Přejít na obsah


Fotka

WMK - 4. místo pro ČR


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
137 odpovědí na toto téma

#81 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 13:14

Or_Mi napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
to je stejny, jako kde mas tu zabavu z hledani zaprasenych pixel v mokrem igelitu :D
pokud te wm nezaujal, tak to proste nepochopis :)
stejne jako
pokud te gc nezaujal, tak to proste nepochopis :)


Na těch pikslách je to napínavé, někde je schovaná a ty ji prostě musíš najít a zapojuješ u toho mozek, oči, někdy i hmat a pak je na konci veliká radost, když se podaří najít. B) To by mi právě u wm chybělo, jen bych přišel na místo, vyfotil, zaznamenal souřadnice a doma uložil do pc. Mně osobně přijde, že je tam více práce než zábavy. Ale každého samozřejmě baví něco jiného, já nikomu jeho koníčky nehaním. :D


Hele, když najdeš trigonometrickej bod TB 1521-23 nebo 1516-17 máš u mě za každej z nich paňáka. :D (Neboj, fyzicky tam opravdu jsou). Někdy ani u WM opravdu nestačí jen přijít na místo a začít fotit, tady třeba zrovna musíš zapojit všechny ty smysly, co jsi zmínil... ;)
  • 0
Retired slowcacher

#82 kladina

kladina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 16:32

wmh napsal/a:
Hele, když najdeš trigonometrickej bod TB 1521-23 nebo 1516-17


ty body jsou nejaky skryty?
ja se ted na ne dival na cuzk a neprisli mi (aspon ten 1521-23) nejak slozity. mam to ale ted trochu daleko abych si to proveril ;)
  • 0
at se dari

#83 pepedami team

pepedami team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 16:50

Skryté nejsou, jde o to že ho třebas vůbec nemusíš najít. Myslím že ten TB 1521-23 je v poli, klidně ho mohl nějaký traktorista zničit. V Kašperských Horách jsem našel TB mimo místo kde měl původně být. http://www.waymarkin...31-006d3e0634eb
  • 0

#84 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 17:34

pepedami team: to je tíhový bod (BTP, ne TB). Já jeden takhle (ne)našel kvůli novému asfaltu... A trigonometrické body (TB) se dost často hledají špatně - i když má ochrannou tyč, tak může být třeba 20 cm pod hlínou (zvlášť když je to na poli). Dost často to chce s sebou mít krumpáč (a dvoufrekvenční GPS s korekcemi pro přesné vytyčení místa kde kopat - už jsem to takhle párkrát dělal :)
  • 0

#85 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 18:02

Or_Mi napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
to je stejny, jako kde mas tu zabavu z hledani zaprasenych pixel v mokrem igelitu :D
pokud te wm nezaujal, tak to proste nepochopis :)
stejne jako
pokud te gc nezaujal, tak to proste nepochopis :)


Na těch pikslách je to napínavé, někde je schovaná a ty ji prostě musíš najít a zapojuješ u toho mozek, oči, někdy i hmat a pak je na konci veliká radost, když se podaří najít. B) To by mi právě u wm chybělo, jen bych přišel na místo, vyfotil, zaznamenal souřadnice a doma uložil do pc. Mně osobně přijde, že je tam více práce než zábavy. Ale každého samozřejmě baví něco jiného, já nikomu jeho koníčky nehaním. :D


ja jsem neporovnaval hledani, ja jsem to mysel tak, ze par mych znamych by ti reklo, ze nechapou, proc tu pixlu proste hledas, kdyz uz na zajimave misto, co ti chtel nekdo ukazat, ses podle souradnic uz dostal.

stejne jako ty nechapes, co je zajimaveho na vytvareni waymarku.

proste te to nezaujalo, stejne jako nezaujalo nekoho hledani skatule.
  • 0

#86 kladina

kladina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 18:02

copak o to, tech bodu co jsem nenasel, protoze je nekdo vykopal a pouzil jako patnik na zahradce, tech bych urcite spocital na vsech prstech ( i na nohou) a mozna jeste vic. a ze bod zmizel pod asfaltem se mi jeste nestalo, zato ho nekdo prikryl v lese navazkou a pekne zhutnil aby si tam mohl parkovat auto u chaty :( jen mi neslo na rozum, v cem je problem u toho konkretniho bodu, kdyz vetsinou na polich jsou ochraneny skruzi
  • 0
at se dari

#87 kladina

kladina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 18:04

Daine, uz ho nech je to pro nas tak lepsi :)
  • 0
at se dari

#88 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 18:44

jsem ukecanej, no :) tak ja uz mlcim :D

jen jeste pripomenu ty statistiky, kdyz jsem se s tim paral a ono to uz odjelo do pryc :)

waymarkingeu.blogspot.com
  • 0

#89 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 18:45

jsem ukecanej, no :) tak ja uz mlcim :D

jen jeste pripomenu ty statistiky, kdyz jsem se s tim paral a ono to uz odjelo do pryc :)

waymarkingeu.blogspot.com
  • 0

#90 kladina

kladina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 18:57

no vidis, pro kraviny :) jsem statistiky zapomnel pochvalit tohle je fakt dobry, kor kdyz jsem se nasel v prvni desitce :D dik za tvoji praci. a taky gordovu
  • 0
at se dari

#91 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 21:17

Tak ja už chválil, tak můžu plkat.:D
Oba body jsou zaměřené dle CUZK dobře, není na ně třeba krumpáč a stejně je to docela ořech. Bez uzardění přiznávám - já tam byl cca 3-5x a ani jednou je nenašel, ale mám naštěstí v okolí zdatné kolegy, které WM opravdu baví (no, nebudu tu motivaci hledání rozvádět:D) a ti jsou fakt dobří ... a našli.
Čímž rozšiřuji nabídku paňáka i na ostatní WM lovce, pro které je tanec u tyče denní chleba;)
  • 0
Retired slowcacher

#92 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2012 - 23:06

jelikoz se me na to par lidi ptalo, kdy uz jako konecne se neco zmeni, tak hazim hlasku sem, ze statistika waymarkingu pro CR je konecne po 3/4 roce zaktualizovana :).

http://waymarkingeu.blogspot.com/
  • 0

#93 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2012 - 23:32

bezva, díky za aktualizaci!
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#94 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2012 - 9:41

Takže tady je pořadí vTOP 10: 4.10.2010

United States	204395
United Kingdom	18748
Canada	        16838
Czech Republic	4061
Netherlands	4042
Brazil	                3836
Australia	        2886
Germany           2467
New Zealand	2358
France	        1844


28.1.2012
United States 265239
United Kingdom 30758
Canada 24255
Czech Republic 10660
Portugal 5529
Netherlands 5136
Germany 4404
Australia 4207
Brazil 4173
France 3231


To sme to teda rozjeli.
Ale mě do top 20 ještě trochu chybí.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#95 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2012 - 10:15

Zajímavý. Stačí založit tři a už jsem ve statistikách na krásném 109 místě. A to mám připraven čtvrtý. Ale vidím tam chybu, jeden člověk změnil nick, tak je tam dvakrát a v součtu by poskočil o kousek výš.
  • 0

#96 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2012 - 21:24

nj, holt nesmi menit nick :). to by musel pokazde geojarry stahovat vsechny waymarky, kvuli pripadne zpetne aktualizaci. pri vic nez 10k waymarku je to sosnout 450 ci 500 stranek (ted narychlo nevim, jestli ma wm stranka 20 nebo 25 zaznamu). a s tim tedy nechci prudit :). jednou za cas to udelam, ale ted chvili ne.
  • 0

#97 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2012 - 10:35

jestli to nekoho zajima, aktualizace slovenska a rakouska (vyrocne po roce. to jsem na to nejak dlouho nechmatl :))

http://waymarkingeu.blogspot.com/
  • 0

#98 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2012 - 12:09

Docela mě překvapuje, že se ještě držím na viditelných místech žebříčku s pouhými dvěma stovkami WM :-) Jo, mít tak čas a předělat svou databázi zaměřených fotek do WM :-) Doma mám v zásobě kolem 2000 fotek křížků, božích muk a fotek svatých, kolem 300 kaplí či kapliček nebo 700 kostelů... Jen to všechno mít čas všechno zpracovat na WM... Už jsem na ně skoro rok neměl čas... Skoro rok si stále říkám - snad někdy budu mít čas... A to nepočítám prameny, stromy, geodetické body, erby, sluneční hodiny a bůh ví co ještě ;-)
  • 0

#99 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2012 - 13:15

:D Já se svými 50 waymarky, kdy i 5 nezpracovaných objektů ve mě vyvolává paniku, že tím zas zabiju spoustu času se jen musím smát :D
  • 0
Užívej života...

#100 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2012 - 13:45

puczmeloun napsal/a:
:D Já se svými 50 waymarky, kdy i 5 nezpracovaných objektů ve mě vyvolává paniku, že tím zas zabiju spoustu času se jen musím smát :D

Jojo, málo muziky za hodně peněz (tedy myslím vynaloženého úsilí a času ve vztahu k výsledkům). Škoda, že neexistuje ryze česká verze. Jednak by odpadly ty ztráty času při překladech do angličtiny (které jsou podle mě jedním z důvodů, proč se waymarking neujal více v jiných než anglicky mluvících zemích), jednak by nebyly takové problémy se zařazováním do kategorií ( i ty kategorie jsou vysloveně dělané hlavně pro Amíky).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama