Přejít na obsah


Fotka

levná gps na kolo, kdo proda nebo aspon poradi jakou?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2010 - 11:09

Sháním pro ségru vhodnou gps na kolo. Nepotrebuje ji pro geocaching, jen se chce dostat v pohode domu, kdyz nekde zabloudi. Chce alespon zakladni mapy, aby nemusela vozit papirovou. Draha gps je zbytecna, bude jezdit parkrat do mesice. GPS musi drzet signal i v lese! Poradi mi nekdo, jaka by byla nejlepsi,popripade mate ji na prodej? Napada me z tech levnejsich jen Legend nebo Vista, ale s legendem jsem mela spatnou zkusenost v lese (cely den hledal vyhled na oblohu:() a s Vistou zadnou zkusenost nemam. Jsem pro jakykoliv napad...Diky
  • 0

#2 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 8:56

NIkdo??? :(
  • 0

#3 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 9:05

Jestli to má mít mapy i kvalitní příjem, tak asi nějaký z HCx modelů etrexů (např. Legend HCx), nebo nějaká z levnějších verzí Dakoty. Stará Vista (bez HCx) na tom nebude s příjmem o mnoho lépe než starý Legend.
  • 0

#4 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 9:16

otázkou je, co je u tebe levná... s čímkoli novým na trhu se myslím pod 5000,- Kč tak jako tak nedostaneš
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#5 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 9:17

fremen.cz napsal/a:
otázkou je, co je u tebe levná... s čímkoli novým na trhu se myslím pod 5000,- Kč tak jako tak nedostaneš


nemusí být ani tak nová, ale maximálně tak do 3000:(
  • 0

#6 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 9:21

http://aukro.cz/list..._view=1&order=d
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#7 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 9:42

fremen.cz napsal/a:
http://aukro.cz/list..._view=1&order=d


jasne dik, to by nasledovalo po tom, co bych se dozvedela, ze nejidealnejsi by byla treba ta a ta, a pak bych sla na aukro a tam ji koupila.

Nicmene diky aspon za snahu;)

Jinak zatim co jsem prochazela tak se asi rozhoduji mezi Etrex legend HCX a Vistou, ale trochu me matou ty dalsi oznaceni jako hcx a cx a podobne. Moc nevim jaky je mezi tim rozdil,mate nekdo zkusenosti???
  • 0

#8 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 9:52

alkes napsal/a:
Jestli to má mít mapy i kvalitní příjem, tak asi nějaký z HCx modelů etrexů (např. Legend HCx), nebo nějaká z levnějších verzí Dakoty.
Stará Vista (bez HCx) na tom nebude s příjmem o mnoho lépe než starý Legend.


Diky, pomalu k tomu dochazim taky. Rozhoduji se mezi Legendem HCx (predpokladam, ze to je jiny nez ten od Bedy - ten byl desnej) a Vistou HCx. I levnejsi Dakota mi prijde porad dost draha a vzhledem k tomu, ze to segra nebude pouzivat na geocaching, tak myslim, ze je dakota zbytecna...

Jen jsem stalenenasla rozdily v te Legend rade a Vista rade (ruzna oznacni cx, hcx, pro, atd.
  • 0

#9 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 9:57

HCx = citlivý přijímač, barevný displej, paměťové karty a asi taky jediné, o čem má v tvém případě smysl uvažovat.
Cx mají sice barevný displej, myslím, že i slot na paměťovou kartu, ale přijímač mají pořád starý s malou citlivostí.
Zcela bez označení jsou nejstarší modely - černobílý displej, bez paměťové karty, bez citlivého přijímače.

Jinak zatim co jsem prochazela tak se asi rozhoduji mezi Etrex legend HCX a Vistou

Do Visty bez HCx bych nešel, nebude mít o moc lepší příjem než starý Legend.
Jestli tam to HCx jen vypadlo, tak Vista HCx se liší od Legendu HCx snad jen magnetickým kompasem a barometrickým výškoměrem... a taky je asi o tisícovku dražší, takže záleží, jestli tyhle dvě věci navíc upotřebíš.
Magnetický kompas ukazuje směr, i když stojíš na místě (jinak se s GPS musíš hýbat) a barometrický výškoměr zpřesňuje měření nadmořské výšky.

edit: Píšu pomalu, tohle byla reakce ještě na ten předposlední příspěvek z 10:42, teď už to snad bude jasné.
  • 0

#10 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 10:05

Super, diky moc Alkesi, myslim, ze je jasno. HCX, a je uplne jedno jestli legend nebo vista, proste co bude k mani nejlevneji ;) Pokud by jeste nekoho neco napadlo, sem s tim, jinak zatim hledam nejlevnejsi Vistu HCX ci Legend HCX, pokud by ho nekdo prodaval, prosim oslovte me :)
  • 0

#11 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 10:09

hnedle vedle...

http://www.geocachin...337#post_211337
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#12 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 10:10

fremen.cz napsal/a:
hnedle vedle...

http://www.geocachin...337#post_211337


Diky, o tom vim, ale cena 3800 je asi jeste porad pro segru moc:(
Mela jsem na mysli dalsi nabidky...;)
  • 0

#13 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 10:19

Mno nevím... ale s čímkoli kromě starého modrého Legenda se podle mne pod 3000-3500 nedostaneš. Aspon co si já pamatuji, když jsem dloooouhoooo sledoval Aukro jestli tam něco nebude za levno (bylo, nový Oregon 550, startoval na 1990,- aby se 15 minut před koncem vyšvihl s cenou na 7800,- Kč)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#14 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 10:23

fremen.cz napsal/a:
Mno nevím... ale s čímkoli kromě starého modrého Legenda se podle mne pod 3000-3500 nedostaneš. Aspon co si já pamatuji, když jsem dloooouhoooo sledoval Aukro jestli tam něco nebude za levno (bylo, nový Oregon 550, startoval na 1990,- aby se 15 minut před koncem vyšvihl s cenou na 7800,- Kč)


Diky, segre to pretlumocim a budu shanet a doufat, kazdopadne diky moc za rady:)
  • 0

#15 jira_k

jira_k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 11:22

Jde-li predevsim o cenu, po nedavnem vyzkouseni me napada Garmin 200, na Alza jsem ho koupil asi za 1700 pred 2 mesici. Da se prepnout na kolo i pesky, dohrat Topo Czech (verze ne PRO je v cene). Plusy: vetsi displej, body zajmu nabizi od nejblizsich, kompatibilita se SW na turisticke Garminy vcetne map. Minusy: nutno cranit proti desti a pripevnit k riditkum (drzak se snad i prodava). Pesi navigace pri GC byla pouzitelna, na kole to bude bezproblemove, prepnuti na budiky plne vyhovuje jako cyklopocitac - ujeta delka, hodiny, rychlost, cas a vzdalenost do cile. Do auta na to moje pojizdeni mi to taky vyhovuje. (a berte to prosim jako MUJ OSOBNI nazor)
  • 0

#16 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 12:15

Používala jsem na kolo nejdřív Legenda, ten má špatný signál v lese a je černobílý, takže se špatně rozpoznává turistická cesta od potoka apod. Pak jsem koupila Legenda HCx, s barvou odpadá zkoumání, která čára je co, v lese to drží signál v pohodě, dokonce i v kratších tunelech. Vista HCx má oproti tomu myslím kompas, který jsem nikdy nepotřebovala, měla by být o trochu dražší. Jediný minus, který Legendi mají, je, že časem odpadá guma, mám ji cca rok a ani zdaleka ji nepoužívám denně, ale guma už je dost uvolněná. Jinak ale na kolo je to asi to nejlepší z těch levnějších
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 12:54

Nutno poznamenat, ze odpadavajici guma se vymenuje v ramci zaruky. A az bude po zaruce, stoji oprava par stovek, pripadne lze gumu zkouset necim podomacku prilepit. Taktez je treba vedet, ze ta guma netvori vodotesnost pristroje, takze i kdyz je uvolnena, neohrozi to pristroj ani pri padu do potoka. Guma je vlastne dobra na to, aby GPSka neklouzala v ruce a jsou v ni vylisovana bocni tlacitka, ktera se jinak spatne mackaji.
  • 0

#18 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 16:33

Jira_K napsal/a:
Jde-li predevsim o cenu, po nedavnem vyzkouseni me napada Garmin 200, na Alza jsem ho koupil...


Co to je "Garmin 200" ??? Jestli je to nějaká autonavigace, tak nepočítej s nějakou extra odolností vůči pádu, a třeba i jenom šlehnutí větví (o dešti jsi už psal) a hlavně výdrží baterie. Ta se u těchto krabiček počítá na jednotky hodin ! Což na celodenní výlety na kole je jaksi málo... Asi by se to dalo řešit vypínáním, ale to už je snad pohodlnější lovit s obyč papírovou mapou ;) Než se ta navigace spustí, najde svoji polohu, tak to mám rychleji vytaženou mapu z batohu B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama