Přejít na obsah


Fotka

Listing a autorská práva


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#21 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2010 - 6:44

noe1 napsal/a:To co psal mirotiro je navádění k tresnému činu, masově rozšířenému, mlčky (většinou) tolerovanému, ale stále trestně postižitelnému.;)

Ano ale trestni postizitelnost je casto tezko vymahatelna. Me TV Nova ukradla fotku a pouzila ji do sveho poradu Koreni a do upoutavek na nej. Kdyz jsem se proti tomu ohradil, tak mi bylo sdeleno, ze pokud mam problem, tak to muzu dat k soudu ale vyznelo to spis jako - muzes se s nami soudit, pokud se citis na souboj s nasimi pravniky.
Proste "Obcanske judo" trosku jinak .... :|
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#22 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2010 - 7:21

kapsa napsal/a:

noe1 napsal/a:To co psal mirotiro je navádění k tresnému činu, masově rozšířenému, mlčky (většinou) tolerovanému, ale stále trestně postižitelnému.;)

Ano ale trestni postizitelnost je casto tezko vymahatelna. Me TV Nova ukradla fotku a pouzila ji do sveho poradu Koreni a do upoutavek na nej. Kdyz jsem se proti tomu ohradil, tak mi bylo sdeleno, ze pokud mam problem, tak to muzu dat k soudu ale vyznelo to spis jako - muzes se s nami soudit, pokud se citis na souboj s nasimi pravniky.
Proste "Obcanske judo" trosku jinak .... :|


Tak tam to asi dělají běžně, že ty fotky googlí. Já měl svoji fotku zatím jen ve zprávách - asi jednu a půl sekundy ilustrační záběr...
Bylo to ale k zajímavému tématu - co všechno si na Ministerstvu obrany kupovali za peníze z černých fondů...
Co mně ale dokáže naštvat je fakt, že člověk se s těma fotkama piplá a pak je najde na homepage úplně normální komerční firmy a tam už asi nemá cenu být shovívavý, samozřejmě, že nejprve přijde rozumný návrh na dohodu.
Když to ale vezmu dál, ani se nedivím, kdyby ten, kdo vytvořil fotografie kreseb a je tím pádem spoluautorem díla - toho obrázku co koluje po internetu, se začal ohrazovat proti jeho použití.
A to, že nikomu nevznikla škoda a tedy není možné žádnou náhradu požadovat je kravina. Pokud si na Vás dotyčný najde spolek typu Kocián-Šolc-Blaštík, tak si to uvědomíte velice rychle a byť by jste měl v ten moment jakousi tu svoji pravdu, tak Vám to k ničemu nebude...
  • 0
__________________________________________
Tulák chodí bezcílně světem,
cestovatel se kochá krásami světa,
poutník hledá pravdu Boží.

#23 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2010 - 9:21

mirotiro napsal/a:
obrázek klidně použijte, ale musíte uvést kde ho berete... takže klasicky i když ne podle normy... autor obrázku papa z depa, nebo převzato z www.gc.cz to platí i pro texty... citace podle norem jsou obludné... ale určitě by se nemělo jednat o přejatý text bez uvedení zdroje...


Míro, tak to rozhodně není. Musíš si uvědomit, že vložením textu či obrázku do listingu mimo jiné nuceně dáváš Groundspeaku nevýhradní licenci na užití vloženého obsahu (přečti si terms of use). Což samozřejmě nemůžeš udělat v případě převzatého obsahu bez souhlasu držitele autorských práv.

Krom toho, institut citace dle letmého přečtení autorského zákona použít v případě listingu pro účely geocachingu nemůžeš.
  • 0

#24 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2010 - 9:54

Citecka napsal/a:
Naprosto se u mne pak shodil AHA s demagogickými výlevy o krádeži (italienkou) a ukradeném zboží.


Milý Citečko, nauč se číst. O ukradeném zboží jsem v žádném případě nepsal a nemyslím si, že bych ve svém textu použil demagogie, pročež tedy odmítám ohodnocení o výlevech. Slovo kradený jsou použil v italice právě proto, že jde o jiný trestný čin než porušení autorských práv, a aby bylo zřejmé, že jsem si rozdílnosti vědom.

Citecka napsal/a:
Zde by se mohlo jednat maximálně o neoprávněné použití díla, a i to by slušný advokát promptně vyvrátil, protože dílo se nachází v šuplíku Vallejově, nikoli na internetu - zde jde pouze o neumělý otisk už tak překopírovaného díla (tiskem), tedy popravdě o citaci... a teď ať se právníci točí.


Prvně a hlavně se jedná o porušení podmínek užití služby Groundspeaku. Dále se jedná o neoprávněné užití díla, což zahrnuje porušení práva autora na rozmnožení díla a práva rozšiřování rozmnoženiny díla (zákon 121/2000 Sb. § 12 odstavec 4, dále § 13). Citace je to podle autorského zákona jen při splnění některých podmínek, v případě uvedeného konkrétního listingu není uveden ani autor jednotlivých maleb.

Citecka napsal/a:
... to vše nic nemění na tom, že je lépe použít obrázky vlastní, a když už, uvádět VŽDY autora a popř. zdroj. Protože TO JE SLUŠNOST.


Souhlas.
  • 0

#25 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2010 - 10:00

syselpolni napsal/a:
Tak tam to asi dělají běžně, že ty fotky googlí. Já měl svoji fotku zatím jen ve zprávách - asi jednu a půl sekundy ilustrační záběr...
Bylo to ale k zajímavému tématu - co všechno si na Ministerstvu obrany kupovali za peníze z černých fondů...


Myslím, že by jejich užití mohlo být v pořádku, viz:

§ 34
Úřední a zpravodajská licence
Do práva autorského nezasahuje ten, kdo užije
...
B) dílo ve spojitosti se zpravodajstvím týkajícím se aktuálních událostí, a to v rozsahu odpovídajícím informačnímu účelu,
...
  • 0

#26 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2010 - 10:18

AHA: přečetl jsem to podruhý a potřetí a pořád to tam vidím stejně. A jestli se jedná o neoprávněné užití díla, to by musel rozhodnout až soud, protože NEJDŘÍV by musel rozhodnout, CO je tady vlastně oním autorsky !! chráněným dílem a co je jeho rozmnoženinou. Což záleží na spoustě věcí. Daleko pravděpodobnější a schůdnější je apel na Groundspeak a ten nic řešit nebude... cvak a vypnuto. Jen doufám, že to nějaký moula v tomto a tisících dalších případů nezačne dělat :( ...ten listing skutečně v pořádku není. Jinou věcí je jeho reálná postižitelnost, ale autor rozhodně riskuje, že o něj - listing - přijde přímo zásahem Groundspeaku. To je realita. Jinak, zde a výše všade uváděné "rozbory" jsou jen a jen názorem.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#27 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2010 - 10:21

Hele, napadlo mne, kdyby v grafickém programu "vložil" jednotlivé obrázky do "rozevřené knihy" a mírně je prohnul dle tvaru ohnuté stránky...?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#28 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2010 - 11:18

AHA & team napsal/a:

syselpolni napsal/a:
Tak tam to asi dělají běžně, že ty fotky googlí. Já měl svoji fotku zatím jen ve zprávách - asi jednu a půl sekundy ilustrační záběr...
Bylo to ale k zajímavému tématu - co všechno si na Ministerstvu obrany kupovali za peníze z černých fondů...


Myslím, že by jejich užití mohlo být v pořádku, viz:

§ 34
Úřední a zpravodajská licence
Do práva autorského nezasahuje ten, kdo užije
...
B) dílo ve spojitosti se zpravodajstvím týkajícím se aktuálních událostí, a to v rozsahu odpovídajícím informačnímu účelu,
...


Zpravodajskou licenci znám, ale tady bych se teda hádal, zda zrovna fotka naší firmou výhradně dodávaného výrobku, kterého se dotyčná kauza vůbec netýkala, byl zrovna tím nejrozumněji použitým materiálem.
  • 0
__________________________________________
Tulák chodí bezcílně světem,
cestovatel se kochá krásami světa,
poutník hledá pravdu Boží.

#29 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2010 - 11:24

Citecka napsal/a:
Hele, napadlo mne, kdyby v grafickém programu "vložil" jednotlivé obrázky do "rozevřené knihy" a mírně je prohnul dle tvaru ohnuté stránky...?


Tak to by neprošlo, využil by už chráněného díla, kdy:
- za autora je považován ten, kdo to namaloval,
- za spoluautora s v podstatě rovnocennými právy je považován i ten, kdo dílo se souhlasem autora nafotil, třeba pro účely zveřejnění v katalogu, nebo v internetové prezentaci,
- koupíš-li si třeba ten katalog, nemáš právo použít v něm otištěné reprodukce, třeba je skenovat a dále zveřejňovat (až na výjimky ze zákona, ale tady nevidím jejich uplatnění). Stejně tak, kdyby sis ten obraz sám někde vyfotil.
- je úplně jedno, že obraz - tedy původní dílo, leží někde v šuplíku, autorská práva nemají nic s hmotnou předlohou.

Zapomeň i na institut citace, ilustrace v tomto smyslu není citací.

To, že jsou to všechno výše jen dohady, v tom máš pravdu, ale je dobré je brát na zřetel dříve, než se ti na poště objeví psaní s doručenkou. Jak totiž u takových věcí známo, u soudu můžeš na pravdu rovnou zapomenout a spoléhat jen na to, že budeš mít dobrého právníka. Cosi jsem si zažil s ochrannýma známkama (má to hodně společných rysů) a nikomu to nepřeju. Můžeš mít úmysly čisté jak chceš, ale to ještě neznamená, že z tebe neudělají největšího zloděje a podvodníka pod sluncem. Ty svoje kauzy jsem ustál, ale jen za cenu, že jsem přistoupil na jejich hru, vypnul svědomí a choval se úplně stejně. Ty problémy by mně ale kvůli nějaké hře, kde jde jen o zábavu a ne o živobytí zdaleka nestály za to.
  • 0
__________________________________________
Tulák chodí bezcílně světem,
cestovatel se kochá krásami světa,
poutník hledá pravdu Boží.

#30 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2010 - 11:32

... ovšem něco úplně jiného by byla fotka rozevřené knihy, že? Celé se to točí kolem definice reprodukce díla. Ale nic, končím, tady se ničeho nedoberem - stejně jako nikde jinde :) , dokud se naprosto nezmění přístup k tzv. "právům" v digitálním věku. BTW, v Německu právě proběhla anketa mezi váženými akademiky, nakolik vnímají v současnosti prezentovanou ochranu práv jako pozitivní či negativní pro rozvoj společnosti, vědy i kultury. Několik jich sepsalo na dané téma články. Hádejte, jaké měli názory?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#31 Pegas_Team

Pegas_Team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2010 - 21:01

Uff,nejsem moc rád, že se kvůli jednomu listingu muselo založit takové hororové téma.Rozhodně mám poučení pro příště jestli dělat keš(listing) na řecké či jakékoli báje.Kreslit neumím a vyfotit třeba Kerbera se mě asi nikdy nepodaří.Z toho plyne,že nejsem z těch co by chtěl porušovat autorská práva a rozhodně zvážím jestli ty obrázky z listingu opravdu nesmazat.Vždyť keš nedělají jenom obrázky v listingu.;)
  • 0

#32 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2010 - 23:08

Nech to bejt, dokud se někdo neozve... anebo vyměň za nějaké méně známé, anebo přímo z antických materiálů - na ty, ačkoli budou nejspíš podstatně hodnotnější než airbrush z Miráže, žádný copyright není. On je trochu smolík právě v tom, že Valejo je TAK profláknutý... každý ho hned pozná.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#33 Pegas_Team

Pegas_Team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 13:12

Velice mě překvapilo, když mi Pegas vyprávěl, jaké téma se zde rozpoutalo. Neodolala jsem a všechny příspěvky jsem si přečetla. Asi nejvíc se rozohnil AHA & team. Nemeškala jsem a nahlédla do jeho profilu. 832 odlovených keší. 73 ZALOŽENÝCH keší. To je úžasné! Tohle musím obdivovat! Pečovat o tolik keší, to už zabere spoustu času. Prohlédla jsem si všechny autorovy keše a musím říct, že jsou zajímavé a mají hezké listingy plné obrázků. Ale abych se vrátila k tématu – autorská práva, jsou všechny obrázky v jejich keškách opravdu nafoceny nebo namalovány jimy samotnými? Pro zajímavost jsem vypsala všechny jejich kešky, kde já osobně o autorství obrázků pochybuji. Dubensko GC1P27G - kresnený obrázek tisu Kaple sv. Pelegrina GC1P27N -2 obrázky se svatým motivem Drvenik – Plisivac GC29ZXX - pochybuji o obrázcích motýlů Zauperova vyhlidka GC2844N -J.W.Goethe, J.S.Zauper Jezte cvrcky! / Eat crickets! GC1MGD6 - pochybuji o všech použitých obrázcích Jezte broskve! / Eat peaches! GC1J1G4 - o některých obrázcích zde použitých také pochybuji Poklady z Radyne GC1T66P - o některých obrázcích zde použitých také pochybuji Z ceskych luhu a haju GC1R8VX - o některých obrázcích zde použitých také pochybuji Children GC1MV9Y - pochybuji o všech použitých obrázcích Pijte mate! / Drink yerba mate! GC1MGDF - pochybuji o všech použitých obrázcích Sekera v hostinci U peti hvezd GC1J9XZ - obrázek staré Plzně No, abych to ukončila. Já osobně považuji tuto diskuzi za uzavřenou. Byla bych ráda, kdyby si každý kačer uvědomil, že tohle je HRA a jejím účelem je, abychom se bavili a ne aby se někdo do někoho hloupě navážel nebo urážel kešky druhých, viz. citace od AHA & team: ,,Geocaching je super pro poznávání zajímavých míst a hledání krabiček, nač si jej zbytečně kazit navoněnými hovny v podobě kradených listingů?” AHA & teamu bych jen ráda vzkázala: ,,Až si naši keš odlovíš, tak potom kritizuj nebo srovnávej. Do té doby si prosím nech připomínky.” Za Pegas_Team Dajana
  • 0

#34 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 13:32

Pegas_Team napsal/a:
Velice mě překvapilo, když mi Pegas vyprávěl, jaké téma se zde rozpoutalo. Neodolala jsem a všechny příspěvky jsem si přečetla. Asi nejvíc se rozohnil AHA & team. Nemeškala jsem a nahlédla do jeho profilu. 832 odlovených keší. 73 ZALOŽENÝCH keší. To je úžasné! Tohle musím obdivovat! Pečovat o tolik keší, to už zabere spoustu času. Prohlédla jsem si všechny autorovy keše a musím říct, že jsou zajímavé a mají hezké listingy plné obrázků. Ale abych se vrátila k tématu – autorská práva, jsou všechny obrázky v jejich keškách opravdu nafoceny nebo namalovány jimy samotnými? Pro zajímavost jsem vypsala všechny jejich kešky, kde já osobně o autorství obrázků pochybuji.
Dubensko GC1P27G
- kresnený obrázek tisu

Kaple sv. Pelegrina GC1P27N
-2 obrázky se svatým motivem

Drvenik – Plisivac GC29ZXX
- pochybuji o obrázcích motýlů

Zauperova vyhlidka GC2844N
-J.W.Goethe, J.S.Zauper

Jezte cvrcky! / Eat crickets! GC1MGD6
- pochybuji o všech použitých obrázcích

Jezte broskve! / Eat peaches! GC1J1G4
- o některých obrázcích zde použitých také pochybuji

Poklady z Radyne GC1T66P
- o některých obrázcích zde použitých také pochybuji

Z ceskych luhu a haju GC1R8VX
- o některých obrázcích zde použitých také pochybuji

Children GC1MV9Y
- pochybuji o všech použitých obrázcích

Pijte mate! / Drink yerba mate! GC1MGDF
- pochybuji o všech použitých obrázcích

Sekera v hostinci U peti hvezd GC1J9XZ
- obrázek staré Plzně

No, abych to ukončila. Já osobně považuji tuto diskuzi za uzavřenou. Byla bych ráda, kdyby si každý kačer uvědomil, že tohle je HRA a jejím účelem je, abychom se bavili a ne aby se někdo do někoho hloupě navážel nebo urážel kešky druhých, viz. citace od AHA & team:
,,Geocaching je super pro poznávání zajímavých míst a hledání krabiček, nač si jej zbytečně kazit navoněnými hovny v podobě kradených listingů?”
AHA & teamu bych jen ráda vzkázala: ,,Až si naši keš odlovíš, tak potom kritizuj nebo srovnávej. Do té doby si prosím nech připomínky.”
Za Pegas_Team Dajana


Než začneš pochybovat, koukni se pod zmíněné listingy na seznamy obrázků, co jsem koukal tak tam obvykle má uveden zdroj a licenci pod kterou jsou šířeny. Nezkoumal jsem to do detailu, ale u těch které jsem so rozklikl to tak bylo.
  • 0

#35 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 13:48

Pegas_Team napsal/a:


mnjo, tak nejdriv asi docti ty listingy hezky do konce ;) vzdyt je to z 99% flickr a 1% wiki. vzdy s uvedenou licenci. pochybuj, ale neubirej pri tom z pozornosti pri cteni :)
  • 0

#36 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 13:50

[quote]Pegas_Team napsal/a:
Ale abych se vrátila k tématu – autorská práva, jsou všechny obrázky v jejich keškách opravdu nafoceny nebo namalovány jimy samotnými? Pro zajímavost jsem vypsala všechny jejich (tj. AHA & team) kešky, kde já osobně o autorství obrázků pochybuji.
Dubensko GC1P27G
- kresnený obrázek tisu[/quote]

Ilustrace z knihy Prof. Dr. Otto Wilhelma Thomé; Flóra Nemecka, Rakouska a Švýcarska, 1885, Gera, Nemecko, převzato z Wikipedie, svobodná licence.

[quote]Pegas_Team napsal/a:
Kaple sv. Pelegrina GC1P27N
-2 obrázky se svatým motivem[/quote]

Jedno je barokní malba mně neznámého umělce, nicméně již dostatečně dlouho mrtvého na to, aby jeho dílo bylo volné.

Druhá je převzata pod svobodnou licencí z flickr.com, v listingu opět uvedeno. Socha sv. Pelegrina v bocní kapli kaple Serra, ve starobylém kalifornském mestecku San Juan Capistrano. Foto: theaterculture Licence: CC BY-NC-SA 2.0 Celá foto: http://www.flickr.co...ure/3885469100/

[quote]Pegas_Team napsal/a:
Drvenik – Plisivac GC29ZXX
- pochybuji o obrázcích motýlů [/quote]

Vlastní foto z místa uložení cache, na vyžádání mohu dodat ve velkém formátu či další, nepoužité fotografie.


[quote]Pegas_Team napsal/a:
Zauperova vyhlidka GC2844N
-J.W.Goethe, J.S.Zauper[/quote]

Goethe je malba Josepha Karla Stielera z roku 1828, volné dílo, převzato z Wikipedie. Zauper je přetisk dobové malby, opět velmi pravděpodobně již volné dílo (Zauper zemřel 1850).

[quote]Pegas_Team napsal/a:
Jezte cvrcky! / Eat crickets! GC1MGD6
- pochybuji o všech použitých obrázcích[/quote]

Obrázky převzaté pod svobodnou licencí z flickr.com, resp. Wikipedie, licence, zdroj, autor uvedeni. Kreslené obrázky vytvářela spoluautorka keše.

[quote]Pegas_Team napsal/a:
Jezte broskve! / Eat peaches! GC1J1G4
- o některých obrázcích zde použitých také pochybuji[/quote]

Obrázky převzaté pod svobodnou licencí z flickr.com, resp. Wikipedie, licence, zdroj, autor uvedeni.

[quote]Pegas_Team napsal/a:
Poklady z Radyne GC1T66P
- o některých obrázcích zde použitých také pochybuji[/quote]

Všechno vlastní foto, u fotek z interiérů by se dalo namítat, zda jsem je směl fotit. Ikonka na konci listingu užita v souladu s uděleným oceněním.

[quote]Pegas_Team napsal/a:
Z ceskych luhu a haju GC1R8VX
- o některých obrázcích zde použitých také pochybuji [/quote]

Vlastní fotografie nebo jsou autoři uvedeni včetně svobodné licence v listingu, včetně odkazů.

[quote]Pegas_Team napsal/a:
Children GC1MV9Y
- pochybuji o všech použitých obrázcích [/quote]

Vlastní fotografie nebo jsou autoři uvedeni včetně svobodné licence v listingu, včetně odkazů. Na odkazované verzi na doméně hauner.cz jsou autoři uvedeni u každé jednotlivé fotografie včetně licence.

[quote]Pegas_Team napsal/a:
Pijte mate! / Drink yerba mate! GC1MGDF
- pochybuji o všech použitých obrázcích [/quote]

Autoři uvedeni včetně svobodné licence v listingu, včetně odkazů. Fotografie převzaty z flickr.com, resp. Wikipedie.

[quote]Pegas_Team napsal/a:
Sekera v hostinci U peti hvezd GC1J9XZ
- obrázek staré Plzně [/quote]

Dle mého skromného názoru anonymní dílo po uplynutí 70 let od zveřejnění (cca 100 let).

[quote]Pegas_Team napsal/a:
No, abych to ukončila. Já osobně považuji tuto diskuzi za uzavřenou. Byla bych ráda, kdyby si každý kačer uvědomil, že tohle je HRA a jejím účelem je, abychom se bavili a ne aby se někdo do někoho hloupě navážel nebo urážel kešky druhých, viz. citace od AHA & team: [/quote]

Proč se tedy do mně, resp. mé rodiny, hloupě navážíš ohledně našich kešek? Informace o původu většině převzatých fotografií či jiných obrázků jsou uvedené myslím ve většině listingů, tj. byly ti k dispozici dávno před tím, než jsi napsala tento zbytečný příspěvek?

[quote]Pegas_Team napsal/a:
AHA & teamu bych jen ráda vzkázala: ,,Až si naši keš odlovíš, tak potom kritizuj nebo srovnávej. Do té doby si prosím nech připomínky.”[/quote]

Kritizoval jsem? Ne. Jen jsem upozornil, že v listingu máte obrázky, které používáte pravděpodobně neoprávněně a že pořízení práva je používat by vznik keše hodně prodražilo. Na to nepotřebuji vidět krabičku ani číst text. Až si ji odlovím, klidně se budu vyjadřovat ke zbytku.
  • 0

#37 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 14:26

Zrovna u vaseho Pijte mate! jsem pred... no, kdysi davno, poprve narazil na vyuziti del z flickru pod creative commons v listingu kese. Navic se splnenou podminkou.
A za me za tohle rozhodne palec nahoru. ;) Docela by me zajimalo, jestli se Pegas_team ozve a uzna, ze brutalne prestrelil.

Za honnyho honny.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#38 Pegas_Team

Pegas_Team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 14:42

Jak už jsem psala, považuji toto téma za uzavřené. Nemám potřebu to dále rozebírat. Jen tvrdím, že použití obrázků je sporné a byla bych ráda, aby si každý zametl před vlastním prahem, než se začne do někoho navážet. Jinak Vám přeji hezký den a hodně hezkých krabiček.
  • 0

#39 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 15:09

Pegas_Team napsal/a:
Jak už jsem psala, považuji toto téma za uzavřené. Nemám potřebu to dále rozebírat. Jen tvrdím, že použití obrázků je sporné a byla bych ráda, aby si každý zametl před vlastním prahem, než se začne do někoho navážet. Jinak Vám přeji hezký den a hodně hezkých krabiček.

problem je v tom ze oni pred svym prahem zameteno maji
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#40 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 15:15

Současnou hollywoodskou autorskoprávní hysterii, kdy se hvězda uprdne® a dá si ten zvuk™ patentovat© a už si takhle nikdo nesmí prdnout, leda, že by z toho odvedl poplatky hvězdě, eventuálně OSA nebo DILII, považuji za naprosto zhůvěřilou věc. Zanikne to jako dinosauři.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama