Přejít na obsah


Fotka

GEOGET správa databáze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2010 - 7:54

Co přesně dělá funkce v databázových nástrojích "Smazat staré waypointy.."?? Mám sice tušení jak to funguje, ale nechci něco smazat, když nevím co. Díky
  • 0
DANDU1

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2010 - 8:04

Je to odboba cisteni od archivovanych kesi. Kdyz auto kese nejaky svuj waypoint smaze, tak se o tomto aktu nedozvis. U tebe v databazi ten drive importovany waypoint zustava, ackoliv uz neplati. Tedy smaze to ty importovane waypointy, ktere nebyly od zvoleneho data aktualizovany. Rucne vytvorenych waypointu se to netyka!
  • 0

#3 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2010 - 6:32

HaLuMa napsal/a:
Tedy smaze to ty importovane waypointy, ktere nebyly od zvoleneho data aktualizovany. Rucne vytvorenych waypointu se to netyka!

Jednou jsem to zkusil a smazalo mi to právě i moje ručně přidané finální WP. Naštěstí před každým pokusem mám zálohu :).
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2010 - 7:52

pak ale nebyly vedene jako rucne vytvorene, treba proto, zes je vyexportoval a naimportoval zpet pres ne-geoget GPX format, ktery nezachova status rucne zadaneho bodu. Jinak to neni mozne. Ruzne zadane waypointy poznas tak, ze jsou v seznamu zobrazene tmavsi barvou a misto znaku + jsou oznaceny hvezdickou.
  • 0

#5 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2010 - 8:33

HaLuMa napsal/a:
pak ale nebyly vedene jako rucne vytvorene

používám tento postup:
1. najdu keš (obvykle dle GC_kodu)
2. nad ní pravým tlačítkem dám Přidat waypoint
3. název: Final, druh: Final location, prefix FI, svoji poznámku o postupu luštění a výsledné souřadnice

Databátové nástroje, první záložka Archivace kešek, tlačítko Smazat staré waypointy.
Smazaní jsem provedl někdy duben-květen, pak provedl export do navigace a byl jsem překvapen, že nikde nemám finálky, mrkl jsem se do GG a opravdu jsem je neměl. Obnova z den staré zálohy a import posledních PQ to spravilo.
Šlo by někde uložit log, co se maže? Nebo where podmínku SQL ?
  • 0

#6 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2010 - 8:38

HaLuMa napsal/a:
Ruzne zadane waypointy poznas tak, ze jsou v seznamu zobrazene tmavsi barvou a misto znaku + jsou oznaceny hvezdickou.

pro importované WP mám v levém sloupci znak +, ale pro mnou přidané nemám hvězdičku, nýbrž znak rovnosti (sloupec ID, bez vizualizačního skriptu)
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2010 - 8:46

rovnitko je specielni znak pro finalku.
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2010 - 8:51

where podminka je jednoducha: (waypoint.dtupdate < :dt) AND (waypoint.flag=1) AND (geocache.cachestatus <> 2) Tedy kdyz nebyl waypoint dlouho aktualizovany, a zaroven je importovany a zaroven nepatri ke kesce, co je archivovana. Pouzivam to rutinne a nemam s tim problem. Pokud t to smazalo neco co nema, pak proste tvuj waypoint musel mit flag, ze je improtovany. Rozne zalozeny, nebo i rucne zmeneny waypoint ma ten flag=0.
  • 0

#9 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2010 - 9:00

HaLuMa napsal/a:
where podminka je jednoducha:

(waypoint.dtupdate < :dt) AND (waypoint.flag=1) AND (geocache.cachestatus <> 2)

dík, spustím nejdříve SELECT, ať vím, co to udělá.
  • 0

#10 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2010 - 11:23

takže je to OK. Měl jsem nepořádek ve WP (hlavně z roku 2008, sice si myslím, že jsem vždy prováděl import přes PQ, ale je to dávno, těžké začátky). Pro WP pořizované ručně (alespoň všechny za poslední 2 roky) je vyplněn příznak o ručním založení správně a tyto se nemažou výše zmíněným postupem. Což mě napadá, zda by při importu (aktualizaci) nebylo možné rovnou smazat NEruční WP a nechat jen ruční a obsažené v právě prováděném importu. I když, kdoví jako neplechu by to udělalo jiným uživatelům. Co jako parametr importu (kdo chce, tak se mu to provede, jinak defaultně ne). díky za rozšíření znalostí jak funguje GG.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama