Přejít na obsah


Fotka

Serie FCPT - pondeli 27.09.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 Jezza

Jezza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 20:07

seiza napsal/a:
Kdo by měl zájem, vyrážím na ní 5.10.2010 z Prahy kolem 7:30, tak se ozvěte přes profil, mám ještě nějaké místo ;)


skoda že jedes v utery... po ut stre nemužu :-D no tak snad s nekym jinym :-D
  • 0

#22 Saturnin_

Saturnin_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 20:24

D@ve_cz napsal/a:

Saturnin_ napsal/a:
No tak už to mám taky za sebou.


Tak už taky oficiální bodohonič ? ;)


To ne. Nic mi to nedalo. Jedeš, brzdíš, parkuješ, vystupuješ, hledáš, roluješ logbook, vracíš se do auta, jedeš dál, brzdíš, ...
Nic jsem neviděl, nevím kudy jsem jel, ale mám sto bodů B)
  • 0

#23 Loschuanos

Loschuanos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 258 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 20:38

weri napsal/a:
Pokud by se tedy našel někdo, kdo by to chtěl zkusit hezky pěšky, tak ať napíše... snad pak najdeme nějaký ten vhodný termín :)


Zdarec, hele já do toho jdu pěšky.
Těch pár kilometrů by neměl být žádný problém.
Mám volno. 4,5,8,9,10,13,14 října

Takže střel datum a jde se ;)
  • 0

#24 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 20:50

Loschuanos napsal/a:

weri napsal/a:
Pokud by se tedy našel někdo, kdo by to chtěl zkusit hezky pěšky, tak ať napíše... snad pak najdeme nějaký ten vhodný termín :)


Zdarec, hele já do toho jdu pěšky.
Těch pár kilometrů by neměl být žádný problém.
Mám volno. 4,5,8,9,10,13,14 října

Takže střel datum a jde se ;)


Páni, nečekal jsem tak rychlou reakci, že se fakt najde nějaký "pěší kombajnista":)

Co se týče data, tak jsem "bohužel" pracující student, tak mohu jen o víkendu, takže mi z toho vychází jediné datum a to 9.10. Takže pokud se z tvé strany něco od napsání příspěvku nezměnilo, tak bych 9.10. napsal do kalendáře;)

PS: pěší odlovy keší jsou stejně nejlepší, v autě nebo na kole nestíháš vnímat okolí, kde jsi to vlastně byl. Tedy aspoň můj pohled na věc, hned mě za něj nekamenujte ;)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#25 Saturnin_

Saturnin_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 20:50

Zdarec, hele já do toho jdu pěšky.
Těch pár kilometrů by neměl být žádný problém.
Mám volno. 4,5,8,9,10,13,14 října

Takže střel datum a jde se ;)


To ti fandím a jestli to dáš pěšky, seš bourák. Já bych to auto dneska kolikrát radši hodil někam na strom, parkování je tam dost nebezpečný.
  • 0

#26 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 21:21

weri napsal/a:
PS: pěší odlovy keší jsou stejně nejlepší, v autě nebo na kole nestíháš vnímat okolí, kde jsi to vlastně byl....

Jako o tom žádná, ale tak si říkám že si těch 30km dám raději někde jinde než na silnici mezi Náchodem a NM ...
Ale stejně zase jen kecám a jeden večer prostě budu mít o sto bodů víc ... :D
  • 0

#27 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 21:31

[quote]weri napsal/a:
[quote]Loschuanos napsal/a:
[/quote]
Jen upozorňuji, že je to sice v pěkné krajině, ale také v serpentýnách a že je to opravdu 30 km čistě po kraji silnice.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#28 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 22:18

weri napsal/a:

dr.vota napsal/a:

honny napsal/a:
Šel to vůbec někdo pěšky?

30 kilometrů? :)

...Proč ne pěšky, pokud tam jsou nějaké slušné cesty, aby se nemuselo pořád jít po krajnici na frekventované silnici, tak bych do toho šel.
...

to vážně nevím, kudy bys chtěl chodit, když ty keše jsou u asfaltky, a vedle je zpravidla les, nebo nějaký sráz :D nic pro příjemnou procházku
  • 0

#29 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 23:00

No. Tak kdybych se tam nekdy dostal, tak autem urcite ne (nemluve o tom, ze tyhle autokombajny mi prijdou zvracene) a s kolem skoro jiste taky ne, takze by mi nic jinyho nezbylo. :D 30 neni tak moc, jen to je zrovna tady nuda, no.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#30 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 7:39

Myslím si, že tahle série je pro pěší odlov moc "po silnici". Řekl bych, že pěšky by to byla dost otrava, takže já se ji chystám časem odlovit na kole. Mám z ní smíšené pocity, ale je 20 km od domu, takže neodlovte tolik kešek. když jsou tak blízko. :-) I když vznik té série mě moc nenadchl. Zase pár kešek, které člověk musí odlovit co nejdříve, protože nejspíš za pár měsíců zmizí z mapy, jak už to potkalo pár dalších sérií, hlavně když se v popisu píše, že jsou dobře vidět.
Zatím jsem lovil série max. o nějakých 15-ti keškách (myslím takové ty kde jsou kešky blízko sebe, když nepočítám takové ty série, které jsou roztahané po celé republice u zajímavých míst a musí se lovit na vícekrát). Z jedné jsem byl nadšen - TDK je opravdu úžasná série a člověka chytne a nepustí viz. (http://www.geocachin...996#post_215996. U druhé nic moc, jen takové ty kešky pro bod. Procházka lesem, ale ke konci jsem se už trochu nudil (Procházka dokola). A to měla jen nějakých 14 kešek. Bojím se, že u této se 100 keškama to bude obdobné...
Ovšem i tak se na sérii chystám, přece jen je to 100 bodů a příležitost si něco dokázat. Jen škoda, že je zrovna tak škaredě...
Jinak co se týče způsobu lovu - vidím to tak, že auto je nejméně vhodný prostředek - silničky v místech jsou opravdu úzké a klikaté, pěší - docela nuda při cestě stále po silnici, kolo - ideální pro cestu, jen se musíte smířit s tím, že je to v kopcích. Jinak oblast mám mnohokrát projetou na kole a vím, že se tu najdou i krásné výhledy, takže cesta na kole si myslím, že je ideální. A pokud byste se přibližovali třeba autem s kolama na zahrádce nebo tak podobně, tak z Náchoda do Nového Města vede krásná cyklostezka přes Peklo podél řeky Metuje (tedy, z Bražce do Pekla cyklostezka, ostatní normální silnice).
  • 0

#31 Loschuanos

Loschuanos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 258 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 9:13

weri napsal/a:

Loschuanos napsal/a:

weri napsal/a:
Pokud by se tedy našel někdo, kdo by to chtěl zkusit hezky pěšky, tak ať napíše... snad pak najdeme nějaký ten vhodný termín :)


Zdarec, hele já do toho jdu pěšky.
Těch pár kilometrů by neměl být žádný problém.
Mám volno. 4,5,8,9,10,13,14 října

Takže střel datum a jde se ;)


Páni, nečekal jsem tak rychlou reakci, že se fakt najde nějaký "pěší kombajnista":)

Co se týče data, tak jsem "bohužel" pracující student, tak mohu jen o víkendu, takže mi z toho vychází jediné datum a to 9.10. Takže pokud se z tvé strany něco od napsání příspěvku nezměnilo, tak bych 9.10. napsal do kalendáře;)

PS: pěší odlovy keší jsou stejně nejlepší, v autě nebo na kole nestíháš vnímat okolí, kde jsi to vlastně byl. Tedy aspoň můj pohled na věc, hned mě za něj nekamenujte ;)


Ok. 9.10. platí. A je čas zapsat si tuto akci do kalendáře;)
Předpokládám, že nebudeme hrát na fajnovky a půjdeme v každém počasí ;) Popř. Poručíme větru dešti :D
Bližší info domluvíme po SZ
  • 0

#32 arny team

arny team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 23:06

Souhlasim s Romanem_Jaromer, nejlepsi by bylo tuhle serii projet na kole. Pesky se asi da zvladnout, ale nesmi vadit ze se jde opravdu jen po silnici, silnice teda neni zas tak frekventovana, i kdyz ted si clovek musi dat bacha aby ho nesrazil nejaky sileny autokacer:) Cestou jsou i nejake vyhlidky do kraje i nejaky ten les, takze zas takova nuda to neni. Jelikoz moc neverim, ze serie vydrzi do dalsiho leta, tak jsme ji objeli autem, pekne uz asi letos nebude. Ja osobne bych ji teda pesky nejspis neusel, myslim ze na ujetych kilometrech bylo neco kolem 40 km.
  • 0

#33 ArranelNicolas

ArranelNicolas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2010 - 11:00

Tohle nemá s geocachingem nic společného... tohle je jen o bodech... každého věc, ale pak se nedivte že není kde založit hezkou a rozumnou keš, když se najebou micro krabičky na trasu pár desítek kilometrů...
  • 0

#34 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2010 - 11:49

ArranelNicolas napsal/a:
Tohle nemá s geocachingem nic společného... tohle je jen o bodech... každého věc, ale pak se nedivte že není kde založit hezkou a rozumnou keš, když se najebou micro krabičky na trasu pár desítek kilometrů...


Raději nám řekni, jak to vypadá s časopisem... :-)
  • 0

#35 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 30 září 2010 - 11:50

Včera jsem dal tuto serii na kole čas 4:25. Je to ideální dopravní prostředek. Než dojedeš k další keši stačíš akorát tak na Oregonu vše popřepínat. Trasa je 28.9 km dlouhá dnes v logu uvedu profil a statistiku. Jen to chce lepší počasí než déšť a zimu, jako byla včera. Tahle serie je o bodech stejně jako jiné jsou o zážitcích. Prostě člověk si musí vybrat. Trochu nesouhlasím s umístěním kešek tak, že ty držáky kačeři zachvíli zbourají. Já při mé malé postavě jsem měl trochu problém zvlášť v tom mokru. Ten nachodský je už zcela nasikmo. Jeden ten držák byl docela poohýbaný. Většina logbooků je promočená a nedá se do nich propiskou psát. Mnohé jsou plné a není v nich už místo takže další hledači ať se vybaví kusem mikrologbooku. Serii jsem dal ze zvědavosti a protože ji mám za humny. Beru to spíš jako geohec. Myslím že v okolí Náchoda je spousta místa na nové a jsou tu i super stávající keše s nápady. FCPT je zpestření a třeba protiklad keše Sudety, která je zase 125km dlouhou multinou. Jinak kes Rallye Sudety GC1XCCZ vřele doporučuji,mě osobně se velmi líbila. To je teprve test vytrvalosti. Wetu
  • 0

#36 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2010 - 12:17

ArranelNicolas napsal/a:[/color]


Největši pohroma je kačer s 50 - 300 nálezy. ¨
1) nejlépe ví o čem to je
2) nejlépe ví jak kdo co má dělat
3) nejlépe ví co je a není správné

A hlavně stále někomu cpe jak kdo co má dělat!

Moje 2,5 letá zkušenost. A i když si myslím, že mě se to vyhnulo, jsem ráda, že už do té skupiny nespadám.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#37 ArranelNicolas

ArranelNicolas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 22:09

Zegga napsal/a:

ArranelNicolas napsal/a:[/color]


Největši pohroma je kačer s 50 - 300 nálezy. ¨
1) nejlépe ví o čem to je
2) nejlépe ví jak kdo co má dělat
3) nejlépe ví co je a není správné

A hlavně stále někomu cpe jak kdo co má dělat!

Moje 2,5 letá zkušenost. A i když si myslím, že mě se to vyhnulo, jsem ráda, že už do té skupiny nespadám.


A jak toto souvisí s FCPT? Nebo jsi nám to chtěla jen zdělit? Nehodlám se tu přetahovat o to, kdo má kolik keší, kdo jak dlouho loví, atd. Rozhodně to nerozhoduje o kvalitě geokačera.Můj názor je nahoře. Myslím, že tu ještě můžu říct svůj svobodný názor. Nebo ne?
  • 0

#38 Rafan

Rafan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 22:04

ArranelNicolas napsal/a:

Zegga napsal/a:

ArranelNicolas napsal/a:[/color]


Největši pohroma je kačer s 50 - 300 nálezy. ¨
1) nejlépe ví o čem to je
2) nejlépe ví jak kdo co má dělat
3) nejlépe ví co je a není správné

A hlavně stále někomu cpe jak kdo co má dělat!

Moje 2,5 letá zkušenost. A i když si myslím, že mě se to vyhnulo, jsem ráda, že už do té skupiny nespadám.


A jak toto souvisí s FCPT? Nebo jsi nám to chtěla jen zdělit? Nehodlám se tu přetahovat o to, kdo má kolik keší, kdo jak dlouho loví, atd. Rozhodně to nerozhoduje o kvalitě geokačera.Můj názor je nahoře. Myslím, že tu ještě můžu říct svůj svobodný názor. Nebo ne?


Teda já do uvedené nenáviděné kategorie zrovna nespadám, ale musím souhlasit s ArranelNicolas. Na to, že se na mapě objevuje jeden obrazec za druhým a jsou naflákaný někde po lesích, už jsem si zvyknul. Zapatlat takhle mapu na poměrně dlouhém úseku 30km je ale mnohem horší. Doufám, že si z této série vezmou příklad další kačeři (jako u obrazců) a podobný "zvěrstva" začnou vznikat po celý republice. Je to ale samozřejmě jen můj pohled na věc a pokud se série tohoto typu někomu líbí, tak ať si je užije. Chápu, že nasosat levně 100 bodů je velmi lákavé (ani já nemůžu zaručit, že při absťáku neodolám :D). Možná ale spíš použiju nějaký ignore list :D
  • 0

#39 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 22:28

Třeba mně to příjde lepší než krabice ve špíně za automatem na jízdenky na periferii... Ale každý rád něco jiného, tyhle flamy jsou o ničem.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#40 ArranelNicolas

ArranelNicolas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2010 - 9:46

honny napsal/a:
Třeba mně to příjde lepší než krabice ve špíně za automatem na jízdenky na periferii... Ale každý rád něco jiného, tyhle flamy jsou o ničem.


Ano, máte pravdu... A vůbec nejhorší keše jsou ty do kterých člověk zapíše jen TFTC a nebo ještě hůř, když kačer profesionál spoiluje jako začátečník.... Lovu zdar
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama