Přejít na obsah


Fotka

Rozšíření pro Google chrome - CacheList


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
369 odpovědí na toto téma

#41 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 7:30

Super udělátko... ;)
Jak psal montty o příspěvek výš, tak bych též uvítal pojmenování souboru a případně i spojení dvou či více do jednoho...
Skvělý by byl určitě i export jako POI nebo alespoň do KML ...
Označování na mapě je řešeno myslím velmi dobře, též při otevření listingu jednotlivé keše nelze ikonku přehlédnout, ale nějak mi uniklo zda a kde lze keše vybrat při "sloupcovém" výpisu po vyhledání - to si myslím že by byla asi též vítaná funkce (alespoň u mne)...
...na závěr přeji mnoho nápadů a elánu pro další vývoj ;)


  • 0

#42 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 8:21

Zdravím. Paráda, nápady :) ...určitě toho většinu napsaného do diskuze realizuji. Názvy souborů, možnosti nastavení zda zobrazovat filtr u mapy a další věci budou postupně následovat. Zaujalo mě generování KML. Není technicky problém soubor KML generovat a i já bych se k tomu přikláněl, jen nevím jestli to někomu pomůže pri tlačení přímo do navigace.
  • 0
John Viking

#43 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 8:52

hmhm a pro FireFox to neuvažuješ ?? je to jen dotaz ale přepínat dva prohlížeče je pakárna lol... B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#44 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 9:32

DrakMrak napsal/a:
hmhm a pro FireFox to neuvažuješ ?? je to jen dotaz ale přepínat dva prohlížeče je pakárna lol... B)


ja jsem diky tomu z ohnolisky presel na chrom a jsem dost spokojeny :pB)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#45 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 9:42

Dovolím si pro přehlednost shrnout návrhy, ať je autor nemusí hledat a může tvořit :-)

(1) -> (Hojší) Export do KML
(2) -> (Hojší) Možnost vybírat keše při sloupcovém výpisu
(3) -> (DrakMrak) Mít udělátko i pro Firefox
(4) -> (nosferatu) Mapka keší do souboru pro tisk
(5) -> (motty.rt) Možnost zvolit název vytvořeného souboru
(6) -> (motty.rt) Přidat do gpx (a asi i dalších formátů) ownera a několik posledních logů
(7) -> (motty.rt) Nové - Mít možnost si vytisknout "zhuštěnou" verzi přehledu keší.

K tomu poslednímu: chystám teď Vídeň, keší bude hafo a nechci ten výpis mít na hodně stran. Nebo když si bude někdo chystat několikadenní kešování, zase to bude na hodně stran. Myslím si, že je značná výhoda to mít na jedné dvou stranách. Přikládám obrázek s návrhem (první a třetí keš jsou nezměněny, změnil jsem pro porovnání jenom prostřední keš. Nahoře je ještě návrh zatržítka pro tohle zhušťování a taky kde by mohl být název souboru.)

Vložený obrázek
  • 0

#46 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 11:26

nosferatu XIII. napsal/a:

DrakMrak napsal/a:
hmhm a pro FireFox to neuvažuješ ?? je to jen dotaz ale přepínat dva prohlížeče je pakárna lol... B)


ja jsem diky tomu z ohnolisky presel na chrom a jsem dost spokojeny :pB)

já bych z ohňoliška na chrom taky přešel což o to ale v chromu některý věci dělají brajgl tak holt zatím ohňoliška... nechce se mi skákat z jednoho na druhý a naopak B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#47 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 20:59

Zdravím všechny. Právě jsem vydal další verzi 1.0.9 s další porcí úprav. V CSV souboru je možné zvolit, jestli chcete tisknout velikost 1,2,3,4 nebo zkratky M,S,R,L či celé názvy. V GPX souboru je nově volba, co tisknout do elementu desc, který každá navigace zpracovává jinak. Nově si tam můžete hodit název nebo nápovědu, abyste o nápovědu u některých typů navigací nepřišli. Ve WPT přibyla možnost omezit počet písmen v 11. buňce, každá navigace to má jinak. Další diskutovaná změna jsou názvy souborů. Chápu, že je vrcholně trapné mít pořád cachelist.gpx, cachelist.gpx(1), cachelist.gpx(2)… ale mám trochu problém s tím, jak zadávat název souboru. Pokud to budu nabízet před každým odesláním, dát to jednak spoustu práce a především to bude hnusné a uživatelsky podstatně méně příjemné – program bude ještě méně sexy než je teď, příjemnost klesá. Udělal jsem ale změnu, se kterou byste mohli souhlasit. Názvy se generují automaticky jako doposud bez dotazu, ale je tam přidaný datum. Málokdy se stane, že děláte dva CacheList shodné soubory během jednoho dne, navíc také víte co je za den a dokážete soubor najít. Co vy na to? Vyhovuje tento způsob pojmenovávání souborů? Jinak moc díky za seznam úkolů, už mám také jeden svůj, který má ještě násobně víc bodů. Předem říkám, že k pluginu pro FireFox se jen tak nedostanu. Ale až ukončím hlavní vývoj, zkusím rozchodit portování Chrome pluginů na FireFox – mělo by to jít a CacheList by měl jít nějak pouštět i na FF jak jsem o to m četl. Ohledně zhuštění, které už je spíš brutus zhuštění , mám pro tebe asi zásadní východisko a tím je CSV soubor. Jedná se přeci o normální EXCEL-ovskou tabulku, jedna cache jeden řádek, vejde se jich „stovka“ na stránku, stačí zmenšit písmo a máš tam jen lokaci, obtížnost a třeba popis úplně chybí. Navíc je to plně editovatelné. Realizovatelnost dalšího zhušťování ve výpisu je těžká kvůli různě dlouhým hintům a ve finále jsi často na stejné = velké velikosti. Zkus si vygenerovat CSV s 10 cachema, odstraň první řádek který tam není třeba a napiš jestli toto zhuštění vyhovuje. Prosím všechny dobrovolníky hlavně o testování – čím více toho umí (i když to jsou blbosti častokrát) tak tím více tam může být chyb na které sám nikdy nepřijdu a neopravím je. Zatím lidi…
  • 0
John Viking

#48 strycek skrblik

strycek skrblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 14:10

Všecko funguje zatím tak jak má :-) (Teda nepracuji s .loc, .gpx .wpt .csv) Uz jsem to použil při odlovu a hodně se mi to líbí. Jen bych rád řekl jednu věc, žem i příjde zbytečné zabývat se zobrazováním - a filtrováním cachí na mapě, když už takový doplněk exixstuje. Přijde mi to zbytečné plýtvání časem na něčem, co je již hotovo. Ale to je na tobě, zda to budeš nějak dál řešit i ne :-) Ke stažení je to např. tady http://www.s474n.com...member-pm-mapu/
  • 0

#49 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 16:23

Pokud je to obtížné, tak určitě vystačím s těmito názvy souborů i CSV. To jsem ani nevěděl, že je Excel, proto mě nenapadlo to použít. Sice si musím promazat a upravit sloupce, aby to vešlo na stránku, ale třeba jednou přibude možnost konfigurace. Ale to není nijak akutní, to už spíš až budeš hodně dolaďovat.
Jinak v tom CSV jsou drobné chybky při otevření Openofficem (jestli to dělá i ve Wordu, to nevím, bo ho nevedu) - viz následující příloha.
A díky za další porci změn.

Vložený obrázek
  • 0

#50 Stan_Da

Stan_Da

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 18:18

Ajajaj! Tohle nedopadne dobře ;). Obávám se, že to bude na přání remcalů na sebe nabalovat další a další fičury, až to bude přebujelé jako jistý program na stahování keší. Ale jinak gratuluji k dobrému počinu! ... a jako správný remcal přidávám hned jednu poznámku: Pokud si někdo (není to sice můj případ...) vytiskne mapu, ze které si udělal pomocí CacheListu seznam a jde na lov, uvidí na mapě ikony kešek s čísly. Možná by bylo dobré, aby ta čísla byla i u jednotlivých položek vytištěného seznamu.
  • 0

#51 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 22:17

Opět zdravím všechny sledující vývoj CacheListu. Vydal jsem novou verzi, která snad zviditelní Ownera v GPX souborech u některých aplikací/navigací používajících jiný element Placed By - plus další opravy chyb. Pro strycek skrblik: děkuji, jestli se to líbí, ovšem zásadně nesouhlasím s tím, že by plugin neměl obsahovat skrývání cachí. Plugin má být především pohodlný a k pohodlí filtrování jednoznačně patří! Navíc je zbytečné říkat, že obdobný plugin na filtrování existuje, když je pro JINÝ PROHLÍŽEČ a z pohledu CacheListu zcela neslučitelný. Pro Stan_Da: Budu se snažit cpát do CacheListu jen to, co se sestavováním seznamu (a nahráváním do navigace) úzce souvisí. Primárně se budu snažit o jednoduchost, proto také plánuji změnit ikonky a způsob přidávání z detailu cache, aby vše bylo intuitivní. Jinak k poznámce s mapou – já neznám nikoho kdo by si tiskl mapu kvůli odlovu, ale i kdyby to někdo chtěl, nelze to technicky realizovat, protože ty čísla tam nedělám já, ale přímo web geocachingu. Čísla se navíc s posuvem mapy u každé cache náhodně mění a neseděly by s tiskem. Zobrazení čísel si lze vypnout vedle mapy nebo trvale v nastavení. P.S.: Pokud se Vám plugin líbí, řekněte o něm vašim známým kačerům ;) Pomůže to rozšíření a zkvalitnění (=nápady, oprava chyb ) .
  • 0
John Viking

#52 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 0:00

John Viking napsal/a:
...že obdobný plugin na filtrování existuje, když je pro JINÝ PROHLÍŽEČ a z pohledu CacheListu zcela neslučitelný...

...jen technická - mnoho pluginu pro firefox, stejně jako zmiňovaný, funguje stejně dobře jak v opeře tak i v chrome ;)
Nicméně oba filtry funguji v pohodě "vedle sebe" ... drobný rozdíl je (kromě množství možností) že jeden filtruje pouze vybraný (či spíše nevybraný :)) druh keše bez ohledu zda byla ta která keš nalezena či nikoliv a druhý pouze nenalezené (jak je to se založenými netuším) ... v podstatě ani nevím co je "lepší" a je to dost možná i jedno ;) škoda že ani jeden nenabízí filtr (nevím zda proveditelné) podle velikostí, obtížnosti, terénu, ... a snad v blízké budoucnosti i hodnocení...
  • 0

#53 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 7:23

Zkusil jsem. Skrývání bloku CacheListFiltru je pěkné, ale chtělo by to i možnost ho zase zapnout, nebo jsem to jen nenašel? Já to po vypnutí zapnul až v nastavovací stránce nastavení rozšiřovacích modulů. Zapnuté filtování silně zpomaluje odezvu a tak bych ho chtěl zapínat jen ručně, v přehuštěné oblasti, jinak mi smajlíci nevadí.
  • 0

#54 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 7:46

Ahoj ten filtr jde opravdu znovu zobrazit jen v nastavení. Založil jsem to na myšlence, že PM si ho skryjí natrvalo a BM jako já ho tam nechají, protože jenom jeho existence nic nezpomalí. Pokud filtr nic nefiltruje (neprovádí žádné skrývání) tak stránky nezpomalí protože to je jen kus textu. Pokud začne filtrovat (skrývat alespoň jednu z možností typu cachí), může to znamenat zátěž, na které se pokusím ještě zapracovat. Popel na hlavu... Zkusil jsem si skript pro zprovoznění filtru a po hlubším prozkoumání se nestačím divit. Je to geniálně jednoduché zavolání jedné přímo jejich JavaScriptové funkce a funguje to i v Chromu. Tím pádem se musím omluvit, protože kdybych tohle věděl, filtr neprogramuji a pouze použiji stávající řešení - moje velká blbost :( - z neiformovanosti o tom že skript neběží jen na FF.
  • 0
John Viking

#55 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 8:03

Důvod skrývání byl ten, že už jsem nad tím měl okno z QLwatch a už se mi tam těch okýnek zdálo moc. Ale je to jedno, opravdu to ničemu nevadí.
  • 0

#56 Gecko

Gecko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 12:45

Diky za vynikajici vec. Chrome dlouho pouzivam i listingy tisknu. Uz se tesim na vyzkouseni. Mel bych jenom jednu vec ;) Rad bych nejak ovlivnil mnozstvi textu, ktery tisknu kdyz si zaskrtnu u kesi text a dam seznam pro tisk. Vetsinou si u multin tisknu pouze informace o jednotlivych stages a o kesce (info jsem si kopiroval do wordu). Stejne tak si mazu anglickou cas listingu. Nyni mi vyjedou ohromne odstavce textu, ze ktereho potrebuji nekdy i jen malou cast. Ale nevim jestli je to technicky mozne :(
  • 0

#57 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 14:28

Zdravím, ještě pouvažuji, jestli neudělat editovatelný i listing, zajímavá myšlenka. To by šlo pouze v případě volby listingu jako textu (nikoliv html neboli volba vše).
  • 0
John Viking

#58 Gecko

Gecko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2010 - 10:24

John Viking napsal/a:
Zdravím, ještě pouvažuji, jestli neudělat editovatelný i listing, zajímavá myšlenka. To by šlo pouze v případě volby listingu jako textu (nikoliv html neboli volba vše).


Ano to jsem mel presne na mysli. Pouze editace textoveho listingu. Kdyz jsem si totiz zkusmo vyjel nekolik multin bylo tam hrozne moc zbytecneho textu. Treba kdyz ma treba kes jak cesky tak anglicky popis, tak je llisting prakticky zbytecne dvojnasobne dlouhy.
  • 0

#59 tomaho

tomaho

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2010 - 21:50

Mohla by byt v tom WPT velikost kesky? ;) Perfektni prace, Ted uz je chrome pouzitelnejsi. Docela pouzivam oziexplorer a wpt jsem si delal z loc souboru konvertovanim do wpt (trivialni skript pouzivajici gpsbabel a nastaveny jako default pro .loc ve FF). Jenze hinty a velikost kese jsem si tam psal rukama. Tak ted bych treba nemusel ;) Jeste jednou diky, tohle je dost povedeny doplnek do chrome
  • 0

#60 jostix

jostix

    jostix

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2010 - 23:14

Používám. Jsem spokojen. Oceňuji jednoduchost = použitelnost. Tleskám a děkuji autorovi.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama