Přejít na obsah


Fotka

Pozor! Výprodej GPS Magellan na www.navigacegps.cz!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2005 - 21:47

Ahoj,

upozorňuji všechny, že firma "NAVISAT Stadler" (www.navigacegps.cz) končí se zastupováním značky Magellan a při té příležitosti vyprodává předváděcí přístroje za příjemné ceny - za jednotných 7000 Kč včetně DPH je k mání SporTrak Color (mapová, barevný displej, barometr, kompas, teploměr); Meridian Marine (mapová, karty); Meridian Platinum (mapová, barometr, kompas, teploměr, karty).
Ještě pár kusů mají.

No a já se dnes stal šťastným majitelem SportTraku Color. Za ty peníze nabízí podstatně lepší služby, než cokoli od konkurence (a na rozdíl od Garminů má rozumně customizovatelné obrazovky a dává spoustu informací).
Hned jsem zkusil něco dohledat a řeknu vám, že to je dost nuda, když GPS člověka navede až na cíl - s jednokanálovým Magellanem 2000 to bylo daleko dobrodružnější, kroužit v kruhu sta metrů kolem cíle a buzolou doměřovat, kde by to mohlo být....

Hrouda

  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2005 - 10:58

Ahoj,

upozorňuji všechny, že firma "NAVISAT Stadler" (www.navigacegps.cz) končí se zastupováním značky Magellan a při té příležitosti vyprodává předváděcí přístroje za příjemné ceny - za jednotných 7000 Kč včetně DPH je k mání SporTrak Color (mapová, barevný displej, barometr, kompas, teploměr); Meridian Marine (mapová, karty); Meridian Platinum (mapová, barometr, kompas, teploměr, karty).
Ještě pár kusů mají.

No a já se dnes stal šťastným majitelem SportTraku Color. Za ty peníze nabízí podstatně lepší služby, než cokoli od konkurence (a na rozdíl od Garminů má rozumně customizovatelné obrazovky a dává spoustu informací).
Hned jsem zkusil něco dohledat a řeknu vám, že to je dost nuda, když GPS člověka navede až na cíl - s jednokanálovým Magellanem 2000 to bylo daleko dobrodružnější, kroužit v kruhu sta metrů kolem cíle a buzolou doměřovat, kde by to mohlo být....

Hrouda

Myslim, ze je to SPATNY kauf. Clovek si takhle koupi GPS totalne bez podpory - ne ze by tedy Magellan nekdy nejaou podporu v CR mel, ale takhle je to uplne na houby. Je to skoda, myslim, ze Cesky zakaznik prijde o moznost vyberu, ale holt se v nasem malem GPS rybnicku uzivi pouze jeden kapr...
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2005 - 7:54

Tak jsme se vcera take stali stastnymi majiteli barevneho Magellana :-). A hned jsme ulovili par cachi-je super, Sice tem vsem technickym udajum moc nerozumim, ale rozhodne lepe prijima signal nez nas druhy (vlastne prvni) sportrak map. Rozhodovali jsme se mezi Platinum a barevnym, ale zvitezil barevny :-).
Konecne se nebudeme hadat o GPS-ku, ja dostanu stareho, pac jsme mu napraskla sklicko.
Jo zajimave bylo, ze potvora stara GPS se vedle nove citila asi ohrozena a zacala pekne blbnout :-). Zatimco Michal mel krasnych 300 m ke cache, me skakala od 300 - 2500 m (snad to bylo jen docasne pomateni).
Jitka

  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2005 - 11:44

kedze garmin vista stoji 250*23 cca 5700 Kc, aj s postovnym + 200 postovne, mas tu za 5900 neporovnatelne lepsi pristroj. bye.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2005 - 12:27

totalne bez podpory

Záruka tam je (i když zkrácená), takže servis je bez problémů. A jakou jinou podporu potřebuješ? Firmware se dá stáhnout přímo od Thales Navigation, oficiální mapy pro ČR stejně neexistují (takže podpora/nepodpora, vyjde to nastejno), a citlivost SporTraku Color je skutečně výborná.

  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2005 - 10:37

Blahozelam k novemu rodinnemu prirastku a prajem vela cachi.
Pre Hroudu a Toma: skusim svoju namietku preformulovat. Suhlasim ze ide o skvely kauf pre kutila a pocitacoveho hackera, ktory viac casu kuti pri pocitaci ako cachuje.
Totiz dokazes do toho dostat nejake mapy, ale 1) nemaju podporu 2) nemaju upgrady 3) ak si kupis Hroudo mapu od Garminu kvoli tomu, aby si ju konvertoval do Magellanu, uznam Tvoju namietku o cene, totiz ze nechces nepreclenu GPS z USA.
Chapem Vase city k Magellanu, jedine co som chcel povedat a preco som nechtiac rozputal tento drobny flame je, ze ta nabidka nie je pre bezneho cloveka vyhodna, ako to tu bolo prezentovane.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2005 - 12:11

Takhle podobne zacinaji vsechny flame wars. Do toho nejdu. Nicmene si neodpustim jednu poznamku...od kdy ma Garmin 3-axis compass? Ta hlaska "Drz vodorovne" mne uz pekne se.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2005 - 12:40

Nechcem zacinat flamewar ani pisat, co je lepsie.
Ja nemam ani vistu ani sportraka, pisem preto, ze ma pichla do oka financna "vyhodnost" takehoto nakupu.
Barometer, kompas a teplomer - je naozaj Magellan znackovym vyrobcom tychto veci? Ak trvate na ich spickovej kvalite, pozrite sa po profikoch, napr. Silva atd.
Ked odmyslime tieto features, zostane nam mapova GPS. Do Magellana nikdy nebudes mat profi mapu CR, cize ho nemozeme brat ako mapovy, cize tento pristroj je porovnatelny s Garminom Geko a Etrex a to je polovicna cena.
Takze sme vycislili (neviem ci zarucenu, alebo diskutabilnu) hodnotu kvalitnejsieho prijmu GPS na 3500 Kc.

  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2005 - 12:41

Záruka tam je (i když zkrácená), takže servis je bez problémů. A jakou jinou podporu potřebuješ? Firmware se dá stáhnout přímo od Thales Navigation, oficiální mapy pro ČR stejně neexistují (takže podpora/nepodpora, vyjde to nastejno), a citlivost SporTraku Color je skutečně výborná.

Neni prave absence map dost velkym zavazim na misce vah?
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2005 - 12:30

Drevokocúre, já tvé výhrady beru. Jen jsem se ozval na tvoji námitku ohledně mapy - oficiální mapa existuje. To, že má Garmin (respektive Pikodas) lepší je věc jiná... Stejně tak jsem srovnával srovnatelné, tzn. české ceny. Pokud bych chtěl porovnávat ceny v US, musel bych porovnávat nejen kolik tam stojí Garmin, ale i Magellan (případně ostatní značky). Navíc je zde možná trochu riziko vícenákladů v případě poruchy přístroje - poštovné do US by to možná trochu prodražilo.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2005 - 12:16

Takhle podobne zacinaji vsechny flame wars. Do toho nejdu. Nicmene si neodpustim jednu poznamku...od kdy ma Garmin 3-axis compass? Ta hlaska "Drz vodorovne" mne uz pekne se.

Myslim, ze to nemelo byt mysleno jako zacatek plamenne diskuze, ale spis jako varovani pro neznale, mysli, ze 7000 neni zase tak mala castka, takze si to zaslouzi urcite upresneni.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2005 - 12:41

Neporovnatelne lepsi = s mapou versus bez mapy.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2005 - 12:41

Neporovnatelne lepsi = s mapou versus bez mapy.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2005 - 21:58

Barometer, kompas a teplomer - je naozaj Magellan znackovym vyrobcom tychto veci? Ak trvate na ich spickovej kvalite, pozrite sa po profikoch, napr. Silva atd.

Kompas je náhodou docela příjemný při dohledávání (pomalá chůze, stání).

A výškově a teplotně kompenzovaný barometr je _super_ věc. Na horách k nezaplacení.

Hrouda

  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2005 - 13:23

Oficiální mapa existuje, i když není zdaleka srovnatelná s možnostmi Garmina. Když už se tady hází pojmy, buďte prosím přesní. Takže ještě jednou - oficiální mapa ČR přímo od Thales existuje, obsahuje města, některé obce, řeky, rybníky, jezera, železnice a silnice 1. třídy. Platinum za 7k není v zásadě špatný kup (ve srovnání s cenou ostatních přístrojů nabízených v ČR a ne někde v emerice), podpora SD paměťových karet je prima, kompas není špatný (ale v podstatě k ničemu), barometr jako meteostanice (Magellan podle tlaku neměří výšku) zajímavý, ale taky v podstatě k ničemu. Je to o málo víc, než kolik stojí nemapový eTrex a za tu cenu nabízí podstatně víc.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2005 - 13:11

Preco chces porovnavat ceske ceny? Preco by si to robil?
Porovnavam ceny, za ake dokazem dane produkty zohnat.
Preco by si kupoval nieco v CR, ked je to za rohom lacnejsie? (teraz nechcem rozoberat problematiku GPS zo zahranicia, len pripomienkujem metodiku)
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2005 - 12:30

Mne jen dostalo slovni spojeni "neporovnatelne lepsi". To bych netvrdil i kdybych tu Vistu ztloukl na kolene sam. ;-)
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2005 - 12:32

Myslim, ze to nemelo byt mysleno jako zacatek plamenne diskuze, ale spis jako varovani pro neznale, mysli, ze 7000 neni zase tak mala castka, takze si to zaslouzi urcite upresneni.

Otazka by asi mela znit : kdo ze soucasnych majitelu Magelana by do toho sel za techto okolnost znovu?
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2005 - 14:41

Je to o málo víc, než kolik stojí nemapový eTrex a za tu cenu nabízí podstatně víc.

je to viac 2 x viac ako nemapovy eTrex, svoj eTrex som kupoval za 3240 Kc aj s postovnym z USA, tento Magellan je za 7000 (len pre presnost)
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2005 - 17:03

Preco chces porovnavat ceske ceny? Preco by si to robil?
Porovnavam ceny, za ake dokazem dane produkty zohnat.
Preco by si kupoval nieco v CR, ked je to za rohom lacnejsie? (teraz nechcem rozoberat problematiku GPS zo zahranicia, len pripomienkujem metodiku)



Pokud je pro Drevokocura USA za rohem a jezdi tamtudy dvakrat v tejdnu, necht si tam nakupuje. Srovnani cen Garminu v USA a Magelanu v CZ je naprosto zcestne. Kupoval jsem Magellan SporTrak Map v USA a prisel mne na 6800,- korun bez cla, dani a dopravy !!! Pristroje z USA maji podkladovou mapu USA !! To si jaksi nikdo neuvedomil. Takze cena 7000 je vyhodna, protoze je srovnatelna s cenou Magellanu v USA a navic je tam podkladova mapa Evropy a CR !

Kdyz jsem si vecer doma s novou hrackou pohraval, byl jsem u vytrzeni kdyz jsem v obyvaku na sedacce mel signal od trech druzic, bydlim v panelaku. Cestou domu jsme v autobuse stali v ulicce uprostred, SporTrak Color jsem mel v naprsni kapse a signal byl uplne v pohode. Take ve vlaku jsem nemusel sedet u okynka, abych zmeril rychlost :-)

Display vybornej, skvele prehlednej s CB displayem k neporovnani. 3D kompas nema proste chybu ! At je GPS v jakekoli poloze, kompas okazuje.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama