Přejít na obsah


Fotka

GG a efektivní logování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#1 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2010 - 21:39

Rád bych se zeptal, jakým způsobem lze nejefektivněji (rozuměj s co nejmenší námahou) zalogovat nálezy v GG, rep. na gc.com? Kešky mám v Oregonu některé jako kešky a některé jako POI. U nálezu kešek jsou nálezy v souboru geocache_visits.txt. To musím v GG jít kešku po kešce a manuálně nastavovat nálezy? V GSAKu se na akci 'Receive waypoint' automaticky nastaví všechny nálezy v databázi a pak jen doplním logy na gc.com. V GG nic takového není? A ještě jeden dotaz na podobné téma... Pokud mám kešky v Oregonu jako POI, tak si mám odlovené evidovat třeba na kus papíru a doma pak zase manuálně promítnout do GG? U pár kousků to jde, ale u většího množství to je opruz. Nemá zde někdo sofistikovanější postup ;)?
  • 0

#2 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2010 - 21:56

...stačí když si ten geocache_visits.txt naimportuješ do GG a označí se ti to utomaticky pokud potřebuju zalogovat v Oregonu kešku kterou nemám v GPX, tak zaloguju nejbližší keš a do poznámky napíšu GCkod skutečně najíté kešky. Pak už stačí na PC jen editovat geocache_visits.txt
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 524 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2010 - 22:13

Fieldnotes se do Gegetu importuji skutecne volbou na import. ;) A nebo se da taky pracovat opacnou cestou, ze si to nejdriv zaloguji na webu, a pak naimportuji Myfinds pocketQuery. Cest je mnoho a kazdemu vyhovuje neco jineho. i s tim logovanim. My napriklad proste kazdy nas log v logbooku vyfotime. Mame tak nejen dukaz, ale take si nemuzsime nic poznamenavat nebo oznacovat v GPSce. Pri logovani si jen otevru fotky a podle nich to zaloguji. Vidim tak datum, cas, vymeny...
  • 0

#4 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2010 - 23:02

Ja to treba delam tak, ze importuji field notes na web a pote stahuji nalezy do GG pres GJ.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#5 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2010 - 6:42

Pokud najdu kesku, kterou mam jen jako POI, tak si z toho POI bodu v GPSce vytvorim uzivatelsky bod. Po setrideni v mapsourcu krasne vidim co zalogovat.
  • 0

#6 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2010 - 7:08

Tak já taky přihodím ten svůj způsob, jak jsem se naučil logovat s co nejmenší námahou :)
Jelikož nepracuji s kešema jako POI, tak to mám jednodušší. Naimportuji nálezy přes geocache_visits.txt, tím se označí jako nalezené v GG a pak přes LogYourVisit zaloguju na GC.com.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#7 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2010 - 8:47

VŽDYCKY .. si seženu FN, ikdybych si je měl sám vytvořit z papíru. Prohátnu FN editorem, kterej předepíše text, fláknu to na web, zaloguju, stáhnu MFPQ nebo pomoci GJ a .. žádný sr*ní s tím. Každopádně bez FN už logovat neumím:-D
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2010 - 10:10

Já 99% keší loguji přes my_finds.txt z Garmina (eventuálně online z iP). Zdá se mi to jednoduché a praktické, naimportuji na gc.com, otevřu si stránku FN a pak v klidu loguji. Pak si nechám poslat MyFinds PQ nebo v případě nutného rychlého update GG přes GJ.
  • 0

#9 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2010 - 10:28

stejne jako Qnik, FN je zaklad, pokud najdu PM kes, nebo kes co mam jako POI, tak loguju nakou nejblizsi GPX kes jako note a do poznamky pisu GC kod.. ve FN predepisu casy, logy a bouchnu to na web. u FCPT jsem si dokonce nacvicil chvat tabulatoru, pg up/down, enter abych si usnadnil odbouchavani monini posilam taky FN, kde si ona upravi logy podle sebe, udelal jsem si skript, kterej tam dosazuje poradi nalezu zvlast pro ni a zvlast pro me no a pak uz jen stazeni/oznaceni jarrym, nebo v ramci generovani statistik autostatem
  • 0

#10 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2010 - 10:30

...geocache_visits.txt naimportuji do GG a pak si vytvořím FN doplněné o pořadí, čas nálezu, poděkování a to pak nahraju na gc.com - tam už stačí jednotlivé keše jen odklikat ...jednodušeji si to nedokážu ani představit :D
  • 0

#11 JKLD

JKLD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2010 - 10:47

Ahoj všem,
to co popisujete jsou zajímavé způsoby.
Já osobně si nejdříve stáhnu geocache_visits, v editoru doplním info a naimportuji všechny keše do systému. Jen mě nebaví je všechny odklikávat.

Nevíte někdo, jak je odkliknout všechny najednou?

Ušetřilo by mi to spoustu času.
Díky všem za radu.
  • 0

#12 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2010 - 11:07

Já doplňuju log až na webu, takže to odklikávání ani nezdržuje.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#13 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2010 - 17:56

Díky všem za dobré tipy (ten import geocache_visits.txt mě mohl napadnout, když už jsem před časem studoval možnosti formátů pro import :().
Diskuze výše ale u mě vyvolala dojem, že když nevím co to je FN (viz příspěvky mikroma a Qnika), tak se o něco ochuzuji :);):).
Co to je ten 'FN'?
  • 0

#14 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2010 - 18:05

geocache_visits.txt = Field Notes
  • 0

#15 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2010 - 19:11

weri napsal/a:
....Naimportuji nálezy přes geocache_visits.txt, tím se označí jako nalezené v GG a pak přes LogYourVisit zaloguju na GC.com.

Tak nevím jestli mi "logyourvisit" funguje právně - používám stejný postup, ale po odkliknutí skriptu se mi otevře logovací stránka, není ale nastavený ani typ logu, ani datum , natož FN z tagu u kešky v GG. Všechny tyhle údaje tam musím ťuknout růčo. Takže ten skript mi vlastně "jen" otevře logovací stránku s konkrétní keškou?
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#16 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2010 - 19:19

plavcik: presne tak se to chova. Jen otevre logovaci stranku.
  • 0

#17 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2010 - 19:37

Mě tady trochu uniká ta přidaná hodnota GG (a to je mi divný :)) - když natáhnu "....visits.txt" přímo na GC přes FN, tak se tam předvyplní všechno (včetně tradu, který si píšu do GPS, pak už jen doplním comment a poděkování). A už vůbec nechápu, jak a proč můžu využít import nálezů do GG a následně export pro GC.com..
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#18 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2010 - 20:09

plavcik: no pridana hodnota GG je v tom, ze kdyz pouzije napriklad Osikovo exportni FN makro, tak ti to potom spravne nastavi datum, do logu uz ti to "predepise" poradi, cas a i libovolny text ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#19 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2010 - 20:58

To ale není geogetí makro, ne? Kde ho najdu?
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#20 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2010 - 21:07

plavcik: vim ze bylo nekde tady na foru, zkus to dohledat. Ja si ho sam trosicku "priohnul" mym potrebam.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka