Přejít na obsah


Fotka

Alpské keše v Zillertalech cca 1.-6.7.2011


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2010 - 11:18

Navazuju na téma nahozené tady.
Keše v Alpách mají pro mne opravdu neodolatelné kouzlo. Když se celý den dřeš jak hovado koňské, abys nakonec zalogoval jednu kešku, na české zvyklosti vlastně chudou, MUSÍ to mít něco navíc, ne? :)

Měli jsme s Čitou naplánované dva týdny v horách s odskokem do Benátek, ale nakonec jsme stihli jen dolovit loňské DNF na GC1FPN1, osvobodit český coin na GC15EBD a FTF na GC2BW0W - pak ta holka moje omarodila natolik, že jsme museli honem domů (omarodila bez souvislosti s horama, tam bacily nežijou...)

A tak bych rád alespoň dolovil, co bylo v plánu v Zillertálech, v té načaté lokalitě. Vcelku to tam znám, už jsem se tam motal dvakrát. Navíc, když se podíváte do logů na Schonbichleru, "zachránili" jsme tam druhou kešku (typická shoda v uložení před publikací) a já slíbil ownerovi, že ji uložím na nějaký vršek v okolí - což jsme nestihli splnit :(

Plán je vyrazit ve čtvrtek po práci, na pátek si vzít volno, někdy v neděli kolem druhé se dostat k autu a kolem osmý večer bejt doma. NEPŘEHNAT to s náročností trasy, nestrhat se, ale v žádném případě to není leháro - ty kopečky mají přes 3000 metrů a JE TO DŘINA...

Tentokrát bych odbočil z dálnice ještě před Innsbruckem, údolím Zillertálu dorazil k jezeru Schlegeisspeicher skrz ty placené tunely (což vyrovná placený průsmyk Brenner ;) ) - ty tunely prý stojí za to. Takže já nevím, 500 km? Začínám v Budějcích.
Auto na parkovišti na louce, nějaká keš cestou, odpočinek, takže první den ne až tolik náročný na aklimatizaci - výstup k Olperer Hutte GC1WZBY, po stezce nad vodopády k GC1YDGD, odsud směrem na Alpinerscharte, kde je podle mapy bivak, ještě před výstupem, pak turistická ferrata (není třeba jištění) a keš Molybden GC14VJX - doly, kde byl za války zajatecký tábor a kde lavina zavalila pár desítek Rusů a Francouzů - pak to zavřeli. Tahle keš byla v plánu už dvakrát a vždy mi dle okolností unikla. V průsmyku anebo na výstupu k němu bych chtěl schovat tu "zachráněnou" keš. Pokud to vyjde, další možnost spaní je na Geraer Hutte - ale já, když to jde, spím venku. Lager (s vlastním spacákem, nebo alespoň povlakem - deky je erár) přijde cca na 15E max, když máte AlpinVerrain, bývají slevy. Druhý den výstup na Olperer 3476m GC1WR5M a odsud po ledovci k Gefrorene Wand GC2BGBH, kde pořád ještě čeká FTFko, a k worldce GC2324H. pokud by někdo chtěl lanovkou si odskočit k další worldce, tak co si pamatuju, stojí kolem 6E. No a odsud už libovolnou cestou zpátky dolů k autu, dle času a sil, s přespáním kde to půjde, i chaty jsou tam na výběr z několika. Vím tam i o boudě, ale ta už je dost dole.

Všechno jsou to TURISTICKÉ trasy, nikoli alpinistické. Zkoukněte foto u keší, na Olpereru je i pěkné video. Jinak, i to lano můžu vzít...

Nechce se mi tam úplně samotnému, i kvůli benzínu ;)

A kdyby se vzalo volno i na čtvrtek, byly by rezervy, beze stresu a s možností zacházky o kousek dál. Jo, a berte minimum věcí a doporučuju hůlky - fakt se to v tom terénu pronese.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#2 Cz.Orlik

Cz.Orlik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2010 - 18:27

Zajímavý nápad. V tomto termínu už se zúčastníme jiného eventu. Nešlo by posunout termín?
  • 0

#3 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2010 - 18:59

Ja chciiiiiiii Tenhle termin ale nemuzu:-( Ten dalsi vikend by asi i sel jen muzu z Prahy az v 19h:-(
  • 0

#4 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2010 - 9:35

nahoru
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#5 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 7:57

Já tam snad pojedu sám...
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#6 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 8:05

Ja jsem pro kazdou blbinu a to San Marino me moc mrzi, ze nakonec nevyslo. Tohle je ale na me moc. Jel bych hned a prakticky kamkoli ale tohle lezeni do takovych krpalu, to uz neni nic pro me .... Co takhle pobaltske staty ?? ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#7 Cz.Orlik

Cz.Orlik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 8:40

A ten další víkend - 28.-29. by se nehodil?
  • 0

#8 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 10:26

Mě opravdu ne, kluci... jednak je tam to FTF, jednak o tomto víkendu je žena v práci, takže bez výčitek můžu sám, jednak ten další víkend už končej prázdniny (pracuju na soukromý škole) a jako zodpovědnej zástupce majitelů bych měl něco podělat, než najedou ostatní na přípravnej tejden :( Ale plán máte přesně popsanej, kupte si mapu Kompas 34 Tuxen Alpen (je to u spodního okraje, já to ustříh, abych netahal celej plakát) a vyražte - podle mne je to realisticky zvládnutelné, a hezčí kousek s víc kešema zvládnutelnejma za dva-tři dny těžko hledat. Ne že by nebyly, ale hledat se musí. Většinou někde zavazí nepřekročitelnej hřbet, nebo celodenní výstup, ... Do Garmina TransAlpy, SudTirol nebo TopoOsterreich, nebo jít na mapu a šipku.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#9 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2011 - 9:36

Tak jsem vloni odjel a odlovil sám co šlo :) - bylo to zajímavý, pomotaný a úspěšný. Až na ten Olperer. Došel jsem k němu od strany od ledovce (přes ten kočičák na Hintertuxu se bez lyží ani nesmí... a na OlpererHutte jsem chtěl sestupovat) a chvíli jsem na to koukal (už byl časový pres) a rozhod se, že tam sám nechci. Jel by někdo letos se mnou? Plán klidně stejný, nabízím se za průvodce celou touhle kotlinou, na rozcvik se klidně projdu :D , jen na ten Olperer se mi furt nechce samotnýmu. A narovinu, ani se mi nechce samotnýmu platit benzín. Svou část cesty zaplatím celou, ale ZUSTANU TAM. Auto vaše nebo moje, vrátíte ho v Budějcích ženě. Mý, teda, Čitě, myslim. :) Termín 1.7.2011, na pondělí stačí jeden den dovolený a máte krásnej dlouhej vejlet :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#10 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2011 - 9:51

hehe a co třeba já :-D sem dobrej šerpa lol sice zatím nevím jak termiti ale ono se to vyvrbí :-P
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#11 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2011 - 9:53

No jéje... nebyla tam řeč, že bys s Čitou přijel na těch 14 dní v srpnu?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#12 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2011 - 9:55

zatím nevím zejtra startuju rozborku baráku (nová kuchyň) a dle toho jak to půjde se uvidí termíny :-D letos je to taková loterie ale když bude volno rád se přidám ....
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#13 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2011 - 15:12

-- nahoru
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#14 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2011 - 17:37

Teda vypadá to moc krásně, sousede, bohužel u mne je v tom termínu v plánu rozborka a sborka střechy :-(
  • 0

#15 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2011 - 17:56

To nedělej, budou bouřky, nech to na srpen a pojeď do Alp :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#16 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2011 - 18:11

V tom terminu jedeme do SamnaunGruppe dodelat nedodelky z lonska + Ortler, ale hned bych se pridal...
  • 0

brundi
 


#17 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2011 - 18:55

Citecka napsal/a:
To nedělej, budou bouřky, nech to na srpen a pojeď do Alp :)

Budu o tom fakt přemýšlet, ale nezáleží to jen na mě. Nerad slibuji něco, co nemůžu splnit. Když to půjde, rád se zúčastním, ale budu to vědět na poslední chvíli. Dávám tomu tak 20%.
  • 0

#18 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 20:25

--nahoru
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#19 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2011 - 17:05

Pořád nikdo?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#20 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2011 - 17:53

Noo, to nevypadá ale vůbec špatně! Zítra se optám...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama