Přejít na obsah


Fotka

GeoGet zamčení cache datum publikace + obtížnost/terén


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#1 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2010 - 9:54

Ahoj,
s GeoGetem se teprve učím, ale marně tu hledám jednu věc a to jak zamknu nějakou cache proti změnám aby se mi při příštím importu GPX souboru nepřepsala.
Vedou mě k tomu dva důvody:

1.) několik keší máme společně i s jinými kačery takže nám nevyjíždí v seznamu založených - musím v GeoGetu změnit autora.
Konrétně se jedná např. o tuto archivovanou GC1WAHW kde jsme uvedeni ve tvaru Maxinoha&LennyCharlie takže i když v GeoGetu nastavím jen uživatelské jméno Maxinoha tak vyjedou všechny cache kde je napsáno Maxinoha nebo maxinoha, ale tato nevyjede.

2.) když autor nějaké námi nalezené keše změní u této keše atributy obtížnost/terén např. z důvodu přesunu keše na jiné místo aby nám zůstaly ty původní atributy.
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2010 - 11:07

Ano, to by se hodilo. Tusim ze Haluma psal neco o tom, ze to jednou bude.
  • 0

#3 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2010 - 11:59

...jj, chce to trpělivost a věřit - už se na to čeká hodně dlouho
  • 0

#4 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2010 - 13:23

Maxinoha: v Geogetu si autora nemen, protoze tam se ti ta hodnota pri importu logicky prepise. Spis se podivej do nastaveni GgStat (dokumentace je v adresari GgStatDoc, konkretne soubor template_init.html), kde si najdi hodnotu MYCACHESOWNER. Timto si v sablone doplnis dalsi nicky, ktere si pri zakladani pouzival/pouzivas.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#5 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2010 - 14:42

>S474N: ...Maxinoha nikde nepíše o tvorbě statistik - bavíme se tu o GG, tak prosím tě nemíchej dvě různé věci dohromady
  • 0

#6 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2010 - 20:44

Sally&eL: tak to se omlouvam, ze se snazim pomoci. Nenapadlo me totiz zadne rozumne vyuziti toho co pise, mimo statistik ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#7 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2010 - 21:07

Takhle z patra bych to resil treba u exportu krabic do gpsky. Coz teda asi nebude tenhle pripad.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#8 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 8:06

S474N napsal/a:
Sally&eL: tak to se omlouvam, ze se snazim pomoci. Nenapadlo me totiz zadne rozumne vyuziti toho co pise, mimo statistik ;)


Zamčení dat samozřejmě potřebuji kvůli statistikám, ale statistiky nedělám pomocí AutoStat a GeoJarry.
Za 1. použivání GeoJarry je proti pravidlům groundspeaku, ale zkusil jsem jednou vše nastavit a rochodit a výsledek byl takový neuspokojivý = prostě moc různých nastavení ovlivňující výsledek a to byl i důvod proč jsem přestal použivát MoZiGo.

Osobně mi vyhovuje GeoGet pro svoji jednoduchost - naimportuji GPX, použiji filtr, vyexportuji GPX pro GPS a hotovo. A když chci statistiky tak jen zobrazím nalezené a pak založené a použiji export Originál PocketQuery GPX a následně použijí GSBuilder u které mi pak stačí jen spustit a rovnou kliknout na export a dál už nemusím vůbec nic nastavovat nebo odklikávat.

Proto potřebuji zamčení cache přímo GeoGetu a neřešit tuto zatím chybějící funkci obesličkou v nějakém pluginu, která vyřeší stejně jen autora, ale již nevyřeší změnu hvězdiček obtížnost/terén pokud k ni dojde ze strany ownera.
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 9:12

Maxinoho, geojarry ani autostat statistiky nevyrabi. Ty vyrabi ggstat, a ten bere data jen z geogeti databaze. Geojarry se pouziva treba na stahnuti vsech logu na vlkastnich kesich, coz nemusis pouzivat. Nebo na automaticke nahrani statistiky na web, coz treba ja delam rucne. Jinak ohledne zamykani mam velke plany, ale nejak se k tomu nemuzu dokopat... :(
  • 0

#10 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 9:55

vlastnictví kešky si můžeš označit ručně, pri znovuimportu se toto nepřepisuje (aspoň tedy z html, z gpx nemám vyzkoušeno) změna hvezdiček a terénu už tak snadno řešit nejde, ale co třeba nalezené keše vůbec neimportovat?
  • 0

#11 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 11:19

Parkis napsal/a:
vlastnictví kešky si můžeš označit ručně, pri znovuimportu se toto nepřepisuje (aspoň tedy z html, z gpx nemám vyzkoušeno)

změna hvezdiček a terénu už tak snadno řešit nejde, ale co třeba nalezené keše vůbec neimportovat?


Z GPX se to při importu přepisuje.
U importu do GeoGetu jsem si nevšiml, že by tam byla někde volba nalezené keše neimportovat - většinou importuji GPX soubor s celou republikou se změnami za posleních 7 dní (soubor ALL-CH7).
  • 0

#12 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 11:33

Máš pravdu, taková volba tam není, nějak jsem předpokládal že si importiješ vlastní pq a možnost toho agregovaného mě nenapadla. Tak to asi není jiná možnost než si počkat na verzi kde bude to zamykání.
  • 0

#13 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 15:27

Maxinoha napsal/a:
U importu do GeoGetu jsem si nevšiml, že by tam byla někde volba nalezené keše neimportovat - většinou importuji GPX soubor s celou republikou se změnami za posleních 7 dní (soubor ALL-CH7).

No a proc mas v PQ tebou nalezene kese? Pokud je nezahrnes do PQ, tak se ti ani nenaimportuji a mas po problemu. Teda pokud nestahnes MyFinds PQ...
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#14 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 15:37

lukabike.com napsal/a:

Maxinoha napsal/a:
U importu do GeoGetu jsem si nevšiml, že by tam byla někde volba nalezené keše neimportovat - většinou importuji GPX soubor s celou republikou se změnami za posleních 7 dní (soubor ALL-CH7).

No a proc mas v PQ tebou nalezene kese? Pokud je nezahrnes do PQ, tak se ti ani nenaimportuji a mas po problemu. Teda pokud nestahnes MyFinds PQ...


Jedná se o agregované PQ (modří vědí) a tam jsou vždy i cache které máš odlovené.
  • 0

#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 15:39

Ano, volbu "neimportovat nalezené" má GSAK a ne GG. Skoda, i to by pomohlo... Ano, z PQ jde vyhodit již nalezené...
  • 0

#16 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 15:39

uzavirám - téma se nebezpečně stáčí jiným směrem
  • 0

#17 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 13:51

Tak se chci zeptat, zda náhodou není nějaký pokrok v zamykání odlovených keší? Teď se mi právě stala ta nemilá věc, že mi jedna keš zmizela v tabulce obtížnost/terén a já ani nevím, která to byla :( Takže místo dvou dir, tam máme zase tři.
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 13:56

Chapu, ze takovy problem si jiste zaslouzi mnoho hodin me prace. :D Ale vazne, tato problematika se ted dostava na forhont, nicmene mam ted pracovne trosku hekticke obdobi, tak mne nechte taky trosku vydechnout.
  • 0

#19 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 14:34

a tlačítko na to bude jistě přímo někde v okně a nejen kontextové nabídce, že? ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#20 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 19:03

Možná by stála za to aby se keš uzamkla rovnou při zaznamenání nálezu.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama