Přejít na obsah


Fotka

Pentagram - archivace


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
96 odpovědí na toto téma

#81 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 17:19

Pripojuji se k tem, kteri nize jiz zminovali moznost zridit "profesni" organizaci, neco jako CEMBA v ramci MTB. Nejde ani tak o to, aby vsichni kaceri byli v takove organizaci (vsichni bikeri taky nejsou v CEMBE), ale abychom meli neco, co bude vystupovat a prosazovat nase zajmy. Se stale vetsi popularitou tohoto sportu (ano, nebojim se to tak nazvat) a se stale se zvetsujici medializaci je neco takoveho drive nebo pozdeji nevyhnutelne. A to nemluvim o tom, ze se stale vice rozmahaji ruzne obrazce, powertraily, serie ci jak to nazveme, tedy mista, ktera lakaji destiky ne-li stovky kaceru o vikendech (sam mam FCPT odloveno a na konci rijna tam bylo celkem min. 60 lidi, jet tam jako mudla ridic no nevim...). A ono se nejedna jen o problematiku lesu a CHKO apod., ale i uzivani statniho ci obecniho majetku (ruku na srdce, pouzit dopravni znacku k ulozeni cache neni pravne -ted myslim pravne, ne z hledika logiky :) - uplne jednoduche...). Vznik takoveto organizace by nam mohl pomoci v jednani se zucastnenymi subjekty a treba se podilet i na vzniku novych pravnich uprav. Coz by s sebou prineslo mozna i zjednoznacneni pravidel pro ukladani cachi, nektere se my zdaji byt na nevhodnych, nektere dokonce v nebezpecnych a zakazanych mistech...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#82 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 17:26

jahuu: souhalsím, mezi kačery i myslivci jsou lidé různí, což platí i o jakékoliv skupině. Povolení od majitele jistě ano, povolení od MS....hm... proč? Nejsou to také uživateli lesa, jako kdokoliv jiný? To, že MS Svatoslav chrání jeleny je jistě skvělé, nicméně to, že je v sousedním revíru jiný myslivec klidně legálně střelí vypovídá spíše o tom, že by se myslivci měli dohodnout, jak to s tou ochranou tedy vlastně v praxi bude. Vyplašení chráněného druhu je škoda, souhlasím. Ale věděl o tom někdo předem? Jinak si myslím, že obrazce jsou v tak překeškované zemi jako je ČR. nešťastná věc
  • 0

#83 jahuu

jahuu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 18:00

...
  • 0

#84 jahuu

jahuu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 18:03

...
  • 0

#85 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 18:31

jahuu: mě jde o něco trochu jiného. Myslím, že nejde říct že na jedné straně jsou myslivci a na druhé ostatní veřejnost. Les může po svém používat řada různých nadšenců a každý ho vidí trochu jinak. Jinak ho vidí lesák, jinak myslivec, jinak houbař, jinak botanik, jinak fotograf, jinak turista, jinak chalupář, který se tam jde po nedělním obědě projít a jinak kačer a jinak čáp černý. Důležité je, aby se tam pokud možno všichni nějak podobrém směstnali. Ale automaticky se ptát MS, jestli tak je možno dát kešku (-y) mi připadá trochu navíc. Nevím, jestli MS konzultuje například s botanikem instalaci krmelce nebo s lesákem přitlučení posedu na strom. Bohužel ovšem současná legislativa je k myslivcům mnohem více než vstřícná a tak asi má teorie o myslivci jako o jednom z uživatelů lesa je v praxi neudržitelná... bohužel. Pokud není známo, že je v místě říjiště nebo čápoviště, težko lze někomu mít za zlé, že běžným používáním lesa plaší Kubíka. Jiná věc je, že obrazec byl asi už zátěží neúnosnou.
  • 0

#86 jahuu

jahuu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 18:43

...
  • 0

#87 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 19:29

Vývoj Pentagramu ilustruje to, co si už delší dobu myslím o sériích. Předesílám, že Pentagram neznám, odlovil jsem jen Jonatána na Kladensku a FCPT. Obě tyto série jsem si při odlovu užil, a ještě jednou díky autorům za jejich přípravu. Přesto si myslím, že série geocachingu škodí: 1. Vysoký počet keší přitáhne velké množství lovců. 2. Velké množství lovců zcela zákonitě znamená zátěž pro danou lokalitu. 3. Je jen otázkou času kdy tato zátěž vyústí v konflikt se zájmy někoho jiného v dané lokalitě. U Pentagramu to jsou myslivci. U FCPT to jsou místní obyvatelé a třeba vztekle troubící řidiči, kteří se vyhýbají autům zaparkovaným na neočekávaných místech. 4. Vzniká vzájemná nevraživost, jednotlivé skupiny si navzájem rozšlapávají bábovičky (ničí keše, nařezávají posedy...), dochází k nežádoucí veřejné prezentaci geocachingu - a navíc v nepříznivém světle. Série jsou sice zábavné a mají kouzelné účinky na statistiky nálezů :). Přesto nakonec škodí nám i hře. Tu zábavu si přece dokážeme při odlovu obstarat i jinak.
  • 0

#88 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 21:37

Myslivec pan Hřib... hezké lesnické jméno. Sympaťák - hledání pokladů toleruje, dokonce dal návrh na novou kešku... a argumenty proti obrazcům jako by si vyčetl přímo tady na fóru od odpůrců obrazců. Vyplašení zvěře je vážný argument - vyplašení jelenů, kteří se tam přišli až z 50km okolí pářit (jak to vi, když je jinde střílejí?) a vyplašení čápa černého (nevím, možná tím hlukem cvakajících krabiček?). Trochu se divím, že ty jeleny a čápa nevyplašila spíš střelba z brokovnic, když je ta lovecká sezóna... a první starost byla, aby tam kešeři nechodili, že by jim mohl nějaký myslivec, který CHRÁNÍ zvěř, omylem brokama vyprášit kožich :@ Přijde mi to takové velmi zvláštní ... jahuu - ty jsi s tím panem myslivcem Hřibem mluvil osobně nebo jen přes nějaký e-mail?
  • 1

#89 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 21:43

Pitrus: no me spis udivuje to, ze jezdeni ctyrkolkou po lese mu vubec nevadi a naopak to sam praktikuje. Ale to urcite nikoho nerusi a ani nezapacha.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#90 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 22:02

jahuu napsal/a:
...
Třeba například MS Svatoslav se v těchto lesích snaží CHRÁNIT jeleny, kteří se sem chodí pářit až z 50 km okolí a tím, že jsme jeleny vyhnali do okolních lesů, kde je povoleno je lovit, už přišli o život 3 mladí samci.
Nebo zde hnízdí čáp černý, jménem Kubík a ten, jelikož je plachý, odletěl kamsi do Francie.
Takže jsem vlastně docela rád za archivaci.
...

Napsal jsem to ve vláknu vedle, ale radši to zopakuju, protože to sem patří:
Nelíbí se mi, že se mi někdo snaží podsouvat pocit viny.
Jako bych za to mohl já, že nějací myslivci někde picli o 3 jeleny víc (opravdu víc? oni nevědí, co můžou zastřelit?), nebo že se čáp rozhodl z nějakého důvodu přestěhovat, S GC tohle vůbec nemusí souviset.
Nemám rád manipulace, ani skryté.
  • 0

#91 jahuu

jahuu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 23:59

...
  • 0

#92 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 0:05

jahuu napsal/a:
Ano, mluvil jsem s nim osobne.

Je docela zvlastni, ze cesky narod si vsechno prekrucuje tak, jak se mu to zrovna hodi..

Nikdy vam nerikali, abyste se chovali k prirode s uctou?

Dejme priklad, kazde zvire je ziva bytost a ta bytost asi nekde bydli. A ted vezmeme v potaz, ze nejaka skupina kaceru, nebo i vic skupin se promenaduje tomu zvireti u baraku.

Co udela normalni clovek, kdyz mu vecer vyrvava nejaka particka pod okny? Zavola policii, hotovo, smytec.

Co muze udelat takove zvire v lese? Utece, nic jineho mu nezbyde.

Zjednodusene receno, my bydlime ve mestech, zvirata v lese.
Kdyz jdu k nekomu na navstevu, chovam se jako idiot? Asi ne, to by se nehodilo.
Kdyz jdu do lesa, jdu vlaste na navstevu ke zveri.
Je takovy problem tolerovat potreby zvere?
Jsme sice pani tvorstva, ale take proto bysme meli tolerovat ostatni druhy.

Takze (hlavne) mestaci, lovte si ty svoje micra za okapem a az se naucite neco o prirode a chovani v prirode, pak teprve vyrazte do lesa.

A ted, kdo jsi bez viny, hod po mne kamenem!

Tak nevím, asi tomu nerozumím. Měl jsem za to, že jsi to byl ty, kdo všechny ty kačery do toho lesa vlastně pozval :o
  • 0

#93 jahuu

jahuu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 0:21

...
  • 0

#94 Dragel

Dragel

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 1:44

Když to tak čtu, tak tam vidím zájem myslivců na jejich honitbě a nesmlouvavé, ač slušné, uzavření této serie. Myslím, že vždy bude problém mezi kačery a myslivci. Problém je v tom, že GC je příliš křehký na tuhle "válku" a vždy prohraje. Myslivec nemůže střílet na to co se pohne, takže výhružky o zastřelení nejsou na místě. Když se někdo v lese bojí je to jeho problém a to, že se někdo nebojí je jeho věc. Pokud chce někdo vidět za pár hodin 20 nebo 50 shnilých pařezů je to jeho věc. Takové serie neodsuzuji, mají něco do sebe. Do budoucna by měl, že owner takové serie použít atributy lovu a zákazu v noci. Ten, kdo tyto atributy poruší, ať si pak sám poslouchá naštvaný myslivce. Víc se s tím prostě nedá dělat. Pravidla můžou být napsaná 1000x ,ale nedá se tak ovlivnit jednání všech kačerů.
  • 0

#95 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 7:35

Ohledně čápa - je listopad a už delší dobu není kdovíjak teplo takže bych čekal, že všichni čápi budou už dávno v teplejších krajinách v zahraničí. Dělají to tak odjakživa stejně jako mnoho jiných druhů ptáků... A série obecně - u silnice bude opravdu problém v tom, že nevhodně parkující auto může způsobit komplikace v dopravě. V lese bych ale žádné problémy nečekal, to by tam každý den musely vyrážet stovky kačerů. Věřil bych spíš tomu, že je v lese přes léto a na podzim mnohem víc lidí hledajících houby a borůvky než těch co hledají cachešky (a to i když tam je nějaká takováto série). To že bývá okolí cachešky rozryté je jiná věc, ale ani zdaleka to nedosahuje toho, co zvládnou divočáci (a vím o čem mluvím - bydlím u lesa, takže nám chodí rozrývat zahradu... a zavírat branku do lesa nás to zatím nepřimělo) A ohledně myslivců obecně - holt pořád musíme doufat, že se co nejdřív navzájem postřílí...
  • 0

#96 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 7:45

jahuu, to s tím bytečkem jelenů v lese je sprostá rozumuprostá demagogie. Jedno oko na mý punčošce nezůstalo suchý, ale mozkový závity se chvějí v křeči ještě teď. Což je ostatně vidět z mýho psaní. Jediný, co z tvýho psaní vyznívá jasně, je, že o tom víš naprosto kulový. Stejně tak jako víš kulový o manipulaci, co s tebou provádí páni myslivcové. Ale tvuj boj. -------------------- Lidi, proboha, přestaňte už donekonečna omílat tu kravinu s podřezáváním posedů. Jednou to tu zaznělo jako nadsázka, pro uvolnění, a pro demonstraci právě opačného zaměření (jako nonsens), a nablbkové se toho chytí a deklarují to tu jako argument...
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#97 jahuu

jahuu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 8:17

Budiž, série je v archivu, krabky mám doma, všichni přežili, víc mě to nezajímá.. K Pentagramu už není víc co říct. Zámek.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama