Přejít na obsah


Fotka

Stromolezecke vlakno - tipy a triky, otazky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1937 odpovědí na toto téma

#1901 mar-si-ci

mar-si-ci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2017 - 11:59

Ahoj,

při hledání "uzlu" distel hitch jsem narazil na webu animated knots na verzi, kdy na koncích repky jsou uvázána oka. Zajímalo by mě, jakým uzlem jsou ta oka uvázaná, jestli je to vůdcovský uzel nebo něco jiného.  

 

Ještě odkaz na animaci distel hitch

 

Díky za radu  ;)


Tento příspěvek byl upraven od mar-si-ci: 29 duben 2017 - 11:59

  • 0

#1902 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2017 - 12:34

V tomto konkretnim pripade je tam uvazana dvojita rybarska smycka. Abych si prihral svou polivcicku, tak http://uzly.8u.cz/in...514&fi=#aId_514  :D


Tento příspěvek byl upraven od gord: 29 duben 2017 - 12:35

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1903 mar-si-ci

mar-si-ci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2017 - 12:37

Díky moc


  • 0

#1904 (SOS)

(SOS)

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2017 - 13:20

V tomto konkretnim pripade je tam uvazana dvojita rybarska smycka. Abych si prihral svou polivcicku, tak http://uzly.8u.cz/in...514&fi=#aId_514  :D

Proč ta skromnost? Podle tvého návodu jsem si upletl žebřík a nemohu si ho vynachválit (i ostatní mi ho závidějí) :-)


  • 0

#1905 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2017 - 11:17

Taková zajímavost o "nehodě" ve 25 metrech.
http://liberec.idnes...rec-zpravy_jape


  • 0

#1906 pezik1

pezik1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2017 - 11:20

Ahoj,

stojim pred rozhodnutim obmeny sve stavajici grigri 1, kterou uz mam drahne let a uz je dost osoupana a tak uz se mi 2x stalo, ze kdyz jsem se pri slanovani ze stromu (velka vyska) jsem to trosku rozjel, tak i kdyz jsem grigri pustil, tak se nezastavila a skoncil mirnym padem  :(

Nastesti pouzivam jistici prusik, takze to vzdy dopadlo ok.

 

Kazdopadne zpatky k me otazke na ty, kteri jsou vic v obraze a sleduji vyvoj pomucek.

 

Po rychle resersi mi jako 2 hlavni moznosti vyslo toto:

 

1) grigri+

2) rig

 

Pokud pominu rozdil v cene a velikosti (vaze) obou pomucek, tak co by jste mi z vlastni zkusenosti doporucili?

 

Primarni ucel je samozrejme lezeni pro T5 kese: na stromy technikou yo-yo a obcasne slanovani + staveni lanovky

PS: Lano pouzivam statiku 10mm, pripadne pri malem lezeni kratkou dynamiku 10,5

 

Diky za jekekoliv podnety a rady.


  • 0

#1907 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2017 - 12:43

Hlavně gri-gri je jistící pomůcka. Od gri-gri2 jsem se po nějaké době vrátil k brzdě Descender od Rock empire. Je z mého víc blbuvzdorná, navíc určena jako pracovní pomůcka. Funguje i na mokrém špinavém laně.


  • 0

#1908 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2017 - 12:46

Ahoj,

stojim pred rozhodnutim obmeny sve stavajici grigri 1, kterou uz mam drahne let a uz je dost osoupana a tak uz se mi 2x stalo, ze kdyz jsem se pri slanovani ze stromu (velka vyska) jsem to trosku rozjel, tak i kdyz jsem grigri pustil, tak se nezastavila a skoncil mirnym padem  :(

Nastesti pouzivam jistici prusik, takze to vzdy dopadlo ok.

 

Kazdopadne zpatky k me otazke na ty, kteri jsou vic v obraze a sleduji vyvoj pomucek.

 

Po rychle resersi mi jako 2 hlavni moznosti vyslo toto:

 

1) grigri+

2) rig

 

Pokud pominu rozdil v cene a velikosti (vaze) obou pomucek, tak co by jste mi z vlastni zkusenosti doporucili?

 

Primarni ucel je samozrejme lezeni pro T5 kese: na stromy technikou yo-yo a obcasne slanovani + staveni lanovky

PS: Lano pouzivam statiku 10mm, pripadne pri malem lezeni kratkou dynamiku 10,5

 

Diky za jekekoliv podnety a rady.

nahoru croll, dolů stoppetzl. grigri2 mám na stavění lanovek.


  • 0

#1909 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2017 - 13:15

Před rokem jsem Grigri 1 obměnil za RIG a jsem spokojený. Takže doporučuji.

 

edit: Většinou ho používám pro výstup i pro slanění.


Tento příspěvek byl upraven od Kohout team: 08 listopad 2017 - 13:18

  • 2

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#1910 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2017 - 20:27

Nemám praktickou zkušenost, ale na internetu jsem si přečetl, že RIG je určen k použití s lany o průměru od 10.5 do 11.5 mm.

Vzhledem k

 

Lano pouzivam statiku 10mm

 

bych pořízení RIGu dobře zvážil.

Prodavač v jednom pracovním obchodě mi v podobné cenové relaci jako RIG   velmi doporučoval Camp Druid, ale s tím už vůbec nemám zkušenost.


  • 0

#1911 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2017 - 21:29

Začínal jsem na GriGri2, ale časem jsem povýšil na SIR od Singing Rock.

Je na lano o průměru 10-12mm. A má antipanic systém - tj. při velkém zatáhnutí za páčku se zakousne. Nehrozí tak riziko pádu při puštění volného konce lana a současného zatažení za páčku v panice se čehokoli chytnou...

Pravda dnes to má i GriGri+ to jsem zatím neměl možnost vyzkoušet.

 

Jinak nahoru taky občas lezu s Crollem a Pantinem, ale pak je nutné se v koruně převázat na slanění - což je pro začátečníka nebo svátečního lezce nebezpečné. Ono dá práci i pouhé vysvětlení a navigování jak nahoře sundat kladku a jumar a slanit na grigrině, siru nebo obdobným pomůckám.


  • 0

#1912 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2017 - 21:32

No. Tak podle me je to chyba obsluhy. Pokud se k tomu budes chovat podle navodu, t.j. budes drzet volnej konec lana stejne jako u jisticich pomucek bez samocinnyho brzdeni (osma a podobne), pak musis v pohode zastavit vzdy, stejne jako na ty osme nebo kyblu. Grigri se chova stejne ve smyslu ze kdyz zatahnes za volnej konec lana, brzdi i kdybys packu drzel odjistenou. Nevim jestli mas ten prusik pod nebo nad. Pokud pod, tak brzdi misto ty ruky ktera to ma drzet.

 

Dalsi zajimavej parametr je vaha. Nenasel jsem to pro starou grigri 1, ale treba pro grigri 2 si precti https://www.petzl.co...it-for-a-grigri.

V podstate nad 100 kilo negarantujou ze to bude fungovat. Coz se obavam ze bezpecne prekracujes. Coz neznamena ze bys na tom nemohl slanovat, ale na to ze to zabrzdi samo bych fakt nespolejhal, resp. bych se nedivil kdyz ne. A ve snu be me nenapadlo slanovat na grigri aniz bych to mel plne pod kontrolou jeste rukou co drzi konec lana.

 

Ostatne tohle je taky rozdil mezi tema sportovnima a pracovnima pomuckama. Ten RIG je v tomhle preci jen bezpecnejsia je delanej na trochu vetsi zatizeni.


  • 0

#1913 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2017 - 23:48

Za mě naprostá spokojenost se SIREM, a to ve směru nahoru i dolu. Není třeba se obávat, že se panikstopka kouše při rychlejší jízdě, funguje opravdu jen při větším zatažení za páčku. Je pro mě příjemné robustnější tělo, než má girgri, přítomnost panikstopky a příznivější cena než u RIGU. Jen pozor na to, že se lano vkládá opačným směrem, než u grigri. Ale obrázky na těle po zaklapnutí umožňují jasnou kontrolu správnosti vedení lana. Kdyby sis chtěl slanění s ním třeba vyzkoušet, tak se klidně ozvi.  


  • 1

#1914 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 8:09

V podstate nad 100 kilo negarantujou ze to bude fungovat. Coz se obavam ze bezpecne prekracujes. Coz neznamena ze bys na tom nemohl slanovat, ale na to ze to zabrzdi samo bych fakt nespolejhal, resp. bych se nedivil kdyz ne. A ve snu be me nenapadlo slanovat na grigri aniz bych to mel plne pod kontrolou jeste rukou co drzi konec lana.

 

Aspoň důvod proč se pořád držet na svoji váze 80 kg :-)


  • 0

#1915 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 8:20

Souhlas s TARATARATA, taky jsem naprosto spokojen se SIRem. Je to fakt kus zeleza, takze ho muzes pripadne pouzit na odhaneni vlku. Jako jeho hlavni nevyhodu vidim jen to, ze to chce cit a naucit se najit tu spravnou polohu paky, ve ktere to jede dobre. U grigri je ten uhel otevreni mnohem vetsi, takze je tam jednodussi obsluha. U SIRa je taky mnohem vetsi moznost zatizeni.


  • 0

#1916 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 9:18

Mně tedy naopak SIR, když jsem ho zkoušela, nevyhovoval vůbec, a je nás takových víc, tak rozhodně doporučuju předem vyzkoušet, jestli ti sedne. Nová gri-gri už má antipanic také, tak odpadá i tato jeho výhoda oproti gri-gri. RIG je zřejmě určen na o trochu silnější lana, než používáš, toto doporučení výrobce bych dodržovala a z toho důvodu o něm neuvažovala. Ještě existuje ID, což je asi to nejlepší, co můžeš sehnat, kombinuje všechny výhody zmiňovaných produktů a je kompletně blbuvzdorná. Její nevýhodou je vyšší hmotnost, neklouže po laně tak snadno, jako gri-gri, a někoho může také odradit vyšší cena.


  • 0

#1917 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 9:30

No. Tak podle me je to chyba obsluhy. Pokud se k tomu budes chovat podle navodu, t.j. budes drzet volnej konec lana stejne jako u jisticich pomucek bez samocinnyho brzdeni (osma a podobne), pak musis v pohode zastavit vzdy, stejne jako na ty osme nebo kyblu. Grigri se chova stejne ve smyslu ze kdyz zatahnes za volnej konec lana, brzdi i kdybys packu drzel odjistenou. Nevim jestli mas ten prusik pod nebo nad. Pokud pod, tak brzdi misto ty ruky ktera to ma drzet.

 

Dalsi zajimavej parametr je vaha. Nenasel jsem to pro starou grigri 1, ale treba pro grigri 2 si precti https://www.petzl.co...it-for-a-grigri.

V podstate nad 100 kilo negarantujou ze to bude fungovat. Coz se obavam ze bezpecne prekracujes. Coz neznamena ze bys na tom nemohl slanovat, ale na to ze to zabrzdi samo bych fakt nespolejhal, resp. bych se nedivil kdyz ne. A ve snu be me nenapadlo slanovat na grigri aniz bych to mel plne pod kontrolou jeste rukou co drzi konec lana.

 

Ano popisoval jsem příklad, kterej by se mohl stát při nedodržení správného postupu. Zvláště ze strany nějakého začátečníka, kterému půjčíš vybavení a 3x za rok si vyleze na strom. A pokud člověk zpanikaří a začne se instinktivně čehokoli chytat - i páčky - může být zle.

Samozřejmě by měly být na místě i další jistící opatření (prusík, další lano, ...)

 

100kg v žádném případě nepřekračuji, i kdybych si na záda pověsil kovadlinu. I s vybavením se vejdu do 70kg :-)

Ale ani 100kg kačer neměl problémy s prokluzem, dřív spíš povolí nějaká větvička na stromě při špatným nahození...

 

Netvrdím že SIR je nejlepší, byla to jen další varianta a chce se to s ním malinko naučit. A pořizoval jsem ho v době, kdy ještě nebyla grigri+


  • 0

#1918 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 10:36

Ano popisoval jsem příklad, kterej by se mohl stát při nedodržení správného postupu. Zvláště ze strany nějakého začátečníka, kterému půjčíš vybavení a 3x za rok si vyleze na strom. A pokud člověk zpanikaří a začne se instinktivně čehokoli chytat - i páčky - může být zle.

Samozřejmě by měly být na místě i další jistící opatření (prusík, další lano, ...)

 

100kg v žádném případě nepřekračuji, i kdybych si na záda pověsil kovadlinu. I s vybavením se vejdu do 70kg :-)

Ale ani 100kg kačer neměl problémy s prokluzem, dřív spíš povolí nějaká větvička na stromě při špatným nahození...

 

Netvrdím že SIR je nejlepší, byla to jen další varianta a chce se to s ním malinko naučit. A pořizoval jsem ho v době, kdy ještě nebyla grigri+

Tak Pezik v zadnym pripade neni zacatecnik. Akorat ze neni uplne nejlehci. Ostane kdovi jestli tech 100kg nemam i ja. Kdyz jsem s komplet vybavou ovesenej kdovi cim, bude to docela na hrane. Me grigri funguje, presto ji ale duveruju jen v omezene mire (jako ostatne jakymukoliv jinymu udelatku)


  • 0

#1919 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 12:02

Mně tedy naopak SIR, když jsem ho zkoušela, nevyhovoval vůbec, a je nás takových víc, tak rozhodně doporučuju předem vyzkoušet, jestli ti sedne. Nová gri-gri už má antipanic také, tak odpadá i tato jeho výhoda oproti gri-gri. RIG je zřejmě určen na o trochu silnější lana, než používáš, toto doporučení výrobce bych dodržovala a z toho důvodu o něm neuvažovala. Ještě existuje ID, což je asi to nejlepší, co můžeš sehnat, kombinuje všechny výhody zmiňovaných produktů a je kompletně blbuvzdorná. Její nevýhodou je vyšší hmotnost, neklouže po laně tak snadno, jako gri-gri, a někoho může také odradit vyšší cena.

 

Ono se o tom moc nemluvi, ale krome maximalni hmotnosti existuje i minimalni hmotnost. Se SIRem jsem mel problemy prave kvuli ni. Ta cistlivost packy je pak mnohem vetsi, takze posun o 2 milimetry muze slaneni zastavit. Ale naucil jsem se s nim i pri sve hmotnosti zachazet a nakonec mi celkem vyhovoval.

 

ID je podle meho jiny level, ta cena je dle meho opravnena. Na nem se mi libi treba to, ze lano je mozne zalozit bez odepnuti ID od sedaku (kotviciho bodu), takze nehrozi pad do hlubiny... A pozor, ID jsou v ruznych velikostech (S a L) podle prumeru lana.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1920 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 12:20

Ještě bych doporučil ke zvážení CT Sparrow - velice dobře vymyšleno.


  • 1

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama