Přejít na obsah


Fotka

Jediný způsob jak zabránit CWG huntingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
219 odpovědí na toto téma

#181 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2011 - 12:44

Taky dávám CWG do keše, která se mi líbí a mám z jejího nálezu radost. Tak abych dalšímu nálezci radost ještě znásobil. Vkládání CWG ani výměny CWG za CWG do logu na net nepíšu, jen do sešitu. Už jsem se jednou bavil s kačerem, který projíždí logy a loví jen ty keše, kam někdo předtím nějaké dal. Ale že ho někdo šlohne a ještě to napíše na web, mi moc normální nepřijde.
  • 0

#182 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2011 - 13:12

Hyger napsal/a:
Když jsem začal s gc, nikde nebylo psáno. že se CWG musí měnit jenom za CWG v poměru 1:1. CWG sbírám, ale normálně - najdu keš, je tam CWG, tak ho za 10 Kč, popř. jinou věc stejné hodnoty vyměním. Nevidím v tom problém. A spíše než CWG hunting mi vadí krádeže GC a TB, kterých je a bude nespočítaně (možná proto, že vlastním 2 GC, nikoliv CWG).
Ale určitě by pomohlo, kdyby keškaři nepsali do logů na GC.com výměny (kromě GC IN/OUT, což teď nějak moc lidí nedělá), to pak napomáhá hunterům.


Hm, tak takováhle výměna vážně potěší:D:D:D
Osobně jsem si nikdy nedovolila vzít CWG než jsem měla svoje. Až když jsem si nechala svoje udělat, tak jsem začala měnit. Když si chci vzít CWG, tak VŽDY dám také CWG.

Nejlepší je, když prohlásíš, že je sbíráš a vůbec Ti není blbé, že nikomu dalšímu neumožníš, aby mohl také do své sbírky přidat Tvé CWG. Přeci úplně nejjednodušší je nechat si udělat CWG a měnit je za CWG ostatních a nemusíš pak řešit vůbec nic a všichni budou spokojení.

Nikde sice není psáno, že se musí měnit CWG za CWG, ale právě tato výměna je nejvíc férová!
  • 0

#183 Hyger

Hyger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2011 - 13:25

No jestli vám to tak vadí, tak těch svých cca 10 CWG dropnu do nejbližší keše a oznámím to v logu na gc.com, aby měli CWG hunteři co brát :) Jo a blbé mi to není. GC, TB, CWG - všechno se z keší krade jak na běžícím pásu, pak v nich není ani tužka na zalogování. Radši poctivá výměna, než tohle.
  • 0
Dub kulatý, Džordž tu pije,
to je tupec, ten to ryje.

#184 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2011 - 13:30

Sedmitecka napsal/a:

Hyger napsal/a:
Když jsem začal s gc, nikde nebylo psáno. že se CWG musí měnit jenom za CWG v poměru 1:1. CWG sbírám, ale normálně - najdu keš, je tam CWG, tak ho za 10 Kč, popř. jinou věc stejné hodnoty vyměním. Nevidím v tom problém. A spíše než CWG hunting mi vadí krádeže GC a TB, kterých je a bude nespočítaně (možná proto, že vlastním 2 GC, nikoliv CWG).
Ale určitě by pomohlo, kdyby keškaři nepsali do logů na GC.com výměny (kromě GC IN/OUT, což teď nějak moc lidí nedělá), to pak napomáhá hunterům.


Hm, tak takováhle výměna vážně potěší:D:D:D
Osobně jsem si nikdy nedovolila vzít CWG než jsem měla svoje. Až když jsem si nechala svoje udělat, tak jsem začala měnit. Když si chci vzít CWG, tak VŽDY dám také CWG.

Nejlepší je, když prohlásíš, že je sbíráš a vůbec Ti není blbé, že nikomu dalšímu neumožníš, aby mohl také do své sbírky přidat Tvé CWG. Přeci úplně nejjednodušší je nechat si udělat CWG a měnit je za CWG ostatních a nemusíš pak řešit vůbec nic a všichni budou spokojení.

Nikde sice není psáno, že se musí měnit CWG za CWG, ale právě tato výměna je nejvíc férová!

CWG za CWG, nebo za stejně hodnotnou věc... Já osobně měním kolečko za kolečko, protože většinu nemám nic jiného po kapsách, ale nakazovat někomu aby měnil jen CWG za CWG je nesmysl. Když tam někdo dá stejně hodnotnou věc tak v tom nevidím problém. Několikrát sem si z keše raději odnesl právě tu věc co tam dal někdo za CWG...
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#185 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2011 - 13:53

Sedmitecka napsal/a:
Nikde sice není psáno, že se musí měnit CWG za CWG, ale právě tato výměna je nejvíc férová!


a na to jsi prisla kde? :D
cwg se proste meni - za cokoliv. byly z tohoto duvodu vymysleny. tecka. konec. ;)
  • 0

#186 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2011 - 16:39

Jasan jasan... když vám to přijde férové, tak to jo, to jo:D Proto už svá CWG do keší jen tak pro nic za nic nedávám. Jo a sice může někdo dát do keše místo CWG něco stejné nebo vyšší hodnoty (finanční), ale to neznamená, že to má i tu opravdovou hodnotu, kterou jiný ocení - nějaký korálek, který sice stojí třeba 20 ká nejspíš jen málokomu udělá radost... No nic... projevila jsem svůj názor, toť vše.
  • 0

#187 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2011 - 17:14

Když si někdo vezme moje CWG za něco jiného, tak mi to vůbec nevadí, protože je to podle pravidel a kindervajíčko je dražší, navíc dětem udělá větší radost než CWG.
  • 0

#188 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2011 - 17:24

Smrknu no dražší nebude. Leda že by tam někdo cpal vejce i s čokoládou :) Ale souhlasím i když v posledních letech nic moc ty figurky :(
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#189 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2011 - 19:28

Vlákno má název o CWG huntingu a my tady povětšinou vedem debatu o CWG BRAKINGU.:D
  • 0

#190 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2011 - 23:11

Rozdali nebo vyměnili jsme už hezkou řádku dřevíček, zamrzí když nám z keší zmizí bez výměny a to i v případě, že jsou to keše označené jako CWG směnárna a pro ty co umí číst tam máme ještě pravidla pro výměnu, ale tak to prostě je. Z keší (a nejenom našich) mizí všechno a většinou se nikdo nepřizná k tomu, že si jen vzal, ale u těch CWG je asi to mizení o něco rychlejší a bohužel za to může i ono "nešťasné" označení Geocoin. A tak se často "mění" CWG za TB nebo GC, případně za nic. Osobně (mimo směnárenské keše) už vůbec neřešíme kdo a za co si náš suk vymění a dělat z těch kusů opálených suků, ať už jsou jakkoli hezký nebo zajímavý (ovšem zase jak pro koho) nějaký druh kačerské many hodné zbožštění, cosi nad vše ostatní už přece jenom poněkud zavání jistou úchylkou ;) Ale mezi námi, kdo z nás není tím křečkováním (nebo kešováním ?) nějak postižen hoď kamenem :D
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#191 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2011 - 23:41

Já také měním stejně jako Sedmitecka. A nikdy mně nic jiného nenapadlo. Když už mluvíte o kinder věcech To si vážně myslíte že CWG za 10-, má stejnou hodnotu jako kinder věc za 10,-, kterou koupíte v každých potravinách? To se potom nedivte, že v keších moc CWG není.
  • 0

#192 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2011 - 23:59

A tak se často "mění" CWG za TB nebo GC
Už jsem viděl mnohokrát takovou výměnu. "Zajímavé", že vždycky jenom jedním směrem (tj. In TB Out CWG), nikdy ne obráceně. :-((
  • 0

#193 Bulda

Bulda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2011 - 0:46

Původní myšlenka určitě nebyla ta aby se v keších objevoval kinder humus. Je mi jasný že mi teď spousta lidí bude za tenhle názor kamenovat ale je to tak. Je to asi česká specialita, a kdo loví na západ nebo jih od naší hranice ví o čem mluvím. Ale k CWG, snad nikdo normální si nemyslí že vyměnit CWG za nějakou hrůzu s kinder vejce je rovnocenná výměna. Proto dávám cwg do keše na výměnu nebo jen tak že se mi líbí. A hlavně tam kde nepředpokládám návštěvu lovců s děckama.
  • 0

#194 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2011 - 1:55

Bulda napsal/a:
Původní myšlenka určitě nebyla ta aby se v keších objevoval kinder humus. Je mi jasný že mi teď spousta lidí bude za tenhle názor kamenovat ale je to tak. Je to asi česká specialita, a kdo loví na západ nebo jih od naší hranice ví o čem mluvím. Ale k CWG, snad nikdo normální si nemyslí že vyměnit CWG za nějakou hrůzu s kinder vejce je rovnocenná výměna. Proto dávám cwg do keše na výměnu nebo jen tak že se mi líbí. A hlavně tam kde nepředpokládám návštěvu lovců s děckama.


...asi nemáš děti nebo nejsi sběratel obsahu kindrvajíček (myšleno celého a nepolámaného) protože jinak by ses díval na ty věci s větším nadhledem. Nám už se naopak kolikrát stalo, že jsme měnili CWG za kindrfigurku nebo jinou tretku pro Princeznu ;)

Jako u všeho je to oceňování čehokoli co se sbírá velice relativní a osobní záležitostí. Děti moc radosti z nějakýho dřevěnýho kolča nemají a to ani kdyby jich v krabce byla třeba desítka. Zato pořádný autíčko nebo nějaký drak či podobná příšerka, jó tak to je panečku jiná.

A když už jsme u toho Kindr"bordelu" - založili jsme jednu keš s přáním aby se zde měnil a ukládal právě a jenom tento artikl. Nacpali jsme ho do ní dost a co myslíte, že v ní je dnes ? Kindrfigurka ani jedna jediná :o

A jestli bylo tohle vlákno založeno jako dotaz jak zabránit lovu na CWG (samo o sobě tak trochu protimluv - protože jestli nechcete aby si ho někdo z keší bral tak proč ho do nich vlastně vůbec dáváte ? Aby tam suk podlehl dřevomorce ?) tak z toho, že by CWGčka vybírali z keší káčata pod 1m bych skutečně velkou obavu neměl.

A ruku na srdce - kdo z těch co tohle dříví sbírá ho nechá v piksle ležet, když už ho tam najde ? Já tedy ne, ledaže by to byla Kometa ;) (až si to přečte tak mě ukamenuje :D , ale co nadělá, když je to jeden z mála suků co se okamžitě nevypaří odkudkoli kam je vložen).

Takže asi tak se to mění v českých luzích a hájích :D

Dej do krabky cokoli a zanedlouho v ní nebude nic nebo z větší části pouze ten nepoužitelný odpad všeho druhu.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#195 Bulda

Bulda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2011 - 3:03

To PRESEKA TEAM: O tom nadhledu by se dalo diskutovat. Děti mám i když trochu odrostlejší a geocaching je taky chytil. Když byly malé tak jsme chodili do přírody a snažili se aby je to tam bavilo a něčím je tam zaujmout. V té době žádné keše nebyly, možná nějaké tajné schránky. Myslím že se nám to docela vedlo a oba dva si na to vzpomenou občas i teď. Jestli je cílem vašich výletů s dětmi jenom nález nějaké krabičky a výměna nějakých kinder věcí je to škoda pro vás ale hlavně pro vaše děti. V tu chvíli to může vypadat jak jste si to společně užili ale dětem to nic moc nedá ale vy máte pocit dobrého rodiče.......Pokud ale běháte s děckama jen po městských keších tak už nemám co dodat.Ale to už jsme se dostali od CWG někam jinamB)CWG je opravdu jenom vizitka ale je slušností dávat vizitku za vizitku.
  • 0

#196 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2011 - 7:13

Sedmitecka napsal/a:
Jasan jasan...
když vám to přijde férové, tak to jo, to jo:D


Proto už svá CWG do keší jen tak pro nic za nic nedávám.
Jo a sice může někdo dát do keše místo CWG něco stejné nebo vyšší hodnoty (finanční), ale to neznamená, že to má i tu opravdovou hodnotu, kterou jiný ocení


opravdova hodnota? to je co? to ze nekdo zboznuje cwg neznamena, ze tomu pridava pro nekoho nezaujateho nejakou hodnotu. mimochodem kdyz bys nasla cwg z prvni padesatky, ktere uz nesezenes, tak tam das tech cwgcek 50, 100, 200 protoze to ma vyssi hodnotu? proste cwg je predmet na vymenu - da se diskutovat, jestli v hodnote 10 nebo 20, ale nerikej tady o lidech, ktere neznas, ze se nechovaji fer ;) kdyz je to jen podle radobypravidla, ktere vnimas takhle ty.
  • 0

#197 dmitl

dmitl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2011 - 9:27

Už je to půl roku co jsem si nechal vyrobit svý prvni cevegečka, nicmeně jsem zatim nenašel jedinou keš, v který by byli, holt budu muset zajet do jinýho kraje, kde se nekrade...:))
  • 0

#198 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2011 - 10:35

V nově publikovaných keších běžně bývají, pokud je owner vlastní. My dáváme do své nové 3ks. Ty pak jednou doplníme a tím to pro nás končí. Už se nerozčilujeme, že někdo jen bere anebo nerespektuje naše přání a ještě se ohání pravidly. Ta říkají měň za předmět stejné, nebo vyšší hodnoty. Pokud si přeješ CWG za CWG tak si u nich blbec kterej pravidla nezná.
  • 0

#199 pgnext

pgnext

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 22:14

Osobně si cením pouze CWG z eventů a od kešerů, které znám osobně a získal jsem jejich CWG při určité příležitosti. Jinak pravidla jsou jasná, CWG je volně směnitelný za cokoliv v odpovídající hodnotě. Ohledně směnáren: Pro zakladatele směnáren budiž i tento příklad:GC1RC1Y- z logů se dočtete, že owner doplňuje co chvíli CWG, a např. za dva měsíce se obsah scvrkl ze 40 na 14 ks. A to je keš D4, obtížne luštitelná a umístěna v místech, kam normální mudla nevkročí. Dá se předpokládat, že to luští již zkušení kačeři nebo tací, co si o GC něco přečetli. Přesto si lze o charakteru tohoto kačerského "portfolia" udělat rychlý obrázek. Pro své budoucí CWG mám tedy jasná pravidla, rozdávat či měnit osobně s přáteli, na eventech, a pokud bych chtěl odměnit ownera za hezkou keš, tak mu to schovat někam mimo keš, ať si to později vyzvedne.
  • 0

#200 Entita

Entita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 22:41

PRESEKA TEAM napsal/a:

A ruku na srdce - kdo z těch co tohle dříví sbírá ho nechá v piksle ležet, když už ho tam najde ?


Já jsem v prvních keších našla několik různých CWG a nevzala jsem žádné, protože mi to výměnou za něco jiného přišlo blbé a říkala jsem si, kačer, který si vymění za svoje, bude mít radost.... no, nevím. Od té doby jsem nepotkala jediné CWG, tak spíš je asi někdo pálí. Teď už bych měla za co hodnotného vyměnit, mám pořád pro ten případ něco u sebe, ale není za co měnit.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama