCx.
Až doslouží, budu uvažovat právě o HCx, jistě jsou i lepší, ale zase už za vyšší cenu.


Jediný co mi na tom dělá vrásky je ten signál no :|
  • 0

#31 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2010 - 12:46

Vojtha napsal/a:
Jediný co mi na tom dělá vrásky je ten signál no :|


Geoešing je vo tom, že někde někdo schová krabici a ty jí najdeš... ostatní jsou nadstavby.

Takže z tvýho pohledu je důraz na tom "najdeš", že jo? B) ostatní je luxus navíc...
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#32 Vojtha

Vojtha

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2010 - 14:42

No jistě, ale obvykle mi dělá dost problém najít kešku bez gpsky jen s mapou, navíc když jedu někam kde nemám přístup k internetu, tak keše co si předem nevytisknu prostě nemám ...
  • 0

#33 euty

euty

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2010 - 17:47

vlcice.pavlina napsal/a:
No uprimne ja mam Legenda Cx a musim rici, ze se signalem je to doccela problematicke


Cxko si chci porizovat, ale ty pises, ze signal je problemovy. Mas nejake srovnani? ja mam béďu Legenda. Budu rád, když mi napíšeš nějaké zkušenosti.
  • 0

#34 vlcice.pavlina

vlcice.pavlina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2010 - 18:24

Ja nejsem odbornice abych to nejak hodnotila ... se signalem je to malicko horsi nez treba u HCx ... je tu starsi chip. HCx uz ma myslim Sirf III. Jinak na bezne hledani to samozrejme staci
  • 0
Na Geocaching jsem narazila náhodou a byla to ta nejkrásnější náhoda, která mne kdy potkala Garmin Oregon 300, Vodafone 845 + GeOrg

#35 euty

euty

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2010 - 19:06

Jasný, že nemusíš být odbornice, ale někdy vlastní zkušenosti jsou víc než nějaká odbornost. Díky :) Já jsem byl na slabší signál upozorňovaný u Legenda, zalezl jsem do hustého lesa v údolí a říkal si, tak a je to v pytli a ono ne, držela, proto jsem se ptal. Chápu-li to správně Legend i Cx-ko mají stejný čip
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama