Přejít na obsah


Fotka

Kese s podminkou - ALR


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
101 odpovědí na toto téma

#61 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 18:44

dr.vota napsal/a:
...
Zakopané v zemi. To jsou skoro všechny Large.

To ale není žádná novinka, ty byly zakázané od počátku a to proto, že to zakazují zákony USA.
  • 0

#62 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 18:50

Trhac napsal/a:

mauricie napsal/a:
V tomto případě ti autor nic nepřikazuje. Je zcela tvoje věc jakým způsobem keš najdeš. Klidně se můžeš svést s kamarádem, požádat o pomoc široké příbuzenstvo, zkusit najít keš i bez souřadnic...


Dokonce z takového způsobu odlovu lze učinit fascinující soutěžní obor … :D http://www.ggm.cz/WBFS/WBFS.html


Zajímalo by mě, jak se vyznavači BF metody dívají na multinku, když obejdu všechny stages a na základě vypočtených souřadnic najdu finálku bez GPS? (= dám multinku bez GPS na jeden zátah)
To bych měla na kontě už 2 BF odlovy. :)
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#63 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 19:33

@Alf Gang

A co se ti to nasčítalo - 1976 - švestky? smiley Slovo body není můj výmysl, hemží se tu tímhle slovem celé forum.

Co se scita jsou logy "Found it", "Webcam Photo Taken" a "Attended", takze zjednodusene se nascitaly nalezy, zadne body. Forum se slovem body sice hemzi, ale to neznamena, ze je to spravne.

Zbytek - má cenu to komentovat? Měla jsem za to, že podmínka splnění nějakého úkolu byla ve hře od jejího počátku. Když něco začnu hrát, začnu s tím, že jsem srozuměna s pravidly. Tady to vypadá, že v průběhu hry si část hráčů "vymohla" úpravu, aby nemuseli plnit nějaké dříve stanovené úkoly, protože se jim nelíbí, že jim někdo něco PŘIKAZUJE. Pak nechápu, proč to vůbec začali hrát.

Neznám historii celého geocachingu, jestli se pletu a tohle přikazování tam od počátku nebylo, tak se hluboce omlouvám.

Puvodne byly ALR kese jenom okrajova zalezitost a pri odlovu jednou za 50 kesi mohly i pobavit, v urcite dobe se ovsem podminkove kese rozmohly takovym zpusobem, ze skoro ani jine nevznikaly a podminky byly cim dal silenejsi - casto slo o nejake mikro na smetisti s podminkou uplneho zesmesneni se.

Nic to nemění na tom, že nechápu, proč to někdo považuje jako "přikazování", když je to prostě hra, která měla nějak nastavená pravidla.

Nechapes, protoze jsi zacala kesovat v dobe po zakazu ALR, takze vetsina kesi je bez i nepovinne podminky. Proste vseho moc skodi.

Omlouvám se tedy za moje nesmyslné představy

Kazdy naskocil do GC v jinou dobu a na jinem miste a za standard tedy povazuje to co v te dobe bylo na danem miste nejbeznejsi.
  • 0
MaFa

#64 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 20:17

MaFa napsal/a:
Kazdy naskocil do GC v jinou dobu a na jinem miste a za standard tedy povazuje to co v te dobe bylo na danem miste nejbeznejsi.

Tak nějak.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#65 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 23:09

k-lord napsal/a:
Muzes rict, ktere dalsi krome ALR kesi, jsou mimo zakon? Ja o nejake dalsi nove kategorii nevim.

Nové ne... ale z těch starších např. webcam, virtual a locationless.

edit: Jako další v řadě podle reakcí některých cacherů tipuju mysterky, přinejmenším ty extrémně složité. Zkrátka všechno, co se přemnoží, zároveň zcela neodpovídá jednoduchému hledání pixel podle souřadnic a začíná být nezanedbatelnému procentu cacherů na obtíž.
  • 0

#66 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 23:36

alkes napsal/a:

k-lord napsal/a:
.

Nové ne... ale z těch starších např. webcam, virtual a locationless.

edit: Jako další v řadě podle reakcí některých cacherů tipuju mysterky, přinejmenším ty extrémně složité. Zkrátka všechno, co se přemnoží, zároveň zcela neodpovídá jednoduchému hledání pixel podle souřadnic a začíná být nezanedbatelnému procentu cacherů na obtíž.


Nemyslim si, ze by momentalne nektere typy kesi byly v ohrozeni. Zakaz publikace tech co zminujes bylo logickym vyustenim jejich masoveho zakladani, kdy byly mista naprosto bez fyzickych kesi. Je to trochu jiny pripad nez jsou ty ALR kese. Nicmene i v tomto pripade to bylo logicke - mystery mely byt jen o lusteni, v ALR zadny mystery prvek nebyl (pominu-li moznost kese, kde se muselo neco vylustit a pak jeste splnit ALR).

O zakopanych kesi, jak je tu zminuje Drvota se netraba ani zminovat, ty nebyly poveleny nikdy.

Je ale mozne, ze v budoucnu mohou nova omezeni prijit.
  • 0

#67 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 0:03

k-lord napsal/a:

O zakopanych kesi, jak je tu zminuje Drvota se netraba ani zminovat, ty nebyly poveleny nikdy.

Je ale mozne, ze v budoucnu mohou nova omezeni prijit.

Nebyly, ale víceméně se to tolerovalo.
  • -1

#68 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 5:50

k-lord

Jasný, ty mysterky byly myšleny víceméně jako nadsázka... ačkoliv cacheři, kteří by je nejraděj zrušili, opravdu existují.:)
Jinak myslím, že mysteky nemusí být nutně jenom o luštění. I podle guidelines je to také catch-all kategorie pro cache, které se "nevešly" jinam.

dr.vota

Nepočítám-li doby Erika, tak moc ne, alespoň když o tom reviewer věděl. Pamatuju si pár krabiček, které měly problémy už, když revieweroval Haggaeus... nebyly ale velikosti "large".
  • 0

#69 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 7:36

Měla jsem za to, že podmínka splnění nějakého úkolu byla ve hře od jejího počátku. Když něco začnu hrát, začnu s tím, že jsem srozuměna s pravidly. Tady to vypadá, že v průběhu hry si část hráčů "vymohla" úpravu, aby nemuseli plnit nějaké dříve stanovené úkoly, protože se jim nelíbí, že jim někdo něco PŘIKAZUJE. Pak nechápu, proč to vůbec začali hrát.

Úplně na začátku šlo o nalezení škatule podle GPS, i ty mysterky se objevily teprve dodatečně (ví někdo, kdy byla založena první mysterka?). Když jsem s geocachingem v roce 2006 začínal, byly ALR prakticky neznámým pojmem, začaly se ve větší míře objevovat až později a postupně se to zvrhlo (čím dál více ALR s čím dál blbějšími podmínkami) takže Groundspeak to poněkud nešťastně utnul a v podstatě se vrátil k původní podstatě geocachingu, a to je nalezení cache na daných souřadnicích. Mne osobně ALR vadily, zvlášť když ALR s podmínkou kterou jsem nemohl nebo nechtěl plnit zabíraly pěkná místa (a samozřejmě tu byl ten podvědomý odpor "to za našich mladých let nebývalo, co si to zase kdo vymýšlí za kraviny?" ). Nějakou tu ALR jsem si ale také odlovil, jenom si pamatuju, jak mne ownerka popoháněla se splněním podmínky (vložení nějaké staré fotografie) ale protože jsem věděl že to je učitelka, tak jsem jí to odpustil :)
Co se změn pravidel týče, na tom není v principu nic špatného, pokud se ukáže, že to je ku prospěchu věci.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#70 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 8:11

Už v roce 2001 (dřívější se mi bohužel nedaří najít) byl seznam typů keší docela bohatý http://web.archive.o...cache_types.asp
Stejně tak si myslím, že v roce 2006 (dokonce i dřív) nebyly podmínky pro zalogování neznámým pojmem. Určitě jich nebylo tolik, to jo, ale byly.
  • 0

#71 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 8:32

O zakopanych kesi, jak je tu zminuje Drvota se netraba ani zminovat, ty nebyly poveleny nikdy.


Zakopane kese jsou povolene pokud mas souhlas vlastnika pozemku. Takze je mozne mit oficialne zakopanou kes, jen to je vic prace, nez jenom s lopatou.


  • 0
MaFa

#72 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 15:06

Tak a to by mě teda docela zajímalo, jaký podmínky třeba byly, že se to tak zvrhlo. Prosím pamětníky, jestli si na nějaký kuriozitky vzpomenou.

 

Focení zadku jsem zde našel :D a co dál?


  • 0

#73 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 15:25

Zakopane kese jsou povolene pokud mas souhlas vlastnika pozemku. Takze je mozne mit oficialne zakopanou kes, jen to je vic prace, nez jenom s lopatou.

Myslim, že nemáš pravdu. Můžeš to, co tvrdíš, nějak doložit z pravidlel, prosím? Pokud já vím, jsou zakázané všude a to kvůli nebezpečí zranění lidí nebo zvířat (propadnutí) a rozrývání okolí. Výjimkou jsou zpevněné otvory malého průměru (20cm roura, bednění 20x20)


  • -1

#74 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 15:27

Tak a to by mě teda docela zajímalo, jaký podmínky třeba byly, že se to tak zvrhlo. Prosím pamětníky, jestli si na nějaký kuriozitky vzpomenou.

 

Focení zadku jsem zde našel :D a co dál?

Matně si vzpomínám na nutnost vyfotit se na frekventované pražské ulici, jak jdu "sovětským" pochodovým krokem.


  • 1

#75 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 15:37

Matně si vzpomínám na nutnost vyfotit se na frekventované pražské ulici, jak jdu "sovětským" pochodovým krokem.


Přesně tahle mě napadla. Vždycky, když jedu kolem, tak si na to vzpomenu. A jelikož bydlím na P6, tak docela často.:o)
  • 0

#76 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 15:38

A ta pražská Robertova měsíční, jak se tu o ní na začátku píše. Co se tam dělalo? Dá se vůbec ještě dohledat nějaký tyhle listingy?  To ale musela bejt občas sranda  :D  Jasně asi jak pro koho, ale stejně.


  • 0

#77 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 15:40

:D
do toho bych klidně šla....   ;)
 
ale vzhledem k tomu,že dost často lovím sama,nevím,jestli bych na frekventované pražské ulici schrastila nějakýho "ochotu" co by mě vyblejsknul a nezavolal by na mě chlapce z URNA.... ;) :P

Ještě ke všemu byla před ministerstvem. Selfie tyč by snad stačila.
A vůbec, mně přijde škoda, že podmínky byly zrušené.
  • 1

#78 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 15:41

Jestli si dobře vzpomínám, tak jedna byla např. vyfotit se v plavkách (nevím, jestli ne dokonce na Adama) v písáku, skočit do řeky z mostu (stále funguje, jen máš na výběr - pokud chceš zjistit souřadnice, skočíš z mostu a autor ti je pošle, nebo souřadnice vypočítat, jen jsem ještě neslyšel o někom, kdo by tu mysterku dal tak, že ty souřadnice vypočítal). Vyfotit se při stojce.

 

Jako pěkné úkoly byly např. "v blízké bažantnici najít kříž a zjistit letopočet" atp. GCPPXA 


  • 1

#79 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 15:57

A ta pražská Robertova měsíční, jak se tu o ní na začátku píše. Co se tam dělalo? Dá se vůbec ještě dohledat nějaký tyhle listingy?  To ale musela bejt občas sranda  :D  Jasně asi jak pro koho, ale stejně.

 

Tak zrovna te je podle me skoda. Slo o to vyfotit se s uplnkem. Byla sice lovitelna jen "par dni v roce", ale smysl to davalo.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#80 Anad

Anad

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 16:21

Ze začátku byly podmínkové keše zábavné, ale pak se začaly objevovat nesmyslné požadavky. Třeba vyfotit se u keše ve svatebním, nebo v kroji. I nějaká ta stojka. Když jede kačer na keše, má si zabalit svatební šaty? Nebo to bylo jen pro pár místních? Ale zase například Ministerstvo švihlé chůze byla perla.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama