Přejít na obsah


Fotka

Rozšíření pro Google chrome - CacheList


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
369 odpovědí na toto téma

#101 david a klara

david a klara

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 12:44

Tak super, po importu do SmartGPX to již zobrazuje typy keší i s obrázky, tak jak má a všude kde má. Jen to asi stále (měl jsem pocit, že verze 1.1.5 to uměla) nerozpozná mnou nalezené keše (u kešky se nezobraií smajlík v seznamu kešek). Ale jinak paráda díky moc :-)
  • 0

#102 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 11:35

Tak to vypadá, že je to v pořádku. Už se to automaticky importuje gpx do mapsource (což nepotřebuju), importují se i waypointy, a totéž i v navigaci. Takže je to přesně to, co potřebuju. Jen bych se přimlouval za to filtrování na mapě GS, pořád mi to při zapnutém filtrování značně zatěžuje a zpomaluje PC.
  • 0

#103 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 11:20

vynikající aplikace, kvuli které stálo za to nainstalovat Google Chrome ;) jinak šlo by prosím poupravit možnosti gpx souboru tak aby název cache mohl být desetimístný zkrácený název původní cache (tedy ne GCkod) a možnost mít v description typ cache - t/d a kod cache ? Víceméně po vzoru Skrýšotlače. např: TR11-GCXXXYY (tradiční regulár 1/1, kod na gc) jinak vynikající počin, líbí se mi to
  • 0

#104 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 13:05

Zdravím :) Do CacheListu jsem dodělal podporu GGT souborů pro Geoget. Osobně to vůbec neznám, požadavky které jsem shromáždil od dvou lidí byly co řádek to kód cache, ale prý je to užitečné k filtrování v Geogetu - jestli ho někdo používáte, můžete to zkusit a případně reagovat ;) 2mpik: zkusil jsem zvětšit periodu skrývání, snad to zabere 2Trauma_Zero: zkusím to nějak promyslet pro další verze, uvidíme :)
  • 0
John Viking

#105 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 13:09

GGT je proste textak, co radek to GC kod.
  • 0

#106 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 20:12

Ještě by mě zajímalo jestli by nějakým způsobem šlo, cache do cachelistu označit už při letmém (bublinovém) náhledu na cache při prohlížení mapy na gc.com. Zda je to technicky vůbec možné, aby si pak plugin sám otevřel URL někde na pozadí a vycucal z ní potřebné údaje.
  • 0

#107 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2011 - 9:56

Trauma_Zero napsal/a:
Ještě by mě zajímalo jestli by nějakým způsobem šlo, cache do cachelistu označit už při letmém (bublinovém) náhledu na cache při prohlížení mapy na gc.com. Zda je to technicky vůbec možné, aby si pak plugin sám otevřel URL někde na pozadí a vycucal z ní potřebné údaje.

Pokud je to na co se ptáš, tak si nech zobrazit u ikonek na mapě čísla a potom je do cachelistu přidáš kliknutím na toto číslo. A dokonce se mi zdá, že v poslední verzi to číslo pak zčervená, takže máš přehled, co už jsi přidal.
  • 0

#108 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 19:13

mpik napsal/a:

Trauma_Zero napsal/a:
Ještě by mě zajímalo jestli by nějakým způsobem šlo, cache do cachelistu označit už při letmém (bublinovém) náhledu na cache při prohlížení mapy na gc.com. Zda je to technicky vůbec možné, aby si pak plugin sám otevřel URL někde na pozadí a vycucal z ní potřebné údaje.

Pokud je to na co se ptáš, tak si nech zobrazit u ikonek na mapě čísla a potom je do cachelistu přidáš kliknutím na toto číslo. A dokonce se mi zdá, že v poslední verzi to číslo pak zčervená, takže máš přehled, co už jsi přidal.



funguje, to mě nenapadlo, skvělé !
  • 0

#109 stokurev

stokurev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2011 - 15:51

super vychytávka, díky autorovi ;)
  • 0
Prostě mám rád výlety a nejsem vulgární, protože se můžeme někde potkat :)

#110 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 05 březen 2011 - 3:23

Díky autorovi za jeho neutuchající nadšení upravovat program dle našich přání a požadavků. Já bych taky měla s dovolením jednu malou kosmetickou poznámku: Nechala jsem si udělat seznam pro tisk. U jedné keše je strašně dlouhý HINT (na 6 řádků), takže údaje u sousedních 2 buněk jsou poměrně dole. Nešlo by dát u nich VALIGN TOP, ať jsou údaje o velikosti, obtížnosti a terénu hezky u sebe? A teď něco, co mě trápí trochu víc... Nejsem PM, takže aktualizace dat pro GeoGet je pro mě trochu zdlouhavá. Zkusila jsem to tedy přes CacheList a jejich výstup GPX. Rychlost a snadnost super. Ovšem formátování stránky je fuč (to by mi nevadilo, některé formátování a "barvičkování" stránek je spíš naškodu) a co je horší - obrázky, na nichž byly informace k luštění mysterky jsou taky fuč. Ale to bude asi problém formátu GPX, že tyhle informace nepodporuje...
  • 0

#111 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2011 - 9:34

Ahoj L.a.u :) Při přidání cache do CacheListu stahuji listing jako prostý neformátovaný text i jako originál HTML. Zatím jen ve výpisu pro tisknutelný seznam si následně každý může zvolit co mu vyhovuje pro tisk. Obrázky a obarvování přirozeně umí pouze HTML forma. Pro použití v GPX souborech je myslím možné dodělat obě tyto možnosti stejně jako při tisknutelném seznamu. Abych se přiznal, jediný důvod proč jsem to zatím do GPX neudělal jako volbu byla moje lenost ;) s ospravedlněním, že prostý text nebude zlobit a CacheList bude stabilnější :) . Není nic horšího než začínající plugin/program co pořád padá. Zkusím se na to podívat (dodělat escape html znaků v listingu) a výhledově do nastavení/konfigurací dát i volbu pro GPX listing jako text nebo html. :)
  • 0
John Viking

#112 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 05 březen 2011 - 10:09

John Viking napsal/a:
...ve výpisu pro tisknutelný seznam si následně každý může zvolit co mu vyhovuje pro tisk. Obrázky a obarvování přirozeně umí pouze HTML forma.

Tam je to jasné a obě dvě možnosti vítám - obvykle stačí jen text, jen u některých vypečeností jsou potřeba obrázky.

John Viking napsal/a:
...s ospravedlněním, že prostý text nebude zlobit a CacheList bude stabilnější :) . Není nic horšího než začínající plugin/program co pořád padá.

Zkusím se na to podívat (dodělat escape html znaků v listingu) a výhledově do nastavení/konfigurací dát i volbu pro GPX listing jako text nebo html. :)


Souhlasím - lepší něco než nic :) A s tou leností - to je mi více než blízké :D
I tak je to super "udělátko".
  • 0

#113 Jezek01

Jezek01

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 14:36

Opravdu super věc, už to netisknu jinak. Jsem teprve začítečník a pořídil jsem si Oregona, zkusil jsem keše vyexportovat do GPX a dát do navigace a skvěle to funguje, listing je tam celej až na HINT, nápovědu jsem tam prostě nenašel, tak to stejně ještě tisknu. CO DĚLÁM ŠPATNĚ, že tam ten hint nemám? Nebo to tak má být a mám jen hloupý dotaz? Díky
  • 0

#114 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 14:40

Hint tam je. Jen je jinde, nez ho hledas. Pokud navigujes na kes, v menu Geocaching se ti objevi polozka Napoveda. Ale jen pri navigaci na kes, jinak tam ta polozka neni. Tedy jinak se k hintu nedostanes.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#115 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 15:08

Jo, taky jsem se divil, než jsem na to přišel. A Enter next stage je zadání souřadnic další v terénu vypočítané stage nebo finálky. Když jsem začínal s Oregonem, dával jsem si finálky zvlášť jako trasové body.
  • 0

#116 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 15:23

Dalsi trasove body je i nadale dle meho nejrozumnejsi metoda, protoze navigaci na dalsi bod se ti drive vytvoreny bod jako stage vymaze a neni videt na mape, nemuzes se k nemu vratit, ...
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#117 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 17:11

Ještě by mě zajímala jedna věc. Když si tam jednu keš dám dvakrát, nebo víckrát. Naklikám si nějaké okolí, podruhé jiné, a potká se mi to. Která se objeví? Mám pocit, že ta první. Můžu gpx smazat, ale já toho v jednom gpx mám víc. Takže aktualizovaný listing, nové logy, nějak nevidím. Ale možná dělám něco špatně, nebo se špatně dívám, moc dlouho to nemám.
  • 0

#118 Jezek01

Jezek01

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 21:07

Super, super, super, moc děkuju, hint tam opravdu je. Díky za radu. Tadle věc nemá chybu.
  • 0

#119 mbenik

mbenik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 21:17

mpik napsal/a:
Ještě by mě zajímala jedna věc. Když si tam jednu keš dám dvakrát, nebo víckrát. Naklikám si nějaké okolí, podruhé jiné, a potká se mi to. Která se objeví? Mám pocit, že ta první. Můžu gpx smazat, ale já toho v jednom gpx mám víc. Takže aktualizovaný listing, nové logy, nějak nevidím. Ale možná dělám něco špatně, nebo se špatně dívám, moc dlouho to nemám.

Máš pravdu. Pokud nahraješ do navigace aktualizovaný GPX soubor se stejnými kešemi , tak se ti neobjeví změny. Je potřeba nejprve vymazat ten původní GPX soubor. Pak nahrát ten nový GPX soubor. Zapnout a nechat naběhnout GPS. Pak teprve můžeš nahrát ten starý GPX soubor. Tak to alespoň dělám já.

Pokud má někdo jiný postup, tak sem s ním. :)
  • 0

#120 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 22:05

To je tak trošku nevýhoda. Bylo by vhodnější nahrávat je tam po jedné keši a ty soubory si pojmenovávat tak, abych z názvu poznal, co to je. To dělat nebudu. Pokud to nebude nějak nutné, tj. pokud nebudu vědět, že tam potřebuju dostat jednu konkrétní s novým listingem. Přišel jsem na to tak, že jsem tam nahrál nějaké přímo ze stránky, tj. zcela bez listingů, a pak přes cachelist. Budu muset ty staré najít a smazat. Nebo ne, už je většinou mám nalezené, nebo to půjde i bez listingu (tradičky). Já jen myslel, jestli nějak nejde udělat, aby se braly ty nejnověji nahrané.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama