Přejít na obsah


TDK


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
15 odpovědí na toto téma

#1 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 04 srpen 2010 - 22:03

Podařilo se mi spustit novou trochu netradiční serii keši pro kačery, kačerky a geoděti, kteří si hledání pokladů radi uzivaji. Velkymi pomocniky mi byli betatesteři z tymu boston601k+a. Jde o keš typu letterbox, jejiz text popisu cesty k pokladu je rozdělen mezi 8 vložených mysterek. Jedna mysterka navazuje na druhou a tvoří tak celou cestu. Mystery keše proto uvidíte na mapě jako kolečko kolem keše TDK GC27JBJ. Letterboxu se nemusíte bát. Popis cesty je možné číst za pochodu a přimo v něm se dovíte, jak a kde najít vložené mystery keše. Nemusíte se ani doma příliš připravovat, neboť na začátku cesty je zařazen help smrk, kde najdete mapky indicii a tajné písmo pro přečtení zahadných nápisů. Nutné je mít baterku do jeskyněk a dodržet pravidlo NELOVIT TDK V NOCI (je tu plno myslivců a střílejí po jelenech s čelovkama). Cesta vám zabere cca 2-5hodin, najdete 21 zajímavých míst a 9 keší. Teren je tak trochu dobrodružný. V dobách, kdy se příběh stal by takovou cestu zvladl každý desetiletý kluk vybavený švihadlem, buzolou a baterkou no a samozřejmě i Indiana Johnes. Tak hurá k pokladu Orlích skal. Wetu
  • 0

#2 M@x

M@x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 227 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 6:01

Byl jsem tam a VRELE DOPORUCUJI !!!!!!!
  • 0
M@x

"keep smiling!"

#3 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 10:00

No vida, každý rok tam jezdím s dětmi za tetou, třeba se k lovu této serie dostanu příští rok. Ale oproti situaci v této oblasti před dvěma roky nebo před rokem je to o hodně lepší, keší přibylo moc. Tak díky ownerům:)
  • 0

#4 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2010 - 14:59

Přestože jsem tam byl už s FTFkaři v pondělí po její publikaci, všiml jsem si, že je o ní zmínka i tady až dnes, poté, co ji mám už odlovenou celou. Ovšem musím ji opravdu doporučit. Všem, co na ní byli a o kterých vím, se líbila a za sebe můžu říct, že je to snad nejlepší série, co jsem kdy zažil! Na 10-ti bodové stupnici by dostala nejméně 12 bodů!!! A myslím si, že můžu říct i za ostatní co se mnou byli, že se jim taky série moc líbila! Za sebe můžu říct, že byla nejlepší sérií co jsem kdy šel. Možná sem tam některá keška byla taky stejně pěkná, ale tady ty kešky byly nádherné opravdu všechny! Poté, co jsem si dal několik kešek ze série s FTFkaři večer a v noci (trochu jsme si to kvůli FTFkám zkomplikovali), jsem se vydal na zbytek i v doprovodu dalších kačerů a přestože nás většina už větší půlku kešek měla, rádi jsme si prošli celou sérii znovu ve dne a odlovili ji znovu. A byl to opět krásný zážitek, i když nám to trvalo opět skoro 5 hodin. Série je vyjímečná nejen svým příběhem, zpracováním listingů, krásnou přírodou a umístěním kešek na krásných místech, ale i krásně propracovaným luštěním. Prostě skvělá od A do Z. Tak nějak by měly vypadat všechny mysterky a letter-boxy. Wetu díky moc za skvělou a vynikající sérii, na které sis musel dát opravdu spoustu práce a investovat do série mnoho peněz a úsilí.
  • 0

#5 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 09 srpen 2010 - 22:42

Ahoj všichni, kdo jste TDK už dali. Dik za pochvaly. Trochu mi vrtalo hlavou kolik km jste mnozí nachodili a tak jsem indianským během pouze s přečtením logu v kesich a doplněním CWG trasu dnes oběhl. Zjistil jsem, že nemám do celkové délky trasy započítánu cestu od Orlí jeskyně zpět na parkoviště. Takže celá trasa přesně podle popisu je od parkoviště zase k parkovišti 6.7 km (bez hledání indicii a navic vim, kde co je). Celkovy čas 1hod 35min. Tedy 3 - 4 hodiny je asi nejkratší možný čas k odlovení serie. Ti kdo si to budou užívat na čas nehledí. Dle testu trati a zkušenností z vašich odlovů jsem malinko doplnil listingy. Byl jsem potešený, že geocestičky poměrně dobře korespondují s popisem cesty. No a další pochvalu máte za ty tři 25cm vysoké hřiby, co jste mi nechali u geocestičky pod Křížovým vrchem. Par drobných problemu jako pškozená krabka, vytekla razitkovací poduška, chyba v textu na destičce a odvodnění kolem hlavního pokladu v brzku zlepším. Wetu
  • 0

#6 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2010 - 5:16

Listing vypadá moc dobře. Naplánuju si výlet ;)
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#7 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2010 - 20:02

Jelikoz mam jeste stale par restu k logovani, tak vyuziju tohoto vlakna k velike poklone pro autora teto uzasne serie. Silny pribeh letterboxu, kde jsou vlastne ty mysterky jen takova vypln. Krasna mista, ktera ac skoro mistni jsem prakticky neznal a az neuveritelne precizni a napadite provedeni vsech kesi a stagi. Vsem vrele doporucuju! 9 bodu za 5 hodin neni az tak hroznej prumer i pro kombajnery ;)
  • 0

#8 Zoffka

Zoffka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 16:29

mike007 napsal/a:
Listing vypadá moc dobře. Naplánuju si výlet ;)


Naplánuj, naplánuj, opravdu to stojí za to, nekecají :-)))
Podle Romanovy GPS jsme nachodili 10,5 km a trvalo nám to 4,5 hodiny. A to už kluci půlku uložení kešek znali, na druhou stranu mi moc na místech nenapovídali, jen snad od stage ke stagi to bylo trochu jednodušší :-) Navíc jsme neodolali a vymysleli jsme si zkratku prodlužovačku, takže podle nás nechoďte, choďte podle listingu, je to lepší :-)))
Serie je opravdu moc pěkná, díky autorovi za to, že do toho tu invenci a energii věnoval.
Díky.
  • 0
Gde Proboha Sem ???
Jdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta...

#9 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2010 - 19:29

Jak říkala Žoffka, GPSka ukazovala 10,5 km, ale přece jen to nebylo tolik, poté, co jsem promazal "úlety", které mi GPSka označila třeba při pobytu v jeskyni či pod skalami, trasa ukazovala 8,5 km a to jsem si asi půl kilometru zaběhl k jednomu křížku, který jsem si chtěl vyfotit a chvíli jsme si trochu zašli, protože jsme se nedrželi pokynů autora, takže určitě by se to do těch 7,5 km dalo ujít :-) Ale na co spěchat, příroda v okolí byla nádherná, takže mi vůbec nevadilo, že jsme tu strávili tolik času. Wetu, ještě jednou díky moc a máš u mě velkou pochvalu.
  • 0

#10 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 24 květen 2011 - 8:39

Ahoj všichni, kdo se vydáte na TDK GC27JBJ. Jak tak pročítám logy myslím, že nemusíte bloudit, pokud text pro vás není přesnou navigací. Mužete využít indicii, které sbíráte po cestě. Většina vložených keší má kontrolní souřadnice právě proto, aby jste nemuseli zbytečně ztrácet čas a brousit nohy. Vypočty jsou primitivní a jsou uvedeny v tabulce indicii i na mapce kterou držíte v ruce. Hodně dobrodružných zážitků přejí Dobří kamarádi.
  • 0

#11 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 28 březen 2012 - 7:55

Když jsem si před týdnem zlomil pravou ruku, neviděl jsem otevření TDK GC27JBJ po zimním spánku ruzově. Dal jsem se totiž do celkové rekonstrukce a všecho leželo na kupě v garaži. Jen mi vsak po druhém dni otrnulo, dal jsem TDK i s instalací doslova levou rukou. Teda na stromy mi vylez synovec. Omlouvám se za primitivní razítko, neb prece jenom pravá ruka byla šikovnějsí. Časem opravím. Prosím netrhat bledule. Každe auto je tu v této dobe podezdřele!!! Hodně zázitku při odlovu. Wetu P.S. Pro zvědavé. Ruku jsem si zlomil samozřejmě při zakladání nových keší, které v brzku se narodí.
  • 0

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2012 - 9:54

Ó, děkujeme Ti náš velký Guru! To se můžeme zase těšit na spoustu skvělých a vymazlených keší! Jé to bude žůžo, už se těším :-) A TDK vřele doporučuji! Nejlepší série všech dob ;-)
  • 0

#13 Otmi

Otmi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2012 - 22:03

TDK mám odlovenou z loňského září a nadchla mě. Celou sérii vřele doporučuji (a kdo by taky nedoporučoval)! Jeden z nejlepších a nejpříjemnějších geozážitků! Ale proč sem vlastně píšu: Hledal jsem po bookmarcích, prohledával fórum a zatím jsem nenašel nic, co by mě zaujalo už při čtení listingu podobně jako TDK. :) Nedoporučil by někdo podobnou sérii nebo keš? Zabere několik hodin, pěkný příběh, provedení, větší, ale ne úplně extrémní obtížnost. Zajímavá krajina výhodou. ;) Děkuji
  • 0

#14 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 5:50

Otmi napsal/a:
TDK mám odlovenou z loňského září a nadchla mě. Celou sérii vřele doporučuji (a kdo by taky nedoporučoval)! Jeden z nejlepších a nejpříjemnějších geozážitků!

Ale proč sem vlastně píšu: Hledal jsem po bookmarcích, prohledával fórum a zatím jsem nenašel nic, co by mě zaujalo už při čtení listingu podobně jako TDK. :) Nedoporučil by někdo podobnou sérii nebo keš? Zabere několik hodin, pěkný příběh, provedení, větší, ale ne úplně extrémní obtížnost. Zajímavá krajina výhodou. ;)
Děkuji

Máš to krapet z ruky, ale někdy si zajeď na Žebrák. Tam jsou kešky, které opravdu potěší oko kačera.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#15 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 9:45

GCY1YD Hava Su
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#16 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 9:57

Dlouho jsem myslel, že TDK nemá srovnatelné, kešky, ale pár se jich k ní blíží, jako třeba tahle: GC2KKYT - Werk B 1945. Propracování úžasné, silný příběh, jen mi přišlo v terénu až trochu moc překombinované luštění. Ale na sérii TDK to prostě nemá :-) Tam je každá keška dovedená k dokonalosti ;-).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama