Přejít na obsah


Fotka

schvalování WM


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
111 odpovědí na toto téma

#101 Velicenstvo

Velicenstvo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2012 - 18:26

Aha tak to u takových "offline markers" mám smůlu, když tam chodí 2 z 8. Název skupiny je teda výstižný. Navíc se ta skupina týká psů, což jen potvrzuje, že dotyční oficíři jsou prostě ocasové:). A ten rozcestník z 31.3. už hlasováním taky asi neprojde.
  • 0

#102 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2012 - 20:16

Arogant napsal/a:
S rozcestníkem nepomůžu, ty neschvaluju.

Tak to pěkně kecáš :)
  • 0
Užívej života...

#103 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2012 - 20:21

jsem byl dneska povýšený, fakt. edit: a ty koukám taky spolu s Rikitanem, oblíbené tváře :o)
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#104 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 557 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2013 - 11:09

Jak to vypadá s těmi smírčími kříží? Jak jsem četl, řešilo se tu to, ale výsledek už nějak nevidím... Má význam zakládat víc waymarků k jednomu objektu, pokud by tento spadal do více kategorií současně?
  • 0

#105 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2013 - 12:10

honza.h napsal/a:
Jak to vypadá s těmi smírčími kříží? Jak jsem četl, řešilo se tu to, ale výsledek už nějak nevidím...


Má význam zakládat víc waymarků k jednomu objektu, pokud by tento spadal do více kategorií současně?


ad1) pokud si já pamatuju, tak se místním waymarkerům nechtělo upozorňovat na smírčí kříže, aby je pak někdo hromadně neukradl/nezničil/neodvezl tzn. z projektu sešlo. Já když nějaký naleznu tak ho buď zkategorizuju do křížů (pokud má tvar) nebo do reliéfů, pokud je to opravdu jen smírčí kámen s reliefem kříže.

ad2) Na to ti 10 wqymarkerů řekne 10 odpovědí. Někdo to má rád (zvláště u velmi známých objektů v Barceloně, Berlíně, Londýně a podle poslední návštěvy už to hezky bují i v Praze), někdo to nerad a někdo to sem tam udělá u vzácných kategorií, ale ne víc než 2-3 waymarky na objekt. Já preferuju třetí cestu, přičemž sám jsem nikdy neudělal více než 2 WMK na objekt... Výjimkou jsou pro mě detaily velkého objektu jako je socha, erb atd.
  • 0
Užívej života...

#106 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2013 - 13:05

puczmeloun napsal/a:

honza.h napsal/a:
Jak to vypadá s těmi smírčími kříží? Jak jsem četl, řešilo se tu to, ale výsledek už nějak nevidím...


Má význam zakládat víc waymarků k jednomu objektu, pokud by tento spadal do více kategorií současně?


ad1) pokud si já pamatuju, tak se místním waymarkerům nechtělo upozorňovat na smírčí kříže, aby je pak někdo hromadně neukradl/nezničil/neodvezl tzn. z projektu sešlo. Já když nějaký naleznu tak ho buď zkategorizuju do křížů (pokud má tvar) nebo do reliéfů, pokud je to opravdu jen smírčí kámen s reliefem kříže.

ad2) Na to ti 10 wqymarkerů řekne 10 odpovědí. Někdo to má rád (zvláště u velmi známých objektů v Barceloně, Berlíně, Londýně a podle poslední návštěvy už to hezky bují i v Praze), někdo to nerad a někdo to sem tam udělá u vzácných kategorií, ale ne víc než 2-3 waymarky na objekt. Já preferuju třetí cestu, přičemž sám jsem nikdy neudělal více než 2 WMK na objekt... Výjimkou jsou pro mě detaily velkého objektu jako je socha, erb atd.


ad 1) jj
ad 2) treba mne bavi nekdy vymyslet, do kolika moznych kategorii to dokazu procpat. nekdy, kdyz jsem si vyfotil napr eiffelovku do vezi a ta ho samozrejme ma uz hromadu let, tak zase dumam, ktera kategorie jeste neni obsazena, abych se tam taky upichl. no a nekdy mne to neba :). takze jak pise puczmeloun, kdyz te to bavi, tak to udelej, kdyz ne, tak to nedelej :).
  • 0

#107 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2013 - 19:16

Jo, kategorie. Protože nevládnu jazykem, nemáte někdo k dispozici nějaký překlad, nejlépe s výkladem? Vím, že se tu řešily kapličky, Boží muka atd. Pomník, památník, socha, to mě teda mate.Kdyby jste si někdy s nějakým takovým seznamem dávali práci, vzpomeňte si na mě. Díky zdeziz
  • 0

#108 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2013 - 21:01

wiki.geocaching.cz/wiki/Kategorie_(waymarking)

pred casem byla snaha to prelozit, ale zustalo to samozrejme nedotazene, kategorii je hrozne moc.


  • 0

#109 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2013 - 21:14

Dain & Olik napsal/a:
wiki.geocaching.cz/wiki/Kategorie_(waymarking)

pred casem byla snaha to prelozit, ale zustalo to samozrejme nedotazene, kategorii je hrozne moc.

Díky zdeziz
  • 0

#110 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 557 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2013 - 22:36

puczmeloun napsal/a:

ad1) pokud si já pamatuju, tak se místním waymarkerům nechtělo upozorňovat na smírčí kříže, aby je pak někdo hromadně neukradl/nezničil/neodvezl tzn. z projektu sešlo. Já když nějaký naleznu tak ho buď zkategorizuju do křížů (pokud má tvar) nebo do reliéfů, pokud je to opravdu jen smírčí kámen s reliefem kříže.


Příjde mi zvláštní, že by zloději chodili krást na základě tipování z waymarkingových stránek... Zvlášť pokud existuje x dalších on-line databází smírčích křížů. Není to až přehnaná obezřetnost?
  • 0

#111 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 8:11

honza.h napsal/a:

puczmeloun napsal/a:

ad1) pokud si já pamatuju, tak se místním waymarkerům nechtělo upozorňovat na smírčí kříže, aby je pak někdo hromadně neukradl/nezničil/neodvezl tzn. z projektu sešlo. Já když nějaký naleznu tak ho buď zkategorizuju do křížů (pokud má tvar) nebo do reliéfů, pokud je to opravdu jen smírčí kámen s reliefem kříže.


Příjde mi zvláštní, že by zloději chodili krást na základě tipování z waymarkingových stránek... Zvlášť pokud existuje x dalších on-line databází smírčích křížů. Není to až přehnaná obezřetnost?

Ano i takovéto argumenty zde padaly. Na druhou stranu nikdo nikomu založení kategorie nezakázal, což ani nemohl... Jen je s tím víc práce než se očividně všem chce podstoupit...
  • 0
Užívej života...

#112 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 557 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 22:08

puczmeloun napsal/a:
Ano i takovéto argumenty zde padaly. Na druhou stranu nikdo nikomu založení kategorie nezakázal, což ani nemohl... Jen je s tím víc práce než se očividně všem chce podstoupit...


To je škoda...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama