Přejít na obsah


Fotka

WMK - 4. místo pro ČR


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
137 odpovědí na toto téma

#21 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2010 - 16:02

Čtu si Wikipedii. geowiki, knol ... a nemohu přijít na to, jak to funguje.
Na knol je napsáno

"Můžete zde také nelézt seznam webkamer, pomocí nichž se vyfotíte a snímek poté zašlete ke svému zápisu (logu) o návštěvě. Tyto webkamery dříve bylo možné zakládat i ve hře Geocaching, po vzniku Waymarkingu ale Groundspeak jejich zakládání zakázal.
"

Ale uf .. na souřadnicích je kamera?? jak se kamerou vyfotím safra...a když už mne kamera sejme, jak získám fotky?....
Eventuálně knol píše ptákovinu a fotografii mám pořídit vlastním aparátem?
(i bez nějakých logů je to zajímavé, najdu místa, která bych třeba přešla bez povšimnutí - ale vrtá mi to hlavou)

  • 0

#22 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2010 - 16:12

Arogant napsal/a:

Díky za vysvětlení. Už jsem se lekl, že jsme 4. v počtu krabiček.;)
  • 0

#23 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2010 - 16:15

a když už mne kamera sejme, jak získám fotky?....
Potřebuješ druhého u počítače, který obrázek z webu uloží (buďto přímo, když to jde, nebo přes kopii obrazovky).
  • 0

#24 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2010 - 16:23

Koukal jsem náhodou asi před měsícem na ten waymarking, sice jsou zakládány virtuální body, ale nikdo je moc neloví. Podle mého názoru je to slepá cesta. Jestli jsem pochopil správně, tak se prostě člověk vyfotí u konkrétního bodu a zaloguje se s fotkou. Podle mě to nemá žádné kouzlo, jen se udělá spouty fotek a spousty fotek se nahrají k logům. Pokud je to tak, mně osobně to příjde nudné. Loví to někdo z vás, nebo jaké s tím máte zkušenosti??
  • 0

#25 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2010 - 16:35

Arogant napsal/a:

Arne1 napsal/a:
a přidali do profilu jakousi mapu umeriky...


Ta mapa Ameriky je u Amerických waymarkistů minimálně měsíc a kus.

U umerickejch možná, já nejsem umeričan a objevila s mi tam až dneska.
  • 0

#26 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2010 - 22:39

Or_Mi napsal/a:
Koukal jsem náhodou asi před měsícem na ten waymarking, sice jsou zakládány virtuální body, ale nikdo je moc neloví. Podle mého názoru je to slepá cesta...

Ano, je to nudne a nema to zadne kouzlo, rozhodne to nezkousej.
  • 0

#27 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 7:01

haggaeus napsal/a:

Or_Mi napsal/a:
Koukal jsem náhodou asi před měsícem na ten waymarking, sice jsou zakládány virtuální body, ale nikdo je moc neloví. Podle mého názoru je to slepá cesta...

Ano, je to nudne a nema to zadne kouzlo, rozhodne to nezkousej.

Naprosto souhlasím, žádný adrenalin, jen cvakat foťákem a sbírat ikony.
  • 0

#28 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 8:03

Arne1 napsal/a:

haggaeus napsal/a:

Or_Mi napsal/a:
Koukal jsem náhodou asi před měsícem na ten waymarking, sice jsou zakládány virtuální body, ale nikdo je moc neloví. Podle mého názoru je to slepá cesta...

Ano, je to nudne a nema to zadne kouzlo, rozhodne to nezkousej.

Naprosto souhlasím, žádný adrenalin, jen cvakat foťákem a sbírat ikony.


A úplně, ale úplně nejnudnější je cvakat foťákem v rámci jedný kategorie. To pak nenasbíráš ani ty ikony...
  • 0
Retired slowcacher

#29 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 8:27

haggaeus napsal/a:

Or_Mi napsal/a:
Koukal jsem náhodou asi před měsícem na ten waymarking, sice jsou zakládány virtuální body, ale nikdo je moc neloví. Podle mého názoru je to slepá cesta...

Ano, je to nudne a nema to zadne kouzlo, rozhodne to nezkousej.


:)
  • 0

#30 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 15:09

Teď nevím jestli to myslíte ironicky, nebo je to opravdu taková nuda. :D Co to je to sbírání ikon?
  • 0

#31 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 15:23

Or_Mi napsal/a:
Teď nevím jestli to myslíte ironicky, nebo je to opravdu taková nuda. :D Co to je to sbírání ikon?


Je to skoro taková nuda jako chodit po městě a hledat schovanou krabičku od něčí svačiny ;)
  • 0

#32 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 15:32

Or_Mi napsal/a:
Teď nevím jestli to myslíte ironicky, nebo je to opravdu taková nuda. :D Co to je to sbírání ikon?


nuda, nepatrej
  • 0

#33 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 15:32

Ze zoufalství a absťáku (v širším okolí už máme keše vysbírané a na ježdění dál moc času večer nezbývá) jsem si zkusil "odlovit" pár waymarků, ale fakt mě to moc nenadchlo. Navíc mě prudí anglické listingy, či jak se to u waymarků jmenuje, (proboha, jsme v čechách, tak aspoň kdyby to bylo dvojjazyčně), takže jsem většinou netušil VoCoGo a jestli jsem vůbec vyfotil co jsem měl. Tak asi tak.
  • 0

#34 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 15:50

ono vzhledem k tomu, ze 99% wm schvaluje nekdo, kdo rozhodne cesky neumi, tak ta anglictina je tam potreba. a starsi wm vetsinou cestinu nemely, protoze nebylo pro koho a nikdo se s ni neobtezoval, kdyz wm delalo 10 lidi :) a vubec malokdo navstevoval, vetsinou na tom kazdeho bavi vyhledavani a zakladani. waymarking se pocestuje proste az prilivem lidi. je to analogie s gc pred lety, kdy v roce 2003 se dokonce psaly i logy anglicky :) jinak pokud jsou pod listingem uvedeny ve zvlastnim odstavci "visited instructions" tak to neni dilo autora wm, ale autora cele kategorie (takze s nejvetsi pravdepodobnosti american) a ony se pripichuji pod kazdy wm te kategorie automaticky.
  • 0

#35 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 15:55

Hobliku, ty kecáš, proč máš odloveno 101 waypointů a 6 jsi jich sám založil? :P A co ty kecálisto Daine, vy máte s Olíkem navštíveno 86 waypointů a 318 jste jich založili. :P Arne1: navštíveno 141, založeno 134, Haggaeus: navštíveno 26, založeno dokonce 362. Hoši hoši, myslím, že tady někomu věšíte bulíky na nos. Nechte si ironii na doma. Ptal jsem se ze zvědavosti co na tom je, tak jsem čekal, že se něco dozvím a ne ironické reakce.
  • 0

#36 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 16:23

kdyz ty se ptas tak nejak hrozne divne, ze ti pak nikdo nema chut to vysvetlovat a spis se citi dotcen :) proto ta ironie i hned zazacatku od haggaeuse, stoickeho klidase a exreviewera (coz pisu proto, aby bylo zrejme, ze to neni zadnej nervni posuk, jako nekteri jini - treba ja :D) tak abys nerekl.... wm je v podstate jakesi vytvareni poi podle kategorii, jake si lidi navymysleli a navymysleji, ze by je mohly zajimat, bavit. nektere kategorie jsou zajimave, jine nudne, nektere napomocne, jine abstraktne uhozene .... vsechno dohromady to vytvari pelmel waymarking. slepa cesta to nebude, protoze groundspeak napr nedavno zacal prodavat aplikaci pro iphone, na kterou lakal obsahem databaze "americka historicka mista" :D no a kdopak mu ji zadarmo vytvoril ;) to tedy mame tu "slepou cestu" z pohledu groundspeaku. a ten druhy pohled, jak uz jsem trochu vyse psal - vetsinu waymarkeru bavi vyhledavat pro ne zajimave objekty a vytvaret jim waymarky, nekdo si loguje waymarky jako jakysi denicek, ze tam byl. nekdo sbira ikony - kazda kategorie ma vlastni ikonku a ta ti pribude do tabulky, kdyz wm zalozis/najdes, dorci se tam realizuje se svou preciznosti a vasni pro foceni, kdy na nektere sve waymarky jde klidne znovu, udelat lepsi fotku za slunecneho pocasi, pocetna skupina ma jako dalsi cil prochazky prirodou zawaymarkovat triangulacni body atd atd ....... pro velkou cast cacheru je to mene zajimave nez hledani pokladu krabicek, ale jak vidis, najdou se lidi, co je to bavi. ;)
  • 0

#37 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 16:28

Jenom dotaz, da se udelat i PQ WM? Neni co delat a jak tak koukam, v Ove se to docela rozmnozilo, ze bych neco ve volne chvili posbiral :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#38 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 16:31

neda, klasicky na to prdej, kluci groundspeakovsky :) bud legalne si postahovat jako u gc po 25 na strance nebo nelegalne geojarrym.
  • 0

#39 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 16:35

OMG!!! :@ Tak dik za tipa, jdu si neco nastahovat a vyrazim po okoli dokud je jeste svetlo a teplo :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#40 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 16:38

A když ti pak mezi stovkama výpisu logů z vlastních keší typu "TFTC" přijde (cca 1x za půl roku) jeden zalogovanej waymark, to je hotový pohlazení po duši ;)
A když je to dokonce víceřádkový log, který je navíc vtipnej (sic!), tak se to ještě násobí!;)

Čímž veřejně chválím comparareho a slibuji, že mu přes zimu zase pár "vejmrků" připravím (snad...);)
  • 0
Retired slowcacher




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama