Přejít na obsah


Fotka

Pentagram - archivace


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
96 odpovědí na toto téma

#21 h4nek

h4nek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 16:09

Prostě budeme respektovat návštěvní hodiny a když nám zničej krabky, tak jim podpálíme posedy...:D
  • 1

#22 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 16:59

cesky tedy: nechodte tam, kdyz tam pobihame my s flintama.
  • 0

#23 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 17:24

Kdysi, kdyz jsem byval mlady a neklidny, tak jsem znaval jednoho ALFa, kterej s oblibou nicil posedy. Vetsinou jakykoli radikalismus neschvaluji, ale zrovna myslivci me posledni dobou hodne pijou krev. To co napsal nimrod Hrib neni namet k diskuzi, ale docela slusne napsany rozkaz UKONCETE HRU! Takovy pristup se mi ani trosku nelibi...
  • 0
GARMIN OREGON 300 (HTC HD2)
nejen GeoAlbum http://lukasludvik.rajce.net

#24 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 17:28

Pěkně LuLuk.

zLOST napsal/a:
cesky tedy: nechodte tam, kdyz tam pobihame my s flintama.


Spíš mongolsky.
  • 0

#25 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 17:36

dr.vota napsal/a:
Asi ne, ten s flintou píše jasně "kompromis" podle nich:

Dost psaní kolem,rozhodl jsem se vás touto cestou oslovit a
požádat aby jste celou tuto akci zrušil ,volím tuto cestu lidského
jednání ,dnes když už vím jak to funguje,nebyl by problém najít a zničit
v dané lokalitě všechny kešky

česky tedy: nechoďte tam a my vám to nezničíme



Síly jsou sice k naší škodě dost nerovné, ale snaha domluvit se tam očividně nechybí. Jinak by totiž takovou věc provedli rovnou a bez nějakého dopisování.
  • 0

#26 jahuu

jahuu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 17:48

Jeste jsem mu neodpovedel, napisu mu asi rano. Jen netusim, jestli pristoupi na nejaky kompromis. Sam mam na myslivce urcity nekladny nazor, ale snazim se to resit objektivne.
  • 0

#27 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 18:14

Držím palce. Bylo by škoda pěkné procházky.
  • 0

#28 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 18:20

myslivci mi přijdou jako pěkná svoloč..dnes u nás dělali lov na kachny..zakaz střílení 200m od obydlí? nezájem.dát třeba dopředu vědět, že se něco bude dít? proč? tam kde dnes ty jatky byly, mám dvě keše, doufám že někdo nepřišel k uhoně na honě.. přitom by stačily tabulky, list papíru na vývěsku.. a mimochodem, příklad - vyplašili tři kachny, padlo 23 ran, padla jediná :-) ¨ hlavně že mi broky zvonily po střeše, dnes u nás prošelo olovo... říkal jsem jim v loni, že v křoví mají mrtvou srnu - u cesty na Mukařovský vrch - nezájem, to není naše, to je sousedů. ale dát jim vědět to ne..byla tam 2 měsíce... pokud někdo střílí po tmě na něco co neví co je, je to I D I O T a nic jiného..o tom že se nesmí v noci do lesa, nic nevím, les má v noci svoje kouzlo..
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#29 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 18:22

My jsme se svým Smajlíkem dopadli stejně. Firma, která měla pronajatý les (pro správu lesai pro chov zvěře) postupovala stejným způsobem - několikrát krabky zlikvidovali, pak se přeci jen ozvali s tím, že se chtějí domluvit. Domluva spočívala jinými slovy v tom, že se máme sbalit a vypadnout. Samozřejmě se oháněli stejně - plašením zvěře, ničením "přírody" a nepovolenou organizovanou akcí. Samozřejmě že se nejedná o organizovanou akci ve smyslu zákona, která by se musela hlásit. Stejně tak o jakýkoli škodách na přírodě se nedá mluvit, už jen v porovnání s tím, co tam způsobuje jejich lesní technika a že se jedná o běžný les na pěstování dřeva, nikoli CHKO. Dokonce ani neprobíhaly noční odlovy. Nicméně, i po neúspěšné druhé verzi Smajlíka, kdy jsme pro změnu byli trnem v oku místním domorodcům, už jsem na tento typ kešek (obrazce) rezignoval a nemíním se v tom nadále angažovat. Předpokládám, že k tomu nakonec dojdou všichni, tedy i autor Pentagramu. Člověk prostě nemá sílu a chuť se donekonečna potýkat s blbci, a to na obou stranách.
  • 0

#30 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 18:26

CZECH.TIR napsal/a:
...


doufám, že jsi jim poslal písemné sdělení, že požaduješ ekologickou likvidaci broků že svých okapů aby nedošlo ke kontaminaci deštové vody :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#31 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 18:37

h4nek napsal/a:
Prostě budeme respektovat návštěvní hodiny a když nám zničej krabky, tak jim podpálíme posedy...:D


Správně naříznuté posedy jako odveta za sesbírané krabky by byly myslím efektivnější.

Myslivec by si měl uvědomit, že je v tom lese na návštěvě jako my. Napsal bych mu, že jak napadne sníh (a už to nebude dlouho trvat), bude mít zvěř od kačerů pokoj a že doufáme, že už nebude k dalším incidentům docházet.
  • 0
Vložený obrázek

#32 suhajici

suhajici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 20:09

dnes jsme na pentagramu byli s koudelníky a slizeň krabiček asi začala. místo jedné tam byl plastový obal od infůze (kačeři, kteří tam byli ráno keš našli nepoškozenou), na druhém místě zbyl jen originální pytlík, ovšem krabička včetně obsahu byla fuč.
  • 0

#33 D@liking

D@liking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 20:18

suhajici napsal/a:
dnes jsme na pentagramu byli s koudelníky a slizeň krabiček asi začala. místo jedné tam byl plastový obal od infůze (kačeři, kteří tam byli ráno keš našli nepoškozenou), na druhém místě zbyl jen originální pytlík, ovšem krabička včetně obsahu byla fuč.


Osobně si myslím, že nejlepším řešením pro Pentagram je v současné době zimní spánek (jako třeba u Knoflíku). Pokud tedy chceme, aby tady byl Pentagram déle než dva měsíce. Bohužel v souboji s tou mysliveckou sebrankou budeme vždy tahat za kratší provázek:(
  • 0

#34 suhajici

suhajici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 20:39

pokud bych někdy dělal podobnou sérii, tak bych asi volil samé jednoduché WIG keše. při příchodu na místo by se kačer dozvěděl souřadnice krabičky kdesi podél silnice okolo lokality a údaje pro výpočet bonusu. pro uznání logu bych možná ani nepožadoval zápis v logbuku, stačilo by mi jako důkaz zalogování keše na webu Wherigo. možná by to bylo řešení i pro stávající série.
  • 0

#35 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 20:53

Hmm s myslivcema je to asi marnej boj a nařezávání posedů je ničení majetku, stejně jako ničení kešek, ale taky by tam mohlo dojít ke zranění, což by byl problém, tak se na podobné nápady vykašlete... Ale takové ostříhané vlasy v děravém sáčku nechané na místech kam mohou mířit jim zkazí loveckou sezonu...
  • 0

#36 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 20:54

Hmm s myslivcema je to asi marnej boj a nařezávání posedů je ničení majetku, stejně jako ničení kešek, ale taky by tam mohlo dojít ke zranění, což by byl problém, tak se na podobné nápady vykašlete... Ale takové ostříhané vlasy v děravém sáčku nechané na místech kam mohou mířit jim zkazí loveckou sezonu...
  • 0

#37 h4nek

h4nek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 21:10

Já to řekl jenom ze srandy.:) Zajímalo by mě, kolik takových pronajatých lesů se u nás nachází... Bylo by dobré domluvit se na návštěvních hodinách, které by jsme dodržovali. Jenže problém je, že je vždy někdo poruší.:( Pokud už začali ty krabky sbírat tak nevím, jestli má cenu je dávat zpět...
  • 0

#38 lednacek72

lednacek72

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 21:15

Tak s myslivcema jsem řešil co s přejetou zvěří na kolejích a větší deb....jsem zatím nepotkal.Takže při slově myslivec se mě otvírá kudla v kapse a nejraději bych tohle sdružení rádoby odborníku zrušil.Jejich a jim podobné spolky jsou o penězích a ne o pěčí a ochranu přírody.Pokud to čte nějaký myslivec a má pocit že se mu křivdí tak ať napíše a já ho sradostí z jeho omylu a dokonalosti vyvedu.Jelikož se stěmito lidmy,pokud se tak dají nazvat setkávám často a opravdu se divím že je úředně nezakázaly,nejen že jsou nebezpeční samí sobě,ale i jiným.
  • 0

#39 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 21:15

dovolte mi v teto souvislosti popsat dnesni setkani s panem myslivcem v ramci odlovu pentagramu, predem upozornuji, ze vse probehlo z me strany a nakonec i ze strany myslivce ve vsi slusnosti:
u kese cislo 7 se proti nam (ja a jeffix) vyritila ctyrkolka čca v 14:00), na ktere sedel invalidni myslivec se svoji manzelkou, hned na nas spustil co tady jako hledame a zacal se rozcilovat ze mu tady bandy kaceru delaj neuveritelny skody. nepustil nas ke slovu, slusne vychovani ho nechame domluvit. cituji:

"ja bych vam naparil kazdemu sedesat tisic pokuty, to se musi hlasit takovadle akce v lese, sedim tady jak pica, cekam na jelena a misto toho vyleze chlap s bludickou na hlave, po chvili se z druhe strany z krovi ze tmy vynori zenska bez bludicky, ktera nadava na chlapa ze ji zene travinama. motate se taj vsichni na azimutech jak hovna pod jezem"

Obraceje se na manzelku pravil:

" mařka ja ti rikal ze mas zustat doma, ja je tady chcu jebat a pred tebou nemožu" pote dodal stezejni vec: " ja po vas patral dva mesice, dva mesice mi trvalo nez jsem na te bedne zjistil co vy jste zac, co tu vlastne hledate."

pak jsme s ekonecne dostali ke slovu my, nejdrive jsme ho pochvaili, ze je z hlediska patrani lepsi nez rada Vacatko, nacez jsme mu velmi slusne objasnili, co jsme zac a ze tento les neni zadna chranena rezervace a ze stejne jako houbari, bezci, fotiči motylu, prvosenek, koňader se zde muzeme svobodne pohybovat. Navic jsme ho upozornili, ze budeme stejne jako vetsina slusnych kaceru v tomto lese jen ve dne, a to nejen na zaklade pokynu autora kesi, ale i s vedomim toho, ze neni sezony, kdy by myslivci nekoho nepostrelili. Po chvili se debata stavala vice a vice pratelstejsi, obcas teda jeste zaperlil slovy ze kdyby nas potkala lan, ze nas rozkope, nebot se neboji ani vlka :-) ale hlavne dosli jsme k finalni otazce, co mu presne jako myslivci tedy vadi, na coz odpovedel:

" me vadi, ze tady sedim jak pica a za celej rok jsem si ani jednou nepicnul, proc tady nemate pet mist kam budete lezt, ale proc zrovna 30? "
rozumejme, odehnali jsme mu zver do sousedniho reviru, kde si tedy picnou. nevim, nerozumim myslivosti, proto jsme krom nasi racionalni obrany nevyvolavali zadne zbytecne slovickarici rozpravy a na usmirenou jsme mu slibili, ze jeho slova napiseme na forum a autorovi do logu k pripadnemu zamysleni a eventuelnimu zvazeni nejake upravy serie, ale ze vic pro neho nemuzeme udelat...
  • 1

#40 Saronhon

Saronhon

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 21:16

mirotiro napsal/a:
Hmm s myslivcema je to asi marnej boj a nařezávání posedů je ničení majetku, stejně jako ničení kešek, ale taky by tam mohlo dojít ke zranění, což by byl problém, tak se na podobné nápady vykašlete... Ale takové ostříhané vlasy v děravém sáčku nechané na místech kam mohou mířit jim zkazí loveckou sezonu...


Tak, tak, kolega má pravdu. Kus silonové punčochy a trocha vlasů, kterých dostanete v každém kadeřnictví bez problémů klidně pytel (a pokud by se někdo ptal, tak máte na půdě kuny), dokáže divy. :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama