Přejít na obsah


Fotka

Nokia LD-3W - bezdrátový GPS modul


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 Kalashnikow

Kalashnikow

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2010 - 22:58

Ahoj, vsichni...Predem se omlouvam, protoze vim, ze podobne tema tu urcite uz je, mozna nekolikrat, ale potrebuju co nejrychleji od Vas zkusenych "kaceru" radu. Zacal jsem se venovat GC a rozhodl jsem se, ze pro zacatek zacnu pouzivat mobil + GPS modul...Timto bych se chtel zeptat, zda se tu najde nekdo, kdo ma zkusenost s propojenim SE W810i s GSP modulem od Nokie LD-3W? Predem mockrat dekuju vsem, kteri mi odpovi...Diky moc Radek
  • 0

#2 Kalashnikow

Kalashnikow

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2010 - 9:23

Mockrat ti dekuju...Jeste bych te poprosil, zda nevis, kde se vyskytuje navod, jak ten GPS modul zprovoznit s tima mapovyma podkladama, respektive, ktere programy si mam stahnout do mobilu. Jeste jednou diky za radu...
  • 0

#3 a5884773

a5884773

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2010 - 10:13

Ano, kopie sice stojí 250 korun, ale místo deklarovaných 1500mAh mají 650mAh. Pokud tomu nevěříš, tak do telefonu dej baterii, spus%t program energy profiler, dej settings, a tam se ukáže kapacita aku.
  • 0

#4 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2010 - 10:15

Navic staticka navigace je u LD-3W napetove zavisla, takze vymenou baterie se opet aktivuje:)
  • 0

#5 Nezmar23

Nezmar23

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2010 - 11:10

Tak jsem vypnul statiku na LDéčku. Dalo to kapku zabrat, protože spolehlivě se vypne až použitím návodu od Marka v komentářích na http://navigovat.mobilmania.cz (Marek | 26. 09. 2006 12:44 ). No a zítra lovit nové kešky, uvidíme jak nám vypnutí statiky pomůže s hledáním. :-) Jinak děkuji všem, vůbec jsem o možnosti vypnout statiku na LDéčku nevěděl.
  • 0

#6 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2010 - 12:44

presne jak pises, dle mobilmanie to delam take.pomaha to hlavne v horsim tereneu, jinak ani netreba, proste jdes tam a pak zase z5 a uprostred to proste najdes :) 3W pouzivam, nekdy mam vyplou stat, jindy zapnutou
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#7 iiann

iiann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2010 - 13:14

akryx napsal/a:
presne jak pises, dle mobilmanie to delam take.pomaha to hlavne v horsim tereneu, jinak ani netreba, proste jdes tam a pak zase z5 a uprostred to proste najdes :) 3W pouzivam, nekdy mam vyplou stat, jindy zapnutou

Troufám si nesouhlasit s tím, že by vypnutí statické navigace nebylo třeba. Měl jsem ji na LD3W zapnutou jen chvíli, ale lovit se s tím prakticky nedalo, když se pozice měnila třeba po deseti metrech...
  • 0

#8 chrastini

chrastini

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 11:36

Ahoj potřebuju poradit jak vypnout statickou navigaci. Mám telefon nokia 6303 a modul LD-3W. Stáhnul jsem si SirfDemo a podle návodu na http://navigovat.mob.../sc-3-a-1313030 jsem se dostal až k připojení do modu SIRF. Tam mi to spadne jako plno lidem co jsem cetl na forech. Psali ale ze si stahli bluetooth ovladac od bluesoleil a pak to fungovalo. Ja si myslim ze jsem si ho taky stahnul verzi 6.4.275.0 a pres setup snad nainstaloval. Pak jsem pocitac restartoval a pokusil se udelat znovu prepnuti do SIRF modu a zase to spadlo. Mohli byste mi napsat po lopate postup jak na to, uz si s tim lamu hlavu par hodin a furt nic. Chtel jsem najit odkaz navodu jak pise Nezmar23 na mobilmanii, ale nenasel jsem. Diky moc.
  • 0

#9 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 12:22

moje zkušenosti s nokia LD-3W jsou asi takové: statická navigace mi jde vypnout pouze na notebooku programem SirfDemo, ovladače jsem neřešil, použil jsem tento návod (viz. dole), ,, Zapnutí do SIRF modu: V SirfDemo menu: Action -> Transmit serial message a v dialogu Send Data zadat: $PSRF100,0,9600,8,1,0*0C a Protocol Wrapperi vybrat "NMEA" potom volba Send. Nyní jste v Sirf mode, po změnách nastavení, které Sirfdemo umožnuje, napr. aj vypnutí statické navigace Menu -> Navigation -> Static navigation.. -> enable/disable Nakonec musíte přepnut zpět do NMEA a to se dělá takto: V SirfDemo menu: Action -> Transmit serial message a v dialogu Send Data zadat: A0 A2 A0 A2 00 18 81 02 01 01 00 01 01 01 05 01 01 01 00 01 00 01 00 01 00 01 00 01 25 80 01 3A B0 B3 a Protocol Wrapperi vybrat "None (HEX)" a potom volba Send.
  • 0

#10 WinD3

WinD3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 13:18

čau. taky použivam modul ale ten LD-4-W.. ukazuje nekdy i přesnejc jak nějaka GPSka.. ale nekdy taky blbne a ukaže treba trošku uplne jinam:-) ale myslim si ze to je dobra varianta jak začit ja s tim uz ulovil neco kolem 155 kešek takže to s tim jde .. používam jen handy geocaching a chodim podle šipky:) nekdy si zajdes.. nekdy jdes treba bažinou:-D ale dojdes:-D... pro začatek to je supr věc:) a hlavne celkem levná sparuje se to hnedka a družice mě to najde do 2 minut vzdicky kdyz teda stojim na mistě..:-) jediny co je blby ze kdyz stojiš tak se ti ta šipka toči takze musiš jít aby ti to ukazovalo..
  • 0

#11 WinD3

WinD3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 13:19

chrastini napsal/a:
Ahoj potřebuju poradit jak vypnout statickou navigaci. Mám telefon nokia 6303 a modul LD-3W. Stáhnul jsem si SirfDemo a podle návodu na http://navigovat.mob.../sc-3-a-1313030 jsem se dostal až k připojení do modu SIRF. Tam mi to spadne jako plno lidem co jsem cetl na forech. Psali ale ze si stahli bluetooth ovladac od bluesoleil a pak to fungovalo. Ja si myslim ze jsem si ho taky stahnul verzi 6.4.275.0 a pres setup snad nainstaloval. Pak jsem pocitac restartoval a pokusil se udelat znovu prepnuti do SIRF modu a zase to spadlo.

Mohli byste mi napsat po lopate postup jak na to, uz si s tim lamu hlavu par hodin a furt nic. Chtel jsem najit odkaz navodu jak pise Nezmar23 na mobilmanii, ale nenasel jsem. Diky moc.


máte si koupit LD4w to je bez staticky :)
  • 0

#12 Sólista

Sólista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 14:41

Na LD 4W nedám dopustit, v kombinaci s telefonem Nokia E66 paráda. Nahraný Handy Geocaching + SmartCom GPS a jen si během lovení přepínám jestli chci info o keši nebo info o terénu.
  • 0

#13 chrastini

chrastini

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 17:30

Miki6 diky ted to jdu zkusit pak dam vedet. Diky i ostatnim za komenty. Ja prave uvazuju nad zmenou gps modulu/mobilu s navigaci, LD-3W mam uz 3 roky. Ale vypnout tu statiku jsem jeste nezkusil, tak to treba bude stacit a nebudu muset nic kupovat.
  • 0

#14 chrastini

chrastini

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 17:57

Tak se to asi povedlo - udelal jsem vse dle navodu a nikde zadnej error. Nakonec jsem Sirf Mode ukoncil tak to snad bude fachat. Asi se pudu projit a zkusit to. Kazdopadne obrovske DIKY
  • 0

#15 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 23:00

iiann napsal/a:

akryx napsal/a:
presne jak pises, dle mobilmanie to delam take.pomaha to hlavne v horsim tereneu, jinak ani netreba, proste jdes tam a pak zase z5 a uprostred to proste najdes :) 3W pouzivam, nekdy mam vyplou stat, jindy zapnutou

Troufám si nesouhlasit s tím, že by vypnutí statické navigace nebylo třeba. Měl jsem ji na LD3W zapnutou jen chvíli, ale lovit se s tím prakticky nedalo, když se pozice měnila třeba po deseti metrech...


Nerikam, ze neni treba, problem je, ze se musis pohybovat minimalni rychlosti aby GPS prijimac posilal data a to prave v terenu dela problem. Na rovine se to da eliminovat krizovym pruchodem a zjistenim mista. Ostatne vnesena odchylka u vypnute stat. je sice mensi, ale pokud jsi na miste, taxe stejne meni souradnice na zaklade vnesene odchylky. Ale porad u vyple je pohodovejsi pomalu prochazet a sledovat odchylku a sipku, nez behat 4km/h sem a tam ;)
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#16 chrastini

chrastini

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 12:43

Jo a jeste jeden problemek. Prijde mi, ze modulu trva hrozne dlouho nez se sparuje se satelitama. Nekdy to je i deset minut a nekdy se nechytne vubec a ja misto kesi se obracim znechucene domu. Vetsinou se to chytne pokud se pohybuju rychle (auto, kolo), ale pesky skoro vubec. Na geocaching pouzivam Handy GC. Tak kdyz pres tenhle programek dam "navigovat" na urcity souradnice tak snad davam pokyn ze by mel modul hledat satelity. Budu vdecny za kazdou radu. Diky
  • 0

#17 WinD3

WinD3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 13:01

chrastini napsal/a:
Jo a jeste jeden problemek. Prijde mi, ze modulu trva hrozne dlouho nez se sparuje se satelitama. Nekdy to je i deset minut a nekdy se nechytne vubec a ja misto kesi se obracim znechucene domu. Vetsinou se to chytne pokud se pohybuju rychle (auto, kolo), ale pesky skoro vubec. Na geocaching pouzivam Handy GC. Tak kdyz pres tenhle programek dam "navigovat" na urcity souradnice tak snad davam pokyn ze by mel modul hledat satelity.

Budu vdecny za kazdou radu. Diky


nevim jak LD3 ale LD4 taky nechytne kdyz se hejbes.. ale kdyz postojíš na míste tak za 2 minutky to maš jak chodis tak mi to tak necinou nenajde nebo za hodne dlouho lepši je chytat signal nekde na otevrenym prostranství.. aby proste bylo nad gpsku volny nebe:-)
  • 0

#18 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 14:23

Mám LD-4W a problém je stejný. Jakmile se pohybuješ (chůze, kolo, auto...), tak se nechytí. Když na 2 minutky zastavíš a necháš mu výhled na oblohu, tak se chytí. Pak už signál udrží bez problému i v pohybu. A i když ho ztratí (třeba někde ve skalách), tak po opětovném vylezení na signál (vylezení na vrchol skály, vyjetí z tunelu...) se přichytí hned.
  • 0

#19 WinD3

WinD3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 19:08

Robbisek napsal/a:
Mám LD-4W a problém je stejný. Jakmile se pohybuješ (chůze, kolo, auto...), tak se nechytí. Když na 2 minutky zastavíš a necháš mu výhled na oblohu, tak se chytí. Pak už signál udrží bez problému i v pohybu. A i když ho ztratí (třeba někde ve skalách), tak po opětovném vylezení na signál (vylezení na vrchol skály, vyjetí z tunelu...) se přichytí hned.


jojo přesně tak.. jinak mel jsem i zkušenost ze s ld-4w jsem došel do husteho lesa kde hledal team kešku asi s 3 navigacema tam litaly všude možna a me to navelo přesne ke kešce. takže si myslim ze to ukazuje i celkem přesně :-) jen nevyhoda té šipky ktera vede nekdy místama o kterych nikdy nikdo neslyšel ani nevidel:):-D
  • 0

#20 Kloub

Kloub

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 12:42

Ahoj používám N97 která má slabší modul aGPS takže lovení mi dá občas dost zabrat ptz navigace ukazuje s přesností plus mínus na 5 až 10m jak kdy takže přemýslím o přikoupení Nokia LD-3W jelikož to je taky Nokia a s chytrím telefonem by si mohl modul dost rozumět. Chci se ale předem zeptat jestli někdo nemáte nějaké zkušenosti když budu používat modul s asistovanou GPS? Jak moc to bude přesné? děkuji :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama