Ono je to jeste lepsi, nez si myslite.
Nejdriv jsme meli bodu malo. Jenze s pridanim importu RoutePointExtension, tedy skutecne vykreslene vypoctene trasy mapSourcem, doslo k opacnemu extremu. najednou je bodu mnoho!
Ta zde uvedena trasa Praha-Brno ma najednou mistou dvou bodu skoro 1400 bodu. Trasa je moc jemna, doslova bod po par metrech. CacheMapa ma dost problemy ji zobrazit, a s tolika bodu by byl vypocet blizkych kesi zbytecne pomaly.
Import trasy do Geogetu proto bude provadet i redukci bodu. Pomohli mi s tim kolegove Douglas a jeho kamos Peucker. Zkusil jsem pouzit presnost zhruba 220m, coz na filtrovani kolem trasy je vice nez dostatecne. Klidne by mohla byt nepresnost i o hodne vetsi.
A vysledek? Zminena trasa se zredukovala na 80 bodu, pricemz skutecne vcelku verne kopirujeme trasu dalnice. A hned se s tim i lepe pracuje.
Planovani trasy v GPX
Vytvořeno od
S474N
, zář 14 2010 19:02
42 odpovědí na toto téma
#41
Publikováno 22 září 2010 - 20:27
#43
Publikováno 12 únor 2013 - 17:43
S tím faktem, že si GPS na cestě stejně spočítá svojí vlastní trasu nezávisle na tom, co bylo doma vidět V basecampu se dá vyrovnat takto:
1. Vytvořit trasu
2. Otevřít trasu, dole vpravo - vytvořit prošlou trasu¨
3.Vyhledat tuto prošlou trasu a pravým tlačítkem- vytvořit trasu z vybrané prošlé trasy.
Poté už má trasa dostatečný počet bodů na to, aby si GPS nedělala na cestě co chce.
1 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů