Přejít na obsah


Fotka

Picodas Topo50 v3 prvni dojmy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
236 odpovědí na toto téma

#41 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 15:04

[quote][quote]Každopádně tady došlo k obchodní chybě. Kdyby Picodas žádnou verzi V3 nevydal a s těma Legendama bylo dodáváno jenom CD s tou 8 MB mapou (zadarmo, co by opravné CD) nazvanou jakoliv a připravil se upgrade V2 ve dvou fázích a to fáze: 1. oprava chyb (zdarma) a 2. upgrade routování (placené) tak je ticho po pěšině. Kdo by chtěl pouze zpřesnění map, má ho. Kdo by si chtěl pořídit routování, tak by si ho zaplatil jako nadstandart. Protože routování něco stojí a V2 nikdy nebyla prezentována jako routovatelná.[/quote]jenže pak by to CD tolik lidí nekoupilo. Přiznejme si, jestliže existuje TOPO 50v2, objevují se informace, že má být vydaná v3 od které asi všichni čekají vylepšení, zpřesnění a další pozitivní vlastnosti a pak se objeví CD s TOPO 50v3, tak nikdo nečeká žádnou zradu a nestandardnost. Ten přívlastek "MF TOPO 50v3" ta mapa získala až po zjištění, že žádná "normální" TOPO 50v3 vlastně neexistuje. Nezapomeňte, že na tom cd jsou mapy dvě, skutečná mountfield mapa a pak to co jako ta dlouho očekávaná TOPO 50v3 na první pohled vypadá.
  • 0

#42 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 2:16

zkousel jsem routovat v mapsourcu ... a presne tak .. nekdy routuje i po nezpevnene ceste ... ale jindy i treba z pevne na pevnou silnici udela primou caru misto routovani ... :(

nezbyva nez bombardovat picodas a ptat se - CO TO SAKRA MA ZNAMENAT? To lepsi zadny routing, nez totalni chaos... viz screenshot...


na tomdle screenu jsem se pokusil ukazat jak silenou cestu topo v5 z bodu START do bodu CIL vymysli... pokud pouziju Atlas 10R v5, tak je cesta kalkulovana rozumne... navic casto se stane, ze mapa neroutuje vubec a na Garminu samotnem je Routovaci cesta casto umistena uplne mimo

Dale uvadim srovnani jednotlivych map: (v poradi v3, v2, atlas 10r v5, free topo20,freecz)

topo50 verze 3V3
topo50 verze 2V2
atlas 10r v510Rv5
free topo20freetopo20
free czmapfreeczmap
na zaver kod zacatecniho a koncoveho bodu ktery jsem testoval na routing.....
Grid	Lat/Lon hddd°mm.mmm'
Datum	WGS 84
Waypoint	Cil	3006	User Waypoint	N50 48.186 E15 02.040	
Waypoint	Start	3006	User Waypoint	N50 48.042 E15 01.813
presny popis mapy zde http://fx.cz/sklad/picodas/topo_v3.pdf
  • 0

#43 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 9:36

No, jak to tady tak ctu o te v3, tak pocity mam trochu rozporuplne - pridali nazvy ulic, znepresnili body zajmu, zpresnili vrstvenice ktere nejdou ale vypnout a ty to znaceni cykl. stezek, to je fakt rana. No nevim...

Kazdopadne, nevite nekdo, kolik bude v3 stat jako ugrade z v2? Symbolickou castku bych za tenhle bazmek byl ochoten dat, ale 1500,- tak to si hodne rozmyslim.


500-1000Kč upgrade, tohle je nová mapa s dalším klíčem, má smysl jen pro ty, kteří mapu ještě nemají ne ji potřebují, protože prodali starou gps a koupili novou a nechce se jim dávat 4000 za dva nové klíče.
Co se týče znepřesnění bodů zájmu tak to není tak hrozné, tím bych se netrápil, co se týče routingu, vždy je lepší takový než žádný, na PC to prostě mohu naklikat podrobněji, nebo ho nemusím použít vůbec, že nejdou vrstevnice vypnout tolik nevadí, v předchozí verzi to byla nutnost, protože výškové body zaplácaly obrazovku mnohem více než teď cyklostezky. Já osobně to hodnotím jako velký krok kupředu. A navíc mám kod jak pro novou tak pro starou verzi mapy pro svou novou gps. Je hodně co vylepšovat, ale je taky hodně vylepšeného.
  • 0

#44 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 11:47

Pomůcka pro routování.
Důležité je, na co člověk klikne. Když kliknu na cyklostezku, pojede to po nich, když na silnici pod ní, pojede to po silnici a ne po stezce.Stezky a silnice nemají většinou navzájem uzlové body. Pokud přidávám do route bod, mohu kliknout pravým tlačítkem a pak si vybrat,co chci přidat.

A kdyby pro barevné turistické značení nepoužili státní hranici nebo co to je, tak to nejspíš mohlo routovat i po něm.
  • 0

#45 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 14:35

Zdá se, že jeden z problémů je, že existují úseky silnic které nemají routovací informace a proto se snaží trasa tento úsek obejít.
  • 0

#46 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 14:36

Pomůcka pro routování.
Důležité je, na co člověk klikne. Když kliknu na cyklostezku, pojede to po nich, když na silnici pod ní, pojede to po silnici a ne po stezce.Stezky a silnice nemají většinou navzájem uzlové body. Pokud přidávám do route bod, mohu kliknout pravým tlačítkem a pak si vybrat,co chci přidat.

napsal jsem do picodasu, ze se mi to nelibi, tak taky napiste at s tim neco delaji... vzdyt tohle je k uzoufani, kdyz vam to v pulce cesty z prahy do spindlu zacne routovat po cyklostezkach (major highways)
  • 0

#47 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2006 - 3:12

Jinak v3 ma jeste routing, ale ten funguje jen v MS, Legend ho nepodporuje.


az na to ze ten routing ve v3 nefunguje ani v MS, protoze MS routuje po cyklostezkach s vyssi prioritou nez po silnicich prvni tridy... btw: koukal jsem na ty cyklostezky a jsou udelany cely jako jeden polygon z mista A do mista B, treba pres 50km, coz, taky neni zrovna koser =) ty cyklostezky snad ale budou v updatu poreseny =)
  • 0

#48 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2006 - 23:46

Musím souhlasit že vrstevnice jsou tam docela hrozný a zcela mimo veškerá pravidla. Běžně tam jsou vrstevnice napříč řekami a vodními plochami,zkrátka je to hodně narychlo vygenerovaný.V2 je v tomto směru o dost lepší. Ale jinak je to mapa celkem dobrá,jenom doufám že bude možnost bezplatného upgrade,který tyto chyby odstraní.
  • 0

#49 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2006 - 15:33

No, některý nepřesnosti tý mapy jsou podivný. Já zatim objevil jenom, že podskalská celnice na Výtoni je uprostřed Vltavy a zjistil jeden chybějící most pro pěší. Ale zatim jsem jí moc nedráždil. Picodasové mi řekli, že kdyby někdo chtěl o těch nepřesnostech informovat, tak může napsat na adresu picodas@vol.cz. To, co objevim jim tam asi napíšu. Sebere to stejnýho času jako na to nadávat, a třeba to pomůže tu mapu zlepšit. Tak kdybyste někdo chtěl taky, můžete napsat na tu adresu.
  • 0

#50 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 8:31

jake nesmysly ? to je skutecnost. chtit penize za odstraneni chyb je normalni? .......

Hele, já se teď účastním zpřesňování jednoho typu map a po původním optimizmu, že je to tak na jedno léto, na tom makám už druhý rok.
Zkus někdy vzít GPS a vyrazit do terénu a ověřuj existenci a správnou polohu všeho, co mapa obsahuje. Až tím strávíš tak 14 dní, tak sem připiš jak to šlo a kolik jsi toho zkontroloval.
Pochop, že když někdo od někoho koupí data, ktará například mají obsahovat třeba polohu bank, úřadů a dalších, tak nejde ověřit polohu každého z nich. Takže, pokud jsou data odfláknutá, tak je to blbě. Bohužel :-(
  • 0

#51 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 8:58

jake nesmysly ?

Například bys mohl zde přítomným vysvětlit, v kterém MF prodávají tuto mapu za 3500 Kč, které jak říkaš máš na faktuře. Ke zbytku se už nemíním vyjadřovat.
  • 0

#52 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 9:05

Nojo, ale zákazník by snad měl dostat spolehlivé informace předtím, než si výrobek koupí, ne? Myslím že Picodas dělá vážnou chybu, že neřekne jasně jak to s těmi verzemi je, protože takhle ty mountfielďácký podvůdky kazí dobré jméno Picodasu.

Ta obchodní politika je opravdu zvláštní, ale koukněme se na to i z jiné stránky:
Když za Tebou někdo přijde, že koupí 25 tisíc ks něčeho, co je dobré jen na výprodej, vyhodíš ho?
Prostě bylo potřeba udělat kšeft a teď se zase chystá normální nová verze TOPO50 pro veřejný trh.

Jediné, co se dá vytknout je naprostý nedostatek informací o vztahu starší verze - nová TOPO50 a o ceně a způsobu upgrade.

  • 0

#53 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 9:32

... Myslím že Picodas dělá vážnou chybu, že neřekne jasně jak to s těmi verzemi je, protože takhle ty mountfielďácký podvůdky kazí dobré jméno Picodasu.

Ano, tak to take vidim. Proto mela byt u mtf v prodeji pouze V2, a ne jakesi zmateni V3 (ktera byla +- na ten cas prodeje avizovana). Pak si zakaznik opravnene mysli, ze ma opravdu V3. Kdyby picodas poctive vylozil predem karty na stul, jak to s verzemi, jejich uvolnenim a updatem je, nekoupil bych ted V3 mtf, ale pockal na V3 oficial. Takto se citim mirne podveden, s kvalitou dat to uplne primo nesouvisi. Placene updaty na dalsi verze chapu.
  • 0

#54 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 15:22

jenže pak by to CD tolik lidí nekoupilo. Přiznejme si, jestliže existuje TOPO 50v2, objevují se informace, že má být vydaná v3 od které asi všichni čekají vylepšení, zpřesnění a další pozitivní vlastnosti a pak se objeví CD s TOPO 50v3, tak nikdo nečeká žádnou zradu a nestandardnost. Ten přívlastek "MF TOPO 50v3" ta mapa získala až po zjištění, že žádná "normální" TOPO 50v3 vlastně neexistuje. Nezapomeňte, že na tom cd jsou mapy dvě, skutečná mountfield mapa a pak to co jako ta dlouho očekávaná TOPO 50v3 na první pohled vypadá.

ja nevim .. me to bylo jasne od zacatku ze to neni TA V3..... ale jina V3....
  • 0

#55 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 15:26

jenže pak by to CD tolik lidí nekoupilo. Přiznejme si, jestliže existuje TOPO 50v2, objevují se informace, že má být vydaná v3 od které asi všichni čekají vylepšení, zpřesnění a další pozitivní vlastnosti a pak se objeví CD s TOPO 50v3, tak nikdo nečeká žádnou zradu a nestandardnost. Ten přívlastek "MF TOPO 50v3" ta mapa získala až po zjištění, že žádná "normální" TOPO 50v3 vlastně neexistuje. Nezapomeňte, že na tom cd jsou mapy dvě, skutečná mountfield mapa a pak to co jako ta dlouho očekávaná TOPO 50v3 na první pohled vypadá.

Ale koupilo. Stejně tak jako já. Protože u toho CD je datový kabel, který normálně stojí stejně jako samostatnej. Já když jsem Legenda bral pro děti, tak jsem je s CD poslal k šípku. A když jsem zjistil, co ten kabel stojí normálně, tak jsem tam mazal zpátky a koupil CD. Takže mohu říci, že jsem koupil kolo a dostal GPS a koupil jsem kabel a dostal CD. Kolik těch krafalů tady, používá GPSku bez připojení k PC? Kolik je stál ten kabel?

  • 0

#56 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 15:40

nezbyva nez bombardovat picodas a ptat se - CO TO SAKRA MA ZNAMENAT? To lepsi zadny routing, nez totalni chaos...

Vzhledem k použité oblasti mapy koukám, že další uživatel GPS v okolí ...
Je ve verzi 3 už i Viničná cesta z Oldřichovského sedla do Ferdinandova?
Cyklotrasa to je, tak to tam snad doplnili ....

  • 0

#57 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 10:00

500-1000Kč upgrade, tohle je nová mapa s dalším klíčem, má smysl jen pro ty, kteří mapu ještě nemají ne ji potřebují, protože prodali starou gps a koupili novou a nechce se jim dávat 4000 za dva nové klíče.
Co se týče znepřesnění bodů zájmu tak to není tak hrozné, tím bych se netrápil, co se týče routingu, vždy je lepší takový než žádný, na PC to prostě mohu naklikat podrobněji, nebo ho nemusím použít vůbec, že nejdou vrstevnice vypnout tolik nevadí, v předchozí verzi to byla nutnost, protože výškové body zaplácaly obrazovku mnohem více než teď cyklostezky. Já osobně to hodnotím jako velký krok kupředu. A navíc mám kod jak pro novou tak pro starou verzi mapy pro svou novou gps. Je hodně co vylepšovat, ale je taky hodně vylepšeného.

Jaké jsou změny? Pojmenovali ulice - tomu se asi nedá nic vytknout. Přidali cyklostezky, které vedou po mapě všelijak a s imho nevhodným typem. Přidali routing s podivnou funkčností. Sloučili polohopis a výškopis. Má to nějaké výhody? Oddělení je mohlo mít i kdyby to neřešilo tu nepřehlednost. Něco zpřesnili, něco zase znepřesnili. Na to, aby se to dalo považovat za velký krok kupředu trochu málo. To by nesmělo dojít v některých oblastech ke zhoršení a to nové by muselo být asi kapánek lepší. Mně to připadá spíš jako přešlapovaní na místě a mírné nakročení.
  • 0

#58 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 11:57

A kdyby pro barevné turistické značení nepoužili státní hranici nebo co to je, tak to nejspíš mohlo routovat i po něm.

To je pravda, měli použít trail a to i pro cyklostezky. a bylo by po starostech, routování by se konfigurovalo v MS jestli chci pro auto nebo chodce. Tohle by mohli předělat. Jenže pak by to zase zapadlo mezi jiné čáry a byl by jiný problém, na který by si někteří stěžovali. Chyba je především v Garminu, že má silně omezenou až naprosto stupidní a chaotickou sadu symbolů a linií.
  • 0

#59 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2006 - 16:12

Já tam psal ohledně vrstevnic a bylo mi řečeno že o problému vědí a že se ho budou snažit vyřešit co nejdříve. Prý koupily data vrstevnic po 25m a na vzorcích se jim to zdálo OK tak je do mapy použili,o problémech se dověděli až po vydání mapy. Tak doufám že bude nějaký opravný bezplatný upgrade,který všechny nectnosti v3 vyřeší,můžete tomu skutečně napomoci tím,že budete Picodas bombardovat připominkami k dané mapě.
  • 0

#60 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2006 - 16:24


To, co objevim jim tam asi napíšu. Sebere to stejnýho času jako na to nadávat, a třeba to pomůže tu mapu zlepšit.

Pokud by dělali 4 updaty ročně, proč ne. Když udělají sotva jeden, proč jo?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama