Přejít na obsah


Fotka

Jak na Brenner bez dálniční známky


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
9 odpovědí na toto téma

#1 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 13:17

Poradí mi někdo, kudy najet na Brennerskou dálnici z Innsbrucku? Jde mi o to, že si nechci kupovat rakouskou dálniční známku, ale mýto přes Brenner zaplatit hodlám. Abych kvůli pár kilometrům neplatil pokutu za jízdu bez známky. Co jsem našel na různých fórech, tak se všichni buď vyhýbali zcela poplatkům, anebo měli známku a platili i přes Brenner.
  • 0

#2 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 13:29

exit Innsbruck West nebo Innsbruck Ost, nebo kdokoliv dále (dle informací z netu) my jsme vždy najížděli až na Innsbruck Süd (u benzínky shell) a bez problémů zaplatil brenner se vyplatí, ta cesta spodem pod mostem zabere kupu času
  • 0

#3 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 13:32

Ty jo, to bych chtěl taky vědět - těch pár kilometrů je významným zdrojem příjmů pro rakouský dopraváky. Stojí tam s dalekohledem a číhaj asi nepřetržitě... :(:(
  • 0
Retired slowcacher

#4 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 13:48

Tak nevim, naposled loni kdyz jsme jeli smerem od Ga-Pa na Innsbruck, a dal na Brenner ( a vlastne vzdy ,kdyz se nechcem zdrzovat dele v Rakousku aby se vyplatila znamka, tak jezdime ), tak pres Seefeld, Zirl, Kematen, Axams, Gotzen, z Gotzensu dolu a tam se dat kdyz se prijede na starou hlavni doprava nahoru. Casovou ztratu bych videl max na pul hodky, cesta v pohode, takze kdyz clovek nespecha a chce malinko posetrit, da se. Zalezi kam taky pokracujete z Brenneru dal a hlavne v jakou denni dobu tam chcete byt... a btw, jeste loni se myto na Brenner zadne neplatilo, tzn, ze pokud clovek jel po stare, neplatil nic. Nevim, jak letos, ale pocitam ze se to nezmenilo
  • 0

brundi
 


#5 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 14:05

pokud se bavíme o _dálnici_ přes Brenner, tak tam se tedy mýto určitě platilo (a předpokládám že platí i letos) jestli se dobře pamatuju tak to bylo 8€
  • 0

#6 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 14:14

jj, pisu pokud jede clovek po stare... tam se myto neplatilo
  • 0

brundi
 


#7 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 14:42

Přejezd přes Brenner se platí 8EUR, po staré zdarma, to vím. Šlo mi jen o to, kde najet na tu dálnici, kde už není potřeba známka a jen se platí mýto. Takže nejspíše najedeme na Innsbruck Sud.
  • 0

#8 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 18:07

Cestu jsme jeli opakovaně, pokud se chceš vyhnout poplatkům doporučuji jet z Mnichova na Garmisch dále směrem na Innsbruck- POZOR asi 15 km před Innsbruckem ve vesnici Zirl se drž silnice č. 171, jinak najedeš na dálnici, po průjezdu Innsbruckem se drž směrem na Patsch a Matrei- je to tuším silnice 182 a dojedeš až na Brenner, tímto se vyhneš všem poplatkům, mýtný úsek na Brenneru o kterém píšeš se nachází na dálnici, takže na něj nelze najet bez známky. Snad pomůžu. ;)
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#9 MLSF

MLSF

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 19:53

Určitě najeď až na Insbruck Sud, terpve až odtud dálniční známku mít nemusíš. Jezdíme takto každý rok na lyže. Přes Ga-Pa je to nejkratší. V Zirlu těsně před dálnicí silnice 171, jak píše Kelišovka. Po chvíli vjedeš do Insbrucku, pořád po hlavní směrem na východ, po levé straně letiště. Až mineš po pravé straně pumpu Shell, tak po cca 200 metrech odbočíš doprava směrem na jih. Pojedeš zase po hlavní, která se postupně stočí doleva na východ, pak uhneš znovu doprava a budeš se držet směru, kde je skokanský areál. Tam už tě to navede na Brenner pass. Pro mě to bylo ze začátku horší trefit to bez navigace opačným směrem na Ga-Pa :) tzn. sjedu na Insbruck Sud a pak zakufruju v Insbrucku. Teď už trefím poslepu. Když mě vezmete s sebou ušětříte za navigaci :D
  • 0

#10 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 20:55

to MLSF: Díky! Konečně informace, kterou jsem potřeboval. Klidně Tě vezmeme sebou, ale asi bys musel cestovat na střeše. :D Jsme narváni.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama