Přejít na obsah


Fotka

pohotovost


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1266 odpovědí na toto téma

#1181 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2014 - 22:17

Vážení revírníci, děkuji vám za poodhalení zákulisí. Něco podobného jsem tušil, ale to množství nepodařených kousků mi vyrazilo dech!
  • 1

Co nevidím, nahmatám . . .


#1182 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2014 - 22:23

Něčím takovým se prokousávat, to aby měl revírníka každý okres, nebo raději každé město.


  • 0

#1183 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2014 - 22:28

Taky si myslím, že by nějaká regulace nebyla na škodu. Netvrdím, že nejsou i šikovné děti, ale v tomhle případě by určitě věkové omezení bylo na místě.


  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#1184 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2014 - 22:45

Pokud zavedeš věkové omezení, tak si jen začnou psát, že jim je víc. Maj to natrénovaný z facebooku, Youtube apod.


  • 3

#1185 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2014 - 22:53

No a co takhle omezení třikrát a dost?  :D Pokud by někdo poslal třikrát ten samý listing špatně, tak by měl utrum... 

 

Já vím, je to těžké, stanovit nějaké omezení... :unsure:  Ale schvalovat a hlavně kontrolovat takováhle kvanta "nesmyslů", to je přece neúnosné. Osobně bych byla pro, aby tahle práce pak byla aspoň finančně ohodnocená. Nebo nějak jinak, nevím... 


  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#1186 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2014 - 23:07

a ještě považte tu nevděčnou práci s archivacema. Řešit která keš už je definitivně hyn a nebo jestli se owner třeba nerozhoupe, to musí bejt taky radost.

Jakej asi může bejt poměr mezi případy, kdy si owner čestně ukončí keš sám a kdy to lajdácky nechá na revívrovi?

Hádám správně, že o dvě třetiny se musel postarat RW? Nebo dokonce víc?


  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#1187 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2014 - 23:17

Teda ty vzory jsou pro revitrrniky fakt nestestim, ale na druhou stranu prave zacatecnici "zaplnuji"  mista po kesich.   Zkratka je hezke misto, ale uz sem tam lovil a vim ze tam kes je. A tak nekoukam zda nesla do archivu. Jenze prijde zacatecnik a hned je co lovit.

 

BTW -- ja otravuju 3 lidi jazykovou korekturou textu nez to html vubec "zkopiruju " do long description


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#1188 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2014 - 0:08

I když v pravidlech pro užívání je podmínka, že služby www.geocaching.com nesmí užívat osoby mladší 13 let a osoby mezi 13 a 18 lety smí tyto služby užívat pouze pod dohledem rodičů nebo zákonného zástupce, je nereálné toto v praxi kontrolovat. 

 

Ukázku těch čtyř listingů jsem vložil, abyste sami viděli, jakými věcmi se musíme neustále zabývat. Někteří jedinci jsou schopní ze sebe vytelit opravdu strašlivé věci :rolleyes:   Jenže když se tyto "keše" nahromadí, tak pak bohužel může dlouho trvat, než se prokoušeme ke keším, které jsou v pořádku. A i když tyto "keše" z fronty vyřazujeme, zabere to nějaký čas a většinou se nám okamžitě vrací do fronty bez jakékoliv reakce ownera na to, co jsme mu napsali. To v lepším případě. V horším případě pošle raději hned dva stejné listingy   :angry:

Ale v těchto případech jsem začal praktikovat pravidlo 3x a dost. Pošleš mi 3x stejný listing bez reakce na moje RN, následuje archivace  ;)

 

Ještě odpovím na otázku, kterou položil Smogeo:

"Jakej asi může bejt poměr mezi případy, kdy si owner čestně ukončí keš sám a kdy to lajdácky nechá na revívrovi?

Hádám správně, že o dvě třetiny se musel postarat RW? Nebo dokonce víc?"

Když budu vycházet z mých zkušeností, tak je to asi 25% archivovaných ownerem a 75% reviewerem. Ale kolegové na tom mohou být jinak.


  • 0

Chasseur.cz


#1189 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2014 - 0:12

A jak to vypadá s procenty bezproblémových, opravitelných a otřesných keší ve frontě ke zveřejnění ?


  • 0

#1190 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2014 - 0:38

No, ono se to těžko odhaduje, přesné statistiky si nedělám, ale pokud to vezmu za letošní únor, řekl bych, že to u mě bylo asi takto:

 

30% - bezproblémové keše publikovatelné ihned

25% - keše s drobnými nedostatky, většinou owner jen zapomněl na nějakou drobnost, kterou po upozornění ihned doplní

35% - keše s vážnými nedostatky, owner špatně reaguje, nechce dělat úpravy, nepošle požadované informace apod.

9% - disablovací evergreeny, owner neustále vrací keše do fronty bez jakékoliv úpravy

1% - okamžitá archivace, vážné porušení pravidel nebo zákonů


  • 0

Chasseur.cz


#1191 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2014 - 1:06

Při minulym pondělku tu psal aktuální stav snad SopdetRW a všichni ostatní RWs keše průběžně vyprašovali. Domníval jsem se, že všichni společně pracují na nějakym megalomanskym PWT, že je kešoměrka pořád rudá. Skutečnost, že jsou zasekáni v ho_nech mě mrzí.

Kdyby to záleželo na mě, tak bych tlačil na omezení v zakládání. 1)Owner by musel mít profil minimálně půl roku. 2)Typ keše kterej by chtěl zakládat by musel mít odloven v nějakym množství, např.: Tradička -50ks(PWT by se nezapočítávalo), Multi a Mystery třeba po 10ks. Aktivisti co odlověj jednu keš by se museli podívat jak by to asi mělo vypadat a ze střemhlavosti by pokročili o kousek dál. Někteří by si uvědomili, že je to o ničem a vzdali to, anebo vypilovali před odeslánín. RWs by to pak měli snažší a my vlastně taky.


  • 2

#1192 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2014 - 4:41

Jenže tím vyřadíš lidi, co: 1) loví a nelogujou, přesto když něco založí, tak to stojí za to 2) zakládají pod jiným profilem (viz např. dalmatini) 3) léta chodili na keše s někým jiným než si založili profil 3) jsou prostě šikovní a dokážou po pár desítkách nálezů udělat skvělou keš, na kterou mnoho keší zkušených ownerů zdaleka nemá (na pár takových jsem už narazila).

U bráchy v rodině to funguje jednoduše - rodinný tým loví a téměř neloguje, takže na nicku je asi 30 keší, ač realita je minimálně desetinásobná, a když si děcka (9+12) usmyslej založit keš, tak se prostě počká na prázdniny a pak se hoděj na krk tetičce, ať se stará:D!


  • 0

#1193 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2014 - 9:48

Těch co nelogují a chtěli by zakládat moc nebude. Museli by se přispůsobit. Čas nanutanda je asi minulostí. Ti co by zakládali PWT by svůj nick odhalili RW.


  • 2

#1194 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2014 - 10:14

Dovolím si poukázat ještě na jednu nepěknou věc, se kterou jsem se v našem regionu setkal. Studentům je nabídnuto téma bakalářské práce "Geocaching a . . . . . něco". Ti, kteří zvolí toto téma si odloví pár keší, aby věděli jak to funguje a potom si založí účet na GC a zakládají keše, drtivá většina je jich dost hrozná - krabka hozená pod malou jedličku, 100 metrů špatně zaměřená, na louce 50m od hospody a 50m od tramvajové zastávky.... Zatím jsem narazil na dva takové ownery. Vše mi potvrdil člověk, se kterým jsem se setkal při odlovu jedné takové hrůzy - on totiž kontroloval, jak jeho studenti plní zadání bakalářské práce. Tobias asi bude vědět, o kterých ownerech je řeč.......


  • -1

Co nevidím, nahmatám . . .


#1195 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2014 - 11:53

additional requirements pro zalozeni by asi neprosly u GS,pokud by se nejaky ekspert zacal dozadovat publikace svoji zasyflene igelitky s krabickou od Ramy u nich za chalupou. Takze muzu jen rewirnikum poprat hodne silne nervy, male sklony k alkoholismu a podekovat jim za to co delaji...ja osobne v brzke dobe zabiju prvni kotatko, jednu veteranskou kes mam adoptovanou (tradicka v korenech stromu, ale s osmiletou historii), ale na vlastni se nechystam. Protoze neprichazi napad a u nas kes bez napadu a v blbem provedeni takrka znamena, ze bych musel po meste chodit kanalama....to radsi budu sedet cely den na stanovisti na eventu...


  • 2

#1196 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2014 - 10:16


Short Description

Tato keš se nachází v takové díře.

Long Description

Tato keš se nachází v takové díře.

 

 

 

Doslova vzato, je tohle vlastně návrat k těm "kořenům geocachingu", po kterém někteří tolik volají - hledat něco ukrytého v díře ;-) http://coord.info/GCF


  • 6

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#1197 Sopdet Reviewer

Sopdet Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2014 - 13:43

Jo obcas je sranda cist ty "listingy" a je fakt ze posledni dobou si dost casto s nektermi kolegy vymenujeme perlicky :D

 

Pro informaci vsem, v CR je aktualne 433 NEPUBLIKOVANYCH KESI, bud jiz v reseni, nebo jeste ve fronte :)

 

Jinak take mam par "specialitek"

 

Short description:

Adrenalinova kes

 

Long description:

POZOR JEZDI TU VLAK. Vracejte na stejne misto at i ostatni maji stejny adrenalin. Odlov nejlepehned po odlovu vlaku, to jiny hned tak nejede.

 

Umisteni bylo v prejezdu - respektive vyplni kolejoveho telesa na prejezdu krizicim 4 proudou silnici a hlavni trat :)


  • 16

Retired Sopdet Reviewer
Bývalý reviewer pro ČR, zejména Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj


#1198 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2014 - 14:09

Sopdete, nešlo by tu ve speciálním vláknu některé perličky zvěřejňovat? Samozřejmě bez nicků autorů - i když u některých tuším. Vlákno by se mohlo jmenovat třeba Humor pro RW  aneb  Čím se také musíme prokousávat. :)

Mno, alespoň se trochu pobavíte - už jen neskutečně vysoký výskyt hrubic u některých jedinců musí dávat zabrat - jako kdyby si někteří experti alespoň nemohli zapnout kontrolu, když mateřský jazyk je pro ně jazyk téměř cizí :wacko: .


  • 5

#1199 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2014 - 14:23

... v CR je aktualne 433 NEPUBLIKOVANYCH KESI, bud jiz v reseni, nebo jeste ve fronte :) ...

To jste tedy museli keškoměrku řádně překalibrovat :D To kvůli tomu, aby vás nechytala depka při pohledu na ní ?


  • 1

#1200 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2014 - 14:38

433 ?

No krása...

Že sem tak smělý, kolik toho tak máme ve Zlínském kraji ?

Já jen, jestli mám dát nažrat FTF oslíkovi dnes večer, nebo až zítra.

Na lačno je totiž takový rychlejší.

 

10813447831.jpg


  • 0

*





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama