Přejít na obsah


Fotka

Mystery cache, souradnice a hledani podle GPS.


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
2 odpovědí na toto téma

#1 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2010 - 6:30

Ahoj. V dobach kdyz jsem zacinal, jeste za jinych revieweru, nebylo mozne zalozit MYSTERY cache, u ktere k FINALNI krabicce vubec nenavadely souradnice a nenavigovalo se dle GPS. Tzn. slo se napr. podle slovniho popisu cesty, nebo se melo hledat v nejake "oblasti" bez souradnic. Priklad: "Dojdi na souradnice v listingu a pak jdi po ceste, zahni 5x doprava, doleva, az uvidis hrad tak je ve studni...." nebo jen "je nekde mezi temi tremi vrcholy u kulateho sloupu na obrazku..." apod. Dnes vznika cim dal vic takovychto cache na ktere se nenaviguje a nehleda pomoci GPS. Jako zastupce bych uvedl GC2CCT1. Opravdu je to PRIKLAD tzn. rozhodne neutocim na tuto cache! Ono jich je opravdu posledni dobou po republice o hodne vic. (A nemyslim tim nocni kde se jde dle "svetlusek"...) Takze jsem se chtel zeptat, zda s tim, jak se geocaching vyviji a casy se zmenily, uz jsou takoveto MYSTERKY bez souradnic mozne, a muzeme s tim pocitat pri zakladani novych cache. Jde mi opravdu JEN o Mystry, multi.. ne o Letterbox hybrid - u nej je to i s razitkem jasne definovane. Dekuji za odpoved.
  • 0

#2 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2010 - 18:22

Opravdu by keška, kde se vůbec GPS nemusí použít, neměla nazývat keškou, to je hra letterboxing. Vždy jsem prosazoval (po domluvě s Poníkem) přístup, že ASPOŇ NA ČÁST LOVU se GPS musí užít, pak už je slovní donavigování tvými příklady možné. Část lovu samosebou není jen dojití na start.souřadnice, ale i užití GPS např. pro některou ze stagí (aspoň jednu). Takto jsme to vždy prosazovali, aby se Geocaching stále vázal na GPS a nesuploval letterboxing, který má svá pravidla a svůj web... Věřím, že toto platí dále a pokud některý z reviewerů nějakou keš bez užití GPS publikoval, pak jde zkrátka o drobný omyl (vzhledem ke kvantu kontrol a keší ho chápu), který lze nenásilně vyřešit požádáním autora, aby aspoň na jedno místo bylo nutné GPS užít. Ono ne vždy ze zadání to je poznat, zda se GPS užije či ne (např. když je zbytek zadání co kde hledat atd.v šifře)
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#3 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 11:58

minarjo napsal/a:
...Takto jsme to vždy prosazovali...

Diky za odpoved. Ano, tak to byvalo...
Jen v posledni dobe sleduji ten "odklon" od byvaleho stavu, tak jsem to chtel mit potvrzene od soucasnych revieweru, aby clovek vedel, s cim muze pocitat pri uvahach o zakladani novych cache.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama