Přejít na obsah


Fotka

Kese s podminkou - ALR


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
101 odpovědí na toto téma

#41 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 12:48

S474N napsal/a:
Alf Gang: vzdyt si ty podminky klidne pln, nikdo ti to nezakazuje. Ovsem na oplatku neprikazuj ty ostatnim, co maji jak delat. ;)

Však jsem psala, že se snažím je plnit, když takovou kešku najdu a nikomu nic nepřikazuju. Jen jsem psala, že je škoda, že se tohle pravidlo zrušilo. A dokud to v pravidlech bylo, tak proč to brát jako příkaz?? :o
Přece když hraješ nějakou hru - třeba karetní, stolní - taky má svá pravidla a hraješ hru podle nich. Nebo si raději vytvoříš vlastní pravidla na Kanastu? ;) Možná ano, ale hraješ si to tak soukromě. Pokud půjdeš na kanastový turnaj, budeš muset hrát podle pravidel jako všichni ostatní. A budeš tomu říkat, že ti je někdo nařizuje?

Ostatně, i teď má GC svoje pravidla a určitě je dodržuješ i ty, nebo považuješ pravidlo - zápis do kešky a následně zápis na web taky jako něco, co ti někdo nařizuje a bouříš se proti tomu?
  • 0

#42 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 12:54

Alf Gang: no zjevne si nepochopila to, co jsem se ti snazil naznacit. Asi nema smysl se k tomu dale vyjadrovat. Kdo chce pochopit, ten pochopil a kdo nechce, ten nepochopi.

V kazdem pripade jsem reagoval na to tvoje:

Alf Gang napsal/a:
Snažím se tu podmínku i dnes dodržet a docela mně mrzí, že jsem nestihla dobu, kdy to opravdu tak i fungovalo pro všechny.:(

Proc te to tedy u ostatnich tak mrzi?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#43 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 13:05

Proc te to tedy u ostatnich tak mrzi?



Proč? Protože je to přece zábavnější, když všichni hrají podle pravidel. Př. - bavilo tě v dětství hrát nějakou hru s někým, kdo se pořád cukal a snažil se ostatním kazit radost ze hry?

No nic, tady asi opravdu funguje, že štamgasti mají ve všem pravdu a nováčci musí držet hubu a krok. ;) Kdo chce, ten pochopí, kdo nechce...
  • 0

#44 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 13:13

No, ne každému se chce plnit nějakou ztřeštěnou podmínku, ale to neznamená, že by nestáli o to odlovit si keš, která je s tou podmínkou spojená (stačí, že je třeba na pěkném místě). Ad Alf Gang: Ostatní stejně při plnění těch podmínek nevidíš, takže si tu náležitou srandu neužiješ, ledaže bys náhodou byla poblíž, to by pak bylo samozřejmě něco jiného ;)
  • 0

#45 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 13:17

Alfe, já si myslím, že u GC se jednotliví hráči navzájem moc neovlivňují. Tedy: mě nepoškozuje, když někdo jiný nehraje podle pravidel (až na výjimky - ničení keše, kradení TB, ...). ALR podle mě spadají přesně do té kategorie, co mě nepoškozuje. Neřeš to, za chvíli třeba zjistíš, že jsou kačeři, co získají souřadnice finálek mysterek a multin a dojdou si pro bod a kdoví co ještě - vždycky si řekni: je to hra. Jirka
  • 0

#46 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 13:25

Crocky Ale jo, máš pravdu, nakonec si to člověk opravdu takhle řekne a o nic nejde, nehrotím to, nehroutím se z toho. ;)
Jen mi přijde fajn, když třeba je keška telefonní (mám ji nalezenou) a je tam požadavek (z dřívějška) vkládat jen něco s tématikou telefonů. Nebo knoflíková keška.
Možná jsem ještě nenarazila na nějakou, která má stupidní požadavky, ale asi bych si jí prostě neodlovila.

Myslela jsem to prostě tak, že tím zrušením téhle podmínky se to kouzlo některých kešek trochu vytrácí. Nic víc nic míň.:);)
  • 0

#47 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 13:34

hrabosata napsal/a:
Ostatní stejně při plnění těch podmínek nevidíš, takže si tu náležitou srandu neužiješ, ledaže bys náhodou byla poblíž, to by pak bylo samozřejmě něco jiného ;)


Jo, tak to je jasný, že u toho přímo nejsem, ale i prohlížení fotodokumentace člověka pobaví. Nebo si prohlídneš něco zajímavého v kešce a ne jen častý kinderšrot.;)
Ale tím, že tohle pravidlo bylo zrušeno, se z "neobvyklé" kešky stává obyčejná za bodík. Někdo ještě podmínku dodrží, ikdyž se to už nevyžaduje, ale vytrácí se to. Co chvíli tu čtu o kombajnistech, co prostě jedou jen po bodíku a víc je nezajímá. :@ Nakonec možná ani to pěkné okolí kešky nezaregistrují, jak se ženou za další.

Ale to je fuk, nechtěla jsem rozpoutat bouřlivou diskuzi, když se to někomu tolik příčí, splnit něco navíc pro získání toho bodíku, nedá se nic dělat.
Já bych třeba zase raději plnila nějaké zadání kešky, než luštila šílené kvízy a rébusy, abych se vůbec dostala k souřadnicím.:D
Taky bych si jí chtěla odlovit, ale autor mi PŘIKAZUJE (jak tu bylo výše zmíněno) lámat si hlavu nějakým nesmyslným zadáním. Jinak mám smůlu a keška nebude...:D
  • 1

#48 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 14:14

V této hře se nikdy nehrálo o nějaké body, co to je ? Od jejího vzniku až dosud je smyslem hry pouze navštěvování a tvorba keší. Já nikdy žádný bod nedostal - ty ano ? B) K dalším nesmyslům ohledně tvých představ se nemá smysl vyjadřovat, časem třeba pochopíš, že pro mnoho lidí není zábavné, když je po nich něco vynucováno ve HŘE ...
  • 0

#49 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 14:19

Alf Gang napsal/a:
Já bych třeba zase raději plnila nějaké zadání kešky, než luštila šílené kvízy a rébusy, abych se vůbec dostala k souřadnicím.:D
Taky bych si jí chtěla odlovit, ale autor mi PŘIKAZUJE (jak tu bylo výše zmíněno) lámat si hlavu nějakým nesmyslným zadáním. Jinak mám smůlu a keška nebude...:D


V tomto případě ti autor nic nepřikazuje. Je zcela tvoje věc jakým způsobem keš najdeš. Klidně se můžeš svést s kamarádem, požádat o pomoc široké příbuzenstvo, zkusit najít keš i bez souřadnic...
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#50 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 14:39

MedoMys napsal/a:
V této hře se nikdy nehrálo o nějaké body, co to je ?
Od jejího vzniku až dosud je smyslem hry pouze navštěvování a tvorba keší. Já nikdy žádný bod nedostal - ty ano ?


A co se ti to nasčítalo - 1976 - švestky? :D Slovo body není můj výmysl, hemží se tu tímhle slovem celé forum. ;)

Zbytek - má cenu to komentovat? Měla jsem za to, že podmínka splnění nějakého úkolu byla ve hře od jejího počátku. Když něco začnu hrát, začnu s tím, že jsem srozuměna s pravidly. Tady to vypadá, že v průběhu hry si část hráčů "vymohla" úpravu, aby nemuseli plnit nějaké dříve stanovené úkoly, protože se jim nelíbí, že jim někdo něco PŘIKAZUJE. Pak nechápu, proč to vůbec začali hrát.

Neznám historii celého geocachingu, jestli se pletu a tohle přikazování tam od počátku nebylo, tak se hluboce omlouvám.

Nic to nemění na tom, že nechápu, proč to někdo považuje jako "přikazování", když je to prostě hra, která měla nějak nastavená pravidla.

Omlouvám se tedy za moje nesmyslné představy.;)
  • 0

#51 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 14:49

MedoMys napsal/a:K dalším nesmyslům ohledně tvých představ se nemá smysl vyjadřovat, časem třeba pochopíš, že pro mnoho lidí není zábavné, když je po nich něco vynucováno ve HŘE ...

Jake vynucovani ?? Nikdo prece nikoho do niceho nenuti a jak jsi sam napsal, tak o zadne body nejde. Pokud se ti tedy podminka pro splneni nelibi, tak preci na kesku nemusis chodit. Nevim o jakem nuceni to tu mluvis. Nebo ti prece jen jde o ty body a kesku mit proste MUSIS ale nechce se ti plnit zadani ? ;)

Ja v tomto s Alf Gang naprosto souhlasim a myslim, ze je skoda, ze ke zruseni podminek doslo - prave proto, ze je to hra a kazda varianta navic ji obohacuje, respektive obohacovala ....
  • 2
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#52 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 14:57

To Alf Gang: Nejsem odborník a ve hře nejsem od začátku, ale mám za to, že v původních pravidlech nic o dodatečných podmínkách nebylo. Když se tyto keše začaly rozmáhat, bylo nutné, aby k nim groundspeak zaujal nějaké stanovisko a přizpůsobil pravidla nově vzniklé situaci, což se stalo a podmínky se dostaly jednoznačně "mimo zákon". Pokud se pletu, jistě mě někdo opraví.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#53 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 15:07

kapsa: Nikdo tě do ničeho nenutí, a když se ti nelíbí, že někteří kačeři podmínky neplní, tak je nemusíš zakládat, že? Nebo prostě tu kešku založenou mít MUSÍŠ a nechce se ti dodržovat pravidla hry?
  • 0

#54 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 15:08

mauricie V pohodě, pokud to takhle bylo. ;) Jen si prostě myslím, že mohla být (nebo spíš zůstat) další varianta - jako jsou multi, earthcache, Wherigo Cache, Letterbox, ... prostě mohla zůstat jedna další varianta. Myslím, že je škoda, že se už nemůžou zakládat ani Virtuální, měly takovou pěknou ikonku... ;)
Nic víc, nic míň za tím prosím nehledejte. ;)
  • 2

#55 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 15:16

Jen pro doplnění bych dodal, že ani před změnou pravidel nikdo nikoho do ničeho nenutil, protože nepodmínkových keší bylo vždycky dostatek, stačilo si vybrat tu správnou. :) Mimochodem to zde propírané číslo primárně znamená počet nalezených keší, nic víc, nic míň. To jak ho kdo bere (třeba jako body do pomyslné soutěže) už je věc jiná a čistě individuální.
  • 1

#56 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 15:33

Nebo prostě tu kešku založenou mít MUSÍŠ a nechce se ti dodržovat pravidla hry?


vlacek: zalozit kesku s podminkou neni tusim proti pravidlum hry, takze nevim, o jakem porusovani pravidel pises. Zda tu podminku nekdo splni nebo ne je "na osobnim vkusu kazdeho soudruha".

Soukrome souhlasim s Kapsou a Alf-gangem, ze zakazani zavaznych podminek je skoda. Ale je to proste tak.
  • 1

#57 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 15:35

mauricie napsal/a:
V tomto případě ti autor nic nepřikazuje. Je zcela tvoje věc jakým způsobem keš najdeš. Klidně se můžeš svést s kamarádem, požádat o pomoc široké příbuzenstvo, zkusit najít keš i bez souřadnic...


Dokonce z takového způsobu odlovu lze učinit fascinující soutěžní obor … :D http://www.ggm.cz/WBFS/WBFS.html
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#58 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 15:41

Vláček napsal/a:
kapsa: Nikdo tě do ničeho nenutí, a když se ti nelíbí, že někteří kačeři podmínky neplní, tak je nemusíš zakládat, že? Nebo prostě tu kešku založenou mít MUSÍŠ a nechce se ti dodržovat pravidla hry?

Nemusim, ale omezuji se tim moznosti a rozsah hry. Kdyz jsou kesky na ktere nemam, tak na ne nejdu a nic se nedeje. Kdyz ale nejakou kesku chci a ona neni a nejde zalozit, tak je to skoda.
Cim dal tim vic kesek se posledni dobou stavi "mimo zakon" a hra tak ztraci sve kouzlo. Jestli to tak pujde dal, tak se brzy budou schvalovat jen kesky, na ktere jde dosahnout z okenka auta, protoze cokoli navic preci hrace "obtezuje" ....
  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#59 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 16:48

kapsa napsal/a:
Cim dal tim vic kesek se posledni dobou stavi "mimo zakon" a hra tak ztraci sve kouzlo. Jestli to tak pujde dal, tak se brzy budou schvalovat jen kesky, na ktere jde dosahnout z okenka auta, protoze cokoli navic preci hrace "obtezuje" ....


Muzes rict, ktere dalsi krome ALR kesi, jsou mimo zakon? Ja o nejake dalsi nove kategorii nevim.
  • 0

#60 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 18:38

k-lord napsal/a:

kapsa napsal/a:
Cim dal tim vic kesek se posledni dobou stavi "mimo zakon" a hra tak ztraci sve kouzlo. Jestli to tak pujde dal, tak se brzy budou schvalovat jen kesky, na ktere jde dosahnout z okenka auta, protoze cokoli navic preci hrace "obtezuje" ....


Muzes rict, ktere dalsi krome ALR kesi, jsou mimo zakon? Ja o nejake dalsi nove kategorii nevim.

Zakopané v zemi. To jsou skoro všechny Large.
  • -1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama