Přejít na obsah


Fotka

WMK - 4. místo pro ČR


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
137 odpovědí na toto téma

#61 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 21:14

pepedami team napsal/a:
V poho, každopádně dík za radu. Udělám jeden WM v té kategorii „Ghost Towns“ a uvidím jestli mi to schválí.

Ano, Ghost Towns berou i vesnice, viz treba WM6BY8.
Idealni je, kdyz je na miste pamatnik zanikle obce, ale striktne v pozadavcich to nemaji.
  • 0

#62 pepedami team

pepedami team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2010 - 7:02

[b]haggaeus napsal
Ano, Ghost Towns berou i vesnice, viz treba WM6BY8.
Idealni je, kdyz je na miste pamatnik zanikle obce, ale striktne v pozadavcich to nemaji.


Dík, udělám jeden zkušební. Pamáník je tam ,tak by neměl být problém.
  • 0

#63 cherubin

cherubin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 9:05

Protoze s tim honny pri "kombajnech" otravoval celkem casto, tak mi to nedalo a zkusila sem to taky. Hmm, zatim to vypada zajimave:), jen se porad nevyznam v tech kategoriich, nevim kdy prilozit fotku s gps a kdy bez ni (zatim lovim v archivu fotek:) ) a a a ...web je divokej:) a a a...kdyz mam gps v telefonu to mam vyfotit ten telefon?:)) a jak presna ta fotka musi byt?:) A uz koncim se zacatecnickymi dotazy...:)
  • 0

#64 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 9:11

cherubin: Já si myslím, že se to moc neřeší. Prostě stačí fotka z místa WM.
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#65 cherubin

cherubin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 9:16

No to mi honny taky tvrdil:). Ale tak clk se snazi byt poctivy, v ramci moznosti:). Kazdopadne diky. Jo a to 4. misto me docela prekvapilo:)
  • 0

#66 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 11:17

cherubin napsal/a:
jen se porad nevyznam v tech kategoriich, nevim kdy prilozit fotku s gps a kdy bez ni (zatim lovim v archivu fotek:) ) a a a ...web je divokej:) a a a...kdyz mam gps v telefonu to mam vyfotit ten telefon?:)) a jak presna ta fotka musi byt?:)
A uz koncim se zacatecnickymi dotazy...:)


Ono to záleží na tom co si přeje správce kategorie - někde chce GPS (nebo lovce), někde to přímo zakazuje. Takže když nevím co v tom listingu je, tak si pro jistotu udělám několik verzí - karta to snese.

Kvalita fotek - obecně mizerné fotky z mobilu nejsou příliš nadšeně přijímané, při zakládání WM mne už párkrát správce sprdnul ať to příště vyfotím pořádně. Někde mají přímo v pravidlech že to má být kvalitní fotka.

A je fakt, že s archívem fotek z dovolených se dá hezkých pár desítek odlovit i založit.
  • 0

#67 cherubin

cherubin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 11:58

No k tomu mobilu to bylo mysleny ze v mobilu je GPS a kdyz mam ukol vyfotit GPS a ten objekt, tak ne ze budu fotit tim mobilem, fuj, ale ze ten mobil bude na ten fotce jako GPS pristroj :)). Diky za info
  • 0

#68 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 14:55

Zatím jsem se nesetkal s tím, že by mě někdo peskoval že tam (ne)mám GPS. Ani u zakládání jsem neměl problém, system tu fotku stejně dost ořeže. Dokud to bude pořád takové okrajové a příjemné doplnění GC.com tak to moc lidi hrotit nebudou.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#69 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 15:36

Dain a Olik napsal/a:
no proste divne, lidi se pak po nich rychle nasteti. rict to nekomu do oci, tak by to treba bylo v pohode, tady na netu to vyzniva vic urazlive, nez dotazove :)

no vidis a mne se treba stare vodarenske cihlove veze libi. mam rad starou industrialni architekturu. :)

v cr to pouzivat jako cilovy poi je vicemene naprd. mozna tak v praze barokni architekturu diky dorcadionovi


No nevím jak se někdo může urazit po vznesení dotazu. :D

Neříkám, že vodárenské věže nejsou zajímavé a pěkně, mám u pár z nich odlovené kešky a byly opravdu zajímavé. Nicméně, kdybych přijel do cizího města, neobíhal bych tam vodárenské věže. :)

Takže zakládáte nějaké waypointy, např. ty vodárenské věže a co dál? Další účastníci pak ty věže hledají a logují se u nich? Nebo musejí najít úplně jiné věže, které nikdo nenašel? Takže existuje jen jediná světová databáze např. vodárenských věží, která se neustále rozšiřuje?
  • 0

#70 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 15:42

Or_Mi napsal/a:


protoze ty ty veskere svoje dotazy (i v jinem vlaknu) doplnujes ustepacnymi poznamkami :D

ano, existuje jedna databaze vodarenskych vezi. navstevu (asi je to prihodnejsi nez zalez :) protoze ty to nehledas, ty se na to misto prijdes mrknout) jedne zalogujes tim, ze k ni prijdes a vyfotis (jako virtual cache). pokud vodarenska vez neni v databazi, muzes ten waymark pro zmenu vytvorit.
  • 0

#71 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 9:15

tak po sedmi mesicich od doby, co gord napsal makro pro malou statistiku wm, jsem se konecne dohrabal k tomu, abych ho na neco vyuzil.

takze koho to zajima, tady jsou statistiky pro nektere evropske zeme, ktere me primarne zajimaji.

http://waymarkingeu.blogspot.com

jeste by asi mohlo pribyt rusko kvuli haggaeusovi :) libila by se mi GB, ale tam je tech sosanejch dat uz trochu moc :)
  • 0

#72 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 10:03

Dain a Olik napsal/a:
tak po sedmi mesicich od doby, co gord napsal makro pro malou statistiku wm, jsem se konecne dohrabal k tomu, abych ho na neco vyuzil.


Coze jsem to napsal? Nejak se na nic podobneho nepamatuju. Urcite slo o me? ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#73 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 10:13

jj :D otravoval jsem s tim na zacatku leta - makro pro geoget, vystup html tabulka se sestupne serazenymi zakladateli a kategoriemi :)
  • 0

#74 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 10:29

Dobry :-D Nemam u sebe NB, abych se podival, co ze jsem to spachal. Na to uz jsem davinko zapomnel.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#75 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 10:32

Dain a Olik napsal/a:

Or_Mi napsal/a:


protoze ty ty veskere svoje dotazy (i v jinem vlaknu) doplnujes ustepacnymi poznamkami :D

ano, existuje jedna databaze vodarenskych vezi. navstevu (asi je to prihodnejsi nez zalez :) protoze ty to nehledas, ty se na to misto prijdes mrknout) jedne zalogujes tim, ze k ni prijdes a vyfotis (jako virtual cache). pokud vodarenska vez neni v databazi, muzes ten waymark pro zmenu vytvorit.


Musíš se obrnit proti poznámkám. :D
No a tak se podílíte na vytvoření celosvětové databáze např. vodárenských věží. Takže někam chodíš a fotíš a pak trávíš čas nahráváním do počítače. Já to vidím jako práci, no a kde je ta zábava? - další uštěpačný dotaz. :D
  • 0

#76 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 11:56

to je stejny, jako kde mas tu zabavu z hledani zaprasenych pixel v mokrem igelitu :D pokud te wm nezaujal, tak to proste nepochopis :) stejne jako pokud te gc nezaujal, tak to proste nepochopis :)
  • 0

#77 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 12:14

Dain a Olik napsal/a:
tak po sedmi mesicich od doby, co gord napsal makro pro malou statistiku wm, jsem se konecne dohrabal k tomu, abych ho na neco vyuzil.

takze koho to zajima, tady jsou statistiky pro nektere evropske zeme, ktere me primarne zajimaji.

http://waymarkingeu.blogspot.com

jeste by asi mohlo pribyt rusko kvuli haggaeusovi :) libila by se mi GB, ale tam je tech sosanejch dat uz trochu moc :)


Príma. Tak jsem u nás dvanáctej, v Rakousku devátej a v Polsku čtvrtej !!! Jen na Slovensku se mi nějak nedaří.

Možná by ještě bylo zajímavé tam mít počet kategorií v každém státu.
  • 0

#78 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 12:24

no ja jsem teoreticky prvni v lichtenstejnsku, ale to bych se musel dokopat ty fotky zpracovat :D dalsi upgrade makra je bohuzel na nekom, kdo to umi :) pokud to tedy napr gord ci haluma, ctou: mohli byste prosim sem napsat radek, ktery mam doplnit do makra, aby to vyplivlo pocet kategorii a pocet waymarkeru. ;) predem dekujeme.
  • 0

#79 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 12:29

Dain a Olik napsal/a:
tak po sedmi mesicich od doby, co gord napsal makro pro malou statistiku wm, jsem se konecne dohrabal k tomu, abych ho na neco vyuzil.

takze koho to zajima, tady jsou statistiky pro nektere evropske zeme, ktere me primarne zajimaji.

http://waymarkingeu.blogspot.com

jeste by asi mohlo pribyt rusko kvuli haggaeusovi :) libila by se mi GB, ale tam je tech sosanejch dat uz trochu moc :)


Suprová statistika, pěkný stránky! Akorát koukám, že jsem si nějak s "art of slowmarking" pohoršil pozici:D
  • 0
Retired slowcacher

#80 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 13:06

Dain a Olik napsal/a:
to je stejny, jako kde mas tu zabavu z hledani zaprasenych pixel v mokrem igelitu :D
pokud te wm nezaujal, tak to proste nepochopis :)
stejne jako
pokud te gc nezaujal, tak to proste nepochopis :)


Na těch pikslách je to napínavé, někde je schovaná a ty ji prostě musíš najít a zapojuješ u toho mozek, oči, někdy i hmat a pak je na konci veliká radost, když se podaří najít. B) To by mi právě u wm chybělo, jen bych přišel na místo, vyfotil, zaznamenal souřadnice a doma uložil do pc. Mně osobně přijde, že je tam více práce než zábavy. Ale každého samozřejmě baví něco jiného, já nikomu jeho koníčky nehaním. :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama