Přejít na obsah


Fotka

Pentagram - archivace


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
96 odpovědí na toto téma

#1 jahuu

jahuu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 12:59

Vazene kacerstvo, dostal jsem informaci od jednoho z mistnich myslivcu, ktery si mi stezuje, ze nekteri z vas stale nedodrzuji doporucenou dobu odlovu. Osobne si myslim, ze tyto dve skupiny mohou vedle sebe existovat, ale musi plne dodrzovat urcita pravidla. Proto vas zadam, o dusledne dodrzovani doby odlovu! Jinak budu nucen tuto serii archivovat, nebo se, v horsim pripade, vsechny kese ztrati a to samozrejme nikdo z nas nechce. Zamyslete se prosim, jestli ma cenu tudy chodit ve tme!
  • 0

#2 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 13:21

Ačkoliv mám Pentagram odloven a to řádně v době pro odlov doporučené,nemůžu než reagovat. Stále mi totiž není jasné,jakou legislativou je ošetřeno omezování svobodného pohybu obyvatelstva v lesích,ať už ve dne či v noci. Dále pak jaký zákon upravuje domnělé morální vlastnictví lesních porostů místním mysliveckým sdružením. Toto pochopím na soukromých pozemcích,příp. vojenských újezdech (Libavá,osobní zkušenost). Myslím ale (a případně mně opravte), že Lesy ČR a.s., a Svaz myslivosti rozhodně nebude to samé ... Jistě, i já souhlasím s udržením klidu pro zvěř a dodržováním bezpečnosti při možném střetu se spárkatou zvěří. Co ale nikdy neuznám, je nějaké ultimátum od lidí, kteří jezdí do lesa pro maso (ano,mám několik takových známých), a kteří pro jistou střelu nasypou krmení 15 metrů od posedu. Tolik můj názor. Serie je to pěkná, v pěkném prostředí a bylo by jí škoda. Ale na myslivce začínám být čím dál alergičtější. Howgh.
  • 2

#3 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 13:51

Myslivci si totiž myslí, že jim všechno patří. Je to pozůstatek dob nedávno minulých, na vesnicích to tak holt furt funguje. V jednom logu se mi zalíbila věta, kterou kačer opáčil měšťákovi, když se ptal, co na určitém místě pohledává za tmy: "Bylo snad vyhlášeno stanné právo, je zákaz vycházení?" Začal jsem ji používat.
  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#4 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 14:00

Trhac napsal/a:
V jednom logu se mi zalíbila věta, kterou kačer opáčil měšťákovi, když se ptal, co na určitém místě pohledává za tmy: "Bylo snad vyhlášeno stanné právo, je zákaz vycházení?"
Začal jsem ji používat.


ještě by možná bylo použitelné, že využíváš svého práva dle ústavy na volný pohyb po krajině ČR, nebo jak to je
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#5 jahuu

jahuu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 14:29

Dostal jsem takovyto mail:

Dobrý den ,zjistil jsem že jste původce pentagramu ,v naší honitbě
,trvalo mi 2 měsíce než jsem zjistil co jste za organizaci ,musím vám
říct že hodně nadšenců se pohybuje v dané lokalitě ve večerních a
nočních hodinách a vůbec nerespektují vaše doporučení... ve vašich
pravidlech máte dáno že nesmíte nikoho omezit ani mu jakýmkoli způsobem
škodit ,to že jste organizovaná skupina lidí a máte za povinnost ze
zákona o lesích ČR,nahlásit společnou akci a požádat o povolení ,to
opomíjím ...jsme sdružení MS ,máme v dané lokalitě pronajmutou honitbu
o rozloze 1300 ha +-.. máme nájem od lesů ČR,také platíme každoročně
nemalé škody a tak bych mohl pokračovat,dál a dál....od 16.5 začíná
lovecká sezona a končí 15.1 ,to je doba kdy máme možnost plnit to co nám
udává okres potažmo stát,v rámci lovu a tím zmírňování škody působených
zvěří na lesích,díky vašemu pentagramu,letos potkáváme nadšené lidičky
,kteří mnohdy netuší že v lesích probíhá také jiné dění než hledání
pokladů. Dost psaní kolem,rozhodl jsem se vás touto cestou oslovit a
požádat aby jste celou tuto akci zrušil ,volím tuto cestu lidského
jednání ,dnes když už vím jak to funguje,nebyl by problém najít a zničit
v dané lokalitě všechny kešky ,myslím že jsme všichni rozumní lidé a že
není potřeba dělat jedni druhým problémy a naschvály,hlavně pro to že je
místa v okolí určitě dost,hezčího ,na výhledy po našem krásném kraji
,jsem si vědom že vám to dalo jistě hodně námahy ,ale věřím že zvítězí
zdraví rozum a dojde mezi námi k oboustranné dohodě ,děkuji za pochopení
a přeji krásný lov !!! Prosím odpovězte ,děkuji Radek Hřib


Zajimalo by me z pravniho hlediska, jestli se takovy zakon o lcr vztahuje i na takovouto serii, protoze neni nikde napsan presny termin akce a tudiz se na miste nesejde velka skupina lidi naraz.
  • 0

#6 koyamas family

koyamas family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 14:29

Nedávno mě v pět hodin odpoledne zastavil myslivec u nás na Kozích hřbetech a s kamennou tváří povídá: "Co tady takhle v noci pohledáváte? Chcete, aby Vás někdo zastřelil?" :o Když se pak skutečně setmělo, já uslyšel z dáli střelbu a vysoká utíkala v nevelkých vzdálenostech proti mně, byl jsem pos...ý strachy. Taky jsem pak doma hledal v zákonech a nic nenašel. Ovšem to by mi po tom, co by to někdo ze zelených mužíků do mě našil, bylo prd platný.
  • 0
Vložený obrázek

#7 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 14:33

jahuu napsal/a:
Zajimalo by me z pravniho hlediska, jestli se takovy zakon o lcr vztahuje i na takovouto serii, protoze neni nikde napsan presny termin akce a tudiz se na miste nesejde velka skupina lidi naraz.


ohlašovací povinnost o shromáždění je až od 50 osob ne? resp pochybuji silně o tom, že se tam na odlov sejde organizovaně 20+ osob
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#8 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 14:59

fremen.cz napsal/a:
ohlašovací povinnost o shromáždění je až od 50 osob ne?

B) NE B)
http://portal.gov.cz...zakon&c=84/1990
§5

Ale v tomto případě nemůže být o shromáždění ani řeč.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#9 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 15:03

mno ale vycházka po lese není shromáždění ;) stejně tak jak když se má sejít 5-10 lidí někde a že pak půjdou do hospody
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#10 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 15:11

Přiznám se, že jsem dosud netušila, že pokud chci vzít děti z přírodovědného kroužku do lesa, musím mít na to speciální povolení, protože se jedná o organizovanou skupinu... Ale v rámci klidu na obou stranách bych se přimlouvala za dodržování pokynů v listingu. I když mám pochybnosti, že to k něčemu bude. Myslím, že se po lese pohybují i jiní lidé než kačeři.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#11 D@liking

D@liking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 15:13

Souhlas s Looper36. Jinak o shromáždění samozřejmě nemůže být řeč, prostě jde nezávisle na sobě pár lidí do lesa na krabičky, někdo jiný na houby a někdo jiný jen tak:) Samozřejmě je ale také v našem zájmu, aby série co nejdéle vydržela, a proto bychom se měli podle toho chovat. Možností je mnoho, jak ze strany lovců (ohleduplnost, omezení pohybu v noci), tak ze strany ownera (krátkodobě disable nebo PM či zimní spánek, zkrátka cokoli, co omezí v prvních měsících existence série návštěvnost). On ten zájem postupně opadne a série bude dále žít svým klidným životem (viz Šipka). Samozřejmě nám nic nezakazuje chodit polese i v noci, ale potom to bude otevřená válka s myslivci (a oni vždy budou tahat za delší konec provázku - sami to naznačili, že není problém krabičky zničit). Nejsem si jistý, zda je to naším cílem.
  • 0

#12 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 15:18

Ad mail: S jejich pronájmem by asi mělo souviset nějaké oznámení veřejnosti. Ovšem v naší věci by asi bylo silně neefektivní jít do jakékoli rozepře, navíc z mailu vyplývá, že jde o militantního jedince. A ta věta o, cituji, "16.5 začíná lovecká sezona a končí 15.1 ,to je doba kdy máme možnost plnit to co nám udává okres potažmo stát,v rámci lovu a tím zmírňování škody působených zvěří na lesích", v překladu "vymlátíme všechno co jde, dokud to jde" je směšná a alibistická. Větná skladba p. Hřiba je taktéž na úrovni :)ale to jsmejiž jinde ... Je to smutné.
  • 0

#13 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 15:21

D@liking to napsal dobře.
  • 0

#14 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 15:26

Já osobně proti dodržování listingů nic nemám, jen mne trochu prudí to, že si myslivci přetáčí zákony podle svého, takříkajíc. Dělat zlou krev samozřejmně nemá smysl, spíš jim decentně naznačit, že známe zákony, ale v rámci dobrých vztahů jim vyjít vstříc, aby kešky nezlikvidovali.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#15 D@liking

D@liking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 15:49

Looper36 napsal/a:
Ad mail:

S jejich pronájmem by asi mělo souviset nějaké oznámení veřejnosti. Ovšem v naší věci by asi bylo silně neefektivní jít do jakékoli rozepře, navíc z mailu vyplývá, že jde o militantního jedince. A ta věta o, cituji, "16.5 začíná lovecká sezona a končí 15.1 ,to je doba kdy máme možnost plnit to co nám udává okres potažmo stát,v rámci lovu a tím zmírňování škody působených zvěří na lesích", v překladu "vymlátíme všechno co jde, dokud to jde" je směšná a alibistická. Větná skladba p. Hřiba je taktéž na úrovni :)ale to jsmejiž jinde ...

Je to smutné.


Souhlas. Každopádně z mailu vyplývá, že se určitě domluvíme - domluvu si však představují tak, že my si své krabičky sklidíme a do lesa chodit nebudeme. Sebranka jedna. Na to bych v žádném případě nepřistoupil.

Věřím, že 90 % kačerů je rozumných a ohleduplných, ale vždy se najde 10 % těch, kteří nebudou respektovat nic. A proto si myslím, že je žádoucí ten pohyb omezit.
  • 0

#16 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 15:50

co takhle zapojit hlavu a proste akceptovat, ze tam myslivci jsou a od nekdy do nekdy tam je lovecka sezona. a stejne jako s vykrikem "svoboda pohybu" neskocim na evropske pod projizdejici autobus, tak se stejnym vykrikem nebuu pobihat v lese myslivcum pred flintama. za militantni by se spis dali oznacit jini jedinci, nez fort, kterej se preci jen chce vyhnout pruseru.. ad fremen.cz] myslivci si brani to svoje, kaceri si brani to svoje. jenze nhoda zpusobena brokovnici je preci jen asi vetsi, nez kdyz nekoho majznes po hlave oregonem
  • 0

#17 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 15:53

Hergot lidi, přestaňte se tady ohánět zákonem zaručenými právy a snažte se trochu vyjít vstříc. Sám mám ten spolek, co je schopen zabíjet zvířata pro zábavu, rád asi jako osinu víte kde, ale oni jsou stejně legální sekta jako my. Obě strany mají zájem na nějakém využívání toho prostoru, dobrá vůle druhé straně taky nechybí, tak se taky těch pár týdnů chovejte rozumně, přizpůsobte se hodinám a vejdem se do lesa všichni.
  • 0

#18 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 15:56

zLOST napsal/a:
co takhle zapojit hlavu a proste akceptovat, ze tam myslivci jsou a od nekdy do nekdy tam je lovecka sezona. a stejne jako s vykrikem "svoboda pohybu" neskocim na evropske pod projizdejici autobus, tak se stejnym vykrikem nebuu pobihat v lese myslivcum pred flintama.
za militantni by se spis dali oznacit jini jedinci, nez fort, kterej se preci jen chce vyhnout pruseru..

ad fremen.cz] myslivci si brani to svoje, kaceri si brani to svoje. jenze nhoda zpusobena brokovnici je preci jen asi vetsi, nez kdyz nekoho majznes po hlave oregonem


Ale jistě, jsem pro dodržování bezpečnosti ! Jde ale o princip. Pojem LOVECKÁ SEZÓNA ... dokážeš mi ho osvětlit, příp. legislativně podložit? Znám i jiné takové,např. HOUBAŘSKÁ SEZONA, TURISTICKÁ SEZONA ... apropó, myslivci si brání to svoje ... ale JAKÉ SVOJE, co je vlastně jejich ?
  • 0

#19 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 16:01

Toniczech napsal/a:
Hergot lidi, přestaňte se tady ohánět zákonem zaručenými právy a snažte se trochu vyjít vstříc. Sám mám ten spolek, co je schopen zabíjet zvířata pro zábavu, rád asi jako osinu víte kde, ale oni jsou stejně legální sekta jako my. Obě strany mají zájem na nějakém využívání toho prostoru, dobrá vůle druhé straně taky nechybí, tak se taky těch pár týdnů chovejte rozumně, přizpůsobte se hodinám a vejdem se do lesa všichni.

Asi ne, ten s flintou píše jasně "kompromis" podle nich:

Dost psaní kolem,rozhodl jsem se vás touto cestou oslovit a
požádat aby jste celou tuto akci zrušil ,volím tuto cestu lidského
jednání ,dnes když už vím jak to funguje,nebyl by problém najít a zničit
v dané lokalitě všechny kešky

česky tedy: nechoďte tam a my vám to nezničíme
  • 0

#20 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 16:03

Dr. Vota: Buch hřebík na hlavu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama