Přejít na obsah


Fotka

Programy pro MIO 560


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 7:06

Ahoj všem....předem se omlouvám, jestli se už podobný téma řešilo... Mám ale malej dotaz...Jaký programy pro geocaching byste mi doporučili pro hledání při použití s PDA MIO 560? Obcas mam moznost hledat s Oregonem 450, ale hledal bych rád i s MIEM. Tak prosím o tip na nějakou sadu prográmku...ideál freeware...díky moc
  • 0

#2 Bruca

Bruca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 9:34

jestli tam máš wm5 nebo 6, tak jednoznačně GCz2 http://www.nicque.com/pqz/GCz.htm
ale každému pasuje něco jiného ;-)
  • 0
jsem kačer teoretik a nestydím se za to :-)))) PS: fšak já to srovnám. jen netuším kdy ;-)

#3 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 9:35

mám wm5....je mi jasný, že každej bude preferovat něco jinýho, ale rád bych zkoušel programy, který jsou použitelný...díky za tip ještě doplnění - měl jsem spíš na mysli jaký mapový podklad + jaky kompas...ani mi nejde o primy zadavani kesek, klido naklikam souradnice...ale pokud je mapa i kompas v tebou zminovanym programu, tak neni problem...
  • 0

#4 Jay11Cz

Jay11Cz

    Jay11Cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 11:16

Ahoj, mám MIO P560 a používám kromě GCzII (jako databázi) ještě BeeLine (šipka, vyluštěné mysterky) a OziExplorer s cyklomapami. Do auta TomTom a IGO. Pro vypnutí statické navigace SirfTech. Ale zkus třeba i jiné...viz: http://wiki.geocachi..._pro_geocaching
  • 0

Former nickname up to 2020, Feb 17th: MAP523


#5 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 12:02

Jednoznacne PocketDrake, ale mam tam i GCzII a RichesseGPS. SirfTech taky obcas poustim. Mapový podklad mám OpenStreetMap, delam si ho z java GClive pro mobile GClive.
  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#6 JirkaF

JirkaF

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 12:27

Tohle PDA používám už přes rok a jsem s ním maximálně spokojený. Na geocaching jsem postupně vyzkoušel několikero programů a nakonec zůstal u cacheboxu. Oproti všem výše zmiňovaným je to IMHO absolutní luxus.
  • 0

#7 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 6:33

Ahoj...díky všem za tipy...Cachebox jsem už otestoval, ale bohužel se mi moc nedařilo...:-(...Zkusim jeste PocketDrake... Případně prosím ještě o tip na další program....nejde mi snad ani o databazi kesek, bohate by mi stacilo, kdyby me program byl schopnej dovest po zadani souradnic na dany misto...v podstate ekvivalent jakykoliv outdoor navigace.....Jsem občasnej hledač, tudíž pro mě není problém opsat souřadnice z netu a pak zadat... Díky moc všem
  • 0

#8 Jay11Cz

Jay11Cz

    Jay11Cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 10:38

Tak potom stačí jen "šipkový" program. Já používám BeeLine. Myslím, že nebyl špatný ani GPSDash.
  • 0

Former nickname up to 2020, Feb 17th: MAP523


#9 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 13:22

na miu na win5 mi chodil program gatecacher,obdoba gczII,bez ceske podpory ale autor aktivni a vstricny,kdyz jsem se s touto aplikaci rozkoukaval a narazil na problem a hodil ho sem na forum tak si sam otazku vyhledal a odpovedel :)

http://www.gateway.dds.nl/gatecacher/#
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#10 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 16:37

MAP523 napsal/a:
........... BeeLine (šipka, vyluštěné mysterky) a OziExplorer s cyklomapami. Do auta TomTom a IGO. Pro vypnutí statické navigace SirfTech.


Dva roky jsem toto PDA použival a jako hlavni programy použival taky tyto dva. Ozi jako perfektni mapove podklady - map se na internetu da sehnat spousty a Beeline na dohledavani či zaměřování. Sirftech se musi použit jinak je pda nepoužitelne.
  • 0

"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."
"Před otevřením úst zapni mozek."
"Nehledej duvody, hledej zpusoby."


#11 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 8:02

Brunoos napsal/a:
Dva roky jsem toto PDA použival a jako hlavni programy použival taky tyto dva. Ozi jako perfektni mapove podklady - map se na internetu da sehnat spousty a Beeline na dohledavani či zaměřování. Sirftech se musi použit jinak je pda nepoužitelne.


Dík za tip - nejen tobě...už pracuju na Ozi...Beeline zatim jen shareware...
Mám dotaz ještě k použití Sirftechu. Respektive k vypnutí SN. Zjistil jsem, že je možné vypnout i programem MMSirf. Měl by být jednodušší - nerad bych GPSku rozhodil. Sirftech se mi zdá složitějsí...Nemáš zkušenost s tímto programem (MMSirf) přímo pro MIO 560? A ještě se chci ujistit - standartně u 560 je port pro GPS COM2 a baudrate 57600? Díky moc
  • 0

#12 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 8:20

Ozi je vyborny sw aj kvoli tomu, ze ma aj variantu pre PC, kde sa daju vyhodnocovat prejdene trasy, pripadne planovat atdatd. Pouzivam v nom mapy,, ktore su tie iste ako aj papierove v rozliseniach 1:50000 az 1:10000 pre specialky. Program sirf sice dokaze vsetko co sa da so SIRFIII chipom urobit, ale na druhej strane je tym padom aj nebezpecny, pretoze si mozes znefunkcnit GPS. Stalo sa to aj mne a to bolo potom spekulacii a hladania naslepo tych spravnych parametrov ked GPS prestane cez NMEA komunikovat. Preto jednmoznacne doporucujem aj ja MMSIRF, kde sa nic pokazit neda, proste sa len prepne z rezimu do rezimu...Tie nastavenia serial portu co si uvadzal mam aj ja - inak OZi si dokaze zistit parametre pripojenia aj sam... Ja aj pre iGo pouzivam "pedestrial" settings - neprepinam ho do SN. Iba po studenom resete je to nutne znova nastavit.
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#13 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 8:27

klama napsal/a:
Ozi je vyborny sw aj kvoli tomu, ze ma aj variantu pre PC, kde sa daju vyhodnocovat prejdene trasy, pripadne planovat atdatd.
Pouzivam v nom mapy,, ktore su tie iste ako aj papierove v rozliseniach 1:5000 az 1:10000 pre specialky.


O planovani mi nejde - i kdyz je to plus programu...Mapy bych mel taky moznost 1: 10k - to myslim ze bohate staci...

klama napsal/a:
Program sirf sice dokaze vsetko co sa da so SIRFIII chipom urobit, ale na druehej strane je tym padom aj nebezpecny, pretoze si mozes znefunkcit GPS.


Presne z tohohle duvodu se ptam na program MMSirf...Nemam potrebu nastavovat nic vic, navic bych se na to ani necejtil :-))
  • 0

#14 Jay11Cz

Jay11Cz

    Jay11Cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 11:16

Vždyť stačí trochu googlovat (viz odkaz níže) já používám SirfTech a dělám jen to, co je v návodu. Po cca deseti použitích s návodem už to umím nazpaměť, složité to není :) http://www.tomasii.c...e_navigace.html
  • 0

Former nickname up to 2020, Feb 17th: MAP523


#15 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 11:21

to já pogoogloval, ne že ne....prave na nizě uvedenych strankach jsem se o MMSirf dozvedel...ale chtěl jsem se poptat na konkrétní zkušenosti s konkrétním přístrojem....kazdopadne diky
  • 0

#16 Jay11Cz

Jay11Cz

    Jay11Cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 12:14

Jasně ;) S tím SirfTechem mohu pomoci, pokud by bylo třeba - jiný jsem nezkoušel - zatím funguje, nemám důvod měnit.
  • 0

Former nickname up to 2020, Feb 17th: MAP523


#17 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2010 - 19:54

MAP523 napsal/a:
S tím SirfTechem mohu pomoci

Díky za nabídku, případně se ozvu, ale snad se zadaří...

Myslíte ještě že Beeline je srovnatelný s GPSDash?
Mam uz nahozenyho Oziho, ted jeste sipku...

diky moc
  • 0

#18 misas

misas

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2010 - 21:03

Ahoj, tak i ja se pridam se svou zkusenosti. Zminovane PDA pouzivam cca 1 rok. Pouzivam Beeline GPS, nejsem PM proto ve spolupraci se Skrysotlacem. Jako mapove podklady Noni GPS plot, ma na netu aplikaci, kde si clovek muze stahnout libovolnou mapu - oblast a priblizeni. Co se tyka SN pouzivam APLSIRF, jednoduche a funkcni.
  • 0

#19 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2010 - 12:30

Díky za rady....Ozi uz je uspesne nainstalovan, mapy taky nejaky jsou... Objevil jsem v ozim i sipku, tudiz snad nebude Beeline apod. potřeba... Ale mam dotaz - lze nastavit v Ozim navigaci na dany souradnice? Myslim tim, zadat souradnice kesky a jit? zatim se mi nepodarilo objevit, muzete pls poradit - i kdyz uz by to asi melo bejt jine tema.... Oziho mam pouze v PDA... Diky moc....
  • 0

#20 vandrovecz

vandrovecz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2010 - 12:59

Já hlasuju jako šipku pro BeeLine GPS, které se sice tváří být shareware, ale i po vypršení doby zkušební funguje vesele dál. Mapy atd. poté nová tuzemská hvězda PocketDrake.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama