Přejít na obsah


Fotka

schvalování WM


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
111 odpovědí na toto téma

#21 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 17:12

Roman_Jaromer napsal/a:
Asi by stálo za to vytvořit na Wikipedii novou stránku s kategoriemi alespoň některých waymarků. Pomohl by mi s tímto někdo? Bohužel nevím, jak vytvořit novou stránku zde na Wikipedii a hlavně bych rád měl někoho, s kým bychom si mohli prokonzultovat co přesně některé méně jasné kategorie obnášejí...


stránka založena http://wiki.geocachi...ie_(waymarking) chtěl jsem si podobnoupřekladovou stránku taky udělat ale nějak jsem se k tomu nedokopal.

Roman_Jaromer napsal/a:
Šel by někdo se mnou do založení těchto kategorií?
Hlavně bych potřeboval pomoct s korekcí překladu do Angličtiny a taky pro založení nové kategorie jsou potřeba alespoň 3 lidé, pokud jsem se dobře díval do podmínek pro založení nové kategorie...


Zájemců tady bude dost, Dáin, Dorki a řada dalších, rád pomůžu taky. S tou angličtinou je to horší. Na tu prvotní fázi by to chtělo někoho z "mazáků", kteří věcí co a jak.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#22 RadousCZ

RadousCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 17:23

Taky si myslím, že Boží muka by měly mít svou kategorii, stejně jako Smírčí kříže. Šel by někdo se mnou do založení těchto kategorií?


Zdar,
rád se připojím k vytvoření nové kategorie. Pomůžu i s wikipedii, jen budu muset do toho proniknout.

Nemyslím si, že by zrovna kategorie smírčí kříže pomohla k další likvidaci techto unikátů. Vzato ad absurdum tak raději zakázat celé GC, WN, informační stránky měst a vesnic, a nakonec i internet.
  • 0

#23 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 17:32

Pokud lidi něco budou chtít ukradnout, tak to ukradnou, bez ohledu na to na kolika stránkách to bude zveřejněné.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#24 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 17:42

Aby neměli moc práce. ;]
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#25 RadousCZ

RadousCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 17:49

Pěkně demagogicky a manipulativně podané - ad absurdum je klasická maniulativní technika a docela na masy funguje :-)))). A co to obrátit? O co bude chudší WM bez kategorie smírčí kříže?


Přesně tak to bylo myšleno. A co to ještě obrátit - o co bude chudší svět bez WM a GC?

Každý má svůj názor a pro něj spoustu argumentů.

Ale stejně jako jiná témata, tak i toto se zvrhává mimo původní záměr. Takže končím s nikam nevedoucí diskuzí.
  • 0

#26 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 18:34

Arogant napsal/a:
stránka založena http://wiki.geocachi...ie_(waymarking) chtěl jsem si podobnoupřekladovou stránku taky udělat ale nějak jsem se k tomu nedokopal.


Skvělý začátek :-) Jen co dodělám dnešní dávku WM, které mám v plánu, zkusím tam něco přidat. Bohužel kde přidat celou stránku jsem nějak nenašel, i když základní editaci snad zvládám :-)

Co se týče smírčích křížů - řekl bych, že situace je úplně stejná jako u všech ostatních menších objektů - křížků, božích muk, pomníků, byst, náhrobků, a podobných věcí. Bohužel se kradou a bohužel to tak bude i dál. Vše se dá zneužít. WM bych řekl je spíš neznámý a mezi nadšenci, kteří se mu věnují většinou podobní mizerové nebývají (doufám, že nejsem moc velký idealista), takže těm krádežím určitě moc nepomůže.

Mimochodem, stačí si dát vyhledat "Smírčí kříž", asi druhý odkaz byl na server Turistika a zde na třetí kliknutí jsem našel tuto mapičku i s přesnými souřadnicemi:
http://www.turistika...iz-v-sadech-tgm
Takže bych se nebál, že zrovna kvůli WM někdo nějaký kříž ukradne...
  • 0

#27 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 18:38

Mám dojem, že jsem někde zahlédl info, že němci nebo rakušáci také chtějí podobnou kategorii definovat, jen nevím kde to bylo.


edit:
už jsem to našel, jedná se o uvažovanou kategorii hraničních kamenů.
viz (nevím, zda se tam doatnete) http://www.tafari.at...e-Unterstützung
  • 0

#28 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 18:42

Roman_Jaromer napsal/a:
Skvělý začátek :-) Jen co dodělám dnešní dávku WM, které mám v plánu, zkusím tam něco přidat. Bohužel kde přidat celou stránku jsem nějak nenašel, i když základní editaci snad zvládám :-)


Nasekal jsem tam základní kategorie, jak je to členěné na wm.com. Asi bych se toho pro přehlednost držel.
Otázka jak to pojmout - jestli prostý text EN + CZ verze, nebo i prolinky.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#29 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 19:18

noe1 napsal/a:

Tady s tebou zásadně nesouhlasím - smírčí kříže jsou, kdoví proč, pro zloděje atraktivnější než Boží muka, kříže, pomíky, busty, náhrobky ... tady se asi neshodneme ani vzájemně nepřesvědčíme. Asi si nerozumíme v tom, co považuji za klíčové - jde mi o to, že každá, a to doslova každá - přesná lokalizace riziko jejich ztráty zvyšuje. Nevím, kde zloději hledají informace - třeba jsou dávno nalezlí ve Společnosti pro výzkum kamenných křížů při Městském muzeu v Aši, která má ve své centrální evidenci více než 2300 kamenných křížů na území celé České republiky, ale každý další přesný zdroj informací jejich orientaci usnadňuje.

Jdu dělat na té informaci ke kategorii Boží muka.


Jsem rád, že to bereš takto, nikdy se nenajdou 2 lidé, kteří by měli úplně stejné názory. Takže kdybys chtěl, rád s kategorií Božích muk pomůžu, i když na něco jiného máme jiný názor :-)
  • 0

#30 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 19:23

Arne1 napsal/a:
Mám dojem, že jsem někde zahlédl info, že němci nebo rakušáci také chtějí podobnou kategorii definovat, jen nevím kde to bylo.


edit:
už jsem to našel, jedná se o uvažovanou kategorii hraničních kamenů.
viz (nevím, zda se tam doatnete) http://www.tafari.at...e-Unterstützung


Myslel jsem, že hraniční kameny jsou v této kategorii:
European Historic Survey Stones, Monuments and Benchmarks
http://www.waymarkin...e67ca5bda&gid=2
(podle schválených WM se tyto hraniční kameny dají do tohoto napasovat, i když hlavně asi je tato kategorie určená pro něco jiného).
  • 0

#31 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 20:04

noe1 napsal/a:
btw. jedna z kattegorií, která mi dost chybí jsou zaniklé pivovary. Pokud tomu dobře rozumím, aby mohl být objekt v kategorii pivovar, musí to být pivovar funkční. Nebo to tak není?


Zanikle pivovary by mely byt v kategorii Breweries ok: "Historical but now closed Breweries will also be permitted in this category."
  • 0

#32 RadousCZ

RadousCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 8:58

Arogant napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
Asi by stálo za to vytvořit na Wikipedii novou stránku s kategoriemi alespoň některých waymarků. Pomohl by mi s tímto někdo? Bohužel nevím, jak vytvořit novou stránku zde na Wikipedii a hlavně bych rád měl někoho, s kým bychom si mohli prokonzultovat co přesně některé méně jasné kategorie obnášejí...


stránka založena http://wiki.geocachi...ie_(waymarking) chtěl jsem si podobnoupřekladovou stránku taky udělat ale nějak jsem se k tomu nedokopal.


Začal jsem dělat kategorii Signs.
Budu doplňovat podle volného času. Pokud tam najdete nějakou chybu nebo nepřesnost promsím o opravu nebo doplnění.

Jak to vypadá se založením nové kategorie Boží muka? Mohu nějak pomoci?
  • 0

#33 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 12:11

mel bys k tomu i nejak jasne napsat, proc a cim se lisi od kategorie outdoor altars. jestli to hlavne pro americany neni moc stejne. ono vubec 90% budou rozhodovat amici a tak bych jim tomu prizpusobil popis a moc nezduraznoval, ze je to hlavne ve stredni evrope, to budou prskat, ze nebudou mit ikonku :) cele to potom dej do wm fora - Recruiting and Category Proposals, ze tohle planujes. oni se k tomu vyjadri pripominkami, ty je muzes zabudovat do popisu a je pak mnohem vetsi pravdepodobnost schvaleni, kdyz se k tomu dopredu vykecaj :) pridej do toho par ilustracnich fotek, aby v tom bylo jasnejc. to je taky kvitovano s povdekem, ze je jasno o co de :) mrkni se treba pro inspiraci, jak vypada renesance, baroko, erby (coats of arms) od dorcadiona. to jsou vyborne peclive pripravene kategorie, ktere nemely problem se schvalenim. good luck :)
  • 0

#34 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 12:48

to po nejakem blize neurcenem case udela GS. coz znamena, ze treba erby ji nemaji do ted :)
  • 0

#35 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 15:55

noe1 napsal/a:

RadousCZ napsal/a:
Jak to vypadá se založením nové kategorie Boží muka? Mohu nějak pomoci?

Udělal jsem definici kategorie. Je na adrese
http://files.ulozist...411ab4cf308bd6/
Uvítám jak připomínky k obsahu, tak k jazyku. Přece jen v američtině nepíši každý den :-))))
Po zapracování připomínek založím příslušnou skupinu. I zde uvítám dobré rady a náměty zkušených WMkistů :-)))


Jakpak to vypadá s kategorií Božích muk?
Psal jsem ti ze serveru soukromou zprávu, že bych rád pomohl, ale vypadá to, že nedošla...

Jinak v těch kategoriích je občas řekl bych trochu zmatek - posílal jsem WM s křížkem, který stojí u kostela, kde nikdy nebyl hřbitov. Posílal jsem ho proto do kategorie Křesťanské kříže (Christian Crosses). Tam mi řekli, že se o jejich kategorii nejedná, protože je to u kostela, takže kategorie Churchyard Crosses. Odtamtud mi pro změnu napsali, že v místě nebyl hřbitov, takže to má být v kategorii Christian Crosses. Odtamtud mi to podruhé vrátili, i když jsem jim to přeposlal i s vyjádřením od skupiny Churchyard Crosses. Tak teď budu zkoušet to podruhé poslat do té kategorie. Případně, nevíte o nějaké další kategorii, kterou by splňoval prostý dřevěný kříž na kamenném soklu postavený těsně u zdi kostela?
  • 0

#36 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 16:13

Roman_Jaromer napsal/a:
... Posílal jsem ho proto do kategorie Křesťanské kříže (Christian Crosses). Tam mi řekli, že se o jejich kategorii nejedná, protože je to u kostela, takže kategorie Churchyard Crosses. Odtamtud mi pro změnu napsali, že v místě nebyl hřbitov, takže to má být v kategorii Christian Crosses. Odtamtud mi to podruhé vrátili, i když jsem jim to přeposlal i s vyjádřením od skupiny Churchyard Crosses.


Mozna jste si s Churchyard Crosses nerozumeli, Churchyard je bezprostredni okoli kostela, ne nutne hrbitov (Graveyard)?
  • 0

#37 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 17:41

haggaeus napsal/a:

Mozna jste si s Churchyard Crosses nerozumeli, Churchyard je bezprostredni okoli kostela, ne nutne hrbitov (Graveyard)?


Máš pravdu, trochu jsem tomu, co mi nepsali neporozuměl, prootže jsem spěchal. On asi nemůže být nikde, protože sice je pevně upevněn k podstavci, ale má i dvě vzpěry a stříšku ze zdi kostela, takže nesplňuje u Churchyard Crosses podmínku, že nesmí být připevněn ke kostelu... Asi budu muset WM smazat úplně. Škoda, no... Ještě zkusím poslat znovu do této kategorie a uvidím... Jinam ho asi neumístím... Protože v první kategorii Christian Crosses nechtějí pro změnu kříže, které jsou v bezprostředním okolí kostelů...

Jinak pro zajímavost v připojuji ukázku, jak ten kříž vypadá...
  • 0

#38 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 17:53

jo, to bude tim, ze neni "free standing". Jak koukam na ten obyc dreveny kriz pred opryskanou zdi, tak zas takova ztrata to neni :)
  • 0

#39 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 18:07

Zase myslím si, že každý podobný kříž je zajímavý. Určitě třeba mě zajímá víc, než třeba posprejovaná zeď, nebo stanice rychlého občerstvení, která je zobrazená v každé mapě... Myslel jsem si, že je to tu jakási databáze, z které si může každý vybrat to, co ho baví, takže třeba křížky, pokud se nejedná třeba o malé křížky u silnic, nebo jak jsem viděl o "hrobečky" psů, koček ap. by tu mohly být všechny... Trochu mě to mrzí, to jsem mohl začít dávat křížky na jinou stránku, která se věnuje jen kříkům. Ale tady mi to vyhovovalo právě tím, že jsem si myslel, že WM je takový "všeobecný", takže tu mohou být i další věci, které si na svých cestách fotím (pomníky, stromy, vyhlídky atd.) Vím, že některé křížky už jsou třeba ve špatném stavu, pobořené atp., ale zase často mají svůj "genius loci"
  • 0

#40 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 18:32

To je bohuzel nedokonalost systemu kategorii: nejdriv vznikla kategorie Christian Crosses pro pekne nebo zajimave krize, ktere nejsou na hrbitovech nebo kostelnich pozemcich (asi ze tam jsou moc caste), pak to par lidem prislo lito, zalozili Churchyard Crosses pro krize u kostelu a ukazkami v popisu presvedcili wm-verejnost, ze tam budou pekne waymarky. Takze je to takova truckategorie a jednotnou databazi krizu nemas. Kdybys chtel udelat novou kategorii "Vsechny krize, ktere se nevejdou do zadne z existujicich kategorii", tak s nejvetsi pravdepodobnosti neprojde hlasovanim.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama