Přejít na obsah


Fotka

Kde sehnat vrstevnice s mensim krokem nez 5 metru?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 409 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2010 - 15:06

Nevi nekdo jestli jsou nekde online dostupne vrstevnice s krokem mensim nez 5 metru? stacil by my printscreen jedne dedinky nad Brnem... nebo i kdyby byla nejaka turisticka papirova mapa.... Jedna se o Vranov u Brna...a jde mi o okoli toho klastera
  • 0

#2 Kolc

Kolc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2010 - 20:45

Český úřad zeměměřický a katastrální ze zákona udržuje t.zv. státní mapové dílo, jehož součástí je Základní mapa ČR v různých měřítcích - já si pro své oblíbené prostory pořídil 1:10 000 a tam je interval vrstevnic 2 m. Mapové listy se na pobočkách úřadu běžně prodávají za přijatelnou cenu. Omezení je pro některé vojenské prostory, kde nejsou volně dostupné nejpodrobnější mapy a může být problém, že jsou některé listy vyprodané a na dotisk si počkáš měsíce až roky. Ty podrobnější (myslím od 1: 25 000 ) jsou k mání pouze na krajském pracovišti, pod nějž oblast spadá.
  • 0

#3 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 10:40

10k mapy jsou online na internetu. Neni treba chodit na urad a listy kupovat. I kdyz mi pripada, ze je na internetu starsi verze nez ta soucasna tistena. Alespon tedy u nekterych listu.

Kazdopadne, vrstevnice se menit nebudou. Jen bych doplnil, ze vetsinou jsou 2m, ale v hornatem terenu jsou 5m. Na internetu je cela CR.

http://geoportal.cuz...-1018161.389342

http://geoportal.cen...cenia&M_Lang=cs

Toto je vojenska 25k, vrstevnice 5m
http://izgard.cenia....unew/viewer.htm


EDIT:
Primo Vranov, abys to nemusel hledat, je
http://geoportal.cuz...2&variant=rzm10
  • 0

#4 Judys

Judys

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2011 - 11:54

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli byste mi nemohli poradit, odkud bych si mohla zdarma stáhnout mapový list 25-314 (hl. okolí Otrokovic) s vrstevnicemi po 5 metrech. (měřítko asi 1:25000) Potřebuji to do školy, takže tištěná podoba nevyhovuje, ale nemůžu mapu používat ani přímo z internetu. Za pomoc bych vám byla velmi vděčná.
  • 0

#5 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2011 - 13:33

Judys napsal/a:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli byste mi nemohli poradit, odkud bych si mohla zdarma stáhnout mapový list 25-314 (hl. okolí Otrokovic) s vrstevnicemi po 5 metrech. (měřítko asi 1:25000) Potřebuji to do školy, takže tištěná podoba nevyhovuje, ale nemůžu mapu používat ani přímo z internetu.
Za pomoc bych vám byla velmi vděčná.

Pokud je to pro školní práci, tak může zažádat až o 4 čtverce společně se zadáním práce potvrzeným od školy a dostaneš je...
  • 0

#6 Judys

Judys

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2011 - 19:59

Ano, o tom jsem si také přečetla, ale problém je, že se to vztahuje na bakalářské práce a já to potřebuji do normální výuky. Také vyřízení všech záležitostí (potvrzení ze školy, odeslání poštou) by trvalo příliž dlouho. Já tyto vrstevnice potřebujijiž do příštího týdne.
  • 0

#7 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2011 - 3:01

Když ti nevyhovuje online elektronická verze .... kup si papírovku a naskenuj si ji. Alespoň, tak jsem to před léty dělal já. Co ti na to více říci. Spoléhat se na to, že ji někdo má a naskenuje ji za tebe je úsměvné.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#8 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2011 - 5:47

Judys napsal/a:
Ano, o tom jsem si také přečetla, ale problém je, že se to vztahuje na bakalářské práce a já to potřebuji do normální výuky. Také vyřízení všech záležitostí (potvrzení ze školy, odeslání poštou) by trvalo příliž dlouho. Já tyto vrstevnice potřebujijiž do příštího týdne.

Na běžnou výuku potřebuješ podrobnější mapu? Vyučující se asi zbláznil, ne? Jinak vidím řešení v zakoupení papírové, scanu a pak rektifikuj....
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama