Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Velikost keší a vhodnost - poraďte


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 a5884773

a5884773

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 10:38

Ahoj, začínám s tím a mám asi 99 keší a chtěl bych jich pár založit. Přiložím fotku, kde uvidíte mé "připravené" krabičky. Chtěl bych se zeptat na rady, které krabičky jsou vhodné a které ne a navíc u některých neodhadnu velikost. Třeba vím, že skleněné se nesmí, ale uvítal bych rady, které v článcích nejsou. Tak třeba z těch 14 krabiček já tam vidím 6regular, 1micro a 7 small.... Snad poznáte od čeho jsou pro předtavu velikosti.
  • 0

#2 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 10:53

No já tam vidím regulat asi jen jednu. Ty měkké od zmrzky bych rovnou vyhodil, nepřežijou první zimu (hlavně pokud je zakryješ kameny). Filmovka je jasná :) U ostatních si ohlídej hlavně jejich těsnost, protože nejhorší je, když je z logbooku houba. Osobně vždy volím krabičku Lock'n'Lock. Sice to pár korun stojí (teď jsem kupoval 350ml za 39,-, originál), ale po třech letech jsou stále plně funkční i při hrubším zacházení. U těch šroubovací také pozor na průměr hrdla, aby šel logbook dobře vyndat, jinak je to k vzteku a půlka lidí na to půjde silou a podle toho logbook bude vypadat.
  • 0

#3 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 10:54

Jinak velikosti kešek najdeš tady na wiki: http://wiki.geocachi...ocache#Velikost
  • 0

#4 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 10:59

Tak z těhle krabiček bych osobně použil jen tu filmovou micro, možná i tu bílou šroubovací....zbytek bych nedoporučil - tenké neodolné plasty... Ze zkušenosti doporučuji použít Lock'n'lock, těch pár korun tě nezabije a pokud ti ji nikdo neukradne, tak vydrží dlouho..;)
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#5 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 11:02

Filmovka OK, vse ostatni vyhodit.... K dotazu na velikost, filmovka micro, vse co povazujes za small je prerostle micro, cili nekde na pomezi, vsechno, co povazujes za regular je small.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#6 a5884773

a5884773

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 11:11

Počítám s tím, že některé se zavrhnou.Ta micro je jasná. Pak je tam vpravo nahoře kovová krabička od bonbonů, ta se mi líbí. Takže ty tenkostěnné zavrhnout?(I tu Regualar pod kovovou a tu pod filmovkou od Diachromu?) Tu od kakaa a od lega taky? Se šířkou hrdla u lékových krabiček počítám.
  • 0

#7 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 11:12

Jak už psal Vojta z LaLu, ty šroubovací krabičky od vitamínů, herkulesu a podobně nebrat. S tím zúženým hrdlem je vždycky trápení, zvlášť v kombinaci s logbookem, který nemá pevné desky a roztáhne se. Ta modrá šroubovací krabička by ale nemusela být špatná, vypadá odolně a formátem by mohla zapadnout do nějaké roury či kulatého otvoru. Teď jen jestli závit dost těsní. EDIT: Ta kovová může být pěkná, ale musíš ji dát do suchého úkrytu, protože plechové krabičky obvykle moc netěstní.
  • 0

#8 a5884773

a5884773

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 11:14

Díky za odpovědi a rozmluvení-
  • 0

#9 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 12:03

Zas na druhou stranu, šroubovací plastová krabička od léků se mi osvědčila co se týče voděodolnosti líp, než filmovka. Problém je to úzké hrdlo, ale to je problém jen tehdy, když je v ní volně uložený smotaný logbook, který se rozmotává a pak nejde ven. Kdyby byl logbook řešený nějak jinak (fantazii se meze nekladou), tak proč ne.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama