Přejít na obsah


Fotka

Listing a autorská práva


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#41 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 15:19

Jak je to vlastně s licencí obrázků, které někdo nahrál ke svému logu u kešky? V pravidlech je to napsané tak šroubovaně, že nevím, jestli jsem oprávněn umístit takový obrázek do listingu. Ať je to, jak chce, každopádně je slušné dotyčného se na to zeptat.
  • 0

#42 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 15:24

Pajast napsal/a:
Jak je to vlastně s licencí obrázků, které někdo nahrál ke svému logu u kešky? V pravidlech je to napsané tak šroubovaně, že nevím, jestli jsem oprávněn umístit takový obrázek do listingu.


Groundspeak nahráním získává nevýhradní licenci obrázek používat na všech svých službách. IMHO to však neznamená, že by stejné právo získával i vlastník listingu, protože do svého (obvykle) autorského díla by zahrnoval cizí, byť je toto autorské dílo vystaveno shodou okolností právě na službě Groundspeaku.

Pajast napsal/a:
Ať je to, jak chce, každopádně je slušné dotyčného se na to zeptat


Myslím, že je to ten nejlepší způsob získat. Autoři-kačeři fotek jsou obvykle už jen zájmem potěšeni.
  • 0

#43 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2010 - 21:19

V jedné své keši mám použit obraz Paula Cézana konkrétně (Les_joueurs_de_carte_(1892-95) (povoleno reviewerem bez poznámek), konkrétně visící obraz v jedné sbírce muzea v Londýně.
Takže těm všem co vadí, že jsem nekomunikoval s majiteli práv k použití ilustrace dám jeden konkrétní návod:

Zvednutý prostředník své levé ruky zasuň do své řitě, pokrytče!
  • 0

#44 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2010 - 21:29

Trauma_Zero napsal/a:
V jedné své keši mám použit obraz Paula Cézana konkrétně (Les_joueurs_de_carte_(1892-95) (povoleno reviewerem bez poznámek), konkrétně visící obraz v jedné sbírce muzea v Londýně.
Takže těm všem co vadí, že jsem nekomunikoval s majiteli práv k použití ilustrace dám jeden konkrétní návod:

Zvednutý prostředník své levé ruky zasuň do své řitě, pokrytče!


Sobotni noc je optimalni dobou k vyplnovani NA logu. Ucinim tak jakmile vytahnu prostrednik ze sve rite. Zjistil jsem totiz ze to prinasi necekane libe pocity ;P
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#45 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2010 - 23:22

Já už dnes jeden NA log stvořil - žeby vesmírná shoda? ;)
  • 0
Don't panic!

#46 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2010 - 3:44

Já mám takový neklamný pocit,že kdyby se za každý internetový "zločin" poctivě a hned teď všem dotyčným z tohoto fóra (a i populace celkově) zabořil prostředník do výše uvedeného místa a zarostl tam, byl by zítra v ulicích velice zábavný všeobecný pohled...Snad až na důchodce a kojence,kteří nevědí, jak se pc zapíná...;) Nenavážím se do konkrétních osob a nemusíte tu říkat, že VY NIKDY. To si každý přeberte sám. Trošku mi to připomíná ctihodného mnicha, který právě ve sklepě otáčí kohoutkem sudu s mešním vínem;-)
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#47 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2010 - 22:15

Trauma_Zero napsal/a:
V jedné své keši mám použit obraz Paula Cézana konkrétně (Les_joueurs_de_carte_(1892-95) (povoleno reviewerem bez poznámek), konkrétně visící obraz v jedné sbírce muzea v Londýně.
Takže těm všem co vadí, že jsem nekomunikoval s majiteli práv k použití ilustrace dám jeden konkrétní návod:

Zvednutý prostředník své levé ruky zasuň do své řitě, pokrytče!


Vzhledem k tomu, že Paul Cézanne je už více než 70 let po smrti, jsou jeho díla volná a ty můžeš klidně spát. A já zvážím, zda si ještě před spaním nevyvolám libé pocity na základě tvé rady. :D
  • 0

#48 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2010 - 23:03

tak jsem se zase zasmála, to nic, dělejte že jsem tu nebyla
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#49 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 22:59

Trhac napsal/a:
Současnou hollywoodskou autorskoprávní hysterii, kdy se hvězda uprdne® a dá si ten zvuk™ patentovat© a už si takhle nikdo nesmí prdnout, leda, že by z toho odvedl poplatky hvězdě, eventuálně OSA nebo DILII, považuji za naprosto zhůvěřilou věc. Zanikne to jako dinosauři.

Zrovna jsem tu chtěl něco takového napsat. Zanikne to, a to pro naprostou nevymahatelnost, a navíc v širokém spektru oborů.
Způsobí to ovšem významné změny, jako např. že kulturou se bude naplno živit řádově méně lidí, nepůjde točit filmy s vysokým rozpočtem apod. Ale zvykneme si (či spíše naši potomci) a bude to tak asi i lepší.
Zpřehlední se to v tom, že autorství budou určovat specializované servery, podle toho u koho se daná věta, zvuk či obrázek poprvé objeví na webu. Jen z toho nebude odvozováno nic víc, naž ta autorská prestiž.
Ovšem jestli tu budoucnost je možno už dnes předjímat při tvorbě listingů není jasné. ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama