Přejít na obsah


Fotka

Kacerska asociace ano ci ne?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
71 odpovědí na toto téma

#1 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 17:44

DOPLNENI: Jen pro poradek-ja osobne nic takoveho zakladat nechci (delat neco pro ostatni - to si koleduje o potrestani:) - coz je videt i na tomto vlakne;) ). Jen mne zajimalo, co k tomu kdo napisete, kdyz se na jinych mistech stale objevuje tema niceni kesi a ruseni pentagramu a budovani serii apod. a nekonecne dohady o tom, jak je mozne, ze nekdo pro ten geocaching nema pochopeniB) Toto jsem psal jiz na jednom vlakne, ale myslim, ze si to zaslouzi vlakno sve, neb i na jinch jsou zminky o tomto tematu... Pripojuji se k tem, kteri nize jiz zminovali moznost zridit "profesni" organizaci, neco jako CEMBA v ramci MTB. Nejde ani tak o to, aby vsichni kaceri byli v takove organizaci (vsichni bikeri taky nejsou v CEMBE), ale abychom meli neco, co bude vystupovat a prosazovat nase zajmy. Se stale vetsi popularitou tohoto sportu (ano, nebojim se to tak nazvat) a se stale se zvetsujici medializaci je neco takoveho drive nebo pozdeji nevyhnutelne. A to nemluvim o tom, ze se stale vice rozmahaji ruzne obrazce, powertraily, serie ci jak to nazveme, tedy mista, ktera lakaji destiky ne-li stovky kaceru o vikendech (sam mam FCPT odloveno a na konci rijna tam bylo celkem min. 60 lidi, jet tam jako mudla ridic no nevim...). A ono se nejedna jen o problematiku lesu a CHKO apod., ale i uzivani statniho ci obecniho majetku (ruku na srdce, pouzit dopravni znacku k ulozeni cache neni pravne -ted myslim pravne, ne z hledika logiky smiley - uplne jednoduche...). Vznik takoveto organizace by nam mohl pomoci v jednani se zucastnenymi subjekty a treba se podilet i na vzniku novych pravnich uprav. Coz by s sebou prineslo mozna i zjednoznacneni pravidel pro ukladani cachi, nektere se my zdaji byt na nevhodnych, nektere dokonce v nebezpecnych a zakazanych mistech...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#2 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 17:50

Možná se zde očekávají nějaké spíše souhlasné myšlenky, ale já jsem zásadně proti. Vznik takoveto organizace by nam mohl pomoci v jednani se zucastnenymi subjekty a treba se podilet i na vzniku novych pravnich uprav. - již z pouhé této věty mi vstávají vlasy na hlavě, a to jich moc není.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#3 Guraim

Guraim

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 17:51

Kupříkladu Měsíční šachta je zrovna z těch co nevyhovují, neb vstup je tam skrz mříže apod. A byla by velká škoda, aby taková keš zanikla. Budovat něco oficiálního a tudíž i příliš viditelného se mi nejeví přínosné. Lepší být na hraně zákona s větší srandou než v jeho mezích a kadit při zdi....
  • 0

#4 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 17:53

nosferatu XIII.: a jak to bude s provozem, potazmo financovanim? O tom mas jakou predstavu?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#5 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 17:53

Blbost. Ver mi, ze by to nedopadlo dobre...
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#6 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 17:54

To zlicinaci: Kazde myslenky jsou vitany :)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#7 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 17:56

To, cim jsem zacal toto vlakno, je pouze namet, nikoliv finalni reseni. Jsem si vedom jak jeho moznych kladu, tak negativ a navic je zde spousta veci, ktere by sly oznacit jako "unknown"... To satan: toto je velmi predcasna otazka, ale kdyz uz si ji vyslovil...Napada mne kombinace prispevku z rad clenu plus urcity sponzoring (a prosim neptej se me, kolik by bylo clenu, to vazne nevim :) a kdo by to chtel sponzorovat ti ted taky nereknu :) ale na druhou stranu je i geocaching docela byznys...)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#8 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 18:04

Kdo se moc pta moc se dozvi. Jsou tu schvalovaci, verim v jejich zdravej rozum:-)
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#9 DShay

DShay

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 18:05

Ano, založíme organizaci...pak bychom měli zvolit představenstvo, určit termín pravidelných měsíčních schůzek...pak zjistíme, že potřebuje podvýbory, které se budou scházet dvakrát do měsíce...pak založíme odbory a budeme protestovat proti vysokým cenám garmina...a nakonec si necháme kešky budovat od Číňanů, protože to vyjde levnějc...tak takhle opravdu, prosím, ne. Vždyť já loni objevil geocaching jako skvělou, částečně undergroundovou zábavu, která spojuje občas adrenalin s výletama a poctivě ujitejma kilákama... Prosím, neblbni! K čemu se pořád zviditelňovat poutat pozornost, zakládat organizace?! nevím jak vy, ale já teda štempl a členckou legitimaci "s ještěrkou" nepotřebuju a pokud za mnou jednou v daleké budoucnosti někdo přijde, abych vstoupil do strany, tak ho odvedu na GC1QMT2 a nechám ho tam až zčerná:)! P.S.: pro autora vlákna - neber si můj příspěvek jako urážlivý či útočící na Tvou osobu nebo tvá práva, je to jen můj styl humoru, nicméně názor můj je jasný.;)
  • 0

#10 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 18:08

To DSHay: i takto si dovedu predstavit mozny konec asociace :) to je vzdy problem s institucionalizaci :) znas to, dej blbci funkci... no osobne jsem zvedav, jak to dopadne....B)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#11 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 18:16

NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE Je to dostatečně jasné sdělení ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#12 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 18:16

Tak podobne organizace jsou naprosto normalni ve vetsina statu USA. Ja sam jsem clenem GCCO (Geocaching Colorado). Tyto organizace funguji velmi dobre. Organizuji radu eventu (od ruznych party, vzdelavacich eventu az po eventy - organizuji tu geocoinfesty a geowoodstocky). Maji svouji strukturu prezident, viceprezident, sekretar a dalsi cleny. Proste rozhoduji, o tom, co, jako organizace, udelaji pro geocaching v danem state. Ano koluji tam i penize, prave pro tu organizaci ale treba i pro tomboly apod. Po te dobe co jsem clenem GCCO, bych si rozhodne pral, aby neco takoveho bylo mozno i v CR. ALE!!!! Nejsem naivni, a je mi 100% jasne, ze toto u nas NIKDY vzniknout nemuze. Proste je to taky o povaze lidi. U nas si myslim, ze by to hadkami a neduverou ve vedeni skoncilo tak rychle, jak by to vzniklo. Takze za me, bylo by to urcite dobre, kdyby to fungovalo, ale fungovat to nebude.
  • 0

#13 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 18:21

To k-lord: je pravdou, ze osobne znam jen malo sdruzeni, ktere funguji bez problemu...a debata nad tim, proc tomu tak je by byla zajimava, ale asi patri na nejake jine misto...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#14 DShay

DShay

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 18:21

nosferatuXIII napsal/a:
Ta kdo by to chtel sponzorovat ti ted taky nereknu ale na druhou stranu je i geocaching docela byznys...)


první příspěvek sem bral jako recesi, ale tímhle tvým s prominutím žvástem si u mě klesl na úroveň jednobuněčné formy života...jestli chceš dělat byznys, jdi si koupit pole a postav si na něm solárku a netahej ho sem...(tečka, vykřičník, konec)
  • 0

#15 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 18:24

DShay napsal/a:

nosferatuXIII napsal/a:
Ta kdo by to chtel sponzorovat ti ted taky nereknu ale na druhou stranu je i geocaching docela byznys...)


první příspěvek sem bral jako recesi, ale tímhle tvým s prominutím žvástem si u mě klesl na úroveň jednobuněčné formy života...jestli chceš dělat byznys, jdi si koupit pole a postav si na něm solárku a netahej ho sem...(tečka, vykřičník, konec)


no comment
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#16 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 18:26

DShay napsal/a:

nosferatuXIII napsal/a:
Ta kdo by to chtel sponzorovat ti ted taky nereknu ale na druhou stranu je i geocaching docela byznys...)


první příspěvek sem bral jako recesi, ale tímhle tvým s prominutím žvástem si u mě klesl na úroveň jednobuněčné formy života...jestli chceš dělat byznys, jdi si koupit pole a postav si na něm solárku a netahej ho sem...(tečka, vykřičník, konec)



Jakmile se zacne nejdriv uvazovat o penezich, misto o tom, co by se delalo pro kacery, tak je takova organizace uz predem odsouzena k zaniku. Dalsi duvod, proc to u nas nemuze fungovat. Stejne tak mysleni. Jakmile si nekdo zacne spojovat organizaci pro geocaching s politickou stranou, tak to mysleni v tomto ma taky posramocene.
  • 0

#17 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 18:31

"i geocaching je docela byznys..." vyklad vety: je zajimave mnozstvi soukromych (mysleno byznys firem, etc...) subjektu, kteri na projektu geocachingu profituji jak v CZ, tak i jinde, kteri by tento projekt mohli potencionalne zadotovat... Konec vykladu Udelat si byznys na "geoasociaci" je pomerne dost nerealne...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#18 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 18:35

Ch... jsem zatím spíše moták než Kačer, ale mlčet se mi nechce. NE a NE a moc a mockrát NE. Kouzlo, které tato hra má, by tím totálně zmizlo. Úřední dohady by zcela degradovaly vše hezké. Úplně mi vstaly vlasy hrůzou. A co když se toho chytí nějaký debil - a zbytek slušných lidí se bude stydět, že se kolem hry někdy ochomýtly. To raději prchnout dříve, než se začne debilstvo šikovat.
  • 0

#19 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 18:57

Asociace - samozřejmě! Bude lobovat u u poslanců a oni nám za to vydají zákony např. kolik ulovených keší musí mít potenciální zakladatel nové keše, jak velký může být obrazec a jaký nesmí mít tvar atd. Alespoň by odpadlo spousta zbytečných diskuzí na tomto fóru.
  • 0

#20 Winston

Winston

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 19:11

Podľa mňa je to hlúposť, keď by mal byť GC takto "zoficializovaný" tak by niektoré kešky museli byť zrušené, vedelo by o ňom príliš veľa ľudí, čo by nebolo "ono".
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka