Přejít na obsah


Fotka

Kdo kde potkal kačera?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1336 odpovědí na toto téma

#1281 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2016 - 6:07

Uvažuje se o pěstování hmyzu na jídlo, prý je to i dobré. A někdo tvrdí, že by nejedl nutrii, protože vypadá jako myš. Proč ne? Je to na zvyku. Prase taky nevypadá nejlíp a prasečák smrdí na dálku, a jak si pochutnáme na řízku.


  • 3

#1282 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2016 - 9:11

Uvažuje se o pěstování hmyzu na jídlo, prý je to i dobré. A někdo tvrdí, že by nejedl nutrii, protože vypadá jako myš. Proč ne? Je to na zvyku. Prase taky nevypadá nejlíp a prasečák smrdí na dálku, a jak si pochutnáme na řízku.

Už jsme o krok dál, hmyz se v některých vyspělých státech, např. USA, Francie, běžně jako potrava pro lidi produkuje i prodává, nepočítám exotické země, kde je to běžná součást nabídky na trzích po staletí. U nás je spousta velkochovů, které jsou schopny tento hmyz (cvrčci, sarančata, švábi, potemníci, aj.) produkovat ve velkém, zatím jen jako krmivo pro zvířata. Zatím bohužel chybí hygienické předpisy pro chov, které by pak dovolovaly oficiální prodej pro konzumaci lidmi. Takže většina těch akcí, kde se připravuje hmyz je asi pololegálních, snad jen restaurační zařízení vyšší cenové úrovně si mohou dovolit hmyz dovážet ze zahraničí, protože je zatím hodně drahý. Ale i hmyz pro zvířata je poměrně drahý, 1 litr cvrčků se prodává za cca 250 až 350 Kč podle velikosti, mouční červi (larvy potemníka moučného-malé, či brazilského-velké) kolem 300 Kč za kg. Jinak je to dobré, ale je to otázka zvyku. Ale hlavně je to výživné a zdravé, viz pořady o přežití.

Hlodavci jsou obecně jedlí a výteční, jen bacha, zajíc ani králík nejsou hlodavci. Takže nutrie, morče, i ten potkan jsou běžně konzumováni, ve starších kuchařkách najdete recepty i na veverky či bobra.

Kontrolní otázka: Kdo je nejlepší kuchař? 
 


  • 1

#1283 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2016 - 9:17

Za mých let ve škole ještě králíci hlodavci byli. A hlodají dobře, klidně prohlodají králíkárnu.

Ale zvykli jsme si na brambory, rajčata (cizokrajné, z čeledi lilkovitých, která je obecně jedovatá), v poslední době třeba na cukety nebo mango, proč bychom si nezvykli na nutrie?


  • 0

#1284 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2016 - 9:19

Vraťme se k tomu k čemu je tento thread určen.


  • 0

#1285 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2016 - 9:30

Diskuze se plynule vyvíjí a je zajímavé si to přečíst. Jinak kde jsem viděl kačera? O víkendu v zácpě na D1. Snažil jsem se jet kolem něj tak, abych mohl přečíst trackovací číslo, stříbrné na bílém autě.


  • 0

#1286 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2016 - 15:16

Ze by nekdo z CZ ? :-) Minuly tyden v Shangaji ...
 

jesterka.jpg


  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#1287 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2016 - 16:14

Ze by nekdo z CZ ? :-) Minuly tyden v Shangaji ...

Doufám, žes ho nenabořil, kvůli tomu tam toho gekona má.


  • 1

#1288 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2016 - 16:22

Tak kdopak jel dnes po hradecké dálnici s vrtulníky a fotil si můj TB tak horlivě, že mi div nenastoupil do kufru ;)?
  • 1

#1289 Milops3

Milops3

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2016 - 11:17

1.8 Cheb Dukelska ul. cca 17:45

(RZ upravena)

Přiložené miniatury

  • IMAG0215.jpg

Tento příspěvek byl upraven od Milops3: 02 srpen 2016 - 11:17

  • 0

#1290 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2016 - 6:34

Copak ještěrek, těch je po autech hafo. Ale najít trackovatelnou, to už chce kliku...


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#1291 Bublinka24

Bublinka24

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2016 - 8:37

se tak v sobotu ráno probouzíme v autě na Benatské! a ve zpětném vidím chlápka, co mi něco kutí za autem .... pak mi docvaklo (asi za hodinu) , že si fotil moje TB :rolleyes:


  • 1

#1292 Bosorcicka

Bosorcicka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2016 - 7:26

Mě nejvíc překvapilo setkání s kačerskou dvojicí z naší městské části u cache Barranco na Kanárech na Terenife.


  • 1

#1293 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2016 - 12:30

Kdyby si lidi kupovali trackovatelné ještěrky, které se dají sehnat od stokoruny, nemuselo by být tohle vlákno. :-)


  • 0

#1294 LipaSY

LipaSY

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2016 - 12:42

Potkali jsme Kačery na Čertovině u Hlinska v Pekle. Došlo i na spolupráci. Tímto je opět zdravím ;)

Máme i zkušenost se zapíráním. Potřeboval jsem vrátit keš na místo. A oni ji šli vyzvednout. Tak jsem je po 25min oslovil, že se blokujeme vzájemně. Oba dělali, že neví o co jde. Tak jsem keš vrátil a z dálky z lesa se ohlížel, zda se jim GPS na krku houpala z legrace. Nehoupala, šlo o zarputile mlčící Kačery :)
  • 0

#1295 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2016 - 10:12

Dneska by mě fakt zajímalo koho jsem to zahlídl s tou úžasnou modrou skládačkou s lékarničkou pod sedlem. Bylo to ráno kolem třičtvrtě na sedm v Pardubičkách a zmizela mi směrem k nemocnici na vinici. Sice měla TB, ale ta blecha se nedala z auta přečíst.
  • 0

#1296 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2016 - 16:22

Přišel mi roztomilý až rozverný dotaz, jestli jsem včera nebyla někde u vody. :D Mno, říkala jsem si, že je skoro divné, že jsem na pískovně za nějaký ten rok žádné kačery nepotkala. Včera jsem si na břehu četla a bavila se sousedy, s kterými se tam potkáváme pravidelně, vzhledem k počasí nás bylo proti jindy jen pár .....a byl mi povědomý jeden mladík se slečnou na druhém konci plážičky, i se tak opakovaně díval jako kdyby mě znal..... a fakt že jo! Tušila jsem kdo by to mohl být, ale .....nechtěla jsem je rušit.

A dneska jsme se hezky mailem domluvili, když jsme včera s pokecem na nuda pláži zaváhali. :D Tak někdy příště. :)


  • -1

#1297 Milops3

Milops3

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2016 - 18:18

29.10 cca 10hod , Pohranicni straze , Velka Hledsebe, auto sem tu videl parkrat ale nebyla moznost tu zastavit, dnes to vyslo ale zadny track, skoda

(RZ upravena)

Přiložené miniatury

  • IMG_20161029_095318.jpg

  • 0

#1298 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2016 - 21:11

Včera večer v Praze, tramvaj č. 8, něco před osmou hodinou večerní, směr Hradčanská-Letná a dál. Kačer v černé bundě měl na rukávu našitý stříbrný znak GC a pravděpodobně trekovací kód. Kdybych nebyla ve společnosti, tak o kód požádám. :-)
  • 0

#1299 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 11:10

....přiznejte se. Kdo včera vezl nakřečkované TB do Německa ?????

Přiložené miniatury

  • ještěrka.jpg

  • 2

#1300 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2016 - 19:45

Já ho teď nepotkal, já ho viděl. V telce. :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka