Přejít na obsah


Fotka

Kese s podminkou - ALR


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
101 odpovědí na toto téma

#21 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2010 - 0:23

kolombo napsal/a:

Nezlob se na mne, ale s podmínkou je to úplně jiná keš, než bez podmínky.

Takže jediný správný způsob je původní keš zaarchivovat a podle uvážení založit novou tradičku s jinou obtížností.

Jak by k tomu přišli Ti, co pracně podmínku plnili a dnes si stejnou keš logují jiní v poklusu za body ?



To zní rozumně. Jenže ti samí, co se už dřív poctivě ztrapnili, aby měli mapu čistou, se tam po takové archivaci+publikaci někam budou muset trmácet ještě jednou pro další bod. Jak k téhle starosti přijdou?
  • 0

#22 Zoffka

Zoffka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2010 - 1:29

Toniczech napsal/a:

kolombo napsal/a:

Nezlob se na mne, ale s podmínkou je to úplně jiná keš, než bez podmínky.

Takže jediný správný způsob je původní keš zaarchivovat a podle uvážení založit novou tradičku s jinou obtížností.

Jak by k tomu přišli Ti, co pracně podmínku plnili a dnes si stejnou keš logují jiní v poklusu za body ?



To zní rozumně. Jenže ti samí, co se už dřív poctivě ztrapnili, aby měli mapu čistou, se tam po takové archivaci+publikaci někam budou muset trmácet ještě jednou pro další bod. Jak k téhle starosti přijdou?


No naštěstí kešky vznikají skoro každý den jako houby po dešti, tak když chvilku počkají, nepůjdou pro jeden, ale hned pro několik bodíků.... A to už se vyplatí :-))))
  • 0
Gde Proboha Sem ???
Jdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta...

#23 DShay

DShay

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2010 - 7:49

Me se treba podminky, ktere jsem videl libily a nedelalo mi problem je splnit. Treba brnenska Pizza na Ceske - misto zname vsem studentum, ta se mel clovek vyfotit s pizzou, proc ne? At uz je to povinne nebo ne, nevadi mi to...a vlizt nahy do rybnika nepovazuju za kravinu, ale perfektni srandu a doufam, ze ji nekdy stihnu...clovek proste nesmi byt cimprlich :)
  • 1

#24 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2010 - 8:21

DShay napsal/a:
Me se treba podminky, ktere jsem videl libily a nedelalo mi problem je splnit. Treba brnenska Pizza na Ceske - misto zname vsem studentum, ta se mel clovek vyfotit s pizzou, proc ne? At uz je to povinne nebo ne, nevadi mi to...a vlizt nahy do rybnika nepovazuju za kravinu, ale perfektni srandu a doufam, ze ji nekdy stihnu...clovek proste nesmi byt cimprlich :)


Některé podmíky jsou zajímavé a jiné jsou jen obyčejné buzerování kačerů. Pizza na České je podle mě spíš to druhé.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#25 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2010 - 9:31

DUsoft napsal/a:
Je keš odlovená jako MYSTERY po změně jejího typu znovu odlovitelná jako TRADITIONAL nebo je to ošéfované GCXXXX kódem a hotovo šmytec jednou jsi tam byl tak nic.


Hlavně si uvědom, že ošéfované není vůbec nic: když si 5krát zaloguješ tu samou cache, aniž by se na ní cokoliv změnilo, server ti za to započítá 5 bodů. Je jen nepsané pravidlo že tohle se nedělá - aspoň v zemích českých a okolních. Někteří owneři v určitých případech (výrazná změna cache při zachování waypointu, splnění dodatečné podmínky...) dokonce explicitně povolují dvojité logování. Fakt je, že výrazná změna cache, mj. zrušením netriviální podmínky (např. odlov při úplňku), by měla být řešena nejlépe archivací a novou publikací. V případě podmínky "vyfoť se se svým kolem" to asi nutné není...

Jinak souhlasím s tím, že přeměna na tradičku může znamenat, že se lovci o podmínce vůbec nedozvědí. Zrovna včera jsem jednu takovou tradičku odlovil... a až doma zjistil, že tam byla nějaká podmínka. Upřímně řečeno, při současném množství cachí, když navíc ani nevím, ve kterém městě vlastně večer budu lovit, prostě není možné číst všechny listingy dopředu. Prostě si stahnu GPX s tradičkami a co mě při lovu zaujme si dodatečně přečtu
  • 0

#26 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2010 - 9:37

Toniczech napsal/a:
To zní rozumně. Jenže ti samí, co se už dřív poctivě ztrapnili, aby měli mapu čistou, se tam po takové archivaci+publikaci někam budou muset trmácet ještě jednou pro další bod. Jak k téhle starosti přijdou?


A jak přijdou k tomu, když je zaarchivována tradička (protože ji owner po ztrátě nechce dále udržovat atp.) a za týden se o 3 metry vedle objeví nová od jiného ownera se stejným tématem?

V Praze je toto v poslední době zcela běžné, mám pocit, že jsou místa, kde jsem pro tradičku (pokaždé s jiným waypointem) byl už aspoň třikrát...

Pokud nejde o vyloženě triviální (a buzerační) záležitost (typu připoj do logu aktuální teplotu), je archivace a znovupublikace čistším řešením než prostá změna typu.

Btw. a co říkáte na změny ratingu cachí při jejich obnově/přesunu/změně zadání? To dělá docela bordel ve statistikách, zvlášť, když si člověk potrpí na matici diff/terén! Nebylo by taky čistší kešku při změně ze 4/3 na 2/2 archivovat a publikovat znovu?
  • 0

#27 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2010 - 9:49

Co se tyce DT tabulky tak kese v gsaku zamykam v podobe jak sem je nasel. Max upravim kdyby behem tydne se autor rozmyslel, ze to nebylo tak silene jak si puvodne myslel a naopak:-) Jinak archivovane kese by se mely zrusit i fyzicky ownerem (pokud to jde).
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#28 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2010 - 10:28

nejak nechapu ty narky ohledne "buzerace kaceru". on vas snad nekdo nuti ty kese lovit? zcvrkne se vam pindour kdyz ji neodlovite? upadne ruka? nic z toho. a logy ve stylu "konecne jsou podminky zakazany, tak si naser, autore" jen ukazuji primitivismus a typicky ceskou vychcanost danyho kacera, kterej se honi akorat tak za bodem a nedokaze respektovat prani nekoho jinyho (byt se jeho splneni neda nijak vynutit).
  • 1

#29 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2010 - 10:54

K podmínkám asi takhle: Nemám problém podmínky plnit, i když jsou už dobrovolné, pokud se o nich ovšem dozvím včas. Změna typu na tradičku má bohužel mnohdy za následek, že si listing přečtu až v terénu, a když ten foťák s sebou zrovna nemám, tak holt ho nemám.
  • 0

#30 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2010 - 11:20

zLOST napsal/a:
nejak nechapu ty narky ohledne "buzerace kaceru". on vas snad nekdo nuti ty kese lovit? zcvrkne se vam pindour kdyz ji neodlovite? upadne ruka? nic z toho.

Autory naštěstí taky nikdo nenutí (s výjimkou EC) kontrolovat splnění podmínek u jejich keší, takže je to 50:50. Pinďour se nezcvrkne ani jim, když někdo najde a zaloguje původně ALR keš ale nesplní podmínku.
  • 0

#31 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2010 - 11:29

proc by se melo furt neco kontrolovat? to za sebou porad musime mit nakyho policajta? proc by melo byt tak tezky spolihat na to, ze lidi budou slusni a budou hrat fer?
  • 0

#32 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2010 - 11:40

Chryseis napsal/a:Změna typu na tradičku má bohužel mnohdy za následek, že si listing přečtu až v terénu...

... nebo já třeba až při logování. :(
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#33 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2010 - 12:00

horny, mel by ses nad sebou zamyslet (uz konecne:)
  • 0

#34 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2010 - 16:46

honny napsal/a:

Chryseis napsal/a:Změna typu na tradičku má bohužel mnohdy za následek, že si listing přečtu až v terénu...

... nebo já třeba až při logování. :(


Taky se mi to občas stane ;) Zvlášť když máme splněný plán a jedeme do nepřipravené oblasti.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#35 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 10:03

Ačkoli mám odloveno zatím jen málo keší, už jsem narazila na některé, které měly podmínku pro uznání logu, která ale bohužel - dle mého - byla zrušena. Není to škoda?? Mě se to právě zdá o to zajímavější, když to není jen honba za bodíkem. ;) Snažím se tu podmínku i dnes dodržet a docela mně mrzí, že jsem nestihla dobu, kdy to opravdu tak i fungovalo pro všechny.:(
  • 1

#36 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 10:39

Na tomto foru se často frekventuje slovo bod. A údaje o různých počtech bodů za různé keše. Zpočátku jsem si myslela, že zmínky o různých počtech bodů jsou sarkasmem, vtipem. .... Ale chci si udělat jasno. O čem se mluví? Co se pod slovem bod skrývá? k čemu komu je?
  • 0

#37 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 10:45

VsaraTo je jednoduché, ty máš např. momentálně 22 "bodů". Už víš? ;)
  • 0

#38 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 11:06

lidi budou slusni a budou hrat fer?
Pokud owner požaduje něco, co je v rozporu s pravidly, tak to je fér? Zajímavý přístup, řekl bych taková česká vychcanost. Pravidla jsou přece od toho, aby se porušovala, že?
  • 0

#39 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 11:20

ALR keše, tj. ty s povinnou podmínkou, byly počínaje dnem 4. 4. 2009 zrušeny - nyní jsou podmínky uznání logu dobrovolné u všech fyzických keší bez vlivu na typ keše.


Tohle vím, jen prostě říkám, že dle mého je to škoda, že se to zrušilo. Ty kešky se mi zdály tím zajímavější.
Já to rozhodně neberu jako buzeraci a když by se mi taková podmínka splnit nechtěla nebo bych jí splnit nemohla, tak si prostě pro ten který bodík nepůjdu.
;)
  • 0

#40 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 12:29

Alf Gang: vzdyt si ty podminky klidne pln, nikdo ti to nezakazuje. Ovsem na oplatku neprikazuj ty ostatnim, co maji jak delat. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama