Přejít na obsah


Fotka

Keše pro pokročilé kačery


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
36 odpovědí na toto téma

#1 fhonsa

fhonsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 22:21

Napadlo mne, jak by šlo zabránit vymudlení keší kvůli začínajícím kačerům, kteří keš třeba špatně zamaskovali, hledali tak nápadně, že si jich někdo všiml, atd.
Kromě možnosti udělat keš přístupnou pro všechny, nebo pro PM, by tam ještě byla možnost "zpřístupnit cache pro geocachera, ktery ma pres treba 50, 100, 150 nálezů".
Určitě by to ochránilo nektere "lepsi" keše, které kvůli zbrklosti začínajících mizí...
Tím samozřejmě netvrdím, že každý začátečník se takhle musí chovat, ale několikrát mi po návštěvě kačera s nálezy pod 50 keše zmizeli.
Co si o tom myslíte?
http://feedback.geoc...nced-geocachers

Takovejhle kesi by ale opravdu nemohlo bejt moc. Kazdej by chtel svou cache timhle "chranit".
Muselo by se to asi udělat tak, že pro oznaceni keše jako "pro pokročilé kačery" by se muselo požádat reviewera, nebo by toto sám reviewer navrhoval majitelům legendárních keší.
  • 0

#2 Winston

Winston

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 22:23

Zaujímavý nápad, avšak keďže nikto nechce aby mu zmizla keška tak by zneprístupnil kešku pre kešerov pod 50/100 foundov, a keďže by bola takto zneprístupnená väčšina, tak by sa začiatočníci nemali ako dostať k takému počtu foundov.
  • 0

#3 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 22:24

Špatnej nápad to není, ale to ještě potrvá dlouho, jestli vůbec. Jak říkáš, záleží na každém kačerovi, sám mám zkušenost, že kačer s jedním odlovem mi dal na keš Needs maintenance i když byla úplně v pohodě, ale to se prostě semtam stane.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#4 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 22:31

Věř tomu, že spousty kačerů 1000+ se chovaj dost hrozně, co se týká mudlů. // a taky "Moje první keška, díky." mne potěší nejvíc. :)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#5 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 22:35

jo anebo kačerka s několika nálezy nenašla a tak na místo které se jí líbilo položila papír jako provizorní logbook. Ostatní ho našli, mysleli si že to je keš a psali NM ...
  • 0

#6 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 22:52

Tenhle nápad je příšerný. Ze všech stran. A to nejsem fanda začátečníků a za pohromu považuji kačera s 50-200 nálezy.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#7 DShay

DShay

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 23:03

Nejhorší kačer je kačer s několika sty nálezy, kterej jde zběsile po bodech, nedívá se kolem sebe, chová se bezohledně ke keším. To nejsou začátečníci - naopak "pokročilí" kačeři...takže něco takovýho je podle mě hloupost. (Jen tak mezi náma...poslední dobou nám sem nějak proniká Evropská Unie, ne? Tak nějak je tu občas snaha některých zavádět organizace, testy a doporučení na úplně všechno...)
  • 0

#8 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 23:18

Uz vidim, jak ti, co volaji po zavedeni techto nesmyslu, by byli prvni, co by nadavali, ze si nemuzou odlovit kese v okoli, protoze je vse od 100 nalezu. Uz si prosim vas uvedomte, ze takovehle limity jsou v GC uplne k nicemu. Kdo je vic pokrocily? Kacer co da pouze 100 kesi v powertrailu nebo ten kdo da "jen" 30 petkovych kesek (a je jedno jestli teren ci obtiznost)?
  • 0

#9 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 23:23

Taky si nemyslím, že by se tím keška zvlášť ochránila. Začátečník je kolikrát pečlivější při ukrývání než "zkušenej" borec, co se žene za body a chybí mu ohleduplnost. Mně se ten nápad málo zamlouvá, asi jako podmiňování zakládání nových keší počtem nálezů. A myslím si, že tohle by asi nepodpořil ani Groundspeak. PMO keše jsou přece jen něco jiného.
  • 0

#10 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 0:18

DShay napsal/a:
Nejhorší kačer je kačer ..., kterej jde zběsile po bodech, ...

I když se většina tváří že ne, vlastně jdeme "po bodech" každý. Ale někteří ne "zběsile"

(Jen tak mezi náma...poslední dobou nám sem nějak proniká Evropská Unie, ne? Tak nějak je tu občas snaha některých zavádět organizace, testy a doporučení na úplně všechno...)

Ano, už chybí jenom návrh - z úkrytu vytahujeme keš pouze levou rukou, zatímco pravou kyneme směrem kde tušíme Seattle.

Nelíbí se mi ani keše PMO (a to jsem PM). Můžete nesouhlasit, ale přijde mi to jako kastování.
Každý by se měl chovat ke keši s vědomím, že ten kdo k ní přijde po něm vidí, kdo tam byl před ním. Čtete si v logbooku nebo jenom štempl a dál? My si čteme. Je to dost zajímavé.
  • 0

#11 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 0:38

Pro mě pokročilým kačerem vždycky byl a bude jen ten, kdo dokázal vytvořit hodnotnou kešku. Amen. Jestli nechceš aby na tvoji kešku chodili kačeři lajdáci, vytvoř ji tak, aby její získání bylo pracné.
  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#12 acrossforester

acrossforester

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 0:42

fhonsa napsal/a:
Napadlo mne, jak by šlo zabránit vymudlení keší kvůli začínajícím kačerům, kteří keš třeba špatně zamaskovali, hledali tak nápadně, že si jich někdo všiml, atd.
Kromě možnosti udělat keš přístupnou pro všechny, nebo pro PM, by tam ještě byla možnost "zpřístupnit cache pro geocachera, ktery ma pres treba 50, 100, 150 nálezů".
Určitě by to ochránilo nektere "lepsi" keše, které kvůli zbrklosti začínajících mizí...
Tím samozřejmě netvrdím, že každý začátečník se takhle musí chovat, ale několikrát mi po návštěvě kačera s nálezy pod 50 keše zmizeli.
Co si o tom myslíte?
http://feedback.geoc...nced-geocachers

Takovejhle kesi by ale opravdu nemohlo bejt moc. Kazdej by chtel svou cache timhle "chranit".
Muselo by se to asi udělat tak, že pro oznaceni keše jako "pro pokročilé kačery" by se muselo požádat reviewera, nebo by toto sám reviewer navrhoval majitelům legendárních keší.


Nejmenuješ se po tatíkovi Špidla? Hele a co takhle, že by na každý dva zaregistrovaný kačery na gc.com musela být registrovaná jedna káča? Nebo rovnou fifty-fifty. Nebo se někdo může zaregistrovat až jinej kačer chcípne a budou na to pořadníky. Jo a taky by mohly bejt Garminy na lístky, nebo pod pultem, neboby je ty woe mohla vydávat komise pro CO na MNV. Nebo můžeš odvézt všechny pod 200 nálezů za měsíc do lágru, a tam s nima hrát tetris u studny.

Nebos hovno zažil, našel o něco víc krabek než ostatní a teď z toho něco vyvozuješ :(

Kurva, doteď jsem si myslel, že je to nějaká hra, ale někteří už jsou asi dál...
  • 0

#13 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 0:44

Smogeo napsal/a:


Myslím že prostřední řádek Tvého podpisu říká vše :-)

Ještě doplním proč: "za pohromu považuji kačera s 50-200 nálezy"

Přesně ví o čem hra je, má zkušenosti a pasuje se na rádce a tvůrce pravidel. fhonsa do toho zapadá jak třešnička do bublaninky :-)
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#14 HonDav

HonDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 0:45

Lidi neblbněte, není to přeco o tom , jestli je někdo začátečník nebo pokročilý. Taky ste byli začáečníci, ba naopak někteří vééééélmi pokročilí(teda podle počtu příspěvků na fóru) se chovají jako prasata a to mám ze skušenosti, kterou vidím kolem keší. Mám sice jen kolem 400 nálezů a nebaví mne na každé krabce vymýšlet verše, ale užívám si každou,jako by byla první. A věřím , že většina začátečníků se chová ke keškám svědomitěji než většina z vás. -- kdos bez viny hoď kamenem
  • 0

#15 acrossforester

acrossforester

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 0:47

acrossforester napsal/a:

fhonsa napsal/a:
Napadlo mne, jak by šlo zabránit vymudlení keší kvůli začínajícím kačerům, kteří keš třeba špatně zamaskovali, hledali tak nápadně, že si jich někdo všiml, atd.
Kromě možnosti udělat keš přístupnou pro všechny, nebo pro PM, by tam ještě byla možnost "zpřístupnit cache pro geocachera, ktery ma pres treba 50, 100, 150 nálezů".
Určitě by to ochránilo nektere "lepsi" keše, které kvůli zbrklosti začínajících mizí...
Tím samozřejmě netvrdím, že každý začátečník se takhle musí chovat, ale několikrát mi po návštěvě kačera s nálezy pod 50 keše zmizeli.
Co si o tom myslíte?
http://feedback.geoc...nced-geocachers

Takovejhle kesi by ale opravdu nemohlo bejt moc. Kazdej by chtel svou cache timhle "chranit".
Muselo by se to asi udělat tak, že pro oznaceni keše jako "pro pokročilé kačery" by se muselo požádat reviewera, nebo by toto sám reviewer navrhoval majitelům legendárních keší.


Nejmenuješ se po tatíkovi Špidla? Hele a co takhle, že by na každý dva zaregistrovaný kačery na gc.com musela být registrovaná jedna káča? Nebo rovnou fifty-fifty. Nebo se někdo může zaregistrovat až jinej kačer chcípne a budou na to pořadníky. Jo a taky by mohly bejt Garminy na lístky, nebo pod pultem, neboby je ty woe mohla vydávat komise pro CO na MNV. Nebo můžeš odvézt všechny pod 200 nálezů za měsíc do lágru, a tam s nima hrát tetris u studny.

Nebos hovno zažil, našel o něco víc krabek než ostatní a teď z toho něco vyvozuješ :(

Kurva, doteď jsem si myslel, že je to nějaká hra, ale někteří už jsou asi dál...


Do 3,14tchi teď jsem shlédl tvůj bar s celými 99 kousky!!! No tak to di rovnou do 3<
Já myslel, že tu aspoň natírám nějakýho zasloužilce.
  • 0

#16 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 0:54

acrossforester napsal/a:


Když kalíš, nepiš do fora, ztrácíš úroveň.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#17 acrossforester

acrossforester

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 1:02

Zegga napsal/a:

acrossforester napsal/a:


Když kalíš, nepiš do fora, ztrácíš úroveň.


jaks přes net poznala tu sedmičku Pinot Gris, pozdní sběr :)
asi máš pravdu a chápu, že se tě dotkly ty gender kvóty, omlouvám se všem ženám, včetně své

konec
  • 0

#18 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 1:05

Zegga napsal/a:

Smogeo napsal/a:

Myslím že prostřední řádek Tvého podpisu říká vše :-)

Ještě doplním proč: "za pohromu považuji kačera s 50-200 nálezy"

Přesně ví o čem hra je, má zkušenosti a pasuje se na rádce a tvůrce pravidel. fhonsa do toho zapadá jak třešnička do bublaninky :-)


A nemám snad pravdu? Ale neboj, zanedlouho mě přestane bavit komukoliv radit, kritizovat starý mázy, chuť vytvářet pravidla mě pustila už dávno, zařadím se do stáda >200 a začnu taky jen drancovat kešky ;)
  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#19 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 1:09

acrossforester napsal/a:

Zegga napsal/a:

acrossforester napsal/a:


Když kalíš, nepiš do fora, ztrácíš úroveň.


jaks přes net poznala tu sedmičku Pinot Gris, pozdní sběr :)
asi máš pravdu a chápu, že se tě dotkly ty gender kvóty, omlouvám se všem ženám, včetně své

konec


Rozhořčení chápu, může být na místě. Ony výrazy jsou zbytečné. Tak.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#20 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 1:10

acrossforester napsal/a:
Do 3,14tchi teď jsem shlédl tvůj bar s celými 99 kousky!!! No tak to di rovnou do 3<
Já myslel, že tu aspoň natírám nějakýho zasloužilce.


Ac souhlasim se Zeggou, ze by ty prispevky mely mit uroven, tak jsem se tomuto prispevku dost zasmal. Zejmena z toho duvodu, ze az tvym prispevkem jsem taky zjistil kolik fhonsa nasel kesi. :D:D:D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama