Přejít na obsah


Fotka

Jediný způsob jak zabránit CWG huntingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
219 odpovědí na toto téma

#201 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2011 - 5:24

Když dám CWG do keše, tak jsem se s ním rozloučil. A už mi je jedno, co tam za něj bude za týden. Dávám ho tam proto, abych dalšímu nálezci keše udělal radost.
  • 0

#202 slidak

slidak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2011 - 9:27

velice jednoduše to dělám já: měním bez zápisu 1: 1 a je to fér
  • 0

#203 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2011 - 9:58

Je to o poctivosti a vnímání každého jednotlivce. Někdo najde CWG v kešce a prostě si ho vezme, nezapíše nic, nevymění za nic a neřeší to. Je to jeho svědomí. Někdo vymění CWG za cokoli jiného, co zrovna u sebe má. Pokud to není zrovna žalud, kaštan či šiška, prošlá jízdenka, vajgl apod., , proč ne? A někdo mění zásadně jen CWG za CWG. Každého svobodná volba. A těžko s tím něco dělat, člověka měnit. Snad jen kdybych byla u toho, že najdeme kešku dva a vidím, že si ten druhý CWG jen bez výměny bere, tak bych zareagovala, ale nakonec by to stejně bylo na vůli toho dotyčného, jestli mně pošle do háje, nebo se zastydí a svůj postoj změní. My měníme CWG za CWG a zrovna minulý víkend se nám stalo, že jsme vyrazili od parkoviště za keškou, byla to taková halda po těžbě... v půli cesty jsme si uvědomili, že jsme sáček s našimi CWG nechali v autě. Vrátit se, nevrátit se? Mávli jsme nad tím rukou s tím, že stejně tam nejspíš žádné CWG nebude... Ouha, bylo. Jak snadné by bylo vzít si ho, nikdo to nevidí, nikoho to nebolí... ale to naše svědomí, to to vidí... Zapsali jsme tedy nález kešky, CWG nechali v krabičce a vydali se k autu. Tam to manželovi nedalo, vytáhl naše CWG a vydal se zpátky. No, i takoví blázni mezi kačery jsou... :D
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#204 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2011 - 9:59

Když se mi keš líbí, tak tam dám CWG, když ne tak tam nedám nic. Pokud je v keši CWG, které asi nemám, tak ho vyměním za svoje. Parkrát se mi stalo, že jsem svoje neměl, tak jsem si to cizí vzal, nebo vyměnil za něco jiného. Za dobu, co hledám kešky jsem našel nebo vyměnil cca 130 CWG a skoro 250 rozdal. Co se děje s mými cwg je mi úplně jedno, přesně jak píše smrk. A to, že několik CWG (tak asi 5 kousků) jsem si prostě vzal, s tím se mé svědomí taky vyrovnalo.
  • 0

#205 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2011 - 10:03

lubbez napsal/a:
Když se mi keš líbí, tak tam dám CWG, když ne tak tam nedám nic. Pokud je v keši CWG, které asi nemám, tak ho vyměním za svoje. Parkrát se mi stalo, že jsem svoje neměl, tak jsem si to cizí vzal, nebo vyměnil za něco jiného. Za dobu, co hledám kešky jsem našel nebo vyměnil cca 130 CWG a skoro 250 rozdal. Co se děje s mými cwg je mi úplně jedno, přesně jak píše smrk. A to, že několik CWG (tak asi 5 kousků) jsem si prostě vzal, s tím se mé svědomí taky vyrovnalo.

takže ty si vezmeš z keše předmět, který je určen na výměnu, nic za něj nedáš a přijde ti to v pořádku?
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#206 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2011 - 10:03

Smrk napsal/a:
Když dám CWG do keše, tak jsem se s ním rozloučil. A už mi je jedno, co tam za něj bude za týden. Dávám ho tam proto, abych dalšímu nálezci keše udělal radost.


I my občas uděláme někomu radost, když se nám keška hodně líbí, necháme tam naše CWG bez výměny. Prostě jen někomu pro radost.:)
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#207 radek67

radek67

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2011 - 12:12

Co máme svoje CWG, dáváme ho do všech pěkných keší a nic za to nebereme, píšeme to i do logu. Takže hunteři, hrrrr na nás. :)
  • 0

#208 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2011 - 7:27

Lanc napsal/a:

lubbez napsal/a:
Když se mi keš líbí, tak tam dám CWG, když ne tak tam nedám nic. Pokud je v keši CWG, které asi nemám, tak ho vyměním za svoje. Parkrát se mi stalo, že jsem svoje neměl, tak jsem si to cizí vzal, nebo vyměnil za něco jiného. Za dobu, co hledám kešky jsem našel nebo vyměnil cca 130 CWG a skoro 250 rozdal. Co se děje s mými cwg je mi úplně jedno, přesně jak píše smrk. A to, že několik CWG (tak asi 5 kousků) jsem si prostě vzal, s tím se mé svědomí taky vyrovnalo.

takže ty si vezmeš z keše předmět, který je určen na výměnu, nic za něj nedáš a přijde ti to v pořádku?


Vzhledem k tomu, že jich víc jak dvojnásobek nalezených rozdal a tím uptradoval 120 keší, tak downtrade u pěti bych neřešil.
  • 0

#209 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2011 - 7:28

radek67 napsal/a:
Co máme svoje CWG, dáváme ho do všech pěkných keší a nic za to nebereme, píšeme to i do logu. Takže hunteři, hrrrr na nás. :)


Já to píšu do logbooku, ale na net už ne. Slyšel jsem, že jsou týpci, kterým nějaké programy neustále projíždějí gc.com a hledají, kde se vyskytne slovo CWG. Někdy tam napíšu výměna koleček.
  • 0

#210 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2011 - 8:34

Vzhledem k tomu, že jich víc jak dvojnásobek nalezených rozdal a tím uptradoval 120 keší, tak downtrade u pěti bych neřešil.


takze kdyz mam doma za svych 50 cwg 4 jina, a z kesi kam jsem sva cwg vlozil, jsem si nic nebral, tak si ted muzu brat kolik jinych cwg bez vymeny?
to je jako by jsi nechal diško v elektru a chtel at ti v pekarne vedle daj rohliky zadarmo :)
nehodlam ho nijak lyncovat jen jsem chtel upozornit na to ze ani timhle zpusobem, jakym to udelal, to neni košér.
Přece kdyz nekam vlozim cwg bez vymeny, treba proto ze se mi ta kes libila, jako to delame my, tak si z dalsi kese, protoze se mi nelibi, nebudu brat jen tak bez vymeny cwg nebo jakykoliv jiny predmet.
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#211 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2011 - 9:50

Lanc napsal/a:
...to je jako by jsi nechal diško v elektru a chtel at ti v pekarne vedle daj rohliky zadarmo :)
...

Srovnáváš nesrovnatelné. Narozdíl od dvou obchodů s různými majiteli je síť keší tak trochu jedna firma s více kasičkami a celkově provedl upgrade. V tomhle bych velký problém neviděl, to se dá.
btw Když bude elektro a pekárna jednoho majitele, tak ti ještě rád "věnuje" ten rohlík "zdarma" k velkému nákupu v elektru taky.
  • 0

#212 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2011 - 10:13

Lanc napsal/a:

Vzhledem k tomu, že jich víc jak dvojnásobek nalezených rozdal a tím uptradoval 120 keší, tak downtrade u pěti bych neřešil.


takze kdyz mam doma za svych 50 cwg 4 jina, a z kesi kam jsem sva cwg vlozil, jsem si nic nebral, tak si ted muzu brat kolik jinych cwg bez vymeny?
to je jako by jsi nechal diško v elektru a chtel at ti v pekarne vedle daj rohliky zadarmo :)
nehodlam ho nijak lyncovat jen jsem chtel upozornit na to ze ani timhle zpusobem, jakym to udelal, to neni košér.
Přece kdyz nekam vlozim cwg bez vymeny, treba proto ze se mi ta kes libila, jako to delame my, tak si z dalsi kese, protoze se mi nelibi, nebudu brat jen tak bez vymeny cwg nebo jakykoliv jiny predmet.


Tímhle k vybírání keší nedochází. Tady budou jinčí borci, co vybírají všechno a nenechávají nikde nic.
  • 0

#213 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2011 - 10:47

Narozdíl od dvou obchodů s různými majiteli je síť keší tak trochu jedna firma s více kasičkami a celkově provedl upgrade

takze dle Tvého výkladu jsem částečným vlastníkem každé keše? :) a pokud mi tu moji nekdo vybrakuje tak to je v poradku protože nekdo jiny dal nekam jinam neco navic? takže až zase pujdu nekam do hrackarstvi kupovat veci na doplneni obsahu kese tak si na tohle vzpomenu :D

Srovnáváš nesrovnatelné

nesrovnavam, jen davam priklad

a ted vazne, jak jsem psal muj prispevek neni a nebyl myslen jako obvinovani z kradeze nebo vybirani kesi a chapu ze celkove geocachingu a obsahu kesi prospel
kazdy mame sve svedomi, pokud nekomu to jeho dovoluje si vzit predmet z jedne krabicky bez vymeny s tim ze nekam vlozil neco jineho, budiz, nebudu do toho rejpat, ale fer mi to neprijde
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#214 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2011 - 13:11

Smrk napsal/a:

Lanc napsal/a:

lubbez napsal/a:
Když se mi keš líbí, tak tam dám CWG, když ne tak tam nedám nic. Pokud je v keši CWG, které asi nemám, tak ho vyměním za svoje. Parkrát se mi stalo, že jsem svoje neměl, tak jsem si to cizí vzal, nebo vyměnil za něco jiného. Za dobu, co hledám kešky jsem našel nebo vyměnil cca 130 CWG a skoro 250 rozdal. Co se děje s mými cwg je mi úplně jedno, přesně jak píše smrk. A to, že několik CWG (tak asi 5 kousků) jsem si prostě vzal, s tím se mé svědomí taky vyrovnalo.

takže ty si vezmeš z keše předmět, který je určen na výměnu, nic za něj nedáš a přijde ti to v pořádku?


Vzhledem k tomu, že jich víc jak dvojnásobek nalezených rozdal a tím uptradoval 120 keší, tak downtrade u pěti bych neřešil.


Takže, když jednu keš zcela bez výměny vyberu a pak to vložím do jiné, je to zcela vpořádku - pokud teda dobře chápu. :o
  • 0

#215 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2011 - 15:04

Ruvit napsal/a:
Takže, když jednu keš zcela bez výměny vyberu a pak to vložím do jiné, je to zcela vpořádku - pokud teda dobře chápu. :o

Pěkný, zase si z toho někdo zcela demagogicky vytrhne jednu věc a bude to zobecňovat.
Ne, není to zcela v pořádku...ale dá se to vybrání jednoho dřevěného kolečka pochopit i tolerovat, jako vyjímečný a ne zcela běžný případ.
  • 0

#216 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2011 - 18:59

dr.vota napsal/a:

Ruvit napsal/a:
Takže, když jednu keš zcela bez výměny vyberu a pak to vložím do jiné, je to zcela vpořádku - pokud teda dobře chápu. :o

Pěkný, zase si z toho někdo zcela demagogicky vytrhne jednu věc a bude to zobecňovat.
Ne, není to zcela v pořádku...ale dá se to vybrání jednoho dřevěného kolečka pochopit i tolerovat, jako vyjímečný a ne zcela běžný případ.


Je přece jedno, kolik věcí z keše vezmu, ale když tam nic nedám, tak je to jednoznačné porušeni pravidel a nejde omlouvat ničím. Protože tak si můžu najít omluvu pro cokoliv.
  • 0

#217 Entita

Entita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2011 - 19:19

S tím, že každý kačer se s něčím setká poprvé (např.CWG) a buď neadekvátně smění nebo nesmění vůbec a prostě jej odnese, se podle mě musí počítat. Když někdo v jednom lovícím dni odnese víc, než odevzdal, následně zjistí, že konal proti pravidlům a příště už mění fér, proč se z toho dělá aféra? Mnohem víc mi vadí, že to zjevně nedělají jen začátečníci. Spousta kačerů asi nemění fér a i vědomě, je to smutný a je to smutnější než faux pas nějakého začátečníka. A i tak je to hra a prostě se s tím musí počítat. Suky jako předmět směny za pár korun, ten když někdo vezme, pořád lepší než mizení TB a ještě víc GC... A taky s tím nenaděláme nic, žejo. Dodržování pravidel zkrátka není v módě a týká se to i her.
  • 0

#218 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2011 - 19:24

Do tohodle tématu jsem se též jednou v dobré víře zapojil. Název vlákna je: Jediný způsob jak zabránit CWG huntingu? Odpověď: nedávat CWG do keší a měnit je z ruky do ruky, např. na eventech a náhodných setkáních.Přijdete o radost z výměny v keši, ale i o zklamání. A nepleťte si HUNTING s BRAKINGem. Hunting je, když někdo sleduje vaši keš a v momentě kdy se tam objeví log výměny CWG, tak tam vášnivější sběratel naběhne a provede výměnu.
  • 0

#219 Entita

Entita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2011 - 19:39

Huntingu se poslední logy netýkaly, proto moje reakce. Nicméně nevidím důvod, proč virtuálně o výměně nebo vkládání CWG psát, zapsáno pouze do papírového logbooku informací pro majitele zůstane a pro ostatní to bude náhodné milé překvapení...
  • 0

#220 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2011 - 20:08

Mirdule22 napsal/a:
Hunting je, když někdo sleduje vaši keš a v momentě kdy se tam objeví log výměny CWG, tak tam vášnivější sběratel naběhne a provede výměnu.


Proto výměnu CWG píšu jen do logbooku a ne na net. Obsah keše zůstává pořád stejný.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama