Přejít na obsah


Fotka

GC2JVNQ - Hostivarske podzemi


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
70 odpovědí na toto téma

#21 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 0:06

OK, tak si pro příště budu nález logovat ihned po publikaci s tím, že pokud keš nenajdu, log smažu, ale budu mít jistotu, že najdu -li, už mi nikdo nevezme právo na to si ji taky zalogovat.
  • 0
http://gcm.cz + Garmin Oregon 300 + Topo 2 Pro + Handy Geocaching

#22 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 0:08

malin napsal/a:
PS: spousta z nas taky v lete zalogovala omylem vypustenou tradicku v centru - rotunda sv.longina, a taky nebyla moznost ji na netu zalogovat - a brecime nekde?


No vidis, mate "brecet"... :)

Neznam k ni historii, ale jestli je to stejny postup jako zde, neni duvod k nezalogovani.

IMHO, o body jde predci v posledni rade na prvnim miste ;) Ac teda mych necelych 1k o tom nemusi vypovidat, kdyz to nekdo je schopen dat za rok.
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#23 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 0:35

akryx napsal/a:

No vidis, mate "brecet"... :)

Neznam k ni historii, ale jestli je to stejny postup jako zde, neni duvod k nezalogovani.

IMHO, o body jde predci v posledni rade na prvnim miste ;) Ac teda mych necelych 1k o tom nemusi vypovidat, kdyz to nekdo je schopen dat za rok.


ale jo, kazdej z nas ma rad prirustek bodu, ale proste to bylo akceptovano jako chyba reviewera a v pohode, kazdej je jen clovek, myslim ze se da zit stejne kvalitni zivot i bez zalogovani jedne kese, ne? ve fotbale ti taky po chybe rozhodciho zpetne gol neuznaj, i kdyz ho tam krom rozhodciho vsichni videli....

Verim, ze to podzemi pro vas byl zazitek a ze tu kes chcete zalogovat, navic mate-li na ni FTF, ale nezlob se, kvuli tomuto otravovat GS mi prijde trosku prehnany..
  • 0

#24 Skupec Reviewer

Skupec Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 0:36

akryx napsal/a:
Nejde o narky, jde o to, ze ti nereknou ani slovo a mlci. To je velmi spatny pristup.
:)


GC.CZ opravdu nečtu pravidelně. Vlastně jen náhodou. Pokud máš nějaký problém s nějakou keškou, prosím kontaktuj mě. Kontaktoval jsi reviewera, který se stará o oblast, do které cache spadá? Pokud ne, jde o velice špatný přístup a nediv se, že ti neřeknou ani slovo a mlčí.

Měj se hezky a ahoj
  • 0

Skupec Reviewer


#25 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 1:20

akryx napsal/a:
Pokud se rw vedle nevyjadri, obratim se na GS.


Na to muzes zapomenout. Groundspeak sve reviewery respektuje a duveruje jim a tudiz se moc nezaobira temito narky. Proste mel reviewer duvod a to je rozhodujici. Opravdu se timto zabyvat moc nebude, maji starosti dost a ne resit jednotlive spory mezi kacerem a reviewerem.

Reviewer je takova prodlouzena ruka GS, takze co rekne reviewer jako by rekl GS. Vyjimkou jsou akorat nesrovnalosti v pravidlech. Kdy nektery reviewer publikuje neco, co neni ve shode s pravidly.

Opravdu te bavi takhle vyvadet kvuli bodu?? To je uz fakt poradna zavislost na bodech.
  • 0

#26 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 1:23

2 Skupec Reviewer: Napsal jsem do sekce reviewer a tam cekam od Vas odpoved, tady to je tak trochu flame pro nas ostatni. A ano, reviewra jsme kontaktovali take. A ano, kontaktovali jsme i reviewra co spachal publikaci. To je ale vse mimo sekci reviewer a tam take ocekavame odpoved, ktera bude nejen pro nas.
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#27 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 1:37

k-lord napsal/a:
....Na to muzes zapomenout. Groundspeak sve reviewery respektuje a duveruje jim a tudiz se moc nezaobira temito narky. Proste mel reviewer duvod a to je rozhodujici. Opravdu se timto zabyvat moc nebude, maji starosti dost a ne resit jednotlive spory mezi kacerem a reviewerem.

Reviewer je takova prodlouzena ruka GS, takze co rekne reviewer jako by rekl GS. Vyjimkou jsou akorat nesrovnalosti v pravidlech. Kdy nektery reviewer publikuje neco, co neni ve shode s pravidly.

Opravdu te bavi takhle vyvadet kvuli bodu?? To je uz fakt poradna zavislost na bodech.


Ano, jde nam o body a ano, jde nam o pravidla. Takze pokud je neco venku, chceme to zalogovat. Nepatri to ven, nemelo to jit ven. Ma to jit pryc? Tak je tu archivace.
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#28 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 3:16

Pokud dal reviewer retract misto archive, mel k tomu urcite duvod. Treba jde o neco, co muze autor opravit a pak bude kes znovu publikovana. A pokud nebude? Smula. To je take jedno z rizik FTF lovu jako treba ze krabicka jeste neni na svem miste. Holt reviewer udelal chybu a pak pouzil nastroj, ktery ma pro napravu k dispozici. Na co si chces stezovat? Ze jednou z tisice pripadu udelal chybu a snazi se ji co nejlepe napravit v zajmu kese pro vsechny misto tveho nalezu?
  • 0

#29 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 4:15

akryx napsal/a:
Ano, jde nam o body a ano, jde nam o pravidla. Takze pokud je neco venku, chceme to zalogovat. Nepatri to ven, nemelo to jit ven. Ma to jit pryc? Tak je tu archivace.


A co je tu proti pravidlum. Dle pravidel muze reviewer stahnout publikaci, kdy uzna za vhodne, tzn. je s kesi nejaky problem. Tak proti jakemu poruseni si tu chces stezovat?
  • 0

#30 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 7:42

akryx napsal/a:
Pokud se rw vedle nevyjadri, obratim se na GS.

Správně, kdyby mi na pískovišti rozbili bábovičku a paní vychovatelka by s tím nic nedělala, šel bych za paní ředitelkou :-)
  • 0

#31 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 8:40

akryx napsal/a:
Ano, jde nam o body a ano, jde nam o pravidla. Takze pokud je neco venku, chceme to zalogovat. Nepatri to ven, nemelo to jit ven. Ma to jit pryc? Tak je tu archivace.


Nepripada ti, ze delas nejak moc povku pro nic? Je to jenom hra, kterou delaji lide, ne stroje a kazdemu se nekdy stane, ze omylem zmackne tlacitko vedle. Nebo ty jsi tak dokonaly, ze ses nikdy nespletl?
  • 0

#32 OakFamily

OakFamily

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 8:50

Skupec Reviewer napsal/a:
GC.CZ opravdu nečtu pravidelně. Vlastně jen náhodou. Pokud máš nějaký problém s nějakou keškou, prosím kontaktuj mě. Kontaktoval jsi reviewera, který se stará o oblast, do které cache spadá? Pokud ne, jde o velice špatný přístup a nediv se, že ti neřeknou ani slovo a mlčí.

Měj se hezky a ahoj


Jakžto další z "kanálových" FTFkařů jsem dění na fóru jen pozoroval a čekal, jak to dopadne, ale k tomuto postu se musím vyjádřit.
Zní to jako hezký argument, ale já sám jsem Ti ve 2:04 v noci z 12. na 13.12. poslal přátelský mail s vysvětlením co se stalo a dotazem na to, jak to budete řešit na adresu: skupec.reviewer@gmail.com, kterou předpokládám čteš pravidelně, řekl bych, že i téměř denně a jediné co jsem očekával bylo klidně jen pár slov - "řešíme to v reviewerském kolektivu, vydržte" a nic bych neřekl, ale to mlčení bylo opravdu zvláštní.

Já sám jsem zastáncém přátelského řešení, žádný GS ani podobné věci, ale jak říkám odpovědět pár slovy jste mohli, zvlášť když je teď schvalovací sucho.
  • 0

#33 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 10:16

mno, pocitam, ze retrivri maj i jiny povinnosti nez cucet do kesi. co se tyce tydle, tak bych to bral tak, ze byla publikovana OMYLEM. a nebyt toho, tak treba vubec publikovana byt nemusela. takze bych to videl tak, ze kdo si pocka, ten se docka. a nebo taky ne. svet se kvuli tomu bourat urcite nebude. a kdyby neprosla, tak vam autor urcite rad udela cestny diplomy, at si mate co dat na zed :)
  • 0

#34 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 10:27

k-lord napsal/a:
A co je tu proti pravidlum. Dle pravidel muze reviewer stahnout publikaci, kdy uzna za vhodne, tzn. je s kesi nejaky problem. Tak proti jakemu poruseni si tu chces stezovat?


Precti si poradne co jsem napsal, pravidla rikaji: :
Geocaches can be logged online as Found once the physical log has been signed.
A to celou dobu resime.

mudlodcera napsal/a:
Nepripada ti, ze delas nejak moc povku pro nic? Je to jenom hra, kterou delaji lide, ne stroje a kazdemu se nekdy stane, ze omylem zmackne tlacitko vedle. Nebo ty jsi tak dokonaly, ze ses nikdy nespletl?


Nedelam, narokujeme podle pravidel. Ano, celou dobu k tomu jako ke hre pristupujeme. Ano, pokud to byla chyba, stahne se to hned a ne skoro po 2h!
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#35 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 10:34

zLOST napsal/a:
mno, pocitam, ze retrivri maj i jiny povinnosti nez cucet do kesi. co se tyce tydle, tak bych to bral tak, ze byla publikovana OMYLEM. a nebyt toho, tak treba vubec publikovana byt nemusela. takze bych to videl tak, ze kdo si pocka, ten se docka. a nebo taky ne. svet se kvuli tomu bourat urcite nebude.
a kdyby neprosla, tak vam autor urcite rad udela cestny diplomy, at si mate co dat na zed :)


Ano, maji, to nikdo nehani, nikdo jim nenadava, slusne se zepta, pocka 3 dny atd.
Historii si muzes precist.
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#36 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 10:41

akryx napsal/a:

k-lord napsal/a:
A co je tu proti pravidlum. Dle pravidel muze reviewer stahnout publikaci, kdy uzna za vhodne, tzn. je s kesi nejaky problem. Tak proti jakemu poruseni si tu chces stezovat?


Precti si poradne co jsem napsal, pravidla rikaji: :
Geocaches can be logged online as Found once the physical log has been signed.
A to celou dobu resime.

mudlodcera napsal/a:
Nepripada ti, ze delas nejak moc povku pro nic? Je to jenom hra, kterou delaji lide, ne stroje a kazdemu se nekdy stane, ze omylem zmackne tlacitko vedle. Nebo ty jsi tak dokonaly, ze ses nikdy nespletl?


Nedelam, narokujeme podle pravidel. Ano, celou dobu k tomu jako ke hre pristupujeme. Ano, pokud to byla chyba, stahne se to hned a ne skoro po 2h!


Kdyz uz citujes pravidla, mohl by sis precist i dalsi odstavce, ktere rikaji, ze je to o tom, ze vlastnik kese nema pravo mazat logy, kdyz ma nalezce zapis v logbooku, a o tom, ze nemuze podminovat uznani logu dodatecnou povinnou podminkou. V zadnem pripade ti to nedava pravo na log na kesi, kterou reviewer zavrel, a na tuto situaci se to nevztahuje.
  • 0

#37 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 10:46

btw: "geocache can be logged" a ne "geocache must be logged". kam byste si sli stezovat, kdyz by zbuchnul celej gc.com a prisli i o komplet db? na lamparnu? podle me to jen zbytecne hrotis. vono to nejak dopadne.. casem..
  • 0

#38 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 11:02

Akryx, ne že by mě to trhalo žíly, ale disinterpretuješ :) - což je obvyklá kratochvíle, zvláště pokud je to pro vlastní argumentaci. Geocaches can be logged... se vztahuje k oprávněnosti logu na internetu. Ty se hádáš o to, že retrívr keš odpublikoval. Kde je jaká relevance? B) Těžko totiž můžeš logovat do keše, která není v systému, že jo... Pokud ji nakonec pustí a bude stejná, jako je teď, PAK použij své pravidlo... a uvidí se... A ne, nejde ti o pravidla. Jde ti o bábovičku. A tu "já ci a ci a ci a ci!"
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#39 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 11:03

zLOST napsal/a:
... vono to nejak dopadne.. casem..

Dopadne to jak u Longina. Nijak.
Já jen nerozumím tomu, proč ta keš, byť z jakéhokoli důvodu mylně publikovaná, nemůže jít, když už má tedy nějaké nálezce, do archivu místo jejího totálního odstranění.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#40 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 11:34

zlicinaci napsal/a:

zLOST napsal/a:
... vono to nejak dopadne.. casem..

Dopadne to jak u Longina. Nijak.
Já jen nerozumím tomu, proč ta keš, byť z jakéhokoli důvodu mylně publikovaná, nemůže jít, když už má tedy nějaké nálezce, do archivu místo jejího totálního odstranění.


Uz jsem to tu jednou psal, ale asi jsi to necetl. Ze pouzil retract misto archive melo urcite svuj duvod. Nejspis ma kes odstranitelnou vadu a muze byt po jejim vyreseni radne publikovana. Tak proc archive? Navic kdyz archive, uz vidim, jak dalsi nadsenci si predaji odkaz tichou postou a budou na ni chodit i kdyz by nemeli. Takze dockej casu, treba se to vyresi. A kdyby ne, log si opravdu vynucovat nelze. To uz je riziko FTF lovcu a ne jedine.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama