Přejít na obsah


Fotka

Jak zabezpečit kešku na zimu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 16:05

Ahoj,bohužel se nám blíží zima a tak bych měl dotaz jak(jestli to jde) zabezpečit kešku na zimu,mám totiž kešku tak že nejspíš její úkryt zapadne sněhem tak bych vás poprosil o nějaké rady jestli to tedy vůbec jde ji zabezpečit
  • 0

#2 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 16:06

vyzvednou z místa uložení a na zimu disable
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#3 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 16:14

Nejde - buď si jí kačeři vyhrabou, nebo jí umísti tak, že jí sníh nebude vadit, nebo jí na zimu "zazimuj" (= disable). Ale disable je ta nejnemožnější varianta, ačkoli ji někteří volí... Chápu to třeba u knoflíku, že je třeba, aby se příroda vzpamatovala. Ale jindy je to zbytečné... Moje kešky až zapadnou sněhem, tak buudou zapadlé - pokud je někdo vyhrabe, ať klidně loguje, pokud je pak zase zahrabe... Toť asi vše.
  • 0

#4 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 16:19

Robbisek napsal/a:Moje kešky až zapadnou sněhem, tak buudou zapadlé - pokud je někdo vyhrabe, ať klidně loguje, pokud je pak zase zahrabe... Toť asi vše.

Tak.


Hodí se přidat vhodný atribut - ne/přeškrtlá sněhová vločka.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#5 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 17:06

Já kešku při zasněžení asi disabluju, protože je v bedničce v zemi. Když napadne sníh a kačeři budou logovat, budou k místu uložení vyšlapané stopy a kolem uměle nasypaný sníh. Bojím se, že mudly by to mohlo zaujmout. Ale to jen v obodobí, kdy bude ten sníh. :)
  • 0

#6 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 17:44

Jako fakt, ze keska je pod snehem, neni duvod pro disable, si myslim. Akorat to bude po 3 mesicich drazdit reviewery (bude-li tam snih dlouho dobu). Disablovani je naopak pochopitelne v mistech, ktere jsou otevrene jen pres nejakou sezonu (napr. Jeleni prikop na Prazskem hrade) a nebo je loveni kese v zime prilis nebezpecne (ale to je spise problem kacera, ktery neuposlechne varovani majitele, takze i tady je disable zbytecny). V neposledni rade se da ocekavat, ze kacer po precteni logu zjisti duvod disablovani a stejne si pro kesuli pujde. Takovych disablovanych kesi je porad plno.
  • 0

#7 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 19:21

Myslím, že na ošetření bohatě stačí přidat správný atribut. Jsou šílenci, kteří keš klidně i vyhrabou ze sněhu. Mudlů bych se nebála. Být mudlou a vidět někde uměle navršenou hromádku sněhu, tak mě ani nenapadne ji rozhrabovat. První co by mě napadlo, že si nejspíš někdo potřeboval ulevit a nasypal na to sníh.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#8 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 19:32

o možnosti disable(tedy spíše o tom jak to hodně kačerů dělá) vím jenže mi to příjde jako blbost hned disablovat keš kvůli sněhu,to taky když příjdou lijáky na několik dní hned keš disablovat nebudu,tak když na to nejsou žádný finty tak holt budu muset do listingu výrazně napsat že budou muset hrabat a je to mauricie:to by bylo první co by napadlo i mě
  • 0

#9 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 19:32

Jo vyhrabou ze sněhu, přemístí jinam a případně poničí úkryt. Vše znám velice dobře. A to neudělali nějací začátečníci s pár stovkama na kontě, ale takzvaní mazáci. Atribut neatribut stejně na takovou keš půjdou...
  • 0

#10 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 20:10

No, tak to je fakt kotel.
Bohusz přesně vystihuje to, co má Smogeo v podpisu:

Kačer debil je horší jak mudla hajzl.

Přitom to byla jeho 500. keš... To fakt hlava nebere...
  • 0

#11 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 20:17

Smogeo napsal/a:
No a to je právě průshvih, kdyz se tem šílencům nechá moznost lognout se i do bednicky pod snehem. Drevena bednicka rada zamrza a lovci jsou ji schopni kvuli bodu rozstipat, primrznout muze i maskovaci material na plastovou krabicku a kdyz se to nekdo pokusi vyhrabat, tak ji taky rozbije. viz treba Bohusz a GC1H8R7


Debil ti rozbije krabku i v lete, to neni duvod na disable. Jak jsem psal, on ti totiz ani disable nezabrani logovat, kdyz tam keska je. Kouknu do logu, zjistim, ze je to disabled jen kvuli snehu a jdu hledat (je to jen priklad, ja to tak nedelam).
  • 0

#12 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 22:32

Smogeo napsal/a:
njn, praxe ukazuje, že pokud owner nechce aby mu kačeři během disable loupali perníček, musí ji fyzicky z terénu odstranit. Takže to je asi nejlepší návod na zazimování. :)


Druha vec je, jak se k tomu stavi revieweri, k pripadu ze snih bude nekde (na horach docela pravdepodobne) dele nez 3 mesice. Vzhledem k tomu, ze snih opravdu neni duvod na disable, mohou po tomto case hrozit archivaci. Nedokazi si treba predstavit, ze by na Aljasce disablovali vesmes vsechny kese na nekolik mesicu (snih tam je rozhodne dele nez 3 mesice). :D
  • 0

#13 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 22:42

k-lord napsal/a:
Nedokazi si treba predstavit, ze by na Aljasce disablovali vesmes vsechny kese na nekolik mesicu (snih tam je rozhodne dele nez 3 mesice). :D

Nevim, jak na Aljasce, ale podle me zkusenosti z Kanady, konkretne z Montrealu a Ottawy: ty kesky proste NEJSOU na zemi (natoz v zemi). Vetsina z nich se nachazi mezi 0.8 a 1.8 metru nad zemi - pak jsou schopny fungovat bez problemu celorocne :pB)..
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#14 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 23:14

PaBa napsal/a:
Nevim, jak na Aljasce, ale podle me zkusenosti z Kanady, konkretne z Montrealu a Ottawy: ty kesky proste NEJSOU na zemi (natoz v zemi). Vetsina z nich se nachazi mezi 0.8 a 1.8 metru nad zemi - pak jsou schopny fungovat bez problemu celorocne :pB)..


Tak souhlasim, ze ve mestech je to spise vse nad zemi. Ono i v Anchorage jsem jich na zemi moc nenasel. Ale mimo mesto, taktez z vlastni zkusenosti vim, ze temer vsechno bylo na zemi (pod kameny ci klacky, pod koreny stromu apod.)
  • 0

#15 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 8:31

Opět řešíte kraviny. Prostě pixlu nechám v zimě tak jak je. Pokud je u země a je v místech kde zachumelí, tak BY MĚLA mít příslušný attribut. Kačer debil dokáže keš zničit i v létě. Takže ....prostě nech to ležet a na jaře oprav škody. Každopádně ty vaše zimní disabled jsou hrozný hovadiny...
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#16 labyorkie

labyorkie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 8:41

Nebudu zakládat nové téma, ale zeptám se vás... Když už jste u zimních keší, existuje nějaký Bookmark na keše odlovitelné za sněhu? Protože jsem již sama poznala, že najít v zídce u země kešku prostě nejde (to bych musela přijít s lopatou a odházet všechen sníh od zídky, abych našla tu správnou skulinku ve které keš je) nebo piště aspon nějaké tipy, u kterých víte, že keš je ve výšce nebo není zasypaná případným sněhem. Díky
  • 0

#17 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 10:06

Ostrovním keškám snížit obtížnost, jakmile zamrzne vodní plocha okolo. Naopak zvýšit, pokud se bude nutno vrhnout do vody teplé +4°C! :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#18 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 10:07

V keškách, kde je součástí voda, ji vyměnit za fridex!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#19 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 11:40

Napisu vam sem neco z druhe srany. Me osobne se totiz lov v zimne moc libi a vyhrabavani kesi ze snehu taky. Kdyz se mi podari najit kes na prvni bagrovani, nelituju trochy prace a udelam taky neco pro zabavu kamaradu co prijdou po me a vyhloubim jeste nekolik zkusebnich vrtu. Kdyz se mi nahodou podari kes poskodit, beru jako svoji povinnost ji taky opravit. kdyz jsem nahodou rozkrapl Dragonriderovi filmovku na ostrove, tak jsem proste mazal po praskajicim ledu a pul metru snehu do auta pro nahradni... Nereste disablovani, je to konina (az na vyjimky).
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#20 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 12:29

Smogeo napsal/a:
Ať může soudruh qnik lovit pěkně v teple a světle.

Pripocitej k soudruhovi i mne. A bez blbejch kecu by to neslo? B)

Nevim, proc by melo bejt zimni loveni spatna vec - uz par let ve snehu lovim(e) a divny to prislo mozna jen rozumprdum z fora.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama