Přejít na obsah


Fotka

Kese s podminkou - ALR


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
101 odpovědí na toto téma

#1 geomacik

geomacik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 13:02

Ahoj, narazil jsem uz na vic kesi, ktere puvodne mely povinnou podminku pro uznani logu a maji tudiz nastaveny typ na Mystery. Po zmene pravidel uz to jsou normalni tradicky. Meli by autori techto kesi menit typ na Traditional, nebo je zadouci zachovat puvodni typ?
  • 0

#2 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 13:14

No, měli by..... Ale ne vždy je to žádoucí a u cache kde je podmínka smysluplná ji velká většina kačerů plní dobrovolně. Smutným příkladem tady v Praze byla třeba Robertova měsíční.... Ač mystery s podmínkou, většina kačerů ji bez připomínek lovila tak jak bylo zamýšleno. Zásah zhůry mysterku proměnil na tradičku a owner ji raději poslal do archivu......
  • 0
Monte

#3 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 13:47

Monte-x napsal/a:Smutným příkladem tady v Praze byla třeba Robertova měsíční.... Ač mystery s podmínkou, většina kačerů ji bez připomínek lovila tak jak bylo zamýšleno. Zásah zhůry mysterku proměnil na tradičku a owner ji raději poslal do archivu......


Tohle je spíš smutným příkladem uražené ješitnosti, a nebo když se srazí dva...

Jeden autor, nové pravidlo a změnu ignorující i přes upozornění.

Druhý, který má moc to změnit a udělá to bez koordinace s autorem.

Jeden, který má dobrou myšlenku, leč paličatě nechce ustoupit. Změnilo by se tou zelenou ikonkou něco? Bránilo by to v plnění podmínky? Nebylo možno keš upravit na jednoduchou mysterku?

Druhý, který je v právu a v souladu ze "zákonem" koná. Možná i mohl přimhouřit oči a dělat že nevidí. Uškodilo by to někomu či něčemu?


A mezi nimi pár "udavačů" a "žalobníčků" dožadujících se oné změny. Stěžovatelů, jejichž nesmyslné podmínky byly zrušeny. Tak tedy ať ani jiní žádné nemají. Když nesmím mít já nebude mít nikdo. :(
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#4 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 13:58

geomacik napsal/a:
Ahoj,
narazil jsem uz na vic kesi, ktere puvodne mely povinnou podminku pro uznani logu a maji tudiz nastaveny typ na Mystery. Po zmene pravidel uz to jsou normalni tradicky. Meli by autori techto kesi menit typ na Traditional, nebo je zadouci zachovat puvodni typ?


Autoři by ikonku - typ cache - měli změnit, nicméně sami nemohou, musí o tuto změnu požádat reviewera. Důvodů může být spousta, od nechci po vůbec nevím, že se něco změnilo.
  • 0

#5 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 14:04

AHA & team napsal/a:

geomacik napsal/a:
Ahoj,
narazil jsem uz na vic kesi, ktere puvodne mely povinnou podminku pro uznani logu a maji tudiz nastaveny typ na Mystery. Po zmene pravidel uz to jsou normalni tradicky. Meli by autori techto kesi menit typ na Traditional, nebo je zadouci zachovat puvodni typ?


Autoři by ikonku - typ cache - měli změnit, nicméně sami nemohou, musí o tuto změnu požádat reviewera. Důvodů může být spousta, od nechci po vůbec nevím, že se něco změnilo.



Změna ikonky na zelenou bohužel dnes znamená, že polovina (určitě ta větší polovina, aneb kantor ke studentům "půl roku vám tu vysvětluji, že poloviny jsou vždy stejné, ale větší polovina z vás to pořád nechápe") kačerů se nebude obtěžovat čtením listingu a tudíž se o nějaké podmínce vůbec nedozvědí.
  • 0
Monte

#6 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 14:21

Tahleta kastrace mysterek mi přišla zbytečná. Šlo o takové politicky korektní gesto vůči těm, kdo se nechtějí ztrapnit švihlou chůzí, nechtějí se svléknout a vykoupat, je jim blbé čekat na úplněk navíc s jasnou oblohou, nepotřebují se vyfotit u keše s milovanou osobou, ne, jen tupě honí body a ta podmínka jim stojí v cestě tak žalují a žalují a posílají nahorů své ponížené supliky.
  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#7 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 15:16

AHA & team napsal/a:

geomacik napsal/a:
Ahoj,
narazil jsem uz na vic kesi, ktere puvodne mely povinnou podminku pro uznani logu a maji tudiz nastaveny typ na Mystery. Po zmene pravidel uz to jsou normalni tradicky. Meli by autori techto kesi menit typ na Traditional, nebo je zadouci zachovat puvodni typ?


Autoři by ikonku - typ cache - měli změnit, nicméně sami nemohou, musí o tuto změnu požádat reviewera. Důvodů může být spousta, od nechci po vůbec nevím, že se něco změnilo.


Nezlob se na mne, ale s podmínkou je to úplně jiná keš, než bez podmínky.

Takže jediný správný způsob je původní keš zaarchivovat a podle uvážení založit novou tradičku s jinou obtížností.

Jak by k tomu přišli Ti, co pracně podmínku plnili a dnes si stejnou keš logují jiní v poklusu za body ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#8 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 15:20

Trhac napsal/a:
Tahleta kastrace mysterek mi přišla zbytečná. Šlo o takové politicky korektní gesto vůči těm, kdo se nechtějí ztrapnit švihlou chůzí, nechtějí se svléknout a vykoupat, je jim blbé čekat na úplněk navíc s jasnou oblohou, nepotřebují se vyfotit u keše s milovanou osobou, ne, jen tupě honí body a ta podmínka jim stojí v cestě tak žalují a žalují a posílají nahorů své ponížené supliky.


Avšak zeptejme se: "Kolik podmínek opravdu mělo nápad a vtip?"

Robertova měsíční ano, té je škoda.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#9 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 15:23

kolombo napsal/a:Nezlob se na mne, ale s podmínkou je to úplně jiná keš, než bez podmínky.


Viz moje předcházející reakce.
O kolik se změní obtížnost přidáním fotky půl nahého zadku?
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#10 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 15:25

WitkoAWendy napsal/a:


Neříkám že ne. Jen říkám, že ani jedné straně by neuškodilo více komunikace a tolerance místo trucovitého jednání.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#11 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 15:29

Zegga napsal/a:
O kolik se změní obtížnost přidáním fotky půl nahého zadku?


Však sis ji taky smazala :D Ale ne, k věci, já jsem sledoval dlouho tu Měsíční cache a jako amatérský hvězdář ji považuji za skvělý nápad a všiml jsem si, jak tam, brzy po nucené změně typu, začaly vyskakovat logy: "Tak teď zmizela ta blbá podmínka, tak si ji můžu lognout jako tradičku, holt jsem ji našel ve dne!" A cacher catcher z toho měl holt jeden bodík.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 15:31

kolombo napsal/a:
Takže jediný správný způsob je původní keš zaarchivovat a podle uvážení založit novou tradičku s jinou obtížností.

Jak by k tomu přišli Ti, co pracně podmínku plnili a dnes si stejnou keš logují jiní v poklusu za body.

Naprostý souhlas...
  • 0

#13 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 15:36

Zegga napsal/a:

kolombo napsal/a:Nezlob se na mne, ale s podmínkou je to úplně jiná keš, než bez podmínky.


Viz moje předcházející reakce.
O kolik se změní obtížnost přidáním fotky půl nahého zadku?


Pokud vím, tak nahých zadků se týkala jen jedna keš, ostatní podmínky byly jiné a vznikly opravdu pozoruhodné fotogalerie :-)

Můj poznatek je ten, že naprostá většina lidí s podmínkou problém nemá a ochotně je plní. Jen po nich nesmíš chtít kraviny.
  • 2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#14 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 15:37

kolombo napsal/a:
Nezlob se na mne, ale s podmínkou je to úplně jiná keš, než bez podmínky.

Takže jediný správný způsob je původní keš zaarchivovat a podle uvážení založit novou tradičku s jinou obtížností?


Samozřejmě archivace je též možností, má odpověď se vyjadřovala k existenci mystery-kešek, které jsou v podstatě tradičkami s již nepovinným ALR.
  • 0

#15 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 15:42

Naprostá většina lidí s podmínkou problém nemá a ochotně je plní. Jen po nich nesmíš chtít kraviny. Do kamene tesat. SIGNATURE
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#16 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 16:57

AHA & team napsal/a:

kolombo napsal/a:
Nezlob se na mne, ale s podmínkou je to úplně jiná keš, než bez podmínky.

Takže jediný správný způsob je původní keš zaarchivovat a podle uvážení založit novou tradičku s jinou obtížností?


Samozřejmě archivace je též možností, má odpověď se vyjadřovala k existenci mystery-kešek, které jsou v podstatě tradičkami s již nepovinným ALR.


Přesto spousta kačerů ty podmínky bez problémů plní a nikomu z nich to nevadí.

Co na tom vlastně tak strašně vadí Tobě ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#17 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 18:04

Nejhorší je když začne vítězit ješitnost nad ješitností. Ale technická: Je keš odlovená jako MYSTERY po změně jejího typu znovu odlovitelná jako TRADITIONAL nebo je to ošéfované GCXXXX kódem a hotovo šmytec jednou jsi tam byl tak nic.
  • 0

#18 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 18:13

Nelovil bych znovu, není důvod.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#19 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 20:52

DUsoft napsal/a:
Nejhorší je když začne vítězit ješitnost nad ješitností. Ale technická:

Je keš odlovená jako MYSTERY po změně jejího typu znovu odlovitelná jako TRADITIONAL nebo je to ošéfované GCXXXX kódem a hotovo šmytec jednou jsi tam byl tak nic.


zmenit muzes cokoliv (nazev, typ, souradnice, obtiznosti, teren), ale GC kod zustava stejny, tudiz stale je to ta stejna keska.
  • 0

#20 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 22:35

Chápal jsem to tak. Děkuji.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama